2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1978-79 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 15/08/1978 Monaco Steaua București
Ronda 1 (tornada) 30/08/1978 Steaua București Monaco
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Haka Dynamo Kyiv
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Grasshopper Valletta
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Köln ÍA
Setzens de final (anada) 13/09/1978 AEK Porto
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Brugge Wisła Kraków
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Omonia Bohemians
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Fenerbahçe PSV
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Malmö Monaco
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Linfield Lillestrøm
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Partizan Dynamo Dresden
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Odense Lokomotiv Sofia
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Vllaznia Austria Wien
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Zbrojovka Brno Újpesti Dózsa
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Nottingham Forest Liverpool
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Real Madrid Progrès
Setzens de final (anada) 13/09/1978 Juventus Rangers
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Rangers Juventus
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Újpesti Dózsa Zbrojovka Brno
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Austria Wien Vllaznia
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Dynamo Kyiv Haka
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 ÍA Köln
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Lillestrøm Linfield
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Progrès Real Madrid
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 PSV Fenerbahçe
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Monaco Malmö
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Liverpool Nottingham Forest
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Lokomotiv Sofia Odense
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Porto AEK
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Dynamo Dresden Partizan
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Wisła Kraków Brugge
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Valletta Grasshopper
Setzens de final (tornada) 27/09/1978 Bohemians Omonia
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Bohemians Dynamo Dresden
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Real Madrid Grasshopper
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Rangers PSV
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Austria Wien Lillestrøm
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 AEK Nottingham Forest
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Dynamo Kyiv Malmö
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Lokomotiv Sofia Köln
Vuitens de final (anada) 18/10/1978 Zbrojovka Brno Wisła Kraków
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Wisła Kraków Zbrojovka Brno
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Dynamo Dresden Bohemians
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Nottingham Forest AEK
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 PSV Rangers
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Grasshopper Real Madrid
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Malmö Dynamo Kyiv
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Lillestrøm Austria Wien
Vuitens de final (tornada) 01/11/1978 Köln Lokomotiv Sofia
Quarts de final (anada) 06/03/1979 Köln Rangers
Quarts de final (anada) 07/03/1979 Wisła Kraków Malmö
Quarts de final (anada) 07/03/1979 Austria Wien Dynamo Dresden
Quarts de final (anada) 07/03/1979 Nottingham Forest Grasshopper
Quarts de final (tornada) 21/03/1979 Grasshopper Nottingham Forest
Quarts de final (tornada) 21/03/1979 Malmö Wisła Kraków
Quarts de final (tornada) 21/03/1979 Dynamo Dresden Austria Wien
Quarts de final (tornada) 22/03/1979 Rangers Köln
Semifinal (anada) 11/04/1979 Nottingham Forest Köln
Semifinal (anada) 11/04/1979 Austria Wien Malmö
Semifinal (tornada) 25/04/1979 Malmö Austria Wien
Semifinal (tornada) 25/04/1979 Köln Nottingham Forest
Final 30/05/1979 Nottingham Forest Malmö

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Claudio Sulser GrasshopperGrasshopper
111.83
Garry Birtles Nottingham ForestNottingham Forest
60.67
Müller KölnKöln
50.83
Walter Schachner Austria WienAustria Wien
50.63
Dušan Bajević AEKAEK
41.00
Kazimierz Kmiecik Wisła KrakówWisła Kraków
40.67
Juanito Real MadridReal Madrid
41.00
Willy van der Kuijlen PSVPSV
41.33
Karel Kroupa Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno
30.75
Gerrie Deijkers PSVPSV
30.75
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Claudio Sulser GrasshopperGrasshopper
111.83
Garry Birtles Nottingham ForestNottingham Forest
60.67
Müller KölnKöln
50.83
Walter Schachner Austria WienAustria Wien
50.63
Dušan Bajević AEKAEK
41.00
Kazimierz Kmiecik Wisła KrakówWisła Kraków
40.67
Juanito Real MadridReal Madrid
41.00
Willy van der Kuijlen PSVPSV
41.33
Karel Kroupa Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno
30.75
Gerrie Deijkers PSVPSV
30.75
    Nom Equip Pos Minuts
Larry Lloyd Nottingham ForestNottingham Forest
810
Garry Birtles Nottingham ForestNottingham Forest
810
Peter Shilton Nottingham ForestNottingham Forest
810
Tony Woodcock Nottingham ForestNottingham Forest
810
John Robertson Nottingham ForestNottingham Forest
810
Magnus Andersson MalmöMalmö
810
Jan-Olof Kinnvall MalmöMalmö
810
Jan Möller MalmöMalmö
810
Tore Cervin MalmöMalmö
764
Staffan Tapper MalmöMalmö
731
    Nom Equip Pos Grogues
Viv Anderson Nottingham ForestNottingham Forest
3
Alex Forsyth RangersRangers
3
Paul Kirk LinfieldLinfield
2
Zbigniew Plaszewski Wisła KrakówWisła Kraków
2
Konopka KölnKöln
2
Kenny Burns Nottingham ForestNottingham Forest
2
Gérard Soler MonacoMonaco
2
Ştefan Sameş Steaua BucureștiSteaua București
2
Terry Eviston BohemiansBohemians
1
Michael Shelly BohemiansBohemians
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Kenneth Barclay LinfieldLinfield
1
Milton Viera AEKAEK
1
Claus Boden Dynamo DresdenDynamo Dresden
1
Gols:
185
Promig golejador:
2.94
Targetes Grogues:
99
Targetes Grogues Per Partit:
1.57
Expulsions:
3
Expulsions Per Partit:
0.05
Victòries locals:
38
Victòries visitants:
9
Empats:
16
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Real Madrid: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
AEK: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Nottingham Forest: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Monaco: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Malmö
Suecia
9 4 3 2
44%
33%
23%
9 4 5 0
Nottingham Forest
Inglaterra
9 6 3 0
66%
33%
1%
19 7 8 0
Austria Wien
Austria
8 3 2 3
37%
25%
38%
11 7 6 0
Köln
Alemanya
8 4 3 1
50%
37%
13%
15 7 4 0
Dynamo Dresden
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
10 5 5 1
Wisła Kraków
Polonia
6 2 2 2
33%
33%
34%
10 11 7 0
Rangers
Escocia
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 5 8 0
Grasshopper
Suïssa
6 3 1 2
50%
16%
34%
18 11 5 0
Monaco
França
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 3 5 0
AEK
Grecia
4 1 0 3
25%
75%
9 12 4 1
Real Madrid
Espanya
4 3 0 1
75%
25%
15 3 3 0
Bohemians
Irlanda
4 1 1 2
25%
25%
50%
2 8 4 0
PSV
Països Baixos
4 1 1 2
25%
25%
50%
9 6 0 0
Zbrojovka Brno
República Txeca
4 1 3 0
25%
75%
7 5 3 0
Lillestrøm
Noruega
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 4 3 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 3 1 0
Lokomotiv Sofia
Bulgaria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 8 1 0
Progrès
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 12 0 0
Liverpool
Inglaterra
2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Steaua București
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 0
Újpesti Dózsa
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
2 4 1 0
Haka
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Vllaznia
Albania
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Partizan
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 0
Valletta
Malta
2 0 0 2
100%
3 13 1 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
0 1 3 1
Juventus
Italia
2 1 0 1
50%
50%
1 2 4 0
Fenerbahçe
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
3 7 2 0
Omonia
Chipre
2 1 0 1
50%
50%
2 2 2 0
Brugge
Bèlgica
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Porto
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
5 7 3 0
Odense
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
ÍA
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
2 5 0 0