2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa UEFA1982-83 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Trentadosens de Final (anada) 08/09/1982 Progrès Servette
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Haarlem Gent
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Dundee United PSV
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Manchester United Valencia
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Roma Ipswich Town
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Southampton Norrköping
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Saint-Étienne Tatabányai
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Sevilla Levski Sofia
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Benfica Betis
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 PAOK Sochaux
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Utrecht Porto
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Glentoran Baník Ostrava
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Kaiserslautern Trabzonspor
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Carl Zeiss Jena Girondins de Bordeaux
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Pezoporikos Zürich
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Anderlecht KuPS
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Universitatea Craiova Fiorentina
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Żurrieq Hajduk Split
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Bohemians Admira
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Dinamo Tbilisi Napoli
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Spartak Moskva Arsenal
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Stal Mielec Lokeren
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Vorwärts Werder Bremen
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Lyngby Brage
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Grazer AK Corvinul Hunedoara
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Borussia Dortmund Rangers
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Fram Shamrock Rovers
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Viking Lokomotive Leipzig
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Śląsk Wrocław Dynamo Moskva
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Ferencváros Athletic Club
Trentadosens de Final (anada) 15/09/1982 Slavia Sofia Sarajevo
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1982 Levski Sofia Sevilla
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1982 Admira Bohemians
Trentadosens de Final (tornada) 28/09/1982 Lokeren Stal Mielec
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Gent Haarlem
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Athletic Club Ferencváros
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Rangers Borussia Dortmund
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Servette Progrès
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Werder Bremen Vorwärts
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Zürich Pezoporikos
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Sochaux PAOK
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Corvinul Hunedoara Grazer AK
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Trabzonspor Kaiserslautern
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Tatabányai Saint-Étienne
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Sarajevo Slavia Sofia
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Hajduk Split Żurrieq
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Baník Ostrava Glentoran
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Dynamo Moskva Śląsk Wrocław
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Lokomotive Leipzig Viking
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 KuPS Anderlecht
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Brage Lyngby
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Norrköping Southampton
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 PSV Dundee United
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Betis Benfica
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Girondins de Bordeaux Carl Zeiss Jena
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Napoli Dinamo Tbilisi
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Ipswich Town Roma
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Arsenal Spartak Moskva
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Fiorentina Universitatea Craiova
Trentadosens de Final (anada) 29/09/1982 AEK Köln
Trentadosens de Final (tornada) 29/09/1982 Valencia Manchester United
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1982 Shamrock Rovers Fram
Trentadosens de Final (tornada) 30/09/1982 Porto Utrecht
Trentadosens de Final (tornada) 06/10/1982 Köln AEK
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Benfica Lokeren
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Corvinul Hunedoara Sarajevo
Setzens de final (anada) 20/10/1982 PAOK Sevilla
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Valencia Baník Ostrava
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Saint-Étienne Bohemians
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Roma Norrköping
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Rangers Köln
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Napoli Kaiserslautern
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Werder Bremen Brage
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Viking Dundee United
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Ferencváros Zürich
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Spartak Moskva Haarlem
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Anderlecht Porto
Setzens de final (anada) 20/10/1982 Hajduk Split Girondins de Bordeaux
Setzens de final (anada) 21/10/1982 Shamrock Rovers Universitatea Craiova
Setzens de final (anada) 21/10/1982 Śląsk Wrocław Servette
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Universitatea Craiova Shamrock Rovers
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Sarajevo Corvinul Hunedoara
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Baník Ostrava Valencia
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Bohemians Saint-Étienne
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Norrköping Roma
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Brage Werder Bremen
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Lokeren Benfica
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Zürich Ferencváros
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Girondins de Bordeaux Hajduk Split
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Kaiserslautern Napoli
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Köln Rangers
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Haarlem Spartak Moskva
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Dundee United Viking
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Sevilla PAOK
Setzens de final (tornada) 03/11/1982 Porto Anderlecht
Setzens de final (tornada) 04/11/1982 Servette Śląsk Wrocław
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Girondins de Bordeaux Universitatea Craiova
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Spartak Moskva Valencia
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Anderlecht Sarajevo
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Köln Roma
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Zürich Benfica
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Sevilla Kaiserslautern
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Servette Bohemians
Vuitens de final (anada) 24/11/1982 Dundee United Werder Bremen
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Benfica Zürich
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Werder Bremen Dundee United
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Valencia Spartak Moskva
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Bohemians Servette
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Sarajevo Anderlecht
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Roma Köln
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Kaiserslautern Sevilla
Vuitens de final (tornada) 08/12/1982 Universitatea Craiova Girondins de Bordeaux
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Bohemians Dundee United
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Kaiserslautern Universitatea Craiova
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Roma Benfica
Quarts de final (anada) 02/03/1983 Valencia Anderlecht
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Benfica Roma
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Anderlecht Valencia
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Universitatea Craiova Kaiserslautern
Quarts de final (tornada) 16/03/1983 Dundee United Bohemians
Semifinal (anada) 06/04/1983 Bohemians Anderlecht
Semifinal (anada) 06/04/1983 Benfica Universitatea Craiova
Semifinal (tornada) 20/04/1983 Anderlecht Bohemians
Semifinal (tornada) 20/04/1983 Universitatea Craiova Benfica
Final (anada) 04/05/1983 Anderlecht Benfica
Final (tornada) 18/05/1983 Benfica Anderlecht

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Zoran Filipović BenficaBenfica
80.67
Erwin Vandenbergh AnderlechtAnderlecht
70.58
Alain Giresse Girondins de BordeauxGirondins de Bordeaux
61.00
Nené BenficaBenfica
50.45
Husref Musemic SarajevoSarajevo
51.25
Michel Decastel ServetteServette
50.83
Juan Lozano AnderlechtAnderlecht
50.50
Meier Werder BremenWerder Bremen
50.83
Völler Werder BremenWerder Bremen
51.25
Kenneth Brylle Larsen AnderlechtAnderlecht
50.50
    Nom Equip Pos Minuts
Luka Peruzović AnderlechtAnderlecht
1080
Michel de Groote AnderlechtAnderlecht
1080
Bento BenficaBenfica
1080
Jacques Munaron AnderlechtAnderlecht
1080
Pietra BenficaBenfica
1080
Frank Vercauteren AnderlechtAnderlecht
1080
Jesus Coelho BenficaBenfica
1080
Ludo Coeck AnderlechtAnderlecht
1070
Erwin Vandenbergh AnderlechtAnderlecht
1017
Wilhelmus Hofkens AnderlechtAnderlecht
961
    Nom Equip Pos Grogues
Ilie Balaci Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
4
Costanzo Celestini NapoliNapoli
3
Castellanos ValenciaValencia
3
Carrete ValenciaValencia
3
Carlos Manuel BenficaBenfica
2
Nicolae Ungureanu Universitatea CraiovaUniversitatea Craiova
2
Renzo Contratto FiorentinaFiorentina
2
Jirí Sloup BohemiansBohemians
2
Strack KölnKöln
2
Claudio Vinazzani NapoliNapoli
2
    Nom Equip Pos Vermelles
István Weimper TatabányaiTatabányai
1
Frank Geyer VorwärtsVorwärts
1
Bjarne Berntsen VikingViking
1
Willmer KölnKöln
1
Costanzo Celestini NapoliNapoli
1
Vaclav Daněk Baník OstravaBaník Ostrava
1
Arias ValenciaValencia
1
Romulus Gabor Corvinul HunedoaraCorvinul Hunedoara
1
Florea Dumitrache Corvinul HunedoaraCorvinul Hunedoara
1
Ronald Murphy Shamrock RoversShamrock Rovers
1
Gols:
352
Promig golejador:
2.79
Targetes Grogues:
212
Targetes Grogues Per Partit:
1.68
Expulsions:
13
Expulsions Per Partit:
0.10
Victòries locals:
70
Victòries visitants:
27
Empats:
29
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Anderlecht: 5 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
AEK: 2 Partits
Millor ratxa no perdent:
Benfica: 10 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Benfica: 5 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Benfica
Portugal
12 6 5 1
50%
41%
9%
18 9 7 1
Anderlecht
Bèlgica
12 9 1 2
75%
8%
17%
29 10 6 0
Bohemians
República Txeca
10 5 3 2
50%
30%
20%
17 8 9 0
Universitatea Craiova
Rumania
10 5 2 3
50%
20%
30%
14 7 16 0
Dundee United
Escocia
8 3 4 1
37%
50%
13%
9 5 4 0
Valencia
Espanya
8 3 3 2
37%
37%
26%
7 6 14 1
Roma
Italia
8 3 1 4
37%
12%
51%
9 8 8 1
Kaiserslautern
Alemanya
8 6 0 2
75%
25%
17 5 5 0
Servette
Suïssa
6 4 1 1
66%
16%
18%
14 5 6 0
Zürich
Suïssa
6 2 3 1
33%
50%
17%
6 8 1 0
Werder Bremen
Alemanya
6 3 1 2
50%
16%
34%
13 8 1 0
Girondins de Bordeaux
França
6 3 0 3
50%
50%
12 9 7 0
Spartak Moskva
Rússia
6 4 1 1
66%
16%
18%
13 7 3 0
Sarajevo
Bosnia-Herzegovina
6 3 2 1
50%
33%
17%
16 14 6 0
Köln
Alemanya
6 4 0 2
66%
34%
13 4 8 1
Sevilla
Espanya
6 4 0 2
66%
34%
11 7 9 1
Haarlem
Països Baixos
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 9 1 0
Napoli
Italia
4 1 0 3
25%
75%
3 6 10 1
Lokeren
Bèlgica
4 0 2 2
50%
50%
2 5 2 0
Ferencváros
Hungria
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 4 1 0
Corvinul Hunedoara
Rumania
4 1 2 1
25%
50%
25%
8 9 6 2
Hajduk Split
Croacia
4 3 0 1
75%
25%
12 6 5 0
Norrköping
Suecia
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 2 0
Baník Ostrava
República Txeca
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 2 2 1
Porto
Portugal
4 3 0 1
75%
25%
6 6 5 0
Saint-Étienne
França
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 2 0
Shamrock Rovers
Irlanda
4 2 0 2
50%
50%
7 5 4 1
Śląsk Wrocław
Polonia
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 9 2 0
Viking
Noruega
4 1 1 2
25%
25%
50%
4 6 3 1
Brage
Suecia
4 1 1 2
25%
25%
50%
6 11 0 0
Rangers
Escocia
4 2 1 1
50%
25%
25%
4 6 6 0
PAOK
Grecia
4 2 0 2
50%
50%
4 6 0 0
Vorwärts
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 3 2 1
Fram
Islandia
2 0 0 2
100%
0 7 2 0
Grazer AK
Austria
2 0 1 1
50%
50%
1 4 1 0
Borussia Dortmund
Alemanya
2 0 1 1
50%
50%
0 2 1 0
Lokomotive Leipzig
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 3 1 0
Dynamo Moskva
Rússia
2 0 1 1
50%
50%
2 3 1 0
Athletic Club
Espanya
2 0 1 1
50%
50%
2 3 3 0
Slavia Sofia
Bulgaria
2 0 1 1
50%
50%
4 6 1 0
Lyngby
Dinamarca
2 0 1 1
50%
50%
3 4 1 0
Stal Mielec
Polonia
2 0 2 0
100%
1 1 0 0
KuPS
Finlandia
2 0 0 2
100%
1 6 2 0
Dinamo Tbilisi
Georgia
2 1 0 1
50%
50%
2 2 3 0
Gent
Bèlgica
2 0 1 1
50%
50%
4 5 0 0
PSV
Països Baixos
2 0 1 1
50%
50%
1 3 3 0
Manchester United
Inglaterra
2 0 1 1
50%
50%
1 2 3 0
Ipswich Town
Inglaterra
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 0
Southampton
Inglaterra
2 0 2 0
100%
2 2 0 0
Tatabányai
Hungria
2 0 1 1
50%
50%
1 4 3 1
Levski Sofia
Bulgaria
2 0 0 2
100%
1 6 2 0
Betis
Espanya
2 0 0 2
100%
2 4 2 0
Arsenal
Inglaterra
2 0 0 2
100%
4 8 0 0
Sochaux
França
2 1 0 1
50%
50%
2 2 0 0
Glentoran
Irlanda del Nord
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Trabzonspor
Turquia
2 0 0 2
100%
0 6 1 0
Carl Zeiss Jena
Alemanya
2 1 0 1
50%
50%
3 6 0 0
Pezoporikos
Chipre
2 0 1 1
50%
50%
2 3 2 0
AEK
Grecia
2 0 0 2
100%
0 6 1 0
Fiorentina
Italia
2 1 0 1
50%
50%
2 3 5 0
Żurrieq
Malta
2 0 0 2
100%
1 8 0 0
Admira
Austria
2 0 0 2
100%
1 7 3 0
Utrecht
Països Baixos
2 0 0 2
100%
0 3 6 0
Progrès
Luxemburg
2 0 0 2
100%
0 4 2 0