2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev 2ª Divisió B Grup II1997-98 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Barakaldo7638237857281208
2Athletic Club B743822885135765
3Beasain733821107532711510
4Cultural Leonesa72382012653311038
5Aurrera723821985225986
6Zaragoza B6838191186029784
7Gimnástica de Torrelavega56381681448441077
8Elgoibar51381491541451118
9Lemona51381215113330836
10Gernika5138156173946727
11Osasuna B493813101530271017
12Valladolid B4838139163748905
13Amurrio45381361934481017
14Bermeo45381291735521088
15Burgos CF4538111215313710311
16Zamora423811918415010612
17Racing de Santander B4038913163850969
18Real Unión323888223256836
19Izarra323871120354810211
20Andorra2538742722668710

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Javi Peña
25 Zaragoza B
Chili
22 Torrelavega
Paco
19 Zamora
Aitor Bouzo
15 Barakaldo
Ángel Luis
15 Leonesa
Sukia
13 Beasain
Sendoa
13 Gernika
Aiert
12 Lemona
Aritza
12 Amurrio
Raúl Borrero
11 Beasain
Nom Pos Minuts Club
Triviño
3302 Aurrerá
Javi Peña
3293 Zaragoza B
Jáuregi
3284 Beasain
Jon Ander
3240 Barakaldo
Mariano
3225 Valladolid B
Bosca
3220 Zaragoza B
Lucio
3205 Burgos CF
Rasche
3205 Bermeo
Rubén
3190 Gernika
Lanza
3172 Valladolid B
Nom Pos Grogues Club
Fuentes
15 Barakaldo
Chispas
14 Torrelavega
Gastesi
13 Beasain
Manex
13 Beasain
Chus Herrera
13 Torrelavega
Aramburu
13 Elgoibar
Benito
13 Burgos CF
Ibarrondo
12 Barakaldo
Sergio
12 Barakaldo
Zarraga
12 Barakaldo
  Nom Pos Vermelles Club
Ibarrondo
3 Barakaldo
Linares
3 Zaragoza B
Benjamín
3 Osasuna B
Manu
3 Burgos CF
Casales
3 Zamora
Arcadio
2 Barakaldo
Ángel Luis
2 Leonesa
Mikel
2 Athletic de Bilbao B
Leturia
2 Beasain
Gallo
2 Lemona
Nom Pos Coef Club PJ G
Jon Ander
0.63 Barakaldo3623
Triviño
0.64 Aurrerá3724
Almunia
0.67 Osasuna B3121
Jáuregi
0.72 Beasain3727
Lafuente
0.96 Athletic de Bilbao B3332
Pascua
1.08 Gernika3538
Gandiaga
1.08 Torrelavega3437
Xabier
1.2 Amurrio3542
Borja
1.26 Racing B3038
Arrue
1.29 Zamora3444
Nom P TG TV
Vázquez Veiga9362
Amilburu Santamaría9404
Pardo del Burgo9627
Sánchez-Real Linacero8290
Quintana Mendiola8353
Herrero Portal8412
Fernández González7314
Teixeira Vitienes7340
Caballero Herreros7365
Del Amo Cagigas7374
Valiente Andaluz7383
Toledo Fernández7406
Gálvez Obrero7454
Pérez Izquierdo6170
Lomas Pérez6242
Montes Llaneza6251
Jaso Delgado6252
Cadavieco Villanueva6270
Segura García6272
Alzina Carreró6283
Bastos Martínez6291
Fernández García6301
Pereira Sotelo6313
Elías Fajula6323
Rosanes González6354
Gea Verdugo6371
Sáez García6374
Mesa Hurtado6435
Jallas Amigo5174
Ferreiro Varela5220
Bello Rebolo5220
Gauna Rodríguez5221
Colina Sarobe5222
Rebollo Soto5230
Gallardo Martínez5231
Gil Oteiza5262
Iglesias Villanueva5271
Rey Rodil5272
Ochoa Díez5272
Téllez Sánchez5303
Gutiérrez Carbó5320
Iturrioz Rosell5321
García Menocal5340
Rodríguez Costa5353
Granel Martínez4120
Lobos Enríquez4121
Soto Miranda4140
Sanjorge Otero4140
Iglesias Figueroa4141
Parada Martínez4152
García Carreras4160
Pino Zamorano4225
Basterretxea Bitorika4234
Sobrino Rodríguez4236
Aguirre Huerga4242
Noguer Planas4243
Baños Martínez4253
San Miguel Mayo4260
Delgado Ferreiro4271
González Díez3131
Ruiz Campo3151
De Diego Pagola3170
Villanueva Angulo3172
Clos Gómez3193
Rábade Prieto3202
Martínez Terrén3202
Sánchez García3224
Velasco Carballo232
Hevia Obras291
Calvo Franco292
Alonso Rodríguez2100
Rubinos Pérez2120
Cimas Orduña2140
Hernández Velázquez2143
Bro Sáez120
Gamo Núñez140
Ariza Villanueva140
Gil García140
López López141
Fernández Fernández150
Megía Dávila151
Renales Galindo160
Villalba Reneses161
Pardo Clérigo162
Felipe Rosón181
García Paños190
Gols:
822
Promig golejador:
2,16
Targetes Grogues:
1940
Targetes Grogues Per Partit:
5,11
Expulsions:
155
Expulsions Per Partit:
0,41
Estrangers:
30
Percentatge Estrangers:
6.29
Victòries locals:
171
Victòries visitants:
116
Empats:
93
Màxima victòria local:
6-1 Cultural Leonesa-Real Unión
Màxima victòria visitant:
0-5 Izarra-Osasuna B
Millor ratxa guanyadora:
Gimnástica de Torrelavega: 7 Partits (Jornades 5-11)
Pitjor ratxa perdedora:
Andorra: 9 Partits (Jornades 5-13)
Millor ratxa no perdent:
Cultural Leonesa: 16 Partits (Jornades 23-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Andorra: 15 Partits (Jornades 3-17)

Progrés

Matriu