Ranking Jugats Consecutius Substituit - 1ª + 2ª + 2ªB

De 2ª es compten dades des de la temporada 1939-40, de 2ªB des de la 1980-81
# País Àlies Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement PX Temporada
1
Serafín Juan Serafín Méndez González
03/01/1960 Padrón 28 1979-81
2
Gregory Emilio Gregorio Álvarez de Pablo
29/10/1959 Elgoibar 23 1979-82
3
Miguel Ángel Miguel Ángel Seijo Ramos
11/02/1962 Vigo 22 1980-82
4
Benítez Miguel Ángel Benítez Pavón
19/05/1970 Santísima Trinidad 21 1995-96
5
Nando Fernando García Noval
14/01/1962 Langreo 21 1980-81
6
Alsina Jaume Alsina Casalduero
28/12/1972 20 1995-97
7
Manuel Manuel Alfredo Mosquera Bastida
10/08/1968 A Coruña 19 2002-04
8
Borja Francisco de Borja Pérez-Peñas Díaz-Mauriño
01/04/1982 Madrid 19 2011-12
9
Pedraza Alfonso Pedraza Sag
09/04/1996 San Sebastián de los Ballesteros 18 2016-17
10
Kome Daniel Armand Ngom Kome
17/05/1980 Bangou 18 2008-09
11
Morón Xavier Morón Rodríguez
08/10/1978 Barcelona 17 2000-01
12
Iray Iray Barreto Pérez
29/03/1985 Los Llanos de Aridane 17 2004-06
13
Iotov Velko Nikolaev Iotov
26/08/1970 Sofía 17 1993-94
14
Seni I Arsenio Castillo Santos
13/08/1961 Haro 17 1980-81
15
Roberto Torres Roberto Torres Morales
07/03/1989 Arre 16 2009-10
16
Tito Vicente Enrique Castañer Villar
28/01/1989 Murcia 16 2011-12
17
Braulio Braulio Jesús Vázquez Benítez
14/03/1972 Pontevedra 16 2002-03
18
Cazaurang Antonio Cazaurang Company
20/06/1961 Benetússer 16 1979-81
19
Tomás José Martínez Tomás
14/04/1963 Badalona 16 1980-82
20
Agacha Agustín Estévez
30/03/1963 Entrimo 16 1980-81
21
Santamaría Gorka Santamaría Nos
03/07/1995 Bilbao 16 2014-16
22
Carrazoni Juan Parres Carrazoni
01/11/1960 Elx 15 1980-81
23
Maikel Maikel Hermann Naujoks García
18/03/1976 Iserlohn 15 1995-96
24
Rubén Reyes Rubén Reyes Díaz
05/01/1979 Gijón 15 2001-02
25
Paquito Francisco Fernández Sánchez
10/10/1961 Sabadell 15 1979-80
26
Williams Iñaki Williams Arthuer
15/06/1994 Bilbao 15 2015-16
27
Pepín José María Pérez Yebra
1963 Daganzo de Arriba 15 1980-81
28
Solabarrieta Aritz Solabarrieta Aranzamendi
22/07/1983 Ondarroa 15 2007-08
29
Valerón Juan Carlos Valerón Santana
17/06/1975 Arguineguín 15 2011-12
30
Calle Antonio Sánchez de la Calle
14/10/1978 Madrid 14 2009-10
31
Ulloa José Leonardo Ulloa Fernández
26/07/1986 General Roca 14 2008-09
32
Rípodas Patxi Rípodas Oroz
13/09/1960 Pamplona 14 1979-80
33
Doblas Fernando Sánchez Doblas
Jerez de la Frontera 14 1980-81
34
Javi Peña Francisco Javier González Peña
16/09/1972 Jerez de la Frontera 14 1999-00
35
Saúl Berjón Saúl Berjón Pérez
24/05/1986 Oviedo 14 2013-14
36
David Giménez David Giménez Vallès
24/10/1985 Lleida 14 2007-08
37
Jean Carlos Jean Carlos Silva Rocha
10/05/1996 Prata 14 2017-19
38
Vicente Vicente Álvarez Núñez
30/04/1960 Ourense 14 1979-80
39
Kome Daniel Armand Ngom Kome
17/05/1980 Bangou 14 2009-10
40
Jorge Larena Jorge Larena-Avellaneda Roig
29/09/1981 Las Palmas de Gran Canaria 14 2005-06
41
Aranda Carlos Reina Aranda
27/07/1980 Málaga 14 2009-10
42
Adriano Adriano Correia Claro
26/10/1984 Curitiba 14 2006-08
43
López Rekarte Luis María López Rekarte
26/03/1962 Arrasate 13 1980-81
44
Cristóbal Cristóbal Gil Martín
05/09/1992 Málaga 13 2018-19
45
Zamora José Antonio Zamora Abanades
16/03/1961 Barakaldo 13 1980-81
46
Ávila David Ávila Martínez
21/03/1978 Barcelona 13 2000-01
47
Carrasco Ramón Carrasco Guirau
24/07/1977 Elx 13 1999-00
48
Javi Moreno Javier Moreno Valera
10/09/1974 Silla 13 1998-99
49
Borja Díaz Borja Díaz Herrero
02/11/1990 Fuenlabrada 13 2016-18
50
Sandoval Daniel Sandoval Fernández
16/02/1998 Gijón 13 2018-20
51
Manolo Manuel Pimentel
13 1980-81
52
Sito Riera Lorenzo Riera Ortega
05/01/1987 Manacor 13 2005-06
53
David Martín David Martín García
27/08/1992 Segovia 13 2015-17
54
Ramírez Santos Ramírez Gómez
06/04/1967 Madrid 13 2000-01
55
Cadete Jorge Paulo Cadete Santos Reis
27/08/1968 Porto Amelia 13 1997-98
56
Cristóbal Cristóbal Juncal Fervenza
29/03/1981 Moaña 13 2006-07
57
Quero Juan Carlos Quero Porras
12/08/1972 Fuengirola 13 2005-06
58
Chico
13 1980-81
59
Xisco Francisco Jiménez Tejada
26/06/1986 Santa Ponça 13 2007-10
60
Álex Serrano Alejandro Serrano García
05/02/1995 Barcelona 13 2011-12
61
Serrano Manuel Serrano Pulido
10/09/1972 El Masnou 13 2002-03
62
Diego Diego Enrique Pérez Míguez
08/07/1976 Pontevedra 13 1996-97
63
Alejandro Alejandro Suárez Castroagudín
14/07/1978 Gijón 13 1999-02
64
Patiño Javier Patiño Lachica
14/02/1988 Madrid 13 2011-12
65
De las Cuevas Miguel Ángel de las Cuevas Barberá
19/06/1986 Alicante 13 2012-13
66
Héctor Bosque Héctor Bosque Boix
16/08/1978 Alcañiz 12 1999-01
67
Carlos Calvo Carlos Calvo Sobrado
18/09/1985 Madrid 12 2012-13
68
Guayre Antonio Guayre Betancor Perdomo
23/04/1980 Las Palmas de Gran Canaria 12 2004-05
69
Pablo Fernández Pablo Fernández Blanco
17/09/1996 Candás 12 2018-20
70
Inui Takashi Inui
02/06/1988 Ōmihachiman 12 2016-17
71
Gallo David Gallo García
09/10/1975 Bilbao 12 2007-08
72
Ricki Ricardo Fernández Revuelta
24/04/1983 Santander 12 2010-11
73
Higuera Francisco Higuera Fernández
30/01/1965 Escurial 12 1998-99
74
Chechu Sergio de Paula Muñoz
02/06/1977 Madrid 12 1999-01
75
Pacheco Óscar Pacheco Molero
26/06/1975 Mollet del Vallès 12 2000-01
76
Embarba Adrián Embarba Blázquez
07/05/1992 Azuqueca de Henares 12 2018-19
77
Miguel Ángel Miguel Ángel del Pino Gómez
05/05/1961 Huelva 12 1980-81
78
Kubalita José Antonio Berenguer de Haro
03/09/1961 Ceuta 12 1980-81
79
Juanma Juan Manuel Marrero Monzón
18/10/1982 Las Palmas de Gran Canaria 12 2005-06
80
Herrera Juan Carlos López Pérez
07/02/1961 Pola de Laviana 12 1980-82
81
Abalo Daniel Abalo Paulos
29/09/1987 Vilagarcía de Arousa 12 2018-20
82
Cejudo Álvaro Cejudo Carmona
29/01/1984 Puente Genil 12 2008-10
83
Francisco Francisco Javier López Alfaro
01/11/1962 Osuna 12 1995-96
84
Dani Bouzas Daniel Bouzas Pan
21/01/1974 Arteixo 12 2007-08
85
Maqueda Pablo José Maqueda Andrés
18/01/1971 Barcelona 12 1996-97
86
Sanchón Felipe Sanchón Huerta
08/04/1982 Barcelona 12 2013-15
87
Javi Navas Javier Fernández Herranz
02/06/1991 Las Navas del Marqués 12 2018-19
88
Oliva Óscar Oliva Rodríguez
07/11/1981 Lleida 12 2006-07
89
Rodri José Manuel Rodríguez Romeo
12/02/1976 Zaragoza 12 1997-98
90
José Mari José María Mora Gordillo
01/12/1977 Sevilla 12 2001-02
91
Alvero Rubén Alvero Yanguas
26/09/1973 Tudela 12 1997-99
92
Manuel Manuel Alfredo Mosquera Bastida
10/08/1968 A Coruña 12 1989-90
93
Benito Alberto Benito Castañeda
17/06/1972 Madrid 12 2000-02
94
Iván Martín Iván Martín Cardona
09/02/1978 Las Palmas de Gran Canaria 11 2003-04
95
Pedro Pedro Iglesias
11 1980-81
96
Sandro Carlos Alejandro Sierra Fumero
14/10/1974 Las Galletas 11 2000-01
97
Trashorras Roberto Trashorras Gayoso
28/02/1981 Rábade 11 2010-11
98
Andrijašević Stjepan Andrijašević
07/02/1967 Split 11 1996-97
99
José Ramón José Ramón González Pérez
20/05/1968 Carreira 11 1997-98
100
Revivo Michail Haim Revivo
22/02/1972 Ashdod 11 1997-98
101
Tito Alberto Malagón Amate
02/07/1988 Alcalá de Henares 11 2015-18
102
Ito Andrés Alonso García
26/04/1961 Salamanca 11 1979-80
103
Migui Miguel Manuel del Puerto Athane
26/05/1978 Azuaga 11 1998-00
104
Ferran Tacón Ferran Tacón Jiménez
18/09/1986 Mataró 11 2007-08
105
Del Olmo Joseba del Olmo García
20/06/1981 Barakaldo 11 2006-07
106
Goiria Asier Goiria Etxebarria
19/09/1980 Amorebieta-Etxano 11 2004-05
107
Germán Beltrán Germán Beltrán Juárez
26/10/1979 Alcañiz 11 2010-11
108
Pinilla Antonio Pinilla Miranda
25/02/1971 Badalona 11 2006-07
109
Sardinero Adrián Sardinero Corpa
13/10/1990 Leganés 11 2013-14
110
De Paula Óscar Javier de Paula Gamero
31/05/1975 Durango 11 1995-96
111
Susaeta Néstor Susaeta Jaurrieta
11/12/1984 Eibar 11 2017-18
112
Larrazabal Gaizka Larrazabal Goikoetxea
17/12/1997 Bilbao 11 2017-18
113
Unanue Roberto Unanue Barrenechea
17/08/1960 Bilbao 11 1980-81
114
Óscar Plano Óscar Plano Pedreño
11/02/1991 Móstoles 11 2016-17
115
Ifrán Diego Ifrán Sala
08/06/1987 Cerro Chato 11 2013-15
116
Diego Peláez Diego Peláez Silva
18/05/1989 Santiago de Compostela 11 2018-19
117
Óscar Plano Óscar Plano Pedreño
11/02/1991 Móstoles 11 2013-14
118
Óscar González Óscar Javier González Marcos
12/11/1982 Salamanca 11 2011-12
119
Riaño Rafael Riaño Torrecilla
03/09/1976 Zaragoza 11 2005-07
120
Aitor Ramos Aitor Ramos Leniz
11/06/1985 Bilbao 11 2009-16
121
Toni Antonio Manuel Rodríguez de Miguel
01/01/1987 Don Benito 11 2010-11
122
Budimir Ante Budimir
22/07/1991 Zenica 11 2018-20
123
Samu Delgado Samuel Delgado Serna
02/07/1993 Belmonte 11 2014-15
124
Durán Javier Durán Espinazo
07/07/1973 Donostia/San Sebastián 11 1992-95
125
Santamaría Gorka Santamaría Nos
03/07/1995 Bilbao 11 2014-15
126
Contreras Antonio Contreras Cortés
24/05/1971 Murcia 11 1998-99
127
Rochina Rubén Rochina Naixes
23/03/1991 Sagunt 11 2013-14
128
Manu del Moral Manuel del Moral Fernández
25/02/1984 Jaén 11 2014-15
129
Jaba Aitor Enjamio García
24/09/1979 Barakaldo 11 2007-08
130
Rochina Rubén Rochina Naixes
23/03/1991 Sagunt 11 2018-19
131
Montero Enrique Montero Rodríguez
28/12/1954 El Puerto de Santa María 11 1988-89
132
Bilić Mate Bilić
23/10/1980 Split 11 2003-04
133
Aitor Goñi Aitor Goñi Barazábal
21/01/1979 Pamplona 11 2006-08
134
De la Orden
11 1980-81
135
Juankar Juan Carlos Pérez López
30/03/1990 Boadilla del Monte 11 2012-13
136
Chiki Christian Borrego Isabel
05/10/1996 Madrid 11 2018-20
137
Cela José María Cela Ranilla
17/12/1969 Zamora 11 1990-91
138
Pacucho Francisco Sánchez Franzón
San Fernando 11 1980-81
139
Jofre Jofre Mateu González
24/01/1980 Alpicat 11 2009-10
140
Ramón Ramón Coch Castillo
27/05/1960 Vimbodí i Poblet 11 1979-80
141
Pachón Valentín Sergio Pachón Mosquero
05/02/1977 Madrid 11 2012-13
142
Pizo Gómez José Antonio Gómez Ramón
07/01/1964 Eibar 11 1995-96
143
Borja Borja Sánchez Gil
14/02/1987 Arenas de San Pedro 11 2016-18
144
Tuni Antoni Lluis Adrover Colom
14/06/1982 Sóller 11 2008-09
145
Arteaga David Pérez Arteaga
01/12/1981 Sevilla 11 2011-13
146
Mijatović Predrag Mijatović
19/01/1969 Podgorica 11 2002-03
147
Bravo Álvaro Bravo Ausín
02/01/1982 Burgos 11 2003-04
148
Rubén García Rubén García Santos
14/07/1993 Xàtiva 11 2017-18
149
Tamudo Raúl Tamudo Montero
19/10/1977 Santa Coloma de Gramenet 11 2008-10
150
Jamelli Paulo Roberto Jamelli Júnior
22/07/1974 São Paulo 11 2000-01
151
David David Ferrera Gómez
28/05/1975 Gernika 11 1996-97
152
Valerón Juan Carlos Valerón Santana
17/06/1975 Arguineguín 11 2011-13
153
Renaldo Renaldo Lopes da Cruz
19/03/1970 Cotagipe 11 1999-01
154
Rosmen Rosmen Rayco Quevedo Cabrera
16/09/1980 Arrecife 11 2007-08
155
Campillo Antonio Campillo Medina
16/12/1990 Madrid 11 2016-17
156
Kali Garrido José Félix Garrido Muro
14/09/1972 Bilbao 10 2003-04
157
Arroyo Carlos Arroyo Ayala
16/02/1966 Alcorcón 10 1997-98
158
Sánchez José Antonio Sánchez Mahía
22/02/1968 Barakaldo 10 1989-90
159
Ibagaza Ariel Miguel Santiago Ibagaza
27/10/1976 Buenos Aires 10 1998-99
160
Luismi Luis Miguel Gracia Julián
17/08/1983 Cáceres 10 2014-15
161
Chico Francisco Javier Segundo Astorga
12/09/1975 Cádiz 10 1999-00
162
Olaeta Javier Manuel Olaeta Álvarez
04/04/1971 Gernika 10 1997-98
163
Fran Carnicer Francisco José Carnicer Magán
30/03/1991 Linares 10 2014-15
164
Álvarez José Antonio Álvarez Benítez
11/09/1960 Arcos de la Frontera 10 1979-81
165
Raúl García Raúl García Viveros
04/12/1976 Sevilla 10 2004-05
166
Kome Daniel Armand Ngom Kome
17/05/1980 Bangou 10 2003-04
167
Dopico Manuel Ángel Dopico Blanco
13/07/1962 O Grove 10 1980-81
168
Calvillo Ignacio Calvillo Zubiaurre
01/08/1981 Jaca 10 2008-09
169
Gómez José Antonio Gómez Casado
27/03/1980 Barcelona 10 2001-03
170
Vicente Pérez Vicente Pérez Madrid
11/07/1986 Aspe 10 2009-10
171
Čop Duje Čop
01/02/1990 Vinkovci 10 2015-16
172
Ortega Antolín Ortega García
05/11/1951 Madrid 10 1985-87
173
Manolín Francisco Manuel Álvarez Sánchez
30/09/1959 Oviedo 10 1979-80
174
Javi Moreno Javier Moreno Valera
10/09/1974 Silla 10 2006-08
175
Lobato Cristian Lobato Villegas
07/03/1989 Esparreguera 10 2015-16
176
Casi Casimiro Escobar Palencia
10 1980-81
177
Curiel Andrés Curiel García
27/04/1975 Vigo 10 2004-05
178
Malonga Dominique Sossorobia Malonga
08/01/1989 Châtenay-Malabry 10 2013-14
179
Begiristain Aitor Begiristain Mújika
12/08/1964 Olaberria 10 1993-95
180
Jarni Robert Jarni
26/10/1968 Cakovec 10 1997-98
181
Fuster Manuel Fuster Lázaro
22/10/1997 Valencia 10 2019-20
182
Mikel Mikel Aguirregomezkorta Larrea
26/08/1974 Bilbao 10 1999-00
183
Toti Daniel García Rodríguez
27/09/1987 Salamanca 10 2013-14
184
Alex Cruz Alejandro Cruz Rodríguez
17/06/1990 Mogán 10 2010-11
185
Vadillo Álvaro Vadillo Cifuentes
12/09/1994 Puerto Real 10 2018-19
186
Ezquerro Santiago Ezquerro Marín
14/12/1976 Calahorra 10 2002-04
187
Charles Charles Dias de Oliveira
04/04/1984 Belém 10 2006-08
188
Gómez José Gómez Rodríguez
21/08/1960 Granada 10 1979-81
189
Benítez Miguel Ángel Benítez Pavón
19/05/1970 Santísima Trinidad 10 1995-96
190
Roberto Rodríguez Roberto Rodríguez Abreu
14/08/1999 Villablanca 10 2017-18
191
Manuel Manuel Alfredo Mosquera Bastida
10/08/1968 A Coruña 10 2001-02
192
Pedro Pedro Santa Cecilia García
10/03/1984 Gijón 10 2007-09
193
Baha Nabil Baha
12/08/1981 Remiremont 10 2008-09
194
Javi Javier Roado
10 1979-80
195
Alexandre Alexandre José de Oliveira Albuquerque
26/05/1977 Recife 10 2003-05
196
Garrido Álvaro Garrido Rodríguez
19/10/1994 Bornos 10 2012-13
197
Tabares José Carlos Tabares
28/05/1978 San Gustavo 10 2006-08
198
De la Cruz Francisco Javier de la Cruz García
26/07/1979 Talavera de la Reina 10 2002-03
199
Gustavo López Gustavo Adrián López Pablos
13/04/1973 Valentín Alsina 10 1996-97
200
Ojeda Pedro Rafael Ojeda Bustos
15/11/1972 San Luis 10 1999-01
201
Jandrín Alejandro Blanco González
19/08/1990 Oviedo 10 2015-16
202
Víctor Víctor Manuel Fernández Gutiérrez
17/04/1974 Mérida 10 1996-97
203
Juan Carlos Juan Carlos Real Ruiz
15/03/1991 A Coruña 10 2013-14
204
Raba Daniel Raba Antolín
29/10/1995 Santander 10 2019-20
205
David Rodríguez David Rodríguez Sánchez
14/02/1986 Talavera de la Reina 10 2012-13
206
Dražić Dejan Dražić
26/09/1995 Sombor 10 2017-18
207
Lago Junior Lago Junior Wakalible
31/12/1990 Abidjan 10 2010-11
208
Serena Antonio Pérez Aza
12/04/1961 Madrid 10 1979-80
209
José José Luis Vegar Tebar
22/02/1975 Alicante 10 2000-01
210
Diego Ribera Diego Ribera Ramírez
19/02/1977 Riba-roja de Túria 10 1999-00
211
Musampa Kizito Musampa
20/07/1977 Kinshasa 10 2002-04
212
Julio Julio Javier Pejenaute Pérez
15/06/1957 Milagro 10 1984-85
213
Iker Begoña Iker Begoña Zubiaur
15/11/1976 Bilbao 10 1998-99
214
Xavi Jiménez Xavier Jiménez Santafé
21/01/1979 Santa Coloma de Gramenet 10 2009-10
215
Esteban Torre Esteban Torre Ontañón
03/09/1971 Santander 10 1993-95
216
Hagi Gheorghe Hagi
05/02/1965 Săcele 10 1991-92
217
Christiansen Thomas Christiansen Tarín
11/03/1973 København 10 1995-96
218
Moreno Juan Carlos Moreno Rodríguez
14/04/1975 Barcelona 10 2005-06
219
Zautua Egoitz Zautua Bilbao
15/02/1975 Igorre 10 1996-97
220
Polaco Francisco David Fydriszewski
13/04/1993 Rosario 10 2017-18
221
Serrano Manuel Serrano Pulido
10/09/1972 El Masnou 10 2001-03
222
Ferrón Jordi Ferrón Forné
15/08/1978 Barcelona 10 1999-00
223
Robert Roberto Piñar Ortega
01/06/1960 Granada 10 1979-80
224
Robaina Antonio Segura Robaina
30/11/1974 Las Palmas de Gran Canaria 10 2004-05
225
Tyronne Tyronne Gustavo del Pino Ramos
27/01/1991 Las Palmas de Gran Canaria 10 2014-15
226
Bobadilla Carlos Bobadilla Torquemada
01/01/1976 Aldeanueva de Ebro 10 2006-09
227
Lozano Raúl Lozano Marcos
25/01/1977 Salamanca 10 2002-03
228
Sito Andrés Pascual Santoja
18/11/1996 Alcoi 10 2018-19
229
Linares Miguel Linares Cólera
30/09/1982 Zaragoza 10 2016-17
230
Juan Carlos Juan Carlos Gallego González
10 1980-81
231
Calleja Javier Calleja Revilla
12/05/1978 Madrid 10 2007-08
232
Antoñito Antonio Jesús Regal Angulo
24/12/1987 Herrera 10 2007-08
233
Rodri José Manuel Rodríguez Romeo
12/02/1976 Zaragoza 10 2007-08
234
Trejo Óscar Guido Trejo
26/04/1988 Santiago del Estero 10 2009-10
235
Campaña José Ángel Gómez Campaña
31/05/1993 Sevilla 10 2009-10
236
Braulio Braulio Nóbrega Rodríguez
18/09/1985 Puerto del Rosario 10 2016-19
237
Òscar Òscar García Junyent
26/04/1973 Sabadell 10 2002-03
238
Toni Laureano Antonio Villa Suárez
07/01/1995 Lorquí 10 2017-19
239
Toni Laureano Antonio Villa Suárez
07/01/1995 Lorquí 10 2018-19
240
Òscar Serrano Òscar Serrano Rodríguez
30/09/1981 Girona 10 2006-07
241
Borja Francisco de Borja Pérez-Peñas Díaz-Mauriño
01/04/1982 Madrid 10 2010-11
242
Ramón Juan Alberto Ramón Escalas
02/12/1976 Palma 10 1999-00
243
Enziondo Ibon Enziondo Pineda
27/09/1988 Bilbao 10 2016-17
244
Peragón Roberto Peragón Lacalle
07/02/1978 Madrid 10 2004-05
245
Muniozguren Mikel Muniozguren Rodríguez
18/09/1983 Deba 10 2004-06
246
Ponce Daniel Ponce de León García
16/05/1991 Torrejón de Ardoz 10 2017-18
247
Adrián Adrián Armental González
24/07/1990 Ribeira 10 2019-20
248
Jacobo Jacobo Millán Blanco
17/02/1989 Bueu 10 2015-16
249
Encinas Roberto Encinas Alcañiz
16/09/1980 Madrid 10 2008-09
250
Kikín Enrique Álvarez González
25/07/1981 Madrid 9 2005-07
En actiu la temporada 2019-20