2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo I1977-78 next

Classificació


Data inicial
Data final

Pts. PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Lugo5038234116833273
2Deportivo Gijón4738171385529120
3Gijón Industrial4438151495545400
4Ponferradina43381513106442221
5Gran Peña4338179125438242
6Avilés4138169135645251
7Fabril41381511125254535
8Siero4038176156453183
9Turón3938167154941180
10Santoña3938159144649351
11Arosa3838158154956355
12Cambados37381213134549371
13Valladolid Promesas35381211154240354
14Venta de Baños35381211154064213
15Naval3438138174446303
16Rayo Cantabria34381112154652365
17Turista3338137184162392
18Celanova3138135203764210
19Gimnástica Torrelavega2838910194056356
20Noia2838616163059284
Ascens
Descens

Resultats

Destacats

Jugador Pos G Club
Domínguez
23 Lugo
Santos
22 Avilés
Rojo
20 Deportivo Gijón
Pichi Lucas
17 Gran Peña
Varela
14 Ponferradina
David
12 Deportivo Gijón
Canelas
12 Lugo
Piru
12 Naval
Tessier
12 Gijón Industrial
Arias
12 Turón
Nom Pos Minuts Club
Canteli
3420 Gijón Industrial
Mariano
3420 Gijón Industrial
Milucho
3389 Gran Peña
Fleitas
3379 Celanova
Fernando
3375 Turón
Gil
3366 Celanova
Rafa
3360 Deportivo Gijón
David
3353 Deportivo Gijón
Isidro
3330 Ponferradina
Luisma
3330 Turón
Nom Pos Grogues Club
Varela
7 Fabril
Chicho
6 Fabril
Miguel
6 Gijón Industrial
Castillo
5 Fabril
José Luis
5 Fabril
Santi
5 Venta de Baños
Pepín
5 Gijón Industrial
Díez
5 Noia
Venancio
5 Santoña
Ramos
5 Celanova
  Nom Pos Vermelles Club
Novo
2 Noia
Pepón
2 Noia
Cabo
2 Gimnástica Torrelavega
José Luis
2 Gimnástica Torrelavega
Lezcano
1 Arosa
Moncaleán
1 Rayo Cantabria
Moisés
1 Valladolid Promesas
Nuevo
1 Valladolid Promesas
Varela
1 Fabril
José Luis
1 Fabril
Nom Pos Coef Club PJ G
Jaime
0.67 Gran Peña1510
Claudio
0.69 Deportivo Gijón2920
Esteban
0.73 Ponferradina1511
Luis
0.75 Valladolid Promesas1612
Julián
0.83 Naval1815
Dosi
0.91 Lugo3229
De la Lama
1.03 Turón3031
Viti
1.11 Avilés3640
Canteli
1.18 Gijón Industrial3845
Paco
1.19 Gran Peña2125
Gols:
977
Promig golejador:
2,57
Targetes Grogues:
591
Targetes Grogues Per Partit:
1,56
Expulsions:
49
Expulsions Per Partit:
0,13
Victòries locals:
237
Victòries visitants:
45
Empats:
98
Màxima victòria local:
7 - 0 Siero-Venta de Baños
Màxima victòria visitant:
0 - 3 Avilés-Fabril

Progrés

Matriu