2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo II1987-88 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Oviedo Aficionados633828738728301
2Sporting Atlético593825949430352
3Marino de Luanco5038191275434281
4Europa de Nava4938171566747422
5Asturias de Blimea4638198114836402
6Lenense41381413114435445
7Lugones40381510135249504
8Camocha40381510135746381
9El Entrego39381313123950387
10Turón3738157165050433
11Piloñesa36381310154449361
12Siero3538139164852524
13Pumarín34381210165569463
14Hispano34381210165049271
15San Martín3338129173944562
16Mosconia32381110174558678
17Luarca32381012163247411
18Tuilla243888224170543
19Cánicas233887233573414
20Ceares133829273095363
Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Chus Abad
29 Sporting Atlético
Chusi
28 Oviedo Aficionados
Tuero
22 Pumarín
Vigón
19 Europa de Nava
Felipe
18 Sporting Atlético
Toni
16 Siero
Castillo
16 Camocha
Miranda
14 Europa de Nava
Carlos
14 Lugones
Ordiz
13 Asturias de Blimea
Nom Pos Minuts Club
Granda
3420 Marino de Luanco
Rueda
3420 Turón
Vilela
3414 Pumarín
Edu
3402 Marino de Luanco
Noriega
3401 Asturias de Blimea
Chusi
3368 Oviedo Aficionados
Manolo
3364 El Entrego
Francis Santana
3345 Oviedo Aficionados
Corsino
3331 Lenense
Alperi
3330 Sporting Atlético
Nom Pos Grogues Club
Félix
9 Siero
Beni
9 Lugones
Milke
9 Mosconia
Senén
8 Asturias de Blimea
Campa
7 Siero
Balito
7 Turón
Varela
7 Siero
Julio
7 Europa de Nava
Carlos
7 Ceares
Prieto
7 Lugones
  Nom Pos Vermelles Club
José
3 Lenense
Campa
2 Siero
Miyares
2 El Entrego
Pereila
2 Pumarín
Germán
2 El Entrego
Mario de la Roca
1 Oviedo Aficionados
Marino
1 Sporting Atlético
Ordiz
1 Asturias de Blimea
Luisma
1 Mosconia
Luis Sierra
1 Sporting Atlético
Nom Pos Coef Club PJ G
Tino
0.65 Lenense2013
Bernardo
0.71 Oviedo Aficionados2417
Tallos
0.77 Oviedo Aficionados1310
Alperi
0.78 Sporting Atlético3729
Pedro
0.79 Asturias de Blimea1915
Granda
0.89 Marino de Luanco3834
Fermín
0.93 Camocha1413
Jesús
1 Hispano1818
Zapico
1.05 Camocha2021
Iglesias
1.11 Asturias de Blimea1921
Gols:
1011
Promig golejador:
2,66
Targetes Grogues:
844
Targetes Grogues Per Partit:
2,22
Expulsions:
58
Expulsions Per Partit:
0,15
Victòries locals:
181
Victòries visitants:
100
Empats:
99
Màxima victòria local:
7 - 0 Lenense-Mosconia
Màxima victòria visitant:
1 - 5 Ceares-Oviedo Aficionados

Progrés

Matriu