España Sub-21 Eurocopa 2000

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Iñaki SáezJosé Ignacio Sáez Ruiz5717
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado21
86522536100
2
Sergio FernándezSergio Fernández González23
99800798000
3
CapdevilaJoan Capdevila Méndez22
131211111096200
4
LacruzJesús María Lacruz Gómez22
98614705100
5
XaviXavier Hernández Creus20
151512001298204
6
IsmaelIsmael Ruiz Salmón23
1212804998300
7
FarinósFrancisco Javier Farinós Zapata22
1111505824003
8
AlbeldaDavid Albelda Aliqués23
128841776401
9
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey23
1212702941223
10
José MariJosé María Romero Poyón22
1211412869805
11
TamudoRaúl Tamudo Montero23
118232634205
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
FelipFelip Ortiz Martínez23
66606540100
13
LuqueAlbert Luque Martos22
136271587003
14
GerardGerard López Segú21
106541616205
15
GabriGabriel Garcia de la Torre21
96331550000
16
Toni VelamazánAntonio Velamazán Tejedor23
104365498100
17
CasillasIker Casillas Fernández19
54214364000
18
CésarCésar Martín Villar23
76510534102
19
MarchenaCarlos Marchena López21
66604540200
20
VelascoJuan Velasco Damas23
54312347010
21
AmayaIván Amaya Carazo22
44400360000
22
Iván AniaIván Ania Cadavieco23
70073202001
23
DoradoJavier Dorado Bielsa23
43212297000
24
PuyolCarles Puyol Saforcada22
43212216200
25
De LucasEnrique de Lucas Martínez22
42023153000
26
GasparGaspar Gálvez Burgos21
32112182000
27
FerrónJordi Ferrón Forné22
41031149002
28
CouñagoPablo González Couñago21
21010115100
29
JaimeJaime Jordán de Urríes Fernández23
2002249000
30
DeusJosé Luis Deus Rodríguez23
1100165000
31
OrbaizPablo Orbaiz Lesaka21
1110190000
32
MistaMiguel Ángel Ferrer Martínez22
1110190000
33
UnaiUnai Vergara Díez-Caballero23
1110190000
34
Álvaro RubioÁlvaro Rubio Robres21
1110090001
35
VarelaFernando Varela Ramos21
1100078000
36
MosoJoaquín Andrés Moso Hernández22
1110090000
37
BarkeroJosé Javier Barkero Saludes21
1100068000
38
JusuéFrancisco Javier Jusué Garcés21
1110090100
39
CoiraPablo Coira Lojo21
1110090100
40
BermudoDavid Bermudo Rubio21
1110090000
41
SoldevillaAntoni Soldevilla Castellsagué22
1001112000
42
LombarderoAlejandro Lombardero Menéndez21
100101000
43
ColsaGonzalo Colsa Albendea21
1001012000
44
Rubén SuárezRubén Suárez Estrada21
1001022000
45
LáinezCésar Láinez Sanjuán23
000040000
46
BalbuenaSalvador Balbuena Teruel22
000020000
47
MingoCarles Domingo Pladevall23
000010000
48
YesteFrancisco Javier Yeste Navarro21
000010000
49
AganzoDavid Aganzo Méndez19
000010000
      Àlies Dem PJ PT PC PS PX C Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
 
Aranzubia
1
8652125361000004431
 
Balbuena
1
00000200000000000
 
Láinez
1
00000400000000000
 
Casillas
1
5421243640000003401
 
Felip
1
6660065401000003600
 
Moso
1
111000900000000010
 
Velasco
2
5431023470100000410
 
Gaspar
2
3211121820000000120
 
Ferrón
2
41031114900274000310
 
Coira
2
111000901000000100
 
Varela
2
110010780000000100
 
César
4
765110534102267000610
 
Amaya
4
4440003600000000220
 
Puyol
4
4321122162000000211
 
Unai
5
111001900000000001
 
Marchena
4
6660045402000000330
 
Jusué
4
111000901000000100
 
Soldevilla
4
100101120000000100
 
Lacruz
4
9861247051000000621
 
Sergio Fernández
4
9980107980000000711
 
Bermudo
3
111000900000000100
 
Dorado
3
4321122970000000220
 
Capdevila
3
13121111110962000000931
 
Mingo
3
00000100000000000
 
Xavi
6
15151203012982043240001041
 
Farinós
6
11115065824003274000920
 
Albelda
6
1288401776401776000930
 
Gerard
6
1065411616205123000721
 
Gabri
6
9633315500000000720
 
Toni Velamazán
6
10436154981000000721
 
Ismael
6
121280449983000000921
 
De Lucas
6
4202231530000000220
 
Iván Ania
6
700703202001202000520
 
Orbaiz
6
111001900000000100
 
Jaime
6
200202490000000110
 
Colsa
6
100100120000000100
 
Lombardero
6
10010010000000100
 
Barkero
6
110010680000000100
 
Álvaro Rubio
6
1110009000190000100
 
Yeste
6
00000100000000000
 
Rubén Suárez
10
100100220000000100
 
Angulo
10
12127032941223313000831
 
Deus
10
110011650000000100
 
Luque
10
1362751587003195000841
 
Mista
9
111001900000000010
 
José Mari
9
12114172869805173000831
 
Tamudo
9
1182362634205126000821
 
Couñago
9
2101101151000000101
 
Aganzo
9
00000100000000000
37335 0010 
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado18/09/1979LogroñoLa Rioja
 
BalbuenaSalvador Balbuena Teruel03/02/1978MelillaMelilla
 
LáinezCésar Láinez Sanjuán10/04/1977ZaragozaZaragoza
 
CasillasIker Casillas Fernández20/05/1981MóstolesMadrid
 
FelipFelip Ortiz Martínez27/04/1977LleidaLleida
 
MosoJoaquín Andrés Moso Hernández07/09/1978ZaragozaZaragoza
 
VelascoJuan Velasco Damas17/05/1977Dos HermanasSevilla
 
GasparGaspar Gálvez Burgos07/07/1979CórdobaCórdoba
 
FerrónJordi Ferrón Forné15/08/1978BarcelonaBarcelona
 
CoiraPablo Coira Lojo18/10/1979Vilagarcía de ArousaPontevedra
 
VarelaFernando Varela Ramos01/09/1979Dos HermanasSevilla
 
CésarCésar Martín Villar03/04/1977OviedoAsturias
 
AmayaIván Amaya Carazo03/09/1978MadridMadrid
 
PuyolCarles Puyol Saforcada13/04/1978La Pobla de SegurLleida
 
UnaiUnai Vergara Díez-Caballero21/01/1977PortugaleteVizcaya
 
MarchenaCarlos Marchena López31/07/1979Las Cabezas de San JuanSevilla
 
JusuéFrancisco Javier Jusué Garcés30/11/1979TudelaNavarra
 
SoldevillaAntoni Soldevilla Castellsagué19/09/1978BarcelonaBarcelona
 
LacruzJesús María Lacruz Gómez25/04/1978PamplonaNavarra
 
Sergio FernándezSergio Fernández González23/05/1977AvilésAsturias
 
BermudoDavid Bermudo Rubio14/01/1979Santa Coloma de GramenetBarcelona
 
DoradoJavier Dorado Bielsa17/02/1977Talavera de la ReinaToledo
 
CapdevilaJoan Capdevila Méndez03/02/1978TàrregaLleida
 
MingoCarles Domingo Pladevall10/06/1977HostalricGirona
 
XaviXavier Hernández Creus25/01/1980TerrassaBarcelona
 
FarinósFrancisco Javier Farinós Zapata29/03/1978ValenciaValencia
 
AlbeldaDavid Albelda Aliqués01/09/1977La Pobla LlargaValencia
 
GerardGerard López Segú12/03/1979GranollersBarcelona
 
GabriGabriel Garcia de la Torre10/02/1979SallentBarcelona
 
Toni VelamazánAntonio Velamazán Tejedor22/01/1977BarcelonaBarcelona
 
IsmaelIsmael Ruiz Salmón07/07/1977SantanderCantabria
 
De LucasEnrique de Lucas Martínez17/08/1978L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
Iván AniaIván Ania Cadavieco24/10/1977OviedoAsturias
 
OrbaizPablo Orbaiz Lesaka06/02/1979ElcanoNavarra
 
JaimeJaime Jordán de Urríes Fernández02/02/1977OviedoAsturias
 
ColsaGonzalo Colsa Albendea02/04/1979SantanderCantabria
 
LombarderoAlejandro Lombardero Menéndez01/03/1979ArteixoA Coruña
 
BarkeroJosé Javier Barkero Saludes27/04/1979AretxabaletaGuipúzcoa
 
Álvaro RubioÁlvaro Rubio Robres18/04/1979LogroñoLa Rioja
 
YesteFrancisco Javier Yeste Navarro06/12/1979BasauriVizcaya
 
Rubén SuárezRubén Suárez Estrada19/02/1979GijónAsturias
 
AnguloMiguel Ángel Angulo Valderrey23/06/1977OviedoAsturias
 
DeusJosé Luis Deus Rodríguez12/01/1977Lausanne
 
LuqueAlbert Luque Martos11/03/1978TerrassaBarcelona
 
MistaMiguel Ángel Ferrer Martínez12/11/1978Caravaca de la CruzMurcia
 
José MariJosé María Romero Poyón10/12/1978SevillaSevilla
 
TamudoRaúl Tamudo Montero19/10/1977Santa Coloma de GramenetBarcelona
 
CouñagoPablo González Couñago09/08/1979RedondelaPontevedra
 
AganzoDavid Aganzo Méndez10/01/1981LeganésMadrid
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Qualificació: Fase de grups (partit 1)04/09/1998Chipre1 - 3EspañaLimasolTsirion Stadium
Qualificació: Fase de grups (partit 2)13/10/1998Israel0 - 4EspañaHerzliyaHerzliya
Amistós17/11/1998Italia0 - 0EspañaBeneventoSanta Colomba
Qualificació: Fase de grups (partit 3)26/03/1999España4 - 0AustriaValenciaCiutat de València
Qualificació: Fase de grups (partit 4)30/03/1999Países Bajos0 - 1EspañaEnschedeDe Grolsch Veste
Qualificació: Fase de grups (partit 5)04/06/1999España4 - 1Países BajosSoriaLos Pajaritos
Qualificació: Fase de grups (partit 6)03/09/1999Austria1 - 2EspañaHerzogenburgSC Mata Herzogenburg
Qualificació: Fase de grups (partit 7)07/09/1999España1 - 1ChipreAlmendralejoFrancisco de la Hera
Qualificació: Fase de grups (partit 8)09/10/1999España2 - 1IsraelVillarobledoVirgen de la Caridad
Play off de classificació (anada)13/11/1999Noruega1 - 3EspañaBekkestuaNadderud
Play off de classificació (tornada)16/11/1999España4 - 0NoruegaSantanderEl Sardinero
Amistós22/02/2000Croacia3 - 1EspañaŠibenikStadion Šubićevac
Amistós28/03/2000España3 - 0ItaliaTerrassaOlímpico de Terrassa
Fase final: Fase de grups (partit 1)27/05/2000República Checa1 - 1EspañaTrenčínMestský
Fase final: Fase de grups (partit 2)29/05/2000Croacia0 - 0EspañaTrnavaAntona Malatinského
Fase final: Fase de grups (partit 3)01/06/2000Países Bajos0 - 1EspañaTrnavaAntona Malatinského
Tercer lloc04/06/2000Eslovaquia0 - 1EspañaBratislavaPasienky
Última actualització: 09/07/2019
Notificar error