España Eurocopa 1984

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Miguel MuñozMiguel Muñoz Mozún6220
Equip
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri30
181818001650000
2
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez26
98711727000
3
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro29
191919001740000
5
GoikoetxeaAndoni Goikoetxea Olaskoaga28
151411121162201
4
MacedaAntonio Maceda Francés27
181818001650207
7
SeñorJuan Antonio Señor Gómez26
201918101728005
6
GordilloRafael Gordillo Vázquez27
191914001651201
8
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique27
161614011382401
10
GallegoRicardo Gallego Redondo25
13119201005101
9
SantillanaCarlos Alonso González32
191914001675009
11
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo25
181510301352202
Suplents
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez26
222016180000
11
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña25
106445515200
11
RincónHipólito Rincón Povedano27
106141554207
14
Julio AlbertoJulio Alberto Moreno Casas26
105150445100
10
SarabiaManuel Sarabia López27
112293412101
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23
000080000
16
FranciscoFrancisco Javier López Alfaro22
73144365000
12
SalvaSalvador García Puig23
62044318100
2
Juan JoséJuan José Jiménez Collar27
44401360100
5
BonetFrancisco Bonet Serrano25
44300328200
10
RobertRoberto Fernández Bonillo22
31127105100
8
GüerriFrancisco Güerri Ballarín25
32112201000
2
Tente SánchezJosé Vicente Sánchez Felip28
22201180000
10
PedrazaJuan Carlos Pedraza Gómez25
22000160101
 
De AndrésMiguel de Andrés Barace27
2101066000
 
NimoJosé Ramón Nimo Maldonado25
1100365000
4
GerardoGerardo Miranda Concepción28
1110190000
 
Enrique MartínEnrique Martín Monreal Lizarraga28
2002020000
 
Quique RamosEnrique Ramos González28
1001144000
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos21
000050000
 
ÁlvarezAntonio Álvarez Giráldez29
000030000
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz30
000010000
Dorsal     Àlies Dem PJ PT PC PS PX C Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
1
Arconada
1
181818000165000000016963
1
Buyo
1
22200161800000002101
 
Zubizarreta
1
00000800000000000
4
Gerardo
2
111001900000000100
 
Nimo
2
110013650000000010
2
Urquiaga
2
9871117270000000342
3
Camacho
5
19191900017400000000964
5
Goikoetxea
4
15141113211622011162000843
4
Maceda
5
1818180001650207235000963
5
Bonet
5
4430103282000000310
2
Juan José
5
4440013601000000310
12
Salva
4
6204243181000000222
 
Álvarez
4
00000300000000000
14
Julio Alberto
3
10515404451000000442
10
Gallego
6
1311922010051011005000643
7
Señor
6
20191811017280053450001064
6
Gordillo
6
191914050165120116510001063
8
Víctor Muñoz
6
16161402113824011382000952
 
Quique Ramos
6
100101440000000010
16
Francisco
6
7314243650000000412
10
Robert
6
3112071051000000111
8
Güerri
6
3211122010000000111
2
Tente Sánchez
6
2220011800000000002
 
De Andrés
6
210110660000000101
11
Rincón
10
106145155420779000622
11
Marcos Alonso
10
10644255152000000721
 
Butragueño
10
00000500000000000
11
Lobo Carrasco
10
1815103501352202676000954
 
Enrique Martín
10
200200200000000110
10
Sarabia
10
1122903412101412000533
10
Pedraza
10
220020160101160000110
 
Satrústegui
10
00000100000000000
9
Santillana
9
1919140501675009186000964
25036 0018 
    Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
1
ArconadaLuis Miguel Arconada Echarri26/06/1954Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23/10/1961Vitoria-GasteizÁlava
4
GerardoGerardo Miranda Concepción16/11/1956Nouadhibou
 
NimoJosé Ramón Nimo Maldonado11/07/1959SevillaSevilla
2
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez18/04/1958BarakaldoVizcaya
3
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro08/06/1955CiezaMurcia
5
GoikoetxeaAndoni Goikoetxea Olaskoaga23/08/1956AlonsotegiVizcaya
4
MacedaAntonio Maceda Francés16/05/1957SaguntValencia
5
BonetFrancisco Bonet Serrano27/06/1959AlmuñécarGranada
2
Juan JoséJuan José Jiménez Collar29/07/1957CádizCádiz
12
SalvaSalvador García Puig04/03/1961Sant Adrià de BesòsBarcelona
 
ÁlvarezAntonio Álvarez Giráldez04/04/1955MarchenaSevilla
14
Julio AlbertoJulio Alberto Moreno Casas07/10/1958CandásAsturias
10
GallegoRicardo Gallego Redondo08/02/1959MadridMadrid
7
SeñorJuan Antonio Señor Gómez26/08/1958MadridMadrid
6
GordilloRafael Gordillo Vázquez24/02/1957AlmendralejoBadajoz
8
Víctor MuñozVíctor Muñoz Manrique15/03/1957ZaragozaZaragoza
 
Quique RamosEnrique Ramos González07/03/1956MadridMadrid
16
FranciscoFrancisco Javier López Alfaro01/11/1962OsunaSevilla
10
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
8
GüerriFrancisco Güerri Ballarín13/04/1959BenasqueHuesca
2
Tente SánchezJosé Vicente Sánchez Felip08/10/1956BarcelonaBarcelona
 
De AndrésMiguel de Andrés Barace08/10/1957OchagavíaNavarra
11
RincónHipólito Rincón Povedano28/04/1957MadridMadrid
11
Marcos AlonsoMarcos Alonso Peña01/10/1959SantanderCantabria
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos22/07/1963MadridMadrid
11
Lobo CarrascoFrancisco José Carrasco Hidalgo06/03/1959AlcoiAlicante
 
Enrique MartínEnrique Martín Monreal Lizarraga09/03/1956Tiebas-Muruarte de RetaNavarra
10
SarabiaManuel Sarabia López09/01/1957GallartaVizcaya
10
PedrazaJuan Carlos Pedraza Gómez01/09/1959MadridMadrid
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz12/01/1954PamplonaNavarra
9
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Qualificació: Fase de grups (partit 1)27/10/1982España1 - 0IslandiaMálagaLa Rosaleda
Qualificació: Fase de grups (partit 2)17/11/1982Irlanda3 - 3EspañaDublínLandsdowne Road
Qualificació: Fase de grups (partit 3)16/02/1983España1 - 0Países BajosSevillaSánchez Pizjuan
Qualificació: Fase de grups (partit 4)27/04/1983España2 - 0IrlandaZaragozaLa Romareda
Qualificació: Fase de grups (partit 5)15/05/1983Malta2 - 3EspañaTa' QaliTa'Qali
Qualificació: Fase de grups (partit 6)29/05/1983Islandia0 - 1EspañaReykjavíkLaugardalsvollur
Amistós05/10/1983Francia1 - 1EspañaParísParque de los Príncipes
Qualificació: Fase de grups (partit 7)16/11/1983Países Bajos2 - 1EspañaRotterdamDe Kuip
Qualificació: Fase de grups (partit 8)21/12/1983España12 - 1MaltaSevillaBenito Villamarín
Amistós18/01/1984España0 - 1HungríaCádizRamón de Carranza
Amistós29/02/1984Luxemburgo0 - 1EspañaLuxemburgoNacional
Amistós11/04/1984España2 - 1DinamarcaValenciaLuis Casanova
Amistós26/05/1984Suiza0 - 4EspañaGinebraCharmilles
Amistós31/05/1984Hungría1 - 1EspañaBudapestUlloi Stadion
Amistós07/06/1984España0 - 1YugoslaviaLa Línea de la ConcepciónMunicipal
Fase final: Fase de grups (partit 1)14/06/1984Rumanía1 - 1EspañaSaint EtienneGeoffroy-Guichard
Fase final: Fase de grups (partit 2)17/06/1984Portugal1 - 1EspañaMarsellaVelodrome
Fase final: Fase de grups (partit 3)20/06/1984Alemania Federal0 - 1EspañaParísParque de los Príncipes
Semifinal24/06/1984Dinamarca1 - 1EspañaLyonGerland
Final27/06/1984Francia2 - 0EspañaParísParque de los Príncipes
Última actualització: 09/07/2019
Notificar error