2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev Tercera División - Grupo I1976-77 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Baracaldo553823967331374
2Orense4938217107348204
3Ensidesa4938217105932186
4Bilbao Athletic493820995329203
5Sestao4338187135646478
6Ferrol4138169134743333
7Langreo4138177146957152
8Caudal39381117103932312
9Compostela3938167155456251
10Basconia3938175165958303
11Guecho38381410145957252
12Guernica3738157163852193
13Arenas36381310155264452
14Lugo34381210164347344
15Deportivo Gijón34381014144152241
16Gimnástica de Torrelavega3338129174357401
17Naval3038126204160251
18Arosa2838812183654413
19Gran Peña2738811194265401
20Laredo1938313223168254
Descens
Ascenso a 2ª
Ascenso a 2ªB

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Pachín
22 Orense
Mortera
21 Langreo
Mediavilla
21 Guecho
De Diego
21 Ensidesa
Jaime Cuesta
19 Langreo
Bilbao II
18 Basconia
Uriona
18 Gimnástica de Torrelavega
Teixidó
17 Orense
Sainz
15 Baracaldo
Seijas
14 Compostela
Nom Pos Minuts Club
José Luis
3420 Orense
Teixidó
3415 Orense
Somaza
3411 Orense
Aizpuru
3376 Baracaldo
Benjamín
3338 Caudal
Vallina
3330 Ensidesa
Aguirreoa
3330 Bilbao Athletic
Aketxe
3330 Arenas
Meléndez
3330 Arenas
Vita
3330 Caudal
Nom Pos Grogues Club
Urrutia
8 Sestao
Amézaga
8 Sestao
Julián
7 Guecho
Larrañaga
6 Sestao
Juan Carlos
6 Ferrol
Pereira
6 Gran Peña
Chanel
6 Arosa
Cueto
6 Deportivo Gijón
Fonsi
6 Gimnástica de Torrelavega
Veiga
6 Lugo
  Nom Pos Vermelles Club
Quirós
2 Ensidesa
Antolín
2 Ensidesa
Chopitea
2 Guernica
Regúlez
2 Baracaldo
Petreñas
2 Sestao
Irusta
1 Bilbao Athletic
Murúa
1 Sestao
José Collazo
1 Ferrol
Argüeso
1 Ferrol
Amavisca
1 Laredo
Nom Pos Coef Club PJ G
José Luis
38 Laredo2138
Roberto
19 Basconia1119
Meléndez
63 Arenas3763
Polanco
45 Gimnástica de Torrelavega2745
Moncaleán
48 Naval2948
Juanín
18 Compostela1118
Santi
28 Laredo1828
Lombardía
44 Langreo2944
Bilbao
45 Guernica3045
Jaime
42 Gran Peña2842
Nom P TG TV
Gutiérrez Fernández17170
Martínez Hernando12221
Álvarez Sánchez11111
Valdés Sánchez10142
Iraola Pérez10124
González de la Fuente10231
Capa Pinedo10181
Ramos Álvarez991
Cristóbal Álvarez9182
Castañedo Canales9120
Delgado Santacruz9163
Lage Sánchez9123
Santos López9140
Martínez de Lafuente9130
Abelairas Fernández970
Gómez Barril8161
Fernández Terente8111
García Cabreros8151
Vallejo Poussint890
Estremo Coscolín8181
Garagorri Lángara8186
Osoro Garay8101
Álvarez Díaz7133
Díaz Gutiérrez7153
Taboada Soto740
Coso Abril6180
Medín Prego6152
Ramos Marcos6132
Sarasúa Olmedo6110
Echevarría Sarasa6162
Paz García691
Escribano6183
Pérez Aranda641
Raposo Garín550
Iglesias Pena580
Marín López5120
Fariñas Godoy540
García Escudero550
Ruano Eneriz510
Joglar Cernuda5122
Mariano Álvarez5120
Morillo Zabalza590
Pascual Martínez440
Rabadán González451
Yébenes López460
Izaguirre Sisón201
Isturiz Martínez200
Osorio251
Pascual Echevarria200
Sánchez Marín271
Jiménez Muñoz282
Ceballos Borrego271
Benavente140
Raposo Garín, Raul100
Martínez Díaz100
González de Langarica120
Payesa Martín120
Fernández Lecue100
Caballero Rey100
Cruz Ribagorda110
Lachica Olmedo130
Llantada Gil140
Pino Casado120
Larrauri Lángara101
Díez100
Villanueva Nieto111
Arroyo130
Moreda Alejandre120
Galindo130
Marinos Godó, José Luis100
Caballero Reyes100
Moreno140
Campillo100
Fernández Gutiérrez100
Macua Moneo100
Vallina110
Falero Pérez100
Gols:
1008
Promig golejador:
2,65
Targetes Grogues:
594
Targetes Grogues Per Partit:
1,56
Expulsions:
58
Expulsions Per Partit:
0,15
Victòries locals:
224
Victòries visitants:
63
Empats:
93
Màxima victòria local:
7 - 1 Bilbao Athletic-Compostela
Màxima victòria visitant:
1 - 5 Gimnástica de Torrelavega-Guecho

Progrés

Matriu