2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1976-77 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 08/09/1976 Porto Schalke 04
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1976 Enosis Neon Paralimni Kaiserslautern
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1976 Glentoran Basel
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1976 Fram Slovan Bratislava
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Næstved Molenbeek
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Fenerbahçe Videoton
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Eintracht Braunschweig Holbæk
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 SSW Innsbruck Start
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Red Boys Differdange Lokeren
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Austria Salzburg Adanaspor
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Feyenoord Djurgården
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 AEK Dynamo Moskva
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Slavia Praha Akademik Sofia
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Újpesti Dózsa Athletic Club
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Köln Tychy
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Sportul Studenţesc Olympiacos
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Shakhtar Dynamo Berlin
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Magdeburg Cesena
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 KuPS Östers
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Dinamo București Milan
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 ASA Târgu Mureş Dinamo Zagreb
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Grasshopper Hibernians
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Ajax Manchester United
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Os Belenenses Barcelona
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Inter Budapest Honvéd
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Español Nice
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Celtic Wisła Kraków
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Queens Park Rangers Brann
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Manchester City Juventus
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Hibernian Sochaux
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1976 Derby County Finn Harps
Trentadosens de Final (anada) 16/09/1976 Lokomotiv Plovdiv Crvena Zvezda
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1976 Kaiserslautern Enosis Neon Paralimni
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Basel Glentoran
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Sochaux Hibernian
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Barcelona Os Belenenses
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Lokeren Red Boys Differdange
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Olympiacos Sportul Studenţesc
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Athletic Club Újpesti Dózsa
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Schalke 04 Porto
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Manchester United Ajax
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Nice Español
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Holbæk Eintracht Braunschweig
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Juventus Manchester City
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Molenbeek Næstved
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Östers KuPS
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Brann Queens Park Rangers
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Budapest Honvéd Inter
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Djurgården Feyenoord
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Adanaspor Austria Salzburg
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Dinamo Zagreb ASA Târgu Mureş
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Videoton Fenerbahçe
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Dynamo Berlin Shakhtar
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Dynamo Moskva AEK
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Akademik Sofia Slavia Praha
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Finn Harps Derby County
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Wisła Kraków Celtic
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Slovan Bratislava Fram
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Tychy Köln
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Hibernians Grasshopper
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Start SSW Innsbruck
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1976 Cesena Magdeburg
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1976 Milan Dinamo București
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1976 Crvena Zvezda Lokomotiv Plovdiv
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Basel Athletic Club
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Wisła Kraków Molenbeek
Setzens de final (anada) 20/10/1976 SSW Innsbruck Videoton
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Kaiserslautern Feyenoord
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Slovan Bratislava Queens Park Rangers
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Austria Salzburg Crvena Zvezda
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Shakhtar Budapest Honvéd
Setzens de final (anada) 20/10/1976 AEK Derby County
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Magdeburg Dinamo Zagreb
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Sportul Studenţesc Schalke 04
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Eintracht Braunschweig Español
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Köln Grasshopper
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Hibernian Östers
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Manchester United Juventus
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Barcelona Lokeren
Setzens de final (anada) 20/10/1976 Akademik Sofia Milan
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Grasshopper Köln
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Molenbeek Wisła Kraków
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Videoton SSW Innsbruck
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Crvena Zvezda Austria Salzburg
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Dinamo Zagreb Magdeburg
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Budapest Honvéd Shakhtar
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Östers Hibernian
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Athletic Club Basel
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Español Eintracht Braunschweig
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Queens Park Rangers Slovan Bratislava
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Juventus Manchester United
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Milan Akademik Sofia
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Derby County AEK
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Schalke 04 Sportul Studenţesc
Setzens de final (tornada) 03/11/1976 Feyenoord Kaiserslautern
Setzens de final (tornada) 04/11/1976 Lokeren Barcelona
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Juventus Shakhtar
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Español Feyenoord
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Queens Park Rangers Köln
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Athletic Club Milan
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Molenbeek Schalke 04
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Östers Barcelona
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 Magdeburg Videoton
Vuitens de final (anada) 24/11/1976 AEK Crvena Zvezda
Vuitens de final (tornada) 07/12/1976 Schalke 04 Molenbeek
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Feyenoord Español
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Barcelona Östers
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Crvena Zvezda AEK
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Milan Athletic Club
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Videoton Magdeburg
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Köln Queens Park Rangers
Vuitens de final (tornada) 08/12/1976 Shakhtar Juventus
Quarts de final (anada) 02/03/1977 Athletic Club Barcelona
Quarts de final (anada) 03/03/1977 Queens Park Rangers AEK
Quarts de final (anada) 03/03/1977 Feyenoord Molenbeek
Quarts de final (anada) 03/03/1977 Magdeburg Juventus
Quarts de final (tornada) 16/03/1977 Juventus Magdeburg
Quarts de final (tornada) 16/03/1977 Molenbeek Feyenoord
Quarts de final (tornada) 16/03/1977 AEK Queens Park Rangers
Quarts de final (tornada) 16/03/1977 Barcelona Athletic Club
Semifinal (anada) 06/04/1977 Juventus AEK
Semifinal (anada) 06/04/1977 Molenbeek Athletic Club
Semifinal (tornada) 20/04/1977 AEK Juventus
Semifinal (tornada) 20/04/1977 Athletic Club Molenbeek
Final (anada) 04/05/1977 Juventus Athletic Club
Final (tornada) 18/05/1977 Athletic Club Juventus

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Stan Bowles Queens Park RangersQueens Park Rangers
111.38
Kevin Hector Derby CountyDerby County
72.33
Daniel Givens Queens Park RangersQueens Park Rangers
70.88
Charles George Derby CountyDerby County
61.50
Zoran Filipović Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
61.00
Fischer Schalke 04Schalke 04
61.20
Dani Athletic ClubAthletic Club
60.55
Cruyff BarcelonaBarcelona
50.71
Roberto Boninsegna JuventusJuventus
50.45
Clares BarcelonaBarcelona
50.63
    Nom Equip Pos Minuts
Txetxu Rojo Athletic ClubAthletic Club
1080
Escalza Athletic ClubAthletic Club
1080
Dino Zoff JuventusJuventus
1080
Antonello Cuccureddu JuventusJuventus
1080
Gaetano Scirea JuventusJuventus
1080
Romeo Benetti JuventusJuventus
1080
Marco Tardelli JuventusJuventus
1036
Roberto Bettega JuventusJuventus
1013
Claudio Gentile JuventusJuventus
990
Iribar Athletic ClubAthletic Club
990
    Nom Equip Pos Grogues
Charalampos Intzoglou AEKAEK
3
Alex Lafont MolenbeekMolenbeek
3
Marius Ciugarin Sportul StudenţescSportul Studenţesc
3
Giuseppe Furino JuventusJuventus
3
Konopka KölnKöln
3
Necip Erdogan AdanasporAdanaspor
2
Andras Sarlos Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
2
David Webb Queens Park RangersQueens Park Rangers
2
Neeskens BarcelonaBarcelona
2
Iulian Ivanov Akademik SofiaAkademik Sofia
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Nurettin Gunes AdanasporAdanaspor
1
Stefan Parvanov Akademik SofiaAkademik Sofia
1
Giancarlo Oddi CesenaCesena
1
Ivo Lubas Slavia PrahaSlavia Praha
1
Giorgio Mariani CesenaCesena
1
Engin Verel FenerbahçeFenerbahçe
1
Merkhoffer Eintracht BraunschweigEintracht Braunschweig
1
Adam Musial Wisła KrakówWisła Kraków
1
Konopka KölnKöln
1
David Clement Queens Park RangersQueens Park Rangers
1
Gols:
399
Promig golejador:
3.17
Targetes Grogues:
188
Targetes Grogues Per Partit:
1.49
Expulsions:
11
Expulsions Per Partit:
0.09
Victòries locals:
88
Victòries visitants:
18
Empats:
20
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Juventus: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Sportul Studenţesc: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Molenbeek: 10 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Athletic Club: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Athletic Club
Espanya
12 5 4 3
41%
33%
26%
21 13 13 0
Juventus
Italia
12 8 0 4
66%
34%
19 7 13 0
Molenbeek
Bèlgica
10 4 6 0
40%
60%
14 5 12 0
AEK
Grecia
10 5 0 5
50%
50%
15 15 8 0
Feyenoord
Països Baixos
8 4 2 2
50%
25%
25%
15 6 4 0
Magdeburg
Alemanya
8 3 1 4
37%
12%
51%
14 10 9 0
Barcelona
Espanya
8 4 2 2
50%
25%
25%
19 11 3 0
Queens Park Rangers
Inglaterra
8 5 1 2
62%
12%
26%
26 12 4 1
Milan
Italia
6 3 1 2
50%
16%
34%
11 10 9 0
Östers
Suecia
6 2 0 4
33%
67%
9 14 1 0
Shakhtar
Ucrania
6 4 1 1
66%
16%
18%
11 6 4 0
Köln
Alemanya
6 4 1 1
66%
16%
18%
12 7 7 1
Español
Espanya
6 2 0 4
33%
67%
7 8 7 0
Crvena Zvezda
Serbia
6 3 0 3
50%
50%
10 8 5 0
Schalke 04
Alemanya
6 3 2 1
50%
33%
17%
11 6 3 1
Videoton
Hungria
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 8 4 0
SSW Innsbruck
Austria
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 3 1 0
Manchester United
Inglaterra
4 2 0 2
50%
50%
3 4 3 0
Kaiserslautern
Alemanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
13 8 1 0
Derby County
Inglaterra
4 2 0 2
50%
50%
18 6 1 0
Basel
Suïssa
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 7 1 0
Sportul Studenţesc
Rumania
4 1 0 3
25%
75%
4 7 5 0
Budapest Honvéd
Hungria
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 7 2 0
Akademik Sofia
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
7 7 8 1
Slovan Bratislava
Eslovaquia
4 2 1 1
50%
25%
25%
13 8 0 0
Dinamo Zagreb
Croacia
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 4 5 0
Grasshopper
Suïssa
4 2 0 2
50%
50%
11 5 1 0
Wisła Kraków
Polonia
4 1 3 0
25%
75%
6 4 4 1
Austria Salzburg
Austria
4 2 0 2
50%
50%
7 4 3 0
Hibernian
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 4 1 0
Lokeren
Bèlgica
4 3 0 1
75%
25%
8 4 1 0
Eintracht Braunschweig
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
9 4 3 1
Brann
Noruega
2 0 0 2
100%
0 11 0 0
Hibernians
Malta
2 0 0 2
100%
0 9 1 0
Finn Harps
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 16 0 0
Ajax
Països Baixos
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 0
Os Belenenses
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
4 5 0 0
Sochaux
França
2 0 1 1
50%
50%
0 1 1 0
Manchester City
Inglaterra
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Celtic
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
2 4 3 0
Inter
Italia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Nice
França
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Olympiacos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
Dinamo București
Rumania
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Enosis Neon Paralimni
Chipre
2 0 0 2
100%
1 11 0 0
Glentoran
Irlanda del Nord
2 1 0 1
50%
50%
3 5 1 0
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
0 8 0 0
Næstved
Dinamarca
2 0 0 2
100%
0 7 0 0
Fenerbahçe
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
2 5 1 1
Holbæk
Dinamarca
2 1 0 1
50%
50%
1 7 0 0
Start
Noruega
2 0 0 2
100%
1 7 4 0
Red Boys Differdange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 6 1 0
ASA Târgu Mureş
Rumania
2 0 0 2
100%
0 4 1 0
Adanaspor
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
2 5 4 1
Dynamo Moskva
Rússia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Slavia Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 1
Újpesti Dózsa
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
1 5 4 0
Tychy
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
3 5 0 0
Dynamo Berlin
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
1 4 0 0
Cesena
Italia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 2
KuPS
Finlandia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Djurgården
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Porto
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
4 5 3 0