2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev Tercera División - Grupo I1976-77 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Baracaldo553823967331374
2Orense4938217107348204
3Ensidesa4938217105932196
4Bilbao Athletic493820995329203
5Sestao4338187135646478
6Langreo4138177146957162
7Racing de Ferrol4138169134743333
8Caudal39381117103932332
9Compostela3938167155456251
10Basconia3938175165958303
11Guecho38381410145957252
12Guernica3738157163852193
13Arenas36381310155264452
14Lugo34381210164347374
15Deportivo Gijón34381014144152241
16Gimnástica de Torrelavega3338129174357491
17Naval3038126204160331
18Arosa2838812183654413
19Gran Peña2738811194265421
20Laredo1938313223168334
Descens
Ascenso a 2ª
Ascenso a 2ªB

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Pachín
22 Orense
Mortera
21 Langreo
Mediavilla
21 Guecho
De Diego
21 Ensidesa
Jaime Cuesta
19 Langreo
Bilbao II
18 Basconia
Teixidó
17 Orense
Uriona
17 Gimnástica de Torrelavega
Sainz
15 Baracaldo
Seijas
14 Compostela
Nom Pos Minuts Club
José Luis
3420 Orense
Teixidó
3415 Orense
Somaza
3411 Orense
Aizpuru
3376 Baracaldo
Benjamín
3338 Caudal
Vallina
3330 Ensidesa
Aguirreoa
3330 Bilbao Athletic
Aketxe
3330 Arenas
Meléndez
3330 Arenas
Vita
3330 Caudal
Nom Pos Grogues Club
Urrutia
8 Sestao
Amézaga
8 Sestao
Julián
7 Guecho
Fonsi
7 Gimnástica de Torrelavega
Larrañaga
6 Sestao
Juan Carlos
6 Racing de Ferrol
Pereira
6 Gran Peña
Chanel
6 Arosa
Cucala
6 Gimnástica de Torrelavega
Constan
6 Naval
  Nom Pos Vermelles Club
Quirós
2 Ensidesa
Antolín
2 Ensidesa
Chopitea
2 Guernica
Regúlez
2 Baracaldo
Petreñas
2 Sestao
Irusta
1 Bilbao Athletic
Murúa
1 Sestao
José Collazo
1 Racing de Ferrol
Argüeso
1 Racing de Ferrol
Amavisca
1 Laredo
Nom Pos Coef Club PJ G
Roberto
19 Basconia1119
Meléndez
63 Arenas3763
José Luis
34 Laredo2034
Santi
32 Laredo1932
Polanco
45 Gimnástica de Torrelavega2745
Moncaleán
48 Naval2948
Juanín
18 Compostela1118
Lombardía
44 Langreo2944
Bilbao
45 Guernica3045
Jaime
42 Gran Peña2842
Gols:
1008
Promig golejador:
2,65
Targetes Grogues:
628
Targetes Grogues Per Partit:
1,65
Expulsions:
58
Expulsions Per Partit:
0,15
Victòries locals:
224
Victòries visitants:
63
Empats:
93
Màxima victòria local:
7 - 1 Bilbao Athletic-Compostela
Màxima victòria visitant:
1 - 5 Gimnástica de Torrelavega-Guecho

Progrés

Matriu

Jornada 25LocalVisitant
20/02/1977