2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1984-85 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Linfield Shamrock Rovers
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Trabzonspor Dnipro
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Dinamo București Omonia
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Elbasani Lyngby
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Vålerenga Sparta Praha
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Crvena Zvezda Benfica
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Levski Sofia Stuttgart
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Tampere United Juventus
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Austria Wien Valletta
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Avenir Göteborg
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Feyenoord Panathinaikos
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Grasshopper Budapest Honvéd
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Akraness Waasland-Beveren
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Aberdeen Dynamo Berlin
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Lech Poznań Liverpool
Setzens de final (anada) 19/09/1984 Girondins de Bordeaux Athletic Club
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Budapest Honvéd Grasshopper
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Valletta Austria Wien
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Shamrock Rovers Linfield
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Sparta Praha Vålerenga
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Dynamo Berlin Aberdeen
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Dnipro Trabzonspor
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Göteborg Avenir
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Panathinaikos Feyenoord
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Juventus Tampere United
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Athletic Club Girondins de Bordeaux
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Stuttgart Levski Sofia
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Benfica Crvena Zvezda
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Omonia Dinamo București
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Lyngby Elbasani
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Waasland-Beveren Akraness
Setzens de final (tornada) 03/10/1984 Liverpool Lech Poznań
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Sparta Praha Lyngby
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Juventus Grasshopper
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Girondins de Bordeaux Dinamo București
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Liverpool Benfica
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Göteborg Waasland-Beveren
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Panathinaikos Linfield
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Levski Sofia Dnipro
Vuitens de final (tornada) 24/10/1984 Dynamo Berlin Austria Wien
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Grasshopper Juventus
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Benfica Liverpool
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Dnipro Levski Sofia
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Dinamo București Girondins de Bordeaux
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Lyngby Sparta Praha
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Austria Wien Dynamo Berlin
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Waasland-Beveren Göteborg
Vuitens de final (tornada) 07/11/1984 Linfield Panathinaikos
Quarts de final (anada) 06/03/1985 Juventus Sparta Praha
Quarts de final (anada) 06/03/1985 Girondins de Bordeaux Dnipro
Quarts de final (anada) 06/03/1985 Austria Wien Liverpool
Quarts de final (anada) 06/03/1985 Göteborg Panathinaikos
Quarts de final (tornada) 20/03/1985 Liverpool Austria Wien
Quarts de final (tornada) 20/03/1985 Panathinaikos Göteborg
Quarts de final (tornada) 20/03/1985 Dnipro Girondins de Bordeaux
Quarts de final (tornada) 20/03/1985 Sparta Praha Juventus
Semifinal (anada) 10/04/1985 Liverpool Panathinaikos
Semifinal (anada) 10/04/1985 Juventus Girondins de Bordeaux
Semifinal (tornada) 24/04/1985 Panathinaikos Liverpool
Semifinal (tornada) 24/04/1985 Girondins de Bordeaux Juventus
Final 29/05/1985 Juventus Liverpool

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Michel Platini JuventusJuventus
70.78
Torbjörn Nilsson GöteborgGöteborg
71.17
Paolo Rossi JuventusJuventus
50.56
John Wark LiverpoolLiverpool
50.56
Ian Rush LiverpoolLiverpool
50.83
Herbert Prohaska Austria WienAustria Wien
30.50
Jerry Carlsson GöteborgGöteborg
30.50
Zdenek Procházka Sparta PrahaSparta Praha
30.75
Dimitrios Saravakos PanathinaikosPanathinaikos
30.38
Paul Walsh LiverpoolLiverpool
30.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Michel Platini JuventusJuventus
70.78
Torbjörn Nilsson GöteborgGöteborg
71.17
Paolo Rossi JuventusJuventus
50.56
John Wark LiverpoolLiverpool
50.56
Ian Rush LiverpoolLiverpool
50.83
Herbert Prohaska Austria WienAustria Wien
30.50
Jerry Carlsson GöteborgGöteborg
30.50
Zdenek Procházka Sparta PrahaSparta Praha
30.75
Dimitrios Saravakos PanathinaikosPanathinaikos
30.38
Paul Walsh LiverpoolLiverpool
30.50
    Nom Equip Pos Minuts
Luciano Favero JuventusJuventus
810
Bruce Grobbelaar LiverpoolLiverpool
810
Phil Neal LiverpoolLiverpool
810
Ronnie Whelan LiverpoolLiverpool
810
Alan Hansen LiverpoolLiverpool
810
Gaetano Scirea JuventusJuventus
810
Antonio Cabrini JuventusJuventus
810
Massimo Briaschi JuventusJuventus
793
Michel Platini JuventusJuventus
785
Bernard Lacombe Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
780
    Nom Equip Pos Grogues
Juan Ramon Rocha PanathinaikosPanathinaikos
3
John Garrett LinfieldLinfield
2
Sergei Bashkirov DniproDnipro
2
Konstantinos Tarasis PanathinaikosPanathinaikos
2
Andrei Dilai DniproDnipro
2
Mihalis Gerothodoros PanathinaikosPanathinaikos
2
Ivan Vishnevskii DniproDnipro
2
Petar Kurdov Levski SofiaLevski Sofia
2
Ernst Baumeister Austria WienAustria Wien
2
Jean-Christophe Thouvenel Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
2
    Nom Equip Pos Vermelles
George Gibson LinfieldLinfield
1
Bent Christensen LyngbyLyngby
1
Pietra BenficaBenfica
1
Kenny Dalglish LiverpoolLiverpool
1
Juan Ramon Rocha PanathinaikosPanathinaikos
1
Costel Orac Dinamo BucureștiDinamo București
1
Thomas Wernersson GöteborgGöteborg
1
Konstantinos Tarasis PanathinaikosPanathinaikos
1
Jerry Carlsson GöteborgGöteborg
1
Ivan Vishnevskii DniproDnipro
1
Gols:
186
Promig golejador:
3.05
Targetes Grogues:
129
Targetes Grogues Per Partit:
2.11
Expulsions:
10
Expulsions Per Partit:
0.16
Victòries locals:
36
Victòries visitants:
9
Empats:
16
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Juventus: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Grasshopper: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Girondins de Bordeaux: 6 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Linfield: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Juventus
Italia
9 7 0 2
77%
23%
19 6 6 0
Liverpool
Inglaterra
9 6 1 2
66%
11%
23%
18 5 5 1
Panathinaikos
Grecia
8 3 3 2
37%
37%
26%
10 12 14 2
Girondins de Bordeaux
França
8 3 4 1
37%
50%
13%
9 8 6 0
Dnipro
Ucrania
6 2 2 2
33%
33%
34%
8 6 10 1
Göteborg
Suecia
6 3 1 2
50%
16%
34%
21 5 7 2
Austria Wien
Austria
6 3 2 1
50%
33%
17%
15 9 7 0
Sparta Praha
República Txeca
6 3 2 1
50%
33%
17%
8 7 4 0
Dynamo Berlin
Alemanya
4 1 1 2
25%
25%
50%
7 8 4 0
Waasland-Beveren
Bèlgica
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 4 4 0
Grasshopper
Suïssa
4 1 0 3
25%
75%
6 9 2 0
Levski Sofia
Bulgaria
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 6 7 0
Linfield
Irlanda del Nord
4 0 3 1
75%
25%
5 6 10 1
Dinamo București
Rumania
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 5 6 1
Lyngby
Dinamarca
4 2 1 1
50%
25%
25%
7 2 3 1
Benfica
Portugal
4 2 0 2
50%
50%
6 6 3 1
Stuttgart
Alemanya
2 0 2 0
100%
3 3 4 0
Shamrock Rovers
Irlanda
2 0 2 0
100%
1 1 5 0
Lech Poznań
Polonia
2 0 0 2
100%
0 5 0 0
Trabzonspor
Turquia
2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Aberdeen
Escocia
2 1 0 1
50%
50%
3 3 1 0
Akraness
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
2 7 5 0
Budapest Honvéd
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
3 4 3 0
Omonia
Chipre
2 1 0 1
50%
50%
3 5 2 0
Feyenoord
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
1 2 2 0
Avenir
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 17 0 0
Valletta
Malta
2 0 0 2
100%
0 8 0 0
Vålerenga
Noruega
2 0 1 1
50%
50%
3 5 0 0
Crvena Zvezda
Serbia
2 1 0 1
50%
50%
3 4 2 0
Tampere United
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 6 1 0
Elbasani
Albania
2 0 0 2
100%
0 6 2 0
Athletic Club
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0