lbl_CampeonesFerias
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Lliga de Campions1996-97 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Maccabi Tel Aviv Fenerbahçe
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Göteborg Ferencváros
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Club Brugge Steaua București
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Panathinaikos Rosenborg
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Widzew Łódź Brøndby
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Grasshopper Slavia Praha
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Rapid Wien Dynamo Kyiv
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Rangers Alania
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Ferencváros Göteborg
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Slavia Praha Grasshopper
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Alania Rangers
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Dynamo Kyiv Rapid Wien
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Fenerbahçe Maccabi Tel Aviv
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Rosenborg Panathinaikos
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Steaua București Club Brugge
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Brøndby Widzew Łódź
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Auxerre Ajax
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Atlético de Madrid Steaua București
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Borussia Dortmund Widzew Łódź
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Rapid Wien Fenerbahçe
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Grasshopper Rangers
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Juventus Manchester United
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Göteborg Rosenborg
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Milan Porto
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Rosenborg Milan
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Porto Göteborg
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Rangers Auxerre
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Ajax Grasshopper
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Widzew Łódź Atlético de Madrid
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Steaua București Borussia Dortmund
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Manchester United Rapid Wien
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Fenerbahçe Juventus
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Rapid Wien Juventus
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Atlético de Madrid Borussia Dortmund
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Steaua București Widzew Łódź
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Auxerre Grasshopper
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Rosenborg Porto
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Göteborg Milan
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Fenerbahçe Manchester United
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Ajax Rangers
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Widzew Łódź Steaua București
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Rangers Ajax
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Grasshopper Auxerre
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Borussia Dortmund Atlético de Madrid
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Manchester United Fenerbahçe
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Juventus Rapid Wien
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Porto Rosenborg
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Milan Göteborg
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Rosenborg Göteborg
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Manchester United Juventus
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Porto Milan
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Ajax Auxerre
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Rangers Grasshopper
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Steaua București Atlético de Madrid
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Widzew Łódź Borussia Dortmund
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Fenerbahçe Rapid Wien
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Rapid Wien Manchester United
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Borussia Dortmund Steaua București
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Atlético de Madrid Widzew Łódź
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Grasshopper Ajax
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Auxerre Rangers
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Milan Rosenborg
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Juventus Fenerbahçe
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Göteborg Porto
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Ajax Atlético de Madrid
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Rosenborg Juventus
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Manchester United Porto
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Borussia Dortmund Auxerre
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Porto Manchester United
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Auxerre Borussia Dortmund
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Atlético de Madrid Ajax
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Juventus Rosenborg
Semifinal (anada) 09/04/1997 Borussia Dortmund Manchester United
Semifinal (anada) 09/04/1997 Ajax Juventus
Semifinal (tornada) 23/04/1997 Juventus Ajax
Semifinal (tornada) 23/04/1997 Manchester United Borussia Dortmund
Final 28/05/1997 Borussia Dortmund Juventus

Top 10

  Nom Equip Pos Gols GolsPP
Ally McCoist Rangers
6 1.00
Pantić Atlético de Madrid
5 0.63
Kübilay Türkyilmaz Grasshopper
5 0.83
Amoruso Juventus
4 0.57
Ricken Borussia Dortmund
4 0.44
Jardel Porto
4 0.50
Adrian Ilie Steaua București
4 1.33
Artur Porto
4 0.57
Simone Milan
4 0.67
Bokšić Juventus
4 0.50
  Nom Equip Pos Gols GolsPP
Pantić Atlético de Madrid
5 0.63
Bokšić Juventus
4 0.50
Artur Porto
4 0.57
Simone Milan
4 0.67
Riedle Borussia Dortmund
4 0.80
Jardel Porto
4 0.50
Vieri Juventus
4 0.50
Amoruso Juventus
4 0.57
Simeone Atlético de Madrid
4 0.57
Ricken Borussia Dortmund
4 0.44
  Nom Equip Pos Minuts
Montero Juventus
990
Klos Borussia Dortmund
990
Trond Egil Soltvedt Rosenborg
930
Ronald de Boer Ajax
930
Edwin van der Sar Ajax
930
Bent Skammelsrud Rosenborg
930
Jørn Jamtfall Rosenborg
930
Erik Hoftun Rosenborg
930
Lambert Borussia Dortmund
924
Ståle Stensaas Rosenborg
921
  Nom Equip Pos Grogues
Simeone Atlético de Madrid
4
Boris Smiljanic Grasshopper
4
Heinrich Borussia Dortmund
3
Viorel Moldovan Grasshopper
3
Goma Auxerre
3
Craig Moore Rangers
3
Paulinho Santos Porto
3
Rabarivony Auxerre
3
Goran Petric Rangers
3
Santi Denia Atlético de Madrid
3
  Nom Equip Pos Vermelles
Emil Kostadinov Fenerbahçe
1
Serhiy Bezhenar Dynamo Kyiv
1
Artour Pagaev Alania
1
Adrian Ilie Steaua București
1
Marius Baciu Steaua București
1
Paul Gascoigne Rangers
1
Jahn Ivar Jakobsen Rosenborg
1
Niclas Alexandersson Göteborg
1
Reuter Borussia Dortmund
1
Ståle Stensaas Rosenborg
1
Gols:
215
Gols Per Partit:
2.79
Targetes Grogues:
260
Targetes Grogues Per Partit:
3.38
Expulsions:
10
Expulsions Per Partit:
0.13
Victòries locals:
37
Victòries visitants:
29
Empats:
11
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Borussia Dortmund: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Widzew: 4 Partits
Millor ratxa no perdent:
Juventus: 10 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Rapid Viena: 6 Partits

Equips

Equip P PG PE PP % GF GC TG TV
Juventus 11 8 2 1
72%
18%
10%
21 7 14 0
Borussia Dortmund 11 9 1 1
81%
9%
10%
23 10 21 1
Manchester United 10 4 1 5
40%
10%
50%
10 5 12 0
Rosenborg 10 4 1 5
40%
10%
50%
11 15 10 2
Ajax 10 5 1 4
50%
10%
40%
14 13 11 0
Porto 8 5 2 1
62%
25%
13%
12 8 18 0
Fenerbahçe 8 3 2 3
37%
25%
38%
5 7 5 1
Göteborg 8 2 1 5
25%
12%
63%
11 14 6 1
Steaua București 8 2 2 4
25%
25%
50%
10 17 21 2
Widzew Łódź 8 2 1 5
25%
12%
63%
10 14 14 0
Atlético de Madrid 8 4 2 2
50%
25%
25%
15 8 24 0
Grasshopper 8 5 0 3
62%
38%
14 5 19 0
Rapid Wien 8 2 2 4
25%
25%
50%
8 14 13 0
Rangers 8 3 0 5
37%
63%
15 16 16 1
Auxerre 8 4 0 4
50%
50%
9 11 17 0
Milan 6 2 1 3
33%
16%
51%
13 11 12 0
Slavia Praha 2 0 0 2
100%
0 6 5 0
Dynamo Kyiv 2 0 0 2
100%
2 6 3 1
Brøndby 2 1 0 1
50%
50%
4 4 2 0
Panathinaikos 2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Club Brugge 2 0 1 1
50%
50%
2 5 4 0
Ferencváros 2 0 1 1
50%
50%
1 4 5 0
Alania 2 0 0 2
100%
3 10 2 1
Maccabi Tel Aviv 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Notificar error