2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo I1975-76 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Pontevedra553824776522141
2Baracaldo553823965527373
3Sestao533823787030281
4Bilbao Athletic4838181287241241
5Orense4738207116331202
6Cultural Leonesa43381513104939222
7Guernica42381414104134273
8Deportivo Gijón4238194155248301
9Racing de Ferrol40381510134639193
10Gimnástica Torrelavega3838158154243372
11Langreo3738149155051210
12Guecho3538139163839282
13Arosa34381210163234301
14Laredo3338145193152352
15Lugo3338137183652322
16Basconia31381011173244252
17Turón3038118193475123
18Santurce2438710212655337
19Siero233879223168143
20Lemos173857262263203
Ascens
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Pablo Rodríguez
23 Deportivo Gijón
Bengoetxea
22 Bilbao Athletic
Pachín
19 Orense
Vavá
18 Pontevedra
Sarabia
17 Bilbao Athletic
Montes
15 Cultural Leonesa
Núñez
15 Sestao
Balbino
15 Turón
Domínguez
14 Pontevedra
Larreina
14 Baracaldo
Nom Pos Minuts Club
Sánchez
3420 Pontevedra
Rafa
3418 Deportivo Gijón
Fernando
3400 Guecho
Atilano
3375 Siero
Poo
3350 Gimnástica Torrelavega
Gonzalo
3332 Guecho
Rey Tapias
3330 Arosa
Leis
3330 Pontevedra
Patxi
3330 Guernica
Urrutia
3330 Sestao
Nom Pos Grogues Club
Junco
10 Laredo
Poo
8 Gimnástica Torrelavega
Fernández Flórez
8 Santurce
Julián
7 Guecho
Alexanko
6 Bilbao Athletic
Cucala
6 Gimnástica Torrelavega
Falín
5 Lugo
Núñez
5 Sestao
Urrutia
5 Sestao
Rivo
5 Cultural Leonesa
  Nom Pos Vermelles Club
Maixi
2 Santurce
Teixidó
1 Orense
Irusta
1 Bilbao Athletic
Plaza
1 Pontevedra
Arturo
1 Racing de Ferrol
Aurre
1 Racing de Ferrol
Falín
1 Lugo
Javi
1 Deportivo Gijón
Argoitia
1 Sestao
Amarildo
1 Turón
Nom Pos Coef Club PJ G
Sánchez
0.58 Pontevedra3822
Sánchez
0.6 Orense2012
Barrie
0.67 Sestao3322
Castro
0.71 Orense1410
Ardao
0.74 Cultural Leonesa1914
Aizpuru
0.75 Baracaldo3627
Bilbao
0.77 Guernica3527
Crespillo
0.81 Racing de Ferrol3125
Rey Tapias
0.89 Arosa3733
Arsenio
1.05 Guecho3739
Nom P TG TV
Iraola Pérez1571
Martínez Hernando13201
Urío Velázquez12151
Rey Cabezón12240
Lucas Meléndez12161
Paz García1162
Estremo Coscolín11132
Garagorri Lángara11113
Pérez Aranda10100
Marín López10131
Ceballos Borrego10133
Pascual Martínez990
Escribano Galilea9170
Falero Pérez992
Ruano Eneriz8100
Santos Rubio870
Capa Pinedo8111
Lorente Valera851
Ramón Guitart7210
Martinez Peinado7100
Enríquez Negreira7152
Caballero Reyes781
Lara Márquez6102
Sus Barluenga680
Condón Uriz670
Yera del Campo675
Campillo Sarnago680
Periset Hernández6161
Antón Socias580
Cabezas Candela581
Carballo Bustos5131
Socias Rivero5100
Pino Casado530
Pérez Calvo501
Español5112
Sánchez Molina Soto540
Solana Rouco470
Echevarría Sarasa491
Díez Frías460
Andrés Galindo440
Funchal Rosas480
Mayoral Cedenilla480
Gil Pintado431
García Serrano480
Millán Cao492
Garbayo Busto390
Canaletas Muria320
Echevarría340
Torres Jiménez320
Millán Gago220
Vallejo Poussint200
Junyent220
Coso Abril220
Canaleta Argemí200
Sus Torrent110
Maola100
Españel Viñas100
García Escudero110
Sarasúa Olmedo110
Taboada Soto100
Echevarría Sagasta110
Domínguez130
Valdés Sánchez140
Izaguirre Sisón100
Gutiérrez Fernández120
Iglesias Puertas100
Olmedo Oeste111
Ramos Marcos100
Gramage Ferrando140
Hernándea100
Blas Campo110
Carrero Lángara131
Suárez100
Redondo131
Traus101
Hernández Arques100
Hernández160
José Díaz100
Carrillo120
Pineda140
Carcelén Gómez100
Fernández Caballero100
Jara131
Rodríguez100
Jiménez Madrid100
Gols:
887
Promig golejador:
2,33
Targetes Grogues:
508
Targetes Grogues Per Partit:
1,34
Expulsions:
44
Expulsions Per Partit:
0,12
Victòries locals:
232
Victòries visitants:
60
Empats:
88
Màxima victòria local:
7 - 0 Orense-Lemos
Màxima victòria visitant:
0 - 3 Gimnástica Torrelavega-Sestao

Progrés

Matriu