2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió B Grup I1979-80 next
Grup 1

Classificació


Data inicial
Data final

Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Baracaldo5538201535932291
2Atlético Madrileño5438211257532180
3Tenerife493820995631325
4Cultural Leonesa4738181195231323
5Langreo4638198114132325
6Zamora4338195145247291
7Sestao42381414103832345
8Torrejón41381511125744404
9Las Palmas Atlético40381314115149284
10Logroñés3838158155549373
11Mirandés38381312134042171
12Bilbao Athletic36381310154946384
13Pontevedra33381111164251212
14Huesca32381110173552334
15Ensidesa3138119183446252
16Racing de Ferrol3038126203456323
17Sporting Atlético2938715163747332
18Arenas de Guecho2838108203452304
19Orense2638712193465414
20Guecho223894254079271
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Mateos
21 Zamora
Prado
16 Atlético de Madrid B
Víctor
16 Tenerife
Biota
16 Getxo
Luis Alonso
14 Ourense
Carmelo
13 Barakaldo
Sainz
13 Barakaldo
Calvo
13 Torrejón
Martínez
13 Torrejón
Otaolea
12 Barakaldo
Nom Pos Minuts Club
Meléndez
3420 Barakaldo
Maldonado
3420 Mirandés
Amador
3420 Sporting B
Juan Carlos
3420 Sporting B
Castro Santos
3399 Pontevedra
Mejías
3398 Atlético de Madrid B
Pita
3375 Logroñés
Luis Alonso
3375 Ourense
Salvador Mesa
3356 Tenerife
Mayé
3330 Las Palmas B
Nom Pos Grogues Club
Lacasa
9 Zamora
Atucha
9 Sestao
José Manuel
9 Sporting B
Nolis
7 Ourense
Julio Durán
6 Tenerife
Celso
6 Leonesa
Corbato
6 Langreo
Daniel
6 Torrejón
Gabilondo
6 Torrejón
Eraso
6 Logroñés
  Nom Pos Vermelles Club
Manolo
3 Tenerife
Atucha
3 Sestao
Gabilondo
2 Torrejón
Mayayo
1 Barakaldo
Chiqui
1 Tenerife
Paco
1 Tenerife
Deville
1 Leonesa
Herrero
1 Leonesa
Martínez
1 Leonesa
Fernando
1 Langreo
Nom Pos Coef Club PJ G
Millán
0.74 Leonesa3526
Nacho
0.76 Langreo2519
Mejías
0.81 Atlético de Madrid B3831
Domínguez
0.83 Tenerife3630
Meléndez
0.84 Barakaldo3832
Garita
0.85 Sestao2723
Muñoz
1 Mirandés3535
Zárraga
1.04 Huesca2526
Leal
1.06 Torrejón3335
Barandica
1.13 Logroñés2326
Gols:
915
Promig golejador:
2,41
Targetes Grogues:
608
Targetes Grogues Per Partit:
1,60
Expulsions:
58
Expulsions Per Partit:
0,15
Estrangers:
68
Percentatge Estrangers:
13.71
Victòries locals:
210
Victòries visitants:
68
Empats:
102
Màxima victòria local:
8-1 Atlético Madrileño-Orense
Màxima victòria visitant:
1-4 Racing de Ferrol-Langreo
Millor ratxa guanyadora:
Langreo: 5 Partits (Jornades 8-12)
Pitjor ratxa perdedora:
Guecho: 5 Partits (Jornades 1-5)
Millor ratxa no perdent:
Baracaldo: 16 Partits (Jornades 23-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Arenas de Guecho: 15 Partits (Jornades 10-24)
Nom Club Pos P Min G TG TV
Meneses Tenerife
19 1685 0 0 0
Villar Ferrol
18 1238 1 1 0
Marcelo Ferrol
8 687 1 0 0
Marrero Tenerife
3 55 0 0 0

Progrés

Matriu