2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió B Grup I1987-88 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Eibar593826756821401
2Avilés Industrial533822976028435
3Orense4838171474225503
4Ponferradina4538197126444482
5Pontevedra43381611115234607
6Basconia42381512114434331
7Lemona41381413113331452
8Cultural de Durango4038176153337354
9Lugo40381412123638452
10As Pontes39381751640425010
11Bergantiños3738149153941402
12Lalín37381213133943462
13Langreo36381481647435411
14Cultural Leonesa3538147174253484
15Arosa34381112153848593
16Arenteiro32381110174048472
17Laredo2938911184158647
18Caudal2838910193551697
19Rayo Cantabria233879223260817
20Gimnástica de Torrelavega1938411231662698
Descens

Resultats

Destacats

Nom Pos Minuts Club
Vila
3420 Ourense
Tinoko
3420 Basconia
Bandín
3420 As Pontes
Iñaki
3420 Langreo
Mateos
3420 Caudal
Calvo
3409 Avilés
Velázquez
3375 Avilés
Javier
3375 Ponferradina
Gallastegi
3340 Lemona
Bustinza
3330 Basconia
Nom Pos Grogues Club
Villanueva
11 Racing B
Lucho
10 Bergantiños
Pablo
10 Caudal
Junco
10 Torrelavega
Joaquín
9 Avilés
Núñez
9 Pontevedra
Sobrino
9 Arenteiro
Argoitia
9 Laredo
Guisande
8 Pontevedra
Javier Prieto
8 Pontevedra
  Nom Pos Vermelles Club
Peña
3 Pontevedra
Andrés
3 As Pontes
Carlos
3 As Pontes
Cima
3 Langreo
Emilio
3 Langreo
Segundo
2 Avilés
Gaspar
2 Langreo
Pablo
2 Caudal
Pablo
2 Laredo
Rosa
2 Laredo
Nom Pos Coef Club PJ G
Hortas
0.65 Ourense3221
Camuel
0.72 Avilés2921
Lozano
0.83 Lemona3025
Elola
0.86 Durango3631
Tinoko
0.89 Basconia3834
Docobo
0.96 Lalín3130
Bandín
1.1 As Pontes3842
Rogelio
1.17 Langreo3440
Javi Delgado
1.22 Ponferradina3138
Ceballos
1.33 Racing B3040
Gols:
840
Promig golejador:
2,21
Targetes Grogues:
1026
Targetes Grogues Per Partit:
2,70
Expulsions:
90
Expulsions Per Partit:
0,24
Estrangers:
108
Percentatge Estrangers:
24.32
Victòries locals:
196
Victòries visitants:
86
Empats:
98
Màxima victòria local:
6-0 Pontevedra-Cultural Leonesa
Màxima victòria visitant:
2-7 Rayo Cantabria-Ponferradina
Millor ratxa guanyadora:
Avilés Industrial: 7 Partits (Jornades 14-20)
Pitjor ratxa perdedora:
Rayo Cantabria: 5 Partits (Jornades 33-37)
Millor ratxa no perdent:
Eibar: 28 Partits (Jornades 11-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Gimnástica de Torrelavega: 17 Partits (Jornades 13-29)

Progrés

Matriu