2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33
2011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32

prev Tercera División - Grupo I1975-76 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Pontevedra553824776522141
2Baracaldo553823965527373
3Sestao533823787030281
4Bilbao Athletic4838181287241241
5Orense4738207116331202
6Cultural Leonesa43381513104939202
7Guernica42381414104134273
8Deportivo Gijón4238194155248301
9Racing de Ferrol40381510134639183
10Gimnástica Torrelavega3838158154243202
11Langreo3738149155051210
12Guecho3538139163839272
13Arosa34381210163234241
14Laredo3338145193152291
15Lugo3338137183652312
16Basconia31381011173244252
17Turón3038118193475103
18Santurce2438710212655337
19Siero233879223168133
20Lemos173857262263162
Ascens
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Pablo Rodríguez
23 Deportivo Gijón
Bengoetxea
22 Bilbao Athletic
Pachín
19 Orense
Vavá
18 Pontevedra
Sarabia
17 Bilbao Athletic
Montes
15 Cultural Leonesa
Núñez
15 Sestao
Balbino
15 Turón
Domínguez
14 Pontevedra
Larreina
14 Baracaldo
Nom Pos Minuts Club
Sánchez
3420 Pontevedra
Rafa
3418 Deportivo Gijón
Fernando
3400 Guecho
Gonzalo
3376 Guecho
Atilano
3375 Siero
Rey Tapias
3330 Arosa
Leis
3330 Pontevedra
Patxi
3330 Guernica
Urrutia
3330 Sestao
Vita
3330 Lemos
Nom Pos Grogues Club
Junco
9 Laredo
Fernández Flórez
8 Santurce
Alexanko
6 Bilbao Athletic
Julián
6 Guecho
Falín
5 Lugo
Núñez
5 Sestao
Urrutia
5 Sestao
Rivo
5 Cultural Leonesa
Fariña
5 Lugo
Poo
5 Gimnástica Torrelavega
  Nom Pos Vermelles Club
Maixi
2 Santurce
Teixidó
1 Orense
Irusta
1 Bilbao Athletic
Plaza
1 Pontevedra
Arturo
1 Racing de Ferrol
Aurre
1 Racing de Ferrol
Falín
1 Lugo
Javi
1 Deportivo Gijón
Argoitia
1 Sestao
Amarildo
1 Turón
Nom Pos Coef Club PJ G
Julián
69 Turón3569
Monzón
30 Siero1730
Vita
60 Lemos3760
Dosi
26 Lugo1926
Rojo
24 Santurce1824
Moncaleán
48 Laredo3748
Mazorriaga
14 Basconia1114
Rivero
46 Deportivo Gijón3746
Roggero
21 Santurce1721
Giráldez
37 Langreo3037
Nom P TG TV
Iraola Pérez1550
Martínez Hernando13171
Urío Velázquez12121
Rey Cabezón12240
Lucas Meléndez12161
Paz García1132
Estremo Coscolín11132
Garagorri Lángara1183
Pérez Aranda1090
Marín López10131
Ceballos Borrego10133
Pascual Martínez970
Escribano Galilea9170
Falero Pérez992
Ruano Eneriz880
Santos Rubio870
Capa Pinedo8111
Lorente Valera851
Ramón Guitart7210
Martinez Peinado7100
Enríquez Negreira7152
Caballero Reyes761
Lara Márquez6102
Sus Barluenga680
Condón Uriz670
Yera del Campo665
Campillo Sarnago650
Periset Hernández6151
Antón Socias580
Cabezas Candela581
Carballo Bustos581
Socias Rivero5100
Pino Casado530
Pérez Calvo501
Español5112
Sánchez Molina Soto530
Solana Rouco450
Echevarría Sarasa491
Díez Frías460
Andrés Galindo440
Funchal Rosas480
Mayoral Cedenilla480
Gil Pintado431
García Serrano480
Millán Cao492
Garbayo Busto390
Canaletas Muria320
Echevarría340
Torres Jiménez320
Millán Gago220
Vallejo Poussint200
Junyent220
Coso Abril220
Canaleta Argemí200
Sus Torrent110
Maola100
Españel Viñas100
García Escudero110
Sarasúa Olmedo110
Taboada Soto100
Echevarría Sagasta110
Domínguez130
Valdés Sánchez100
Izaguirre Sisón100
Gutiérrez Fernández120
Iglesias Puertas100
Olmedo Oeste111
Ramos Marcos100
Gramage Ferrando140
Hernándea100
Blas Campo110
Carrero Lángara100
Suárez100
Redondo131
Traus101
Hernández Arques100
Hernández160
José Díaz100
Carrillo120
Pineda140
Carcelén Gómez100
Fernández Caballero100
Jara131
Rodríguez100
Jiménez Madrid100
Gols:
887
Promig golejador:
2,33
Targetes Grogues:
467
Targetes Grogues Per Partit:
1,23
Expulsions:
42
Expulsions Per Partit:
0,11
Victòries locals:
232
Victòries visitants:
60
Empats:
88
Màxima victòria local:
7 - 0 Orense-Lemos
Màxima victòria visitant:
0 - 3 Gimnástica Torrelavega-Sestao

Progrés

Matriu