España Sub-21 Eurocopa 1986

Entrenadors
    Àlies Nom Edat Partits
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes5115
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño484
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias23
121212011140000
2
QuiqueEnrique Sánchez Flores21
131313001230000
3
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría22
121110121047001
4
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo21
99701755000
5
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández23
88701661200
6
EusebioEusebio Sacristán Mena22
141412001284103
7
IbáñezIgnacio Francisco Ibáñez Sagardoy22
65211415100
8
ArroyoCarlos Arroyo Ayala20
44000181000
9
BegiristainAitor Begiristain Mújika22
1312612996003
10
EloyEloy José Olaya Prendes22
99800845204
11
PinedaMichel Pineda Ozaeta22
76211429001
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano19
43312280000
13
BustingorriEugenio Bustingorri Oíz23
84441505102
14
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno21
75321460000
15
TorrecillaJuan Antonio Montes Torrecilla22
64221377000
16
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez22
53121263001
17
ElduayenAgustín de Carlos Elduayen22
332010260000
18
FernandoFernando Gómez Colomer21
44401360000
19
PeñaManuel Peña Escontrela21
44100250001
20
MarcelinoMarcelino García Toral21
44300315000
21
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo22
44300381000
22
MendiondoCésar González López20
44400360000
23
ArozarenaPedro Arozarena Redín20
44400360000
24
SernaRicardo Jesús Serna Orozco22
44300344000
25
GayJosé Aurelio Gay López21
44400360001
26
VíctorVíctor Manuel Diego Alvarado24
44400390004
27
RobertRoberto Fernández Bonillo24
44400420102
28
TiradoJosé Tirado Castilla21
44400360000
29
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21
43311315002
30
CotaJesús Diego Cota19
33301270000
31
Martín VázquezRafael Martín Vázquez21
51140247001
32
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga28
33300270000
33
CalderéRamón María Calderé del Rey27
33300270001
34
LlorenteFrancisco Llorente Gento21
33200256000
35
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez23
41132145000
36
García PitarchJesús Vicente García-Pitarch Marco23
41030134000
37
VillaManuel Jesús Maderal Villa20
32010114001
38
BakeroJosé María Bakero Escudero23
22200180000
39
ZurdiCarlos Horacio González González23
22200180000
40
PardezaMiguel Pardeza Pichardo21
31020124000
41
CarmonaJuan José Carmona Campoy21
30031134000
42
AlcañizPedro Alcañiz Martínez21
30031110000
43
Rafa PazRafael Paz Marín21
1110390000
44
MoyaJuan Moya Meca21
1110390001
45
LopeteguiJulen Lopetegi Agote20
1110390000
46
Martín GonzálezÁngel Martín González22
1110290000
47
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández26
1110090000
48
RojoJuan Carlos Pérez Rojo27
1110090000
49
ClosFrancisco Javier Clos Orozco26
1100085000
50
GallegoJosé Ramón Gallego Souto27
1100090000
51
SolerMiquel Soler Sarasols21
2002072000
52
MejíasJosé Manuel Mejías López27
1110090000
53
CholoJosé Ángel Ruiz López24
1100080000
54
PatónPedro Patón Montilla23
1110090000
55
MujikaJuan María Mujika Izaguirre23
1110090000
56
Salvador MejíasSalvador Mejías López23
1110090000
57
MarinaRoberto Simón Marina25
1110090000
58
GinerFernando Giner Gil22
1110090000
59
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera19
1001345000
60
Luis GarcíaLuis García García22
1001216000
61
Luis FernandoLuis Fernando Fernández Rodríguez22
1001030000
62
JiménezManuel Jiménez Jiménez22
1001016000
63
RamónRamón Vázquez García22
1001060000
64
ValverdeErnesto Valverde Tejedor22
1001044000
65
FrancisFrancisco Javier Cabral Román21
1001030000
66
LlabrésArnaldo Llabrés Picó22
1001045000
67
ElgezábalJuan José Elgezábal Bustinza23
000020000
68
LiañoFrancisco Liaño Fernández22
000010000
69
GonzálezJosé Luis González Vázquez22
000010000
70
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera21
000010000
      Àlies Dem PJ PT PC PS PX C Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
 
Ablanedo II
1
121212001114000000010822
 
Unzué
1
4331022800000002121
 
Elduayen
1
33201102600000000120
 
Lopetegui
1
111003900000000100
 
González
1
00000100000000000
 
Liaño
1
00000100000000000
 
Quique
2
13131300012300000000832
 
Cristóbal
2
100103450000000100
 
Mendiondo
2
4440003600000000211
 
Cota
2
3330012700000000111
 
Torrecilla
2
6422213770000000321
 
Sanchis
4
9970217550000000531
 
Patxi Salinas
4
8870116612000000620
 
Andrinúa
4
12111011210470011047000732
 
Bustingorri
5
844401505102252000431
 
Arozarena
5
4440003600000000211
 
Serna
5
4430103440000000310
 
Tirado
4
4440003600000000211
 
Larrañaga
5
3330002700000000201
 
Juanito
4
00000100000000000
 
Sergio Morgado
5
4113021450000000310
 
Giner
4
111000900000000001
 
Patón
5
111000900000000010
 
Luis García
5
100102160000000100
 
Soler
3
200200720000000011
 
Solana
3
4430103810000000211
 
Jiménez
3
100100160000000100
 
Juan Carlos
3
7532214600000000421
 
Fernando
6
4440013600000000211
 
Robert
6
444000420102210000211
 
Marina
6
111000900000000100
 
Marcelino
6
4430103150000000211
 
Luis Fernando
6
100100300000000010
 
Gabino
6
531221263001263000500
 
Arroyo
6
4400401810000000211
 
Ibáñez
6
6521314151000000231
 
Eusebio
6
1414120201284103428000932
 
Elgezábal
6
00000200000000000
 
Mujika
6
111000900000000100
 
Gallego
6
110010900000000100
 
Martín Vázquez
6
511400247001247000410
 
Llorente
6
3320102560000000111
 
Zúñiga
6
111000900000000100
 
Martín González
6
111002900000000010
 
Rafa Paz
6
111003900000000100
 
Bakero
6
2220001800000000110
 
Mejías
6
111000900000000010
 
Gay
6
444000360001360000211
 
Calderé
6
333000270001270000111
 
Salvador Mejías
10
111000900000000100
 
García Pitarch
10
4103101340000000220
 
Rojo
10
111000900000000100
 
Llabrés
10
100100450000000100
 
Francis
10
100100300000000010
 
Valverde
10
100100440000000010
 
Cholo
10
110010800000000010
 
Moya
10
1110039000190000100
 
Begiristain
10
13126162996003332000841
 
Eloy
10
998010845204211000621
 
Pineda
10
762141429001429000421
 
Ramón
10
100100600000000100
 
Alcañiz
10
3003011100000000111
 
Goikoetxea
10
433101315002157000211
 
Pardeza
10
3102101240000000201
 
Zurdi
10
2220001800000000110
 
Clos
10
110010850000000100
 
Peña
10
441030250001250000211
 
Villa
10
320120114001114000210
 
Carmona
10
3003011340000000111
 
Víctor
9
44400039000497000301
8029 0012 
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias02/09/1963MieresAsturias
 
UnzuéJuan Carlos Unzué Labiano22/04/1967PamplonaNavarra
 
ElduayenAgustín de Carlos Elduayen04/08/1964Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
LopeteguiJulen Lopetegi Agote28/08/1966AsteasuGuipúzcoa
 
GonzálezJosé Luis González Vázquez27/08/1964ElgoibarGuipúzcoa
 
LiañoFrancisco Liaño Fernández16/11/1964SantanderCantabria
 
QuiqueEnrique Sánchez Flores02/02/1965MadridMadrid
 
CristóbalCristóbal Parralo Aguilera21/08/1967Priego de CórdobaCórdoba
 
MendiondoCésar González López25/06/1966MadridMadrid
 
CotaJesús Diego Cota28/07/1967MadridMadrid
 
TorrecillaJuan Antonio Montes Torrecilla25/02/1964MorilleSalamanca
 
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23/05/1965MadridMadrid
 
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández17/11/1963BilbaoVizcaya
 
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría09/05/1964BilbaoVizcaya
 
BustingorriEugenio Bustingorri Oíz28/12/1963ZuluetaNavarra
 
ArozarenaPedro Arozarena Redín24/02/1966PamplonaNavarra
 
SernaRicardo Jesús Serna Orozco21/01/1964SevillaSevilla
 
TiradoJosé Tirado Castilla04/11/1965SevillaSevilla
 
LarrañagaJon Andoni Larrañaga Gurrutxaga03/07/1958AzpeitiaGuipúzcoa
 
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera10/05/1965Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
Sergio MorgadoSergio Elías Morgado Rodríguez16/09/1963BadajozBadajoz
 
GinerFernando Giner Gil31/12/1964AlboraiaValencia
 
PatónPedro Patón Montilla18/10/1963LinaresJaén
 
Luis GarcíaLuis García García01/05/1964Peñaranda de BracamonteSalamanca
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo25/12/1964ArnedoLa Rioja
 
JiménezManuel Jiménez Jiménez26/01/1964ArahalSevilla
 
Juan CarlosJuan Carlos Rodríguez Moreno19/01/1965Puente CastroLeón
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
 
MarinaRoberto Simón Marina28/08/1961Villanueva de la SerenaBadajoz
 
MarcelinoMarcelino García Toral14/08/1965CareñesAsturias
 
Luis FernandoLuis Fernando Fernández Rodríguez03/09/1964VillafáfilaZamora
 
GabinoGabino Rodríguez Rodríguez18/06/1964SevillaSevilla
 
ArroyoCarlos Arroyo Ayala16/02/1966AlcorcónMadrid
 
IbáñezIgnacio Francisco Ibáñez Sagardoy07/05/1964PamplonaNavarra
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
ElgezábalJuan José Elgezábal Bustinza21/12/1963BakioVizcaya
 
MujikaJuan María Mujika Izaguirre12/05/1963Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
GallegoJosé Ramón Gallego Souto07/08/1959DurangoVizcaya
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
LlorenteFrancisco Llorente Gento21/05/1965ValladolidValladolid
 
ZúñigaManuel Zúñiga Fernández29/06/1960LucianaCiudad Real
 
Martín GonzálezÁngel Martín González28/04/1964MadridMadrid
 
Rafa PazRafael Paz Marín02/08/1965Puebla de Don FadriqueGranada
 
BakeroJosé María Bakero Escudero11/02/1963GoizuetaNavarra
 
MejíasJosé Manuel Mejías López21/01/1959CádizCádiz
 
GayJosé Aurelio Gay López10/12/1965MadridMadrid
 
CalderéRamón María Calderé del Rey16/01/1959Vila-rodonaTarragona
 
Salvador MejíasSalvador Mejías López26/04/1963CádizCádiz
 
García PitarchJesús Vicente García-Pitarch Marco14/11/1963La Pobla de VallbonaValencia
 
RojoJuan Carlos Pérez Rojo17/11/1959BarcelonaBarcelona
 
LlabrésArnaldo Llabrés Picó22/07/1964MuroIlles Balears
 
FrancisFrancisco Javier Cabral Román03/11/1965Jerez de la FronteraCádiz
 
ValverdeErnesto Valverde Tejedor09/02/1964Viandar de la VeraCáceres
 
CholoJosé Ángel Ruiz López02/04/1962BurgosBurgos
 
MoyaJuan Moya Meca17/09/1965LorcaMurcia
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
EloyEloy José Olaya Prendes10/07/1964GijónAsturias
 
PinedaMichel Pineda Ozaeta09/06/1964Gien
 
RamónRamón Vázquez García14/02/1964Alcalá de GuadaíraSevilla
 
AlcañizPedro Alcañiz Martínez01/08/1965Castelló de la PlanaCastellón
 
GoikoetxeaJon Andoni Goikoetxea Lasa21/10/1965PamplonaNavarra
 
PardezaMiguel Pardeza Pichardo08/02/1965La Palma del CondadoHuelva
 
ZurdiCarlos Horacio González González30/03/1963GijónAsturias
 
ClosFrancisco Javier Clos Orozco08/08/1960MataróBarcelona
 
PeñaManuel Peña Escontrela18/12/1965LugoLugo
 
VillaManuel Jesús Maderal Villa19/09/1966AlgecirasCádiz
 
CarmonaJuan José Carmona Campoy06/01/1965MadridMadrid
 
VíctorVíctor Manuel Diego Alvarado31/10/1962SantanderCantabria
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Qualificació: Fase de grups (partit 1)13/11/1984Escocia0 - 2EspañaDundeeDens Park
Amistós24/01/1985España0 - 0HungríaValenciaNuevo Estadio del Levante
Qualificació: Fase de grups (partit 2)26/02/1985España0 - 0EscociaCádizRamón de Carranza
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 1)31/05/1985Rumanía1 - 1EspañaToulonStade Mayol
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 2)02/06/1985Francia1 - 0EspañaMarseilleVélodrome
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 3)04/06/1985Costa de Marfil2 - 3EspañaToulonStade Mayol
Festival Espoirs de Toulon: Lligueta (partit 4)07/06/1985Camerun0 - 1EspañaToulonStade Mayol
Qualificació: Fase de grups (partit 3)11/06/1985Islandia0 - 1EspañaKópavagurKópavogsvöllur Stadium
Qualificació: Fase de grups (partit 4)24/09/1985España1 - 0IslandiaHuelvaColombino
Amistós20/11/1985Italia1 - 1EspañaCosenzaSan Vito
Amistós17/12/1985España2 - 0BulgariaGandíaGuillermo Olagüe
Amistós29/01/1986España3 - 0MarruecosMálagaLa Rosaleda
Quarts de final (anada)12/03/1986Francia1 - 3EspañaAuxerreAbbé Deschamps
Quarts de final (tornada)26/03/1986España3 - 1FranciaMurciaLa Condomina
Semifinal (anada)09/04/1986Hungría3 - 1EspañaBudapestStadion Ulloi Ut
Semifinal (tornada)23/04/1986España4 - 1HungríaLa CoruñaRiazor
Amistós24/09/1986Marruecos0 - 0EspañaRabatMoulay Abdellah
Final (anada)15/10/1986Italia2 - 1EspañaRomaFlaminio
Final (tornada)29/10/1986España2 - 1ItaliaValladolidNuevo José Zorrilla
Última actualització: 09/07/2019
Notificar error