2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1977-78 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 13/09/1977 Eintracht Frankfurt Sliema Wanderers
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Bastia Sporting de Portugal
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Las Palmas Sloboda
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Aston Villa Fenerbahçe
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Lens Malmö
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Manchester City Widzew Łódź
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Torino APOEL
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Inter Dinamo Tbilisi
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Fiorentina Schalke 04
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Barcelona Steaua București
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Bohemians Newcastle
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Boavista Lazio
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Servette Athletic Club
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Dundee United KB
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 AZ Alkmaar Red Boys Differdange
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Glenavon PSV
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 ASA Târgu Mureş AEK
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Marek Ferencváros
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Start Fram
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Carl Zeiss Jena Altay
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Standard Liège Slavia Praha
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Dynamo Kyiv Eintracht Braunschweig
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Odra Opole Magdeburg
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Górnik Zabrze Haka
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Frem Grasshopper
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Landskrona Ipswich Town
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Linz Újpesti Dózsa
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Olympiacos Dinamo Zagreb
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Rapid Wien Inter Bratislava
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Bayern München Mjøndalen
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Molenbeek Aberdeen
Trentadosens de Final (anada) 14/09/1977 Zürich CSKA Septemvriysko Zname
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1977 Red Boys Differdange AZ Alkmaar
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1977 Fram Start
Trentadosens de Final (tornada) 27/09/1977 KB Dundee United
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Lazio Boavista
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Ipswich Town Landskrona
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Sporting de Portugal Bastia
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Steaua București Barcelona
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 APOEL Torino
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Ferencváros Marek
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Haka Górnik Zabrze
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Eintracht Braunschweig Dynamo Kyiv
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Fenerbahçe Aston Villa
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Altay Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Mjøndalen Bayern München
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Malmö Lens
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Dinamo Zagreb Olympiacos
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 CSKA Septemvriysko Zname Zürich
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Újpesti Dózsa Linz
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Magdeburg Odra Opole
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Dinamo Tbilisi Inter
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Sliema Wanderers Eintracht Frankfurt
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Widzew Łódź Manchester City
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Sloboda Las Palmas
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Aberdeen Molenbeek
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Slavia Praha Standard Liège
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Inter Bratislava Rapid Wien
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Athletic Club Servette
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Grasshopper Frem
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 PSV Glenavon
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 AEK ASA Târgu Mureş
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Schalke 04 Fiorentina
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1977 Newcastle Bohemians
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Bayern München Marek
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Torino Dinamo Zagreb
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Ipswich Town Las Palmas
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Lazio Lens
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Aston Villa Górnik Zabrze
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Bastia Newcastle
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Molenbeek Carl Zeiss Jena
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Zürich Eintracht Frankfurt
Setzens de final (anada) 19/10/1977 AZ Alkmaar Barcelona
Setzens de final (anada) 19/10/1977 KB Dinamo Tbilisi
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Magdeburg Schalke 04
Setzens de final (anada) 19/10/1977 AEK Standard Liège
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Inter Bratislava Grasshopper
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Újpesti Dózsa Athletic Club
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Start Eintracht Braunschweig
Setzens de final (anada) 19/10/1977 Widzew Łódź PSV
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Dinamo Tbilisi KB
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Marek Bayern München
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Standard Liège AEK
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Barcelona AZ Alkmaar
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Newcastle Bastia
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Górnik Zabrze Aston Villa
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Grasshopper Inter Bratislava
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Athletic Club Újpesti Dózsa
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Eintracht Braunschweig Start
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 PSV Widzew Łódź
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Dinamo Zagreb Torino
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Carl Zeiss Jena Molenbeek
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Schalke 04 Magdeburg
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Eintracht Frankfurt Zürich
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Lens Lazio
Setzens de final (tornada) 02/11/1977 Las Palmas Ipswich Town
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Dinamo Tbilisi Grasshopper
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Ipswich Town Barcelona
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Bastia Torino
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 PSV Eintracht Braunschweig
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Eintracht Frankfurt Bayern München
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Carl Zeiss Jena Standard Liège
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Magdeburg Lens
Vuitens de final (anada) 23/11/1977 Aston Villa Athletic Club
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Athletic Club Aston Villa
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Torino Bastia
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Standard Liège Carl Zeiss Jena
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Grasshopper Dinamo Tbilisi
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Bayern München Eintracht Frankfurt
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Eintracht Braunschweig PSV
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Lens Magdeburg
Vuitens de final (tornada) 07/12/1977 Barcelona Ipswich Town
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Bastia Carl Zeiss Jena
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Aston Villa Barcelona
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Eintracht Frankfurt Grasshopper
Quarts de final (anada) 01/03/1978 Magdeburg PSV
Quarts de final (tornada) 14/03/1978 Grasshopper Eintracht Frankfurt
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Carl Zeiss Jena Bastia
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 PSV Magdeburg
Quarts de final (tornada) 15/03/1978 Barcelona Aston Villa
Semifinal (anada) 29/03/1978 Grasshopper Bastia
Semifinal (anada) 29/03/1978 PSV Barcelona
Semifinal (tornada) 12/04/1978 Barcelona PSV
Semifinal (tornada) 12/04/1978 Bastia Grasshopper
Final (anada) 26/04/1978 Bastia PSV
Final (tornada) 09/05/1978 PSV Bastia

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Raimondo Ponte GrasshopperGrasshopper
80.80
Gerrie Deijkers PSVPSV
80.67
Claude Papi BastiaBastia
70.58
Kees Kist AZ AlkmaarAZ Alkmaar
61.50
François Felix BastiaBastia
60.67
Harry Lubse PSVPSV
60.50
Morete Las PalmasLas Palmas
61.50
Rummenigge Bayern MünchenBayern München
61.00
Trevor Whymark Ipswich TownIpswich Town
61.00
John Mathew Deehan Aston VillaAston Villa
50.71
    Nom Equip Pos Minuts
Jean-Louis Cazes BastiaBastia
1080
Claude Papi BastiaBastia
1080
Ernie Brandts PSVPSV
1080
Jan Poortvliet PSVPSV
1080
Adrie van Kraay PSVPSV
1069
Gerrie Deijkers PSVPSV
1068
Harry Lubse PSVPSV
1066
Felix Lacuesta BastiaBastia
1065
Charles Orlanducci BastiaBastia
1055
Willy van de Kerkhof PSVPSV
1050
    Nom Equip Pos Grogues
Vladimir Gutsaev Dinamo TbilisiDinamo Tbilisi
3
Michel Renquin Standard LiègeStandard Liège
2
Jonny Hey GrasshopperGrasshopper
2
Thomas Niggl GrasshopperGrasshopper
2
Fares Bousdira LensLens
2
Nebojsa Vuckovic LinzLinz
2
Eberhard Vogel Carl Zeiss JenaCarl Zeiss Jena
2
André Guesdon BastiaBastia
2
Ljuben Kolev MarekMarek
2
Nicolas Rep BastiaBastia
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Willie Donachie Manchester CityManchester City
1
Helmut Graf Standard LiègeStandard Liège
1
Turgat Mustafa AltayAltay
1
Mauro Della Martira FiorentinaFiorentina
1
Giancarlo Antognoni FiorentinaFiorentina
1
Julio Losada OlympiacosOlympiacos
1
Eberhard Vogel Carl Zeiss JenaCarl Zeiss Jena
1
Shota Khinchagashvili Dinamo TbilisiDinamo Tbilisi
1
John Gidman Aston VillaAston Villa
1
Gols:
420
Promig golejador:
3.33
Targetes Grogues:
214
Targetes Grogues Per Partit:
1.70
Expulsions:
9
Expulsions Per Partit:
0.07
Victòries locals:
82
Victòries visitants:
22
Empats:
22
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Bastia: 7 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Torino: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Aston Villa: 7 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Widzew: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
PSV
Països Baixos
12 9 1 2
75%
8%
17%
32 12 6 0
Bastia
França
12 8 1 3
66%
8%
26%
27 20 12 0
Grasshopper
Suïssa
10 6 0 4
60%
40%
23 10 9 0
Barcelona
Espanya
10 5 3 2
50%
30%
20%
20 14 8 0
Magdeburg
Alemanya
8 5 1 2
62%
12%
26%
17 11 2 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
8 4 2 2
50%
25%
25%
18 17 7 1
Eintracht Frankfurt
Alemanya
8 6 1 1
75%
12%
13%
21 7 3 0
Aston Villa
Inglaterra
8 4 3 1
50%
37%
13%
15 6 3 1
Athletic Club
Espanya
6 2 1 3
33%
16%
51%
6 6 7 0
Standard Liège
Bèlgica
6 2 1 3
33%
16%
51%
10 10 8 1
Ipswich Town
Inglaterra
6 4 1 1
66%
16%
18%
13 6 2 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
6 4 1 1
66%
16%
18%
8 6 6 1
Bayern München
Alemanya
6 3 0 3
50%
50%
16 8 2 0
Eintracht Braunschweig
Alemanya
6 1 2 3
16%
33%
51%
6 6 5 0
Torino
Italia
6 2 1 3
33%
16%
51%
10 8 7 0
Lens
França
6 3 0 3
50%
50%
12 9 3 0
Górnik Zabrze
Polonia
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 6 2 0
Las Palmas
Espanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
11 8 6 0
Start
Noruega
4 3 0 1
75%
25%
9 4 3 0
Marek
Bulgaria
4 2 0 2
50%
50%
5 5 4 0
AEK
Grecia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 7 8 0
Zürich
Suïssa
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 3 0
KB
Dinamarca
4 1 0 3
25%
75%
5 7 1 0
Molenbeek
Bèlgica
4 1 3 0
25%
75%
4 3 5 0
AZ Alkmaar
Països Baixos
4 2 2 0
50%
50%
18 3 4 0
Dinamo Zagreb
Croacia
4 2 0 2
50%
50%
8 7 4 0
Lazio
Italia
4 2 0 2
50%
50%
7 7 5 0
Újpesti Dózsa
Hungria
4 2 0 2
50%
50%
11 6 5 0
Widzew Łódź
Polonia
4 0 2 2
50%
50%
5 8 4 0
Inter Bratislava
Eslovaquia
4 2 0 2
50%
50%
5 6 4 0
Newcastle
Inglaterra
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 5 1 0
Schalke 04
Alemanya
4 2 0 2
50%
50%
8 8 2 0
Sporting de Portugal
Portugal
2 0 0 2
100%
3 5 1 0
Haka
Finlandia
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 0
Rapid Wien
Austria
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Odra Opole
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
Linz
Austria
2 1 0 1
50%
50%
3 9 3 0
Olympiacos
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
4 6 3 1
Frem
Dinamarca
2 0 0 2
100%
1 8 1 0
Sliema Wanderers
Malta
2 0 1 1
50%
50%
0 5 0 0
Landskrona
Suecia
2 0 0 2
100%
0 6 0 0
Mjøndalen
Noruega
2 0 0 2
100%
0 12 0 0
Aberdeen
Escocia
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Fenerbahçe
Turquia
2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Ferencváros
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
2 3 2 0
Slavia Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
3 3 2 0
Malmö
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 1 0
Manchester City
Inglaterra
2 0 2 0
100%
2 2 4 1
APOEL
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Inter
Italia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0
Fiorentina
Italia
2 0 0 2
100%
1 5 6 2
Sloboda
Bosnia-Herzegovina
2 1 0 1
50%
50%
4 8 4 0
Steaua București
Rumania
2 0 0 2
100%
2 8 1 0
Dynamo Kyiv
Ucrania
2 0 2 0
100%
1 1 2 0
Bohemians
Irlanda
2 0 1 1
50%
50%
0 4 1 0
Servette
Suïssa
2 1 0 1
50%
50%
1 2 2 0
Dundee United
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
Red Boys Differdange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 16 0 0
Glenavon
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
2 11 1 0
ASA Târgu Mureş
Rumania
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
0 8 0 0
Altay
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
5 6 6 1
Boavista
Portugal
2 1 0 1
50%
50%
1 5 4 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0