2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Lliga de Campions1996-97 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Maccabi Tel Aviv Fenerbahçe
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Göteborg Ferencváros
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Club Brugge Steaua București
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Panathinaikos Rosenborg
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Widzew Łódź Brøndby
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Grasshopper Slavia Praha
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Rapid Wien Dynamo Kyiv
Classificació Fase 1 (anada) 07/08/1996 Rangers Alania
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Ferencváros Göteborg
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Slavia Praha Grasshopper
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Alania Rangers
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Dynamo Kyiv Rapid Wien
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Fenerbahçe Maccabi Tel Aviv
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Rosenborg Panathinaikos
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Steaua București Club Brugge
Classificació Fase 1 (tornada) 21/08/1996 Brøndby Widzew Łódź
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Auxerre Ajax
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Atlético de Madrid Steaua București
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Borussia Dortmund Widzew Łódź
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Rapid Wien Fenerbahçe
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Grasshopper Rangers
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Juventus Manchester United
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Göteborg Rosenborg
Fase de grups partit 1 11/09/1996 Milan Porto
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Rosenborg Milan
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Porto Göteborg
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Rangers Auxerre
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Ajax Grasshopper
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Widzew Łódź Atlético de Madrid
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Steaua București Borussia Dortmund
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Manchester United Rapid Wien
Fase de grups partit 2 25/09/1996 Fenerbahçe Juventus
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Rapid Wien Juventus
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Atlético de Madrid Borussia Dortmund
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Steaua București Widzew Łódź
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Auxerre Grasshopper
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Rosenborg Porto
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Göteborg Milan
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Fenerbahçe Manchester United
Fase de grups partit 3 16/10/1996 Ajax Rangers
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Widzew Łódź Steaua București
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Rangers Ajax
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Grasshopper Auxerre
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Borussia Dortmund Atlético de Madrid
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Manchester United Fenerbahçe
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Juventus Rapid Wien
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Porto Rosenborg
Fase de grups partit 4 30/10/1996 Milan Göteborg
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Rosenborg Göteborg
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Manchester United Juventus
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Porto Milan
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Ajax Auxerre
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Rangers Grasshopper
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Steaua București Atlético de Madrid
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Widzew Łódź Borussia Dortmund
Fase de grups partit 5 20/11/1996 Fenerbahçe Rapid Wien
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Rapid Wien Manchester United
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Borussia Dortmund Steaua București
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Atlético de Madrid Widzew Łódź
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Grasshopper Ajax
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Auxerre Rangers
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Milan Rosenborg
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Juventus Fenerbahçe
Fase de grups partit 6 04/12/1996 Göteborg Porto
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Ajax Atlético de Madrid
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Rosenborg Juventus
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Manchester United Porto
Quarts de final (anada) 05/03/1997 Borussia Dortmund Auxerre
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Porto Manchester United
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Auxerre Borussia Dortmund
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Atlético de Madrid Ajax
Quarts de final (tornada) 19/03/1997 Juventus Rosenborg
Semifinal (anada) 09/04/1997 Borussia Dortmund Manchester United
Semifinal (anada) 09/04/1997 Ajax Juventus
Semifinal (tornada) 23/04/1997 Juventus Ajax
Semifinal (tornada) 23/04/1997 Manchester United Borussia Dortmund
Final 28/05/1997 Borussia Dortmund Juventus

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Ally McCoist RangersRangers
61.00
Pantić Atlético de MadridAtlético de Madrid
50.63
Kübilay Türkyilmaz GrasshopperGrasshopper
50.83
Amoruso JuventusJuventus
40.57
Ricken Borussia DortmundBorussia Dortmund
40.44
Jardel PortoPorto
40.50
Adrian Ilie Steaua BucureștiSteaua București
41.33
Artur PortoPorto
40.57
Simone MilanMilan
40.67
Bokšić JuventusJuventus
40.50
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Pantić Atlético de MadridAtlético de Madrid
50.63
Bokšić JuventusJuventus
40.50
Artur PortoPorto
40.57
Simone MilanMilan
40.67
Riedle Borussia DortmundBorussia Dortmund
40.80
Jardel PortoPorto
40.50
Vieri JuventusJuventus
40.50
Amoruso JuventusJuventus
40.57
Simeone Atlético de MadridAtlético de Madrid
40.57
Ricken Borussia DortmundBorussia Dortmund
40.44
    Nom Equip Pos Minuts
Montero JuventusJuventus
990
Klos Borussia DortmundBorussia Dortmund
990
Trond Egil Soltvedt RosenborgRosenborg
930
Ronald de Boer AjaxAjax
930
Edwin van der Sar AjaxAjax
930
Bent Skammelsrud RosenborgRosenborg
930
Jørn Jamtfall RosenborgRosenborg
930
Erik Hoftun RosenborgRosenborg
930
Lambert Borussia DortmundBorussia Dortmund
924
Ståle Stensaas RosenborgRosenborg
921
    Nom Equip Pos Grogues
Simeone Atlético de MadridAtlético de Madrid
4
Boris Smiljanic GrasshopperGrasshopper
4
Heinrich Borussia DortmundBorussia Dortmund
3
Viorel Moldovan GrasshopperGrasshopper
3
Goma AuxerreAuxerre
3
Craig Moore RangersRangers
3
Paulinho Santos PortoPorto
3
Rabarivony AuxerreAuxerre
3
Goran Petric RangersRangers
3
Santi Denia Atlético de MadridAtlético de Madrid
3
    Nom Equip Pos Vermelles
Emil Kostadinov FenerbahçeFenerbahçe
1
Serhiy Bezhenar Dynamo KyivDynamo Kyiv
1
Artour Pagaev AlaniaAlania
1
Adrian Ilie Steaua BucureștiSteaua București
1
Marius Baciu Steaua BucureștiSteaua București
1
Paul Gascoigne RangersRangers
1
Jahn Ivar Jakobsen RosenborgRosenborg
1
Niclas Alexandersson GöteborgGöteborg
1
Reuter Borussia DortmundBorussia Dortmund
1
Ståle Stensaas RosenborgRosenborg
1
Gols:
215
Gols Per Partit:
2.79
Targetes Grogues:
260
Targetes Grogues Per Partit:
3.38
Expulsions:
10
Expulsions Per Partit:
0.13
Victòries locals:
37
Victòries visitants:
29
Empats:
11
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Borussia Dortmund: 6 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Widzew: 4 Partits
Millor ratxa no perdent:
Juventus: 10 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Rapid Viena: 6 Partits

Equips

Equip P PG PE PP % GF GC TG TV
Juventus 11 8 2 1
72%
18%
10%
21 7 14 0
Borussia Dortmund 11 9 1 1
81%
9%
10%
23 10 21 1
Manchester United 10 4 1 5
40%
10%
50%
10 5 12 0
Rosenborg 10 4 1 5
40%
10%
50%
11 15 10 2
Ajax 10 5 1 4
50%
10%
40%
14 13 11 0
Porto 8 5 2 1
62%
25%
13%
12 8 18 0
Fenerbahçe 8 3 2 3
37%
25%
38%
5 7 5 1
Göteborg 8 2 1 5
25%
12%
63%
11 14 6 1
Steaua București 8 2 2 4
25%
25%
50%
10 17 21 2
Widzew Łódź 8 2 1 5
25%
12%
63%
10 14 14 0
Atlético de Madrid 8 4 2 2
50%
25%
25%
15 8 24 0
Grasshopper 8 5 0 3
62%
38%
14 5 19 0
Rapid Wien 8 2 2 4
25%
25%
50%
8 14 13 0
Rangers 8 3 0 5
37%
63%
15 16 16 1
Auxerre 8 4 0 4
50%
50%
9 11 17 0
Milan 6 2 1 3
33%
16%
51%
13 11 12 0
Slavia Praha 2 0 0 2
100%
0 6 5 0
Dynamo Kyiv 2 0 0 2
100%
2 6 3 1
Brøndby 2 1 0 1
50%
50%
4 4 2 0
Panathinaikos 2 1 0 1
50%
50%
1 3 3 0
Club Brugge 2 0 1 1
50%
50%
2 5 4 0
Ferencváros 2 0 1 1
50%
50%
1 4 5 0
Alania 2 0 0 2
100%
3 10 2 1
Maccabi Tel Aviv 2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Notificar error