2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1971-72 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Ronda 1 (anada) 19/08/1971 Valencia Union Luxembourg
Ronda 1 (tornada) 24/08/1971 Union Luxembourg Valencia
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Dinamo București Spartak Trnava
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Reipas Grasshopper
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Cork Hibernians Borussia Mönchengladbach
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Galatasaray CSKA Moskva
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Strømsgodset Arsenal
Setzens de final (anada) 15/09/1971 B1903 Celtic
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Wacker Innsbruck Benfica
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Standard Liège Linfield
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Újpesti Dózsa Malmö
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Ajax Dynamo Dresden
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Feyenoord Olympiakos Nicosia
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Olympique de Marseille Górnik Zabrze
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Inter AEK
Setzens de final (anada) 15/09/1971 Valencia Hajduk Split
Setzens de final (anada) 15/09/1971 CSKA Septemvriysko Zname Partizani
Setzens de final (tornada) 22/09/1971 Olympiakos Nicosia Feyenoord
Setzens de final (anada) 26/09/1971 ÍA Sliema Wanderers
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Górnik Zabrze Olympique de Marseille
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Hajduk Split Valencia
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 CSKA Moskva Galatasaray
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Linfield Standard Liège
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Partizani CSKA Septemvriysko Zname
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Spartak Trnava Dinamo București
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Sliema Wanderers ÍA
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 AEK Inter
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Borussia Mönchengladbach Cork Hibernians
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Dynamo Dresden Ajax
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Arsenal Strømsgodset
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Celtic B1903
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Grasshopper Reipas
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Benfica Wacker Innsbruck
Setzens de final (tornada) 29/09/1971 Malmö Újpesti Dózsa
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Grasshopper Arsenal
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Benfica CSKA Septemvriysko Zname
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Celtic Sliema Wanderers
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Valencia Újpesti Dózsa
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Olympique de Marseille Ajax
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 CSKA Moskva Standard Liège
Vuitens de final (anada) 20/10/1971 Dinamo București Feyenoord
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Standard Liège CSKA Moskva
Vuitens de final (anada) 03/11/1971 Inter Borussia Mönchengladbach
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Feyenoord Dinamo București
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Ajax Olympique de Marseille
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Arsenal Grasshopper
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 CSKA Septemvriysko Zname Benfica
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Újpesti Dózsa Valencia
Vuitens de final (tornada) 03/11/1971 Sliema Wanderers Celtic
Vuitens de final (tornada) 01/12/1971 Borussia Mönchengladbach Inter
Quarts de final (anada) 08/03/1972 Inter Standard Liège
Quarts de final (anada) 08/03/1972 Feyenoord Benfica
Quarts de final (anada) 08/03/1972 Ajax Arsenal
Quarts de final (anada) 08/03/1972 Újpesti Dózsa Celtic
Quarts de final (tornada) 22/03/1972 Standard Liège Inter
Quarts de final (tornada) 22/03/1972 Benfica Feyenoord
Quarts de final (tornada) 22/03/1972 Celtic Újpesti Dózsa
Quarts de final (tornada) 22/03/1972 Arsenal Ajax
Semifinal (anada) 05/04/1972 Ajax Benfica
Semifinal (anada) 05/04/1972 Inter Celtic
Semifinal (tornada) 19/04/1972 Benfica Ajax
Semifinal (tornada) 19/04/1972 Celtic Inter
Final 31/05/1972 Ajax Inter

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Lou Macari CelticCeltic
50.63
Sylvestre Takac Standard LiègeStandard Liège
50.83
Antal Dunai Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
50.83
Johan Cruyff AjaxAjax
50.56
Artur Jorge BenficaBenfica
40.50
Lex Schoenmaker FeyenoordFeyenoord
40.67
Kurt Müller GrasshopperGrasshopper
41.00
Ray Kennedy ArsenalArsenal
40.67
Marinus Israel FeyenoordFeyenoord
40.67
Ronald Cocks Sliema WanderersSliema Wanderers
41.00
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Lou Macari CelticCeltic
50.63
Sylvestre Takac Standard LiègeStandard Liège
50.83
Antal Dunai Újpesti DózsaÚjpesti Dózsa
50.83
Johan Cruyff AjaxAjax
50.56
Artur Jorge BenficaBenfica
40.50
Lex Schoenmaker FeyenoordFeyenoord
40.67
Kurt Müller GrasshopperGrasshopper
41.00
Ray Kennedy ArsenalArsenal
40.67
Marinus Israel FeyenoordFeyenoord
40.67
Ronald Cocks Sliema WanderersSliema Wanderers
41.00
    Nom Equip Pos Minuts
Tarcisio Burgnich InterInter
840
Sandro Mazzola InterInter
840
Giacinto Facchetti InterInter
840
Ruud Krol AjaxAjax
810
Johan Cruyff AjaxAjax
810
Horst Blankenburg AjaxAjax
810
Heinz Stuy AjaxAjax
810
Pieter Keizer AjaxAjax
810
Gerardus D Mühren AjaxAjax
810
Bernardus Hulshoff AjaxAjax
794
    Nom Equip Pos Grogues
Mario Bertini InterInter
2
Josip Skoblar Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
2
Claramunt ValenciaValencia
1
Mario Frustalupi InterInter
1
Gianfranco Bedin InterInter
1
Mauro Giubertoni InterInter
1
Manuel Correia BenficaBenfica
1
Boris Kopeykin CSKA MoskvaCSKA Moskva
1
Jacques Beurlet Standard LiègeStandard Liège
1
Didier Couécou Olympique de MarseilleOlympique de Marseille
1
    Nom Equip Pos Vermelles
Apostolos Toskas AEKAEK
1
Mario Bertini InterInter
1
Ladislav Kuna Spartak TrnavaSpartak Trnava
1
Alexandru Sătmăreanu Dinamo BucureștiDinamo București
1
Gols:
175
Promig golejador:
2.78
Targetes Grogues:
72
Targetes Grogues Per Partit:
1.14
Expulsions:
4
Expulsions Per Partit:
0.06
Victòries locals:
33
Victòries visitants:
15
Empats:
15
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Feyenoord: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Valencia: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Ajax: 9 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Valencia: 4 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Inter
Italia
9 3 3 3
33%
33%
34%
12 10 11 1
Ajax
Països Baixos
9 7 2 0
77%
22%
1%
14 3 3 0
Benfica
Portugal
8 4 2 2
50%
25%
25%
14 5 4 0
Celtic
Escocia
8 4 3 1
50%
37%
13%
14 5 3 0
Valencia
Espanya
6 2 2 2
33%
33%
34%
6 5 3 0
Feyenoord
Països Baixos
6 5 0 1
83%
17%
24 5 5 0
Újpesti Dózsa
Hungria
6 3 1 2
50%
16%
34%
9 5 4 0
Arsenal
Inglaterra
6 4 0 2
66%
34%
13 4 3 0
Standard Liège
Bèlgica
6 4 0 2
66%
34%
9 5 4 0
CSKA Moskva
Rússia
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 3 3 0
CSKA Septemvriysko Zname
Bulgaria
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 2 0 0
Olympique de Marseille
França
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 8 3 0
Dinamo București
Rumania
4 0 2 2
50%
50%
2 7 6 1
Grasshopper
Suïssa
4 1 1 2
25%
25%
50%
9 6 0 0
Sliema Wanderers
Malta
4 1 1 2
25%
25%
50%
5 7 1 0
Borussia Mönchengladbach
Alemanya
4 2 1 1
50%
25%
25%
9 5 1 0
Cork Hibernians
Irlanda
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Partizani
Albania
2 0 0 2
100%
0 4 3 0
Strømsgodset
Noruega
2 0 0 2
100%
1 7 0 0
Hajduk Split
Croacia
2 0 2 0
100%
1 1 3 0
AEK
Grecia
2 1 0 1
50%
50%
4 6 1 1
Union Luxembourg
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Górnik Zabrze
Polonia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
Olympiakos Nicosia
Chipre
2 0 0 2
100%
0 17 3 0
B1903
Dinamarca
2 1 0 1
50%
50%
2 4 0 0
Dynamo Dresden
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Galatasaray
Turquia
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Malmö
Suecia
2 1 0 1
50%
50%
1 4 0 0
Reipas
Finlandia
2 0 1 1
50%
50%
1 9 1 0
Linfield
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
2 5 1 0
ÍA
Islandia
2 0 1 1
50%
50%
0 4 1 0
Wacker Innsbruck
Austria
2 0 0 2
100%
1 7 2 0
Spartak Trnava
Eslovaquia
2 0 2 0
100%
2 2 1 1