España Eurocopa 2008

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez7028
Equip
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
CasillasIker Casillas Fernández27
212121061920100
15
Sergio RamosSergio Ramos García22
252420122057202
11
CapdevilaJoan Capdevila Méndez30
181813051447303
4
MarchenaCarlos Marchena López29
191817131650201
5
PuyolCarles Puyol Saforcada30
161612031242300
8
XaviXavier Hernández Creus28
232215111824107
6
IniestaAndrés Iniesta Luján24
251811711636204
6
AlbeldaDavid Albelda Aliqués31
16157121169100
7
VillaDavid Villa Sánchez27
2320123317034013
21
SilvaDavid Josué Jiménez Silva22
19199021512103
9
Fernando TorresFernando José Torres Sanz24
20174311191104
Suplents
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
23
ReinaJosé Manuel Reina Páez26
777021630000
10
Cesc FàbregasFrancesc Fàbregas Soler21
241331131264201
14
Xabi AlonsoXabier Alonso Olano27
1884105777210
19
SennaMarcos Antônio Senna da Silva32
107632760000
20
JuanitoJuan Gutiérrez Moreno32
877112646000
 
PalopAndrés Palop Cervera35
0000100000
22
Pablo IbáñezPablo Ibáñez Tébar27
97724701000
11
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey31
106142463000
17
JoaquínJoaquín Sánchez Rodríguez27
105151592000
3
PerníaMariano Andrés Pernía Molina31
77501543100
2
AlbiolRaúl Albiol Tortajada23
64428499000
17
GüizaDaniel González Güiza28
82164370202
10
Luis GarcíaLuis García Fernández27
72051226000
19
ÁngelÁngel Domingo López Ruano27
53222326300
12
CazorlaSantiago Cazorla González24
71161294100
3
Antonio LópezAntonio López Guerrero27
52236285100
10
MorientesFernando Morientes Sánchez32
44100242001
2
Javi NavarroFrancisco Javier Vicente Navarro34
43311314000
11
RieraAlbert Riera Ortega26
52131213001
7
RaúlRaúl González Blanco31
33300270000
11
Luis GarcíaLuis Javier García Sanz30
51040167201
18
ArbeloaÁlvaro Arbeloa Coca25
31126112100
22
De la RedRubén de la Red Gutiérrez23
31126156001
19
TamudoRaúl Tamudo Montero31
41130197001
3
Fernando NavarroFernando Navarro Corbacho26
21118128000
16
Sergio GarcíaSergio García de la Fuente25
2111696000
2
Míchel SalgadoMiguel Ángel Salgado Fernández33
21111135100
 
OubiñaBorja Oubiña Meléndez26
2002166000
 
SoldadoRoberto Soldado Rillo23
2002049000
 
PuertaAntonio José Puerta Pérez24
1001138000
 
ReyesJosé Antonio Reyes Calderón25
1001144000
 
ArizmendiÁngel Javier Arizmendi de Lucas24
1001126000
 
LopoAlberto Lopo García28
000010000
    Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
1
CasillasIker Casillas Fernández20/05/1981MadridMadrid
23
ReinaJosé Manuel Reina Páez31/08/1982MadridMadrid
 
PalopAndrés Palop Cervera22/10/1973ValenciaValencia
15
Sergio RamosSergio Ramos García30/03/1986CamasSevilla
2
Míchel SalgadoMiguel Ángel Salgado Fernández22/10/1975As NevesPontevedra
19
ÁngelÁngel Domingo López Ruano10/03/1981Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas
18
ArbeloaÁlvaro Arbeloa Coca17/01/1983SalamancaSalamanca
2
Javi NavarroFrancisco Javier Vicente Navarro06/02/1974ValenciaValencia
4
MarchenaCarlos Marchena López31/07/1979Las Cabezas de San JuanSevilla
5
PuyolCarles Puyol Saforcada13/04/1978La Pobla de SegurLleida
20
JuanitoJuan Gutiérrez Moreno23/07/1976CádizCádiz
22
Pablo IbáñezPablo Ibáñez Tébar03/08/1981MadriguerasAlbacete
 
LopoAlberto Lopo García05/05/1980BarcelonaBarcelona
2
AlbiolRaúl Albiol Tortajada04/09/1985ValenciaValencia
3
PerníaMariano Andrés Pernía Molina04/05/1977Tandil
3
Fernando NavarroFernando Navarro Corbacho25/06/1982BarcelonaBarcelona
3
Antonio LópezAntonio López Guerrero13/09/1981BenidormAlicante
11
CapdevilaJoan Capdevila Méndez03/02/1978TàrregaLleida
11
RieraAlbert Riera Ortega15/04/1982ManacorIlles Balears
8
XaviXavier Hernández Creus25/01/1980TerrassaBarcelona
10
Cesc FàbregasFrancesc Fàbregas Soler04/05/1987Arenys de MarBarcelona
6
AlbeldaDavid Albelda Aliqués01/09/1977La Pobla LlargaValencia
 
PuertaAntonio José Puerta Pérez25/11/1984SevillaSevilla
 
OubiñaBorja Oubiña Meléndez17/05/1982VigoPontevedra
14
Xabi AlonsoXabier Alonso Olano25/11/1981TolosaGuipúzcoa
22
De la RedRubén de la Red Gutiérrez05/06/1985MadridMadrid
12
CazorlaSantiago Cazorla González13/12/1984Lugo de LlaneraAsturias
6
IniestaAndrés Iniesta Luján11/05/1984FuentealbillaAlbacete
11
Luis GarcíaLuis Javier García Sanz24/06/1978BadalonaBarcelona
19
SennaMarcos Antônio Senna da Silva17/07/1976Rio de Janeiro
17
JoaquínJoaquín Sánchez Rodríguez21/07/1981El Puerto de Santa MaríaCádiz
11
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey23/06/1977OviedoAsturias
 
ReyesJosé Antonio Reyes Calderón01/09/1983UtreraSevilla
21
SilvaDavid Josué Jiménez Silva08/01/1986ArguineguínLas Palmas
 
SoldadoRoberto Soldado Rillo27/05/1985ValenciaValencia
7
RaúlRaúl González Blanco27/06/1977MadridMadrid
7
VillaDavid Villa Sánchez03/12/1981TuillaAsturias
9
Fernando TorresFernando José Torres Sanz20/03/1984FuenlabradaMadrid
19
TamudoRaúl Tamudo Montero19/10/1977Santa Coloma de GramenetBarcelona
 
ArizmendiÁngel Javier Arizmendi de Lucas03/03/1984MadridMadrid
17
GüizaDaniel González Güiza17/08/1980Jerez de la FronteraCádiz
10
Luis GarcíaLuis García Fernández06/02/1981OviedoAsturias
10
MorientesFernando Morientes Sánchez05/04/1976CáceresCáceres
16
Sergio GarcíaSergio García de la Fuente09/06/1983BarcelonaBarcelona
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Amistós15/08/2006Islandia0 - 0EspañaReykjavíkLaugardlsvelli
Qualificació: Fase de grups (partit 1)02/09/2006España4 - 0LiechtensteinBadajozNuevo Vivero
Qualificació: Fase de grups (partit 2)06/09/2006Irlanda del Norte3 - 2EspañaBelfastWindsor Park
Qualificació: Fase de grups (partit 3)07/10/2006Suecia2 - 0EspañaSolnaRasunda
Amistós11/10/2006España2 - 1ArgentinaMurciaLa Nueva Condomina
Amistós15/11/2006España0 - 1RumaníaCádizRamón de Carranza
Amistós07/02/2007Inglaterra0 - 1EspañaManchesterOld Traford
Qualificació: Fase de grups (partit 4)24/03/2007España2 - 1DinamarcaMadridSantiago Bernabéu
Qualificació: Fase de grups (partit 5)28/03/2007España1 - 0IslandiaPalma de MallorcaOno Estadi
Qualificació: Fase de grups (partit 6)02/06/2007Letonia0 - 2EspañaRigaSkonto
Qualificació: Fase de grups (partit 7)06/06/2007Liechtenstein0 - 2EspañaVaduzRheinpark
Amistós22/08/2007Grecia2 - 3EspañaTesalónicaToumba
Qualificació: Fase de grups (partit 8)08/09/2007Islandia1 - 1EspañaReykjavíkLaugardalsvöllur
Qualificació: Fase de grups (partit 9)12/09/2007España2 - 0LetoniaOviedoCarlos Tartiere
Qualificació: Fase de grups (partit 10)13/10/2007Dinamarca1 - 3EspañaAarhusNRGi Park
Amistós17/10/2007Finlandia0 - 0EspañaHelsinkiOlympiastadion
Qualificació: Fase de grups (partit 11)17/11/2007España3 - 0SueciaMadridSantiago Bernabéu
Qualificació: Fase de grups (partit 12)21/11/2007España1 - 0Irlanda del NorteLas PalmasGran Canaria
Amistós06/02/2008España1 - 0FranciaMálagaLa Rosaleda
Amistós26/03/2008España1 - 0ItaliaElcheMartínez Valero
Amistós31/05/2008España2 - 1PerúHuelvaNuevo Colombino
Amistós04/06/2008España1 - 0Estados UnidosSantanderEl Sardinero
Fase final: Fase de grups (partit 1)10/06/2008España4 - 1RusiaInnsbruckTivoli Neu
Fase final: Fase de grups (partit 2)14/06/2008Suecia1 - 2EspañaInnsbruckTivoli Neu
Fase final: Fase de grups (partit 3)18/06/2008Grecia1 - 2EspañaSalzburgoWals Siezenheim
Quarts de final22/06/2008España0 - 0ItaliaVienaErnst Happel
Semifinal26/06/2008Rusia0 - 3EspañaVienaErnst Happel
Final29/06/2008Alemania0 - 1EspañaVienaErnst Happel
Última actualització: 10/12/2018
Notificar error