2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo Promoción a 2ª B1985-86
Promoción a 2ª B

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Semifinal (Ida) 24/05/1986 Huesca Maspalomas
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Caudal Polideportivo Almería
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Las Palmas At. Badajoz
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Eibar Coria
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Gandia Langreo
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Osasuna Promesas Atlético Baleares
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Barakaldo Mallorca At.
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Endesa As Pontes Cultural Leonesa
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Ponferradina Eldense
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Alzira Bigastro
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Mollerussa Sevilla At.
Semifinal (Ida) 25/05/1986 Leganes Lugo
Semifinal (Vuelta) 30/05/1986 Maspalomas Huesca
Semifinal (Vuelta) 30/05/1986 Badajoz Las Palmas At.
Semifinal (Vuelta) 31/05/1986 Atlético Baleares Osasuna Promesas
Semifinal (Vuelta) 31/05/1986 Bigastro Alzira
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Polideportivo Almería Caudal
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Coria Eibar
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Langreo Gandia
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Cultural Leonesa Endesa As Pontes
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Eldense Ponferradina
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Sevilla At. Mollerussa
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Lugo Leganes
Semifinal (Vuelta) 01/06/1986 Mallorca At. Barakaldo
Final (Ida) 08/06/1986 Lugo Atlético Baleares
Final (Ida) 08/06/1986 Ponferradina Mallorca At.
Final (Ida) 08/06/1986 Endesa As Pontes Polideportivo Almería
Final (Ida) 08/06/1986 Maspalomas Gandia
Final (Ida) 08/06/1986 Mollerussa Alzira
Final (Ida) 08/06/1986 Eibar Badajoz
Final (Vuelta) 15/06/1986 Atlético Baleares Lugo
Final (Vuelta) 15/06/1986 Mallorca At. Ponferradina
Final (Vuelta) 15/06/1986 Gandia Maspalomas
Final (Vuelta) 15/06/1986 Alzira Mollerussa
Final (Vuelta) 15/06/1986 Badajoz Eibar
Final (Vuelta) 21/06/1986 Polideportivo Almería Endesa As Pontes

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Franco Gandia
41.00
Sala Mollerussa
31.00
Hidalgo Eibar
31.00
Herrero Polideportivo Almería
31.00
Toni Sevilla At.
21.00
Jaime Lugo
20.50
Lucho Lugo
20.50
Arias Caudal
21.00
Fuentes Eibar
20.50
Pérez Venegas Coria
21.00
    Nom Equip Pos Minuts
Nistal Ponferradina
420
Ramos Ponferradina
420
Montes Ponferradina
420
Nando Endesa As Pontes
420
Fernández Endesa As Pontes
420
Quique Endesa As Pontes
420
Falo Endesa As Pontes
420
Eduardo Ponferradina
420
Javier Endesa As Pontes
420
Paquito Ponferradina
405
    Nom Equip Pos Grogues
Verdés Alzira
3
Chea Atlético Baleares
2
Rafa Paz Sevilla At.
2
Godoy Polideportivo Almería
2
Asensio Polideportivo Almería
2
Falo Endesa As Pontes
2
Manel Díaz Lugo
2
Carlos Gandia
2
Bernardo Polideportivo Almería
2
Osorio Maspalomas
2
    Nom Equip Pos Vermelles
Sancho Alzira
2
Sedeño Sevilla At.
1
Morgado Badajoz
1
Merino Leganes
1
Rúa Langreo
1
Andrés Endesa As Pontes
1
Andújar Polideportivo Almería
1
Samper Mollerussa
1
Carlos Gandia
1
Juan Manuel Cultural Leonesa
1
Gols:
74
Promig golejador:
2.06
Targetes Grogues:
142
Targetes Grogues Per Partit:
3.94
Expulsions:
18
Expulsions Per Partit:
0.50
Victòries locals:
20
Victòries visitants:
3
Empats:
13
Màxima victòria local:
5 - 0 Gandia-Maspalomas
Màxima victòria visitant:
0 - 2 Las Palmas At.-Badajoz

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
Eibar
4 2 2 0
50%
50%
6 3 5 0
Lugo
4 2 2 0
50%
50%
6 3 10 0
Alzira
4 2 1 1
50%
25%
25%
6 2 10 2
Maspalomas
4 2 1 1
50%
25%
25%
3 5 9 0
Gandia
4 2 0 2
50%
50%
8 3 9 1
Polideportivo Almería
4 2 0 2
50%
50%
6 4 11 1
Mallorca At.
4 1 2 1
25%
50%
25%
6 5 6 1
Ponferradina
4 1 2 1
25%
50%
25%
3 3 6 0
Endesa As Pontes
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 11 2
Mollerussa
4 1 2 1
25%
50%
25%
4 5 11 2
Atlético Baleares
4 1 2 1
25%
50%
25%
2 3 7 0
Badajoz
4 1 1 2
25%
25%
50%
3 4 4 1
Eldense
2 1 0 1
50%
50%
1 1 4 0
Sevilla At.
2 0 2 0
100%
2 2 3 1
Cultural Leonesa
2 0 2 0
100%
1 1 2 1
Langreo
2 1 0 1
50%
50%
2 3 4 2
Las Palmas At.
2 1 0 1
50%
50%
1 2 1 0
Barakaldo
2 1 0 1
50%
50%
3 4 7 1
Caudal
2 1 0 1
50%
50%
3 4 5 0
Osasuna Promesas
2 0 1 1
50%
50%
1 2 1 0
Leganes
2 0 1 1
50%
50%
3 4 4 1
Coria
2 0 1 1
50%
50%
2 3 4 0
Huesca
2 0 1 1
50%
50%
0 2 2 0
Bigastro
2 0 1 1
50%
50%
0 3 6 2