2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo I1978-79 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Deportivo Gijón5038191275125201
2Avilés4738215126135210
3Ponferradina4738199105940300
4Cambados4638161485540375
5Gran Peña4538189115838271
6Rayo Cantabria44381710115039291
7Alondras4238178135739272
8Naval40381412125247262
9El Entrego3938167154442333
10Turista39381411133951364
11Gijón Industrial38381312133846322
12Compostela35381113143841292
13Arosa3438146185861313
14Cayón34381112154150292
15Cacabelense3438146184874241
16Santoña3338153205256203
17Fabril3238128183537334
18Turón30381010184559183
19Siero2738107213967222
20Celanova243888223770304
Promoció Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Simón Pérez
21 Ponferradina
Nuevo
18 Avilés
Berros
17 Cacabelense
Rojo
15 Deportivo Gijón
Moncho
15 Cambados
Pichi Lucas
14 Gran Peña
Sanromán
14 Naval
Pablos
12 Turista
Agra
12 Cambados
Abeledo
12 Alondras
Nom Pos Minuts Club
Beato
3420 Avilés
Juan Carlos
3420 Deportivo Gijón
Eduardo
3420 Ponferradina
Soto
3420 Alondras
Luisma
3420 Avilés
Javi I
3420 Cayón
Jiménez
3416 Deportivo Gijón
Carriles
3412 Siero
Casanueva
3390 Santoña
Candi
3384 Avilés
Nom Pos Grogues Club
Urbano
8 Turista
Payo
6 Gijón Industrial
Cubeiro
6 Cambados
Nuevo
6 Avilés
Cueto
6 Gijón Industrial
Gabela
6 Ponferradina
Varela
6 Siero
Viti
6 Siero
Rubiera
6 El Entrego
Zoco
6 Alondras
  Nom Pos Vermelles Club
Agra
3 Cambados
Camporro
2 Celanova
Lago
1 Cambados
Guisande
1 Gran Peña
Payo
1 Gijón Industrial
Varela
1 Fabril
Cubeiro
1 Cambados
Tomás
1 Compostela
Rego Rey
1 Fabril
Ino
1 Compostela
Nom Pos Coef Club PJ G
Juan Carlos
0.66 Deportivo Gijón3825
Mallo
0.84 Gran Peña1916
César
0.91 Cambados3532
Josini
0.94 Avilés3331
Néstor
0.94 Fabril3634
Moncaleán
0.97 Rayo Cantabria3433
Paco
1 Compostela3333
Soto
1.03 Alondras3839
Eduardo
1.05 Ponferradina3840
Rubin
1.08 Gran Peña1213
Gols:
957
Promig golejador:
2,52
Targetes Grogues:
554
Targetes Grogues Per Partit:
1,46
Expulsions:
45
Expulsions Per Partit:
0,12
Victòries locals:
252
Victòries visitants:
37
Empats:
91
Màxima victòria local:
6 - 0 Naval-Turón
Màxima victòria visitant:
1 - 5 Arosa-Fabril

Progrés

Matriu