2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1979-80 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 29/08/1979 Dundalk Linfield
Ronda 1 (tornada) 05/09/1979 Linfield Dundalk
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Argeș Pitești AEK
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Levski-Spartak Real Madrid
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Partizani Celtic
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Start Strasbourg
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Dynamo Berlin Ruch Chorzów
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Helsinki Ajax
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Újpesti Dózsa Dukla Praha
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Hajduk Split Trabzonspor
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Red Boys Differdange Omonia
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Vejle Austria Wien
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Valur Hamburger
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Servette Beveren
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Nottingham Forest Östers
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Liverpool Dinamo Tbilisi
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Dundalk Hibernians
Setzens de final (anada) 19/09/1979 Porto Milan
Setzens de final (tornada) 26/09/1979 Hibernians Dundalk
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Austria Wien Vejle
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Milan Porto
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Real Madrid Levski-Spartak
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Celtic Partizani
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Strasbourg Start
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Ajax Helsinki
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Beveren Servette
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Östers Nottingham Forest
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 AEK Argeș Pitești
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Omonia Red Boys Differdange
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Hamburger Valur
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Ruch Chorzów Dynamo Berlin
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Dukla Praha Újpesti Dózsa
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Dinamo Tbilisi Liverpool
Setzens de final (tornada) 03/10/1979 Trabzonspor Hajduk Split
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Dynamo Berlin Servette
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Ajax Omonia
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Vejle Hajduk Split
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Porto Real Madrid
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Nottingham Forest Argeș Pitești
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Celtic Dundalk
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Hamburger Dinamo Tbilisi
Vuitens de final (anada) 24/10/1979 Dukla Praha Strasbourg
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Real Madrid Porto
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Dundalk Celtic
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Dinamo Tbilisi Hamburger
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Hajduk Split Vejle
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Omonia Ajax
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Strasbourg Dukla Praha
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Servette Dynamo Berlin
Vuitens de final (tornada) 07/11/1979 Argeș Pitești Nottingham Forest
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Celtic Real Madrid
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Strasbourg Ajax
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Nottingham Forest Dynamo Berlin
Quarts de final (anada) 05/03/1980 Hamburger Hajduk Split
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Ajax Strasbourg
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Hajduk Split Hamburger
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Real Madrid Celtic
Quarts de final (tornada) 19/03/1980 Dynamo Berlin Nottingham Forest
Semifinal (anada) 09/04/1980 Real Madrid Hamburger
Semifinal (anada) 09/04/1980 Nottingham Forest Ajax
Semifinal (tornada) 23/04/1980 Ajax Nottingham Forest
Semifinal (tornada) 23/04/1980 Hamburger Real Madrid
Final 28/05/1980 Nottingham Forest Hamburger

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Søren Lerby AjaxAjax
101.25
Ton Blanker AjaxAjax
82.67
Hrubesch HamburgerHamburger
70.78
Soteris Kaiafas OmoniaOmonia
61.50
Frank Arnesen AjaxAjax
40.57
Ian Bowyer Nottingham ForestNottingham Forest
40.57
Ruud Krol AjaxAjax
40.57
Santillana Real MadridReal Madrid
30.38
Cathal Muckian DundalkDundalk
30.50
John Robertson Nottingham ForestNottingham Forest
30.33
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Søren Lerby AjaxAjax
101.25
Ton Blanker AjaxAjax
82.67
Hrubesch HamburgerHamburger
70.78
Soteris Kaiafas OmoniaOmonia
61.50
Frank Arnesen AjaxAjax
40.57
Ian Bowyer Nottingham ForestNottingham Forest
40.57
Ruud Krol AjaxAjax
40.57
Santillana Real MadridReal Madrid
30.38
Cathal Muckian DundalkDundalk
30.50
John Robertson Nottingham ForestNottingham Forest
30.33
    Nom Equip Pos Minuts
John Robertson Nottingham ForestNottingham Forest
810
Kaltz HamburgerHamburger
810
Kargus HamburgerHamburger
810
Keegan HamburgerHamburger
810
John McGovern Nottingham ForestNottingham Forest
810
Peter Shilton Nottingham ForestNottingham Forest
810
Garry Birtles Nottingham ForestNottingham Forest
810
Larry Lloyd Nottingham ForestNottingham Forest
810
Hrubesch HamburgerHamburger
764
Frank Gray Nottingham ForestNottingham Forest
756
    Nom Equip Pos Grogues
Ilie Bărbulescu Argeș PiteștiArgeș Pitești
3
Kenny Burns Nottingham ForestNottingham Forest
3
Benito Real MadridReal Madrid
2
Jakobs HamburgerHamburger
2
Sime Luketin Hajduk SplitHajduk Split
2
Charalampos Intzoglou AEKAEK
2
Poul Erik Østergaard VejleVejle
2
Constantin Carstea Argeș PiteștiArgeș Pitești
2
Claude Andrey ServetteServette
1
Tommy Burns CelticCeltic
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Aris Damianidis AEKAEK
1
Voin Voynov Levski-SpartakLevski-Spartak
1
Romain Michaux Red Boys DifferdangeRed Boys Differdange
1
Mihai Zamfir Argeș PiteștiArgeș Pitești
1
Del Bosque Real MadridReal Madrid
1
Gols:
185
Promig golejador:
2.94
Targetes Grogues:
106
Targetes Grogues Per Partit:
1.68
Expulsions:
5
Expulsions Per Partit:
0.08
Victòries locals:
41
Victòries visitants:
13
Empats:
9
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Hamburger: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Arges Pitesti: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Hamburger: 5 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Dundalk: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Nottingham Forest
Inglaterra
9 6 1 2
66%
11%
23%
13 5 7 0
Hamburger
Alemanya
9 6 0 3
66%
34%
19 11 7 0
Ajax
Països Baixos
8 5 1 2
62%
12%
26%
31 8 5 0
Real Madrid
Espanya
8 5 0 3
62%
38%
11 9 6 1
Dundalk
Irlanda
6 2 2 2
33%
33%
34%
7 5 3 0
Dynamo Berlin
Alemanya
6 3 2 1
50%
33%
17%
10 7 5 0
Strasbourg
França
6 3 1 2
50%
16%
34%
8 6 3 0
Hajduk Split
Croacia
6 4 0 2
66%
34%
9 5 6 0
Celtic
Escocia
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 7 3 0
Vejle
Dinamarca
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 7 5 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
4 1 0 3
25%
75%
7 8 1 0
Dukla Praha
República Txeca
4 2 0 2
50%
50%
5 5 4 0
Porto
Portugal
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 2 2 0
Servette
Suïssa
4 1 2 1
25%
50%
25%
7 6 6 0
Argeș Pitești
Rumania
4 1 0 3
25%
75%
4 6 7 1
Omonia
Chipre
4 2 0 2
50%
50%
11 13 5 0
Hibernians
Malta
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Liverpool
Inglaterra
2 1 0 1
50%
50%
2 4 1 0
Östers
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
1 3 2 0
Beveren
Bèlgica
2 0 1 1
50%
50%
2 4 2 0
Valur
Islandia
2 0 0 2
100%
1 5 0 0
Start
Noruega
2 0 0 2
100%
1 6 1 0
Red Boys Differdange
Luxemburg
2 1 0 1
50%
50%
3 7 4 1
Trabzonspor
Turquia
2 0 0 2
100%
0 2 3 0
Újpesti Dózsa
Hungria
2 1 0 1
50%
50%
3 4 4 0
AEK
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 3 1
Helsinki
Finlandia
2 0 0 2
100%
2 16 0 0
Ruch Chorzów
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
1 4 2 0
Levski-Spartak
Bulgaria
2 0 0 2
100%
0 3 1 1
Partizani
Albania
2 1 0 1
50%
50%
2 4 3 0
Austria Wien
Austria
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Milan
Italia
2 0 1 1
50%
50%
0 1 2 0