2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 12345
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-49
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31

Tercera División - Grupo I1974-75

Classificació


Data inicial
Data final

      Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1
Deportivo de La Coruña563824866925271
2
Ensidesa543823876329180
3
Racing de Ferrol4838171474427302
4
Palencia CF4838208105545115
5
Lugo4638171295138212
6
Sestao4638206125847242
7
Pontevedra43381513104735304
8
Bilbao Athletic40381412125952140
9
Guernica3938167154542162
10
Langreo3838131213424091
11
Deportivo Gijón37381213134241201
12
Gimnástica de Torrelavega3738157164849121
13
Guecho36381212143644211
14
Basconia3538111314536290
15
Lemos34381112153546282
16
Turón3338137183844155
17
Gran Peña Celtista273899204349172
18
Atlético Universitario263871219274891
19
Caudal2238512212753190
20
Astillero153855283197110
Ascens
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
San Cayetano
25 Ensidesa
Castro
20 Deportivo de La Coruña
Muñoz
15 Deportivo de La Coruña
Vavá
15 Pontevedra
Bengoetxea
14 Bilbao Athletic
Ortego
14 Bilbao Athletic
Domínguez
14 Lugo
Teca
14 Ensidesa
Marcelo
13 Racing de Ferrol
Platas
13 Gimnástica de Torrelavega
Nom Pos Minuts Club
Burgueña
3420 Bilbao Athletic
Crespillo
3420 Racing de Ferrol
Lombardía
3420 Ensidesa
Esteban
3420 Ensidesa
Fernando
3420 Langreo
Torre
3381 Atlético Universitario
Teca
3360 Ensidesa
Canario
3339 Deportivo de La Coruña
Castro
3338 Deportivo de La Coruña
Urrutia
3330 Guecho
Nom Pos Grogues Club
Arteche
7 Racing de Ferrol
Tucho de la Torre
5 Lemos
Barral
5 Pontevedra
Fariña
5 Lugo
Cucala
5 Lemos
Piño
4 Deportivo de La Coruña
José Collazo
4 Racing de Ferrol
Cortabitarte
4 Racing de Ferrol
Falín
4 Lugo
Vallina
4 Ensidesa
  Nom Pos Vermelles Club
Nozal
2 Palencia CF
Chatín
2 Turón
Tucho de la Torre
1 Lemos
Juan Carlos
1 Deportivo de La Coruña
Carnero
1 Gran Peña Celtista
Rivero
1 Deportivo Gijón
José Collazo
1 Racing de Ferrol
Marcelo
1 Racing de Ferrol
Braga
1 Langreo
Leis
1 Pontevedra
Nom Pos Coef Club PJ G
Díaz
81 Astillero3681
Mazorriaga
26 Basconia1526
Aguirregoitia
33 Basconia2033
Manolín
22 Atlético Universitario1522
Benjamín
47 Caudal3347
Hortas
35 Gran Peña Celtista2535
Satur
43 Gimnástica de Torrelavega3243
Burgueña
50 Bilbao Athletic3850
Bilbao
30 Guernica2330
Rey Tapias
37 Lemos3137
Nom P TG TV
Sánchez Carrasco19232
Urío Velázquez18213
Nieva Cobo17142
González Lamarca1780
Urturi Luzquiano16132
Díez Martínez16131
Martínez Hernando1550
Santos López15142
Chao Alonso15192
Sarasúa Olmedo14140
Lucas Meléndez13142
Pascual Martínez1110
Valencia Morato1092
Pérez Aranda1080
Extremo Coscolín10101
Canaleta780
Echevarría750
Sus Barluenga7171
Liras Rizo720
Martínez Peinado640
Socías610
Extremo530
Ruano Enériz500
Esquerdo540
Ceballos Borrego550
Condón Uriz4100
Ceballos Benegas431
Español Viñas400
Tollar400
Hernández Quintana4142
Martínez310
Junyent320
Millán Gao382
Pino Casado3101
Liras310
Ruano220
García Serrano240
Ramón Guitart230
Sosías200
Ceballos241
Gil Pintado280
Miguel220
Miguel Pérez200
Blas García211
Paz García200
Uría251
Sánchez Medina252
González Acosta240
Sosa200
Sosa Saavedra210
Pericot100
Caballero100
Galindo130
Bel Pérez110
Funchal Rojas120
Llorens100
García100
Pericet Hernández100
Coscolí100
Díaz Frías100
C150
Paz100
Manzano García130
Collar130
De Sosa Martín110
Canales Serna120
Sarasúa100
Coscolín100
Yerza del Campo100
Mayoral100
Álvarez100
Tuyal100
Lago100
Sánchez López130
Liras Rizos130
Betancourt130
Valle100
Román de Guitart100
Santos Rubio150
Valle Hernández100
Cazalla100
Alfonso120
Casañas Bethencourt110
Díaz Martín100
Francisco Yera del Campo Cañaveral100
Iruz100
Peruarte100
Gols:
913
Gols Per Partit:
2,40
Targetes Grogues:
361
Targetes Grogues Per Partit:
0,95
Expulsions:
32
Expulsions Per Partit:
0,08
Victòries locals:
211
Victòries visitants:
68
Empats:
101
Màxima victòria local:
9 - 1 Gran Peña Celtista-Astillero
Màxima victòria visitant:
0 - 4 Guecho-Ensidesa

Progrés

Matriu