2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
Copa de Campions de Fires
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola
Només es mostren dades dels equips de la lliga espanyola

prev Copa d'Europa1957-58 next

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Setzens de final (anada) 04/09/1957 Rangers Saint-Étienne
Setzens de final (anada) 04/09/1957 CDNA Sofia Vasas
Setzens de final (anada) 05/09/1957 Stade Dudelange Crvena Zvezda
Setzens de final (anada) 11/09/1957 Gwardia Warszawa Wismut Aue
Setzens de final (anada) 11/09/1957 AGF Glenavon
Setzens de final (anada) 19/09/1957 Sevilla Benfica
Setzens de final (tornada) 25/09/1957 Saint-Étienne Rangers
Setzens de final (anada) 25/09/1957 Shamrock Rovers Manchester United
Setzens de final (tornada) 25/09/1957 Glenavon AGF
Setzens de final (tornada) 26/09/1957 Benfica Sevilla
Setzens de final (tornada) 02/10/1957 Crvena Zvezda Stade Dudelange
Setzens de final (tornada) 02/10/1957 Manchester United Shamrock Rovers
Setzens de final (anada) 02/10/1957 Milan Rapid Wien
Setzens de final (tornada) 03/10/1957 Vasas CDNA Sofia
Setzens de final (tornada) 09/10/1957 Rapid Wien Milan
Setzens de final (tornada) 13/10/1957 Wismut Aue Gwardia Warszawa
Setzens de final (desempat) 15/10/1957 Wismut Aue Gwardia Warszawa
Setzens de final (desempat) 30/10/1957 Milan Rapid Wien
Vuitens de final (anada) 31/10/1957 Royal Antwerp Real Madrid
Vuitens de final (anada) 02/11/1957 Norrköping Crvena Zvezda
Vuitens de final (anada) 20/11/1957 Wismut Aue Ajax
Vuitens de final (anada) 20/11/1957 Manchester United Dukla Praha
Vuitens de final (anada) 20/11/1957 Young Boys Vasas
Vuitens de final (tornada) 23/11/1957 Crvena Zvezda Norrköping
Vuitens de final (tornada) 27/11/1957 Ajax Wismut Aue
Vuitens de final (anada) 27/11/1957 Borussia Dortmund Steaua București
Vuitens de final (anada) 27/11/1957 Sevilla AGF
Vuitens de final (anada) 27/11/1957 Rangers Milan
Vuitens de final (tornada) 28/11/1957 Real Madrid Royal Antwerp
Vuitens de final (tornada) 30/11/1957 Vasas Young Boys
Vuitens de final (tornada) 04/12/1957 AGF Sevilla
Vuitens de final (tornada) 04/12/1957 Dukla Praha Manchester United
Vuitens de final (tornada) 08/12/1957 Steaua București Borussia Dortmund
Vuitens de final (tornada) 11/12/1957 Milan Rangers
Vuitens de final (desempat) 29/12/1957 Borussia Dortmund Steaua București
Quarts de final (anada) 14/01/1958 Manchester United Crvena Zvezda
Quarts de final (anada) 23/01/1958 Real Madrid Sevilla
Quarts de final (tornada) 05/02/1958 Crvena Zvezda Manchester United
Quarts de final (anada) 05/02/1958 Ajax Vasas
Quarts de final (anada) 12/02/1958 Borussia Dortmund Milan
Quarts de final (tornada) 23/02/1958 Sevilla Real Madrid
Quarts de final (tornada) 26/02/1958 Vasas Ajax
Quarts de final (tornada) 26/03/1958 Milan Borussia Dortmund
Semifinal (anada) 02/04/1958 Real Madrid Vasas
Semifinal (tornada) 16/04/1958 Vasas Real Madrid
Semifinal (anada) 08/05/1958 Manchester United Milan
Semifinal (tornada) 14/05/1958 Milan Manchester United
Final 28/05/1958 Real Madrid Milan

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
101.43
Borivoje Kostić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
91.50
Lajos Csordás VasasVasas
81.00
Ernesto Grillo MilanMilan
60.75
Dezső Bundzsák VasasVasas
60.86
Gastone Bean MilanMilan
51.00
Pepe Schiaffino MilanMilan
50.83
Jovan Cokic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
41.33
Dennis Viollet Manchester UnitedManchester United
40.67
Rial Real MadridReal Madrid
40.67
    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Di Stéfano Real MadridReal Madrid
101.43
Borivoje Kostić Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
91.50
Lajos Csordás VasasVasas
81.00
Ernesto Grillo MilanMilan
60.75
Dezső Bundzsák VasasVasas
60.86
Gastone Bean MilanMilan
51.00
Pepe Schiaffino MilanMilan
50.83
Jovan Cokic Crvena ZvezdaCrvena Zvezda
41.33
Dennis Viollet Manchester UnitedManchester United
40.67
Rial Real MadridReal Madrid
40.67
    Nom Equip Pos Minuts
Mario Bergamaschi MilanMilan
840
Eros Beraldo MilanMilan
840
Alfio Fontana MilanMilan
840
Cesare Maldini MilanMilan
750
Ernesto Grillo MilanMilan
750
Gyula Szilágyi VasasVasas
720
Sándor Lenkei VasasVasas
720
Lajos Csordás VasasVasas
720
Pál Berendi VasasVasas
720
William Foulkes Manchester UnitedManchester United
720
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Krzysztof Baszkiewicz Gwardia WarszawaGwardia Warszawa
2
Tito Cucchiaroni MilanMilan
1
Richard Tylinski Saint-ÉtienneSaint-Étienne
1
Panayot Panayotov CDNA SofiaCDNA Sofia
1
Ernst Wechselberger Young BoysYoung Boys
1
László Sárosi VasasVasas
1
Marsal Real MadridReal Madrid
1
Campanal II SevillaSevilla
1
Gols:
189
Promig golejador:
3.94
Expulsions:
9
Expulsions Per Partit:
0.19
Victòries locals:
33
Victòries visitants:
6
Empats:
9
Màxima victòria local:
Màxima victòria visitant:
Millor ratxa guanyadora:
Milan: 3 Partits
Pitjor ratxa perdedora:
Glasgow Rangers: 3 Partits
Millor ratxa no perdent:
Milan: 5 Partits
Pitjor ratxa no guanyant:
Sevilla: 3 Partits

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Milan
Italia
10 6 1 3
60%
10%
30%
28 16 0 1
Vasas
Hungria
8 4 2 2
50%
25%
25%
18 11 0 1
Manchester United
Inglaterra
8 5 1 2
62%
12%
26%
19 12 0 0
Real Madrid
Espanya
7 5 1 1
71%
14%
15%
25 7 0 1
Crvena Zvezda
Serbia
6 3 2 1
50%
33%
17%
22 9 0 0
Sevilla
Espanya
6 2 2 2
33%
33%
34%
9 13 0 1
Wismut Aue
Alemanya
5 1 1 3
20%
20%
60%
6 9 0 0
Borussia Dortmund
Alemanya
5 2 1 2
40%
20%
40%
10 11 0 0
Rangers
Escocia
4 1 0 3
25%
75%
5 9 0 0
Ajax
Països Baixos
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 7 0 0
AGF
Dinamarca
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 4 0 0
Rapid Wien
Austria
3 1 0 2
33%
67%
8 10 0 0
Steaua București
Rumania
3 1 0 2
33%
67%
6 8 0 0
Gwardia Warszawa
Polonia
3 1 1 1
33%
33%
34%
5 5 0 2
Glenavon
Irlanda del Nord
2 0 1 1
50%
50%
0 3 0 0
Stade Dudelange
Luxemburg
2 0 0 2
100%
1 14 0 0
Royal Antwerp
Bèlgica
2 0 0 2
100%
1 8 0 0
CDNA Sofia
Bulgaria
2 1 0 1
50%
50%
3 7 0 1
Norrköping
Suecia
2 0 1 1
50%
50%
3 4 0 0
Saint-Étienne
França
2 1 0 1
50%
50%
3 4 0 1
Dukla Praha
República Txeca
2 1 0 1
50%
50%
1 3 0 0
Young Boys
Suïssa
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 1
Shamrock Rovers
Irlanda
2 0 0 2
100%
2 9 0 0
Benfica
Portugal
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0