Ranking Gols Penal - 2ª

Es comptabilitzen dades des de la temporada 1931-32
# País Àlies Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement Gols
1
Fabiano Fabiano Soares Pessoa
10/06/1966 Rio de Janeiro 27
2
Quique Martín Enrique Martín Sánchez
29/12/1972 Avilés 26
3
Aquino Daniel Toribio Aquino Antúnez
09/06/1965 Chajarí 25
4
Luluaga José María Luluaga Altuna
16/04/1962 Lizartza 25
5
Jandro Alejandro Castro Fernández
27/02/1979 Mieres 24
6
Luque José Juan Luque Jiménez
16/10/1977 Cantillana 23
7
Rubén Castro Rubén Castro Martín
27/06/1981 Las Palmas de Gran Canaria 22
8
Salillas Francisco Javier García Ruiz
07/01/1966 Alagón 21
9
Abel Abel Fernández Valencia
02/10/1937 Madrid 21
10
Víctor Víctor Manuel Fernández Gutiérrez
17/04/1974 Mérida 21
11
Moisés Moisés García León
10/07/1971 Sevilla 20
12
José Luis José Luis Vara Olveira
05/10/1958 Muros 20
13
Ferrer Miguel Ferrer Aymami
28/11/1932 Les Borges del Camp 20
14
Julio Álvarez Julio Álvarez Mosquera
01/05/1981 Caracas 20
15
Calle Antonio Sánchez de la Calle
14/10/1978 Madrid 19
16
Yuri Yuri de Souza Fonseca
08/08/1982 Maceió 19
17
Moreno Ángel Moreno González
21/12/1917 Madrid 19
18
Piris Juan Carlos Piris Marrones
09/12/1948 Buenos Aires 18
19
Nino Juan Francisco Martínez Modesto
10/06/1980 Vera 18
20
Xirau Miguel Xirau Borrell
06/10/1930 Mataró 18
21
Campos Francisco Campos Salamanca
08/03/1916 Las Palmas de Gran Canaria 18
22
Farinós Francisco Javier Farinós Zapata
29/03/1978 Valencia 18
23
Marcos Márquez Marcos Márquez Lebrero
23/07/1977 Sevilla 17
24
Miguel Ángel Miguel Ángel Muñoz Benítez
22/02/1970 Madrid 17
25
Mel José Mel Pérez
28/02/1963 Madrid 17
26
Bilić Mate Bilić
23/10/1980 Split 17
27
Yordi Jorge González Díaz
14/09/1974 San Fernando 17
28
Camacho Juan José Camacho Barnola
02/08/1980 Valencia 17
29
Ayala I Juan Ayala Callejón
01/05/1924 La Línea de la Concepción 17
30
David Rodríguez David Rodríguez Sánchez
14/02/1986 Talavera de la Reina 17
31
Barkero José Javier Barkero Saludes
27/04/1979 Aretxabaleta 17
32
Pablo Pablo Gómez Ortiz de Guzmán
21/05/1970 Vitoria-Gasteiz 16
33
Gabino Gabino Rodríguez Rodríguez
18/06/1964 Sevilla 16
34
Pocholo José Antonio Fernández Álvarez
18/03/1943 Gijón 16
35
Gento III Antonio Gento López
25/10/1940 Guarnizo 16
36
Rubén Cano Rubén Andrés Cano Martínez
05/02/1951 San Rafael 15
37
García Pitarch Jesús Vicente García Pitarch Marco
14/11/1963 La Pobla de Vallbona 15
38
Roig Francisco Roig Zamora
15/09/1915 Santa Cruz de Tenerife 15
39
Jorge Molina Jorge Molina Vidal
22/04/1982 Alcoi 15
40
Bazán Pedro Bazán Romero
26/03/1922 La Algaba 15
41
Tevenet Luis García Tevenet
08/05/1974 Sevilla 15
42
Vallejo José Vallejo Rodríguez
30/07/1934 León 15
43
Mata Jaime Mata Arnaiz
24/10/1988 Tres Cantos 14
44
Álex Alejandro Fernández Iglesias
15/10/1992 Alcalá de Henares 14
45
Joselu José Luis Moreno Barroso
03/03/1991 Huelva 14
46
Paquito José Francisco Sánchez González
04/01/1964 Madrid 14
47
Alexis Humberto Alexis Trujillo Oramas
30/07/1965 Las Palmas de Gran Canaria 14
48
Neme Nemesio Martín Montejo
31/12/1939 Sanchón de la Sagrada 14
49
Ribelles Enric Ribelles Seró
01/02/1934 Puigverd de Lleida 14
50
Míchel Miguel Carrilero González
03/08/1977 Madrid 13
51
Valdés Jesús Valdés Álvarez
10/10/1949 Santiago de Compostela 13
52
Stuani Cristhian Ricardo Stuani Curbelo
12/10/1986 Tala 13
53
Mario Rosas Mario Alberto Rosas Montero
22/05/1980 Málaga 13
54
Ontoria Sebastián Ontoria Escolaza
20/01/1920 Donostia/San Sebastián 13
55
José Luis José Luis Hernández Ortega
28/08/1950 Las Palmas de Gran Canaria 13
56
Martín Domínguez José Antonio Martín Domínguez
04/04/1964 Sant Joan Despí 13
57
Milojević Goran Milojević Radivojević
06/12/1964 Aranđelovac 13
58
Luzardo Roberto Arsenio Luzardo Correa
04/09/1959 Treinta y Tres 13
59
Gorka Brit Gorka Brit Gallego
19/04/1978 Donostia/San Sebastián 13
60
Ulloa José Leonardo Ulloa Fernández
26/07/1986 General Roca 13
61
Serafín Serafín García Muñoz
17/10/1936 Villafranca 12
62
Juan Carlos Juan Carlos Sanz Cordón
21/06/1976 Sabadell 12
63
Jáuregui Leandro Jáuregui Iruretagoyena
15/07/1937 Sondika 12
64
Bermejo Mario Bermejo Castanedo
07/10/1978 Santander 12
65
Kostić Miloš Kostić
03/03/1953 Caszek 12
66
Odair Odair Caetano de Andrade
09/01/1951 Guarullos 12
67
Susaeta Néstor Susaeta Jaurrieta
11/12/1984 Eibar 12
68
Andrés Fernández Andrés Fernández Ramón
28/05/1959 Punta Umbría 12
69
Jeromo Jerónimo Herrera Palma
19/10/1946 Coria del Río 12
70
Nino Saturnino Benito Ruiz
06/01/1925 Madrid 12
71
Raúl Sánchez Raúl Sánchez Soler
01/12/1976 Almería 12
72
Trobbiani Marcelo Antonio Trobbiani Ughetto
17/02/1955 Casilda 12
73
Aguilar José Manuel Aguilar González
28/01/1970 Madrid 11
74
Momo Jerónimo Figueroa Cabrera
15/07/1982 Las Palmas de Gran Canaria 11
75
Óscar Arias Óscar Luis Arias Suárez
05/01/1966 Kassel 11
76
Pepelu José Luis Raimundo Romero
21/03/1974 Alhaurín de la Torre 11
77
Antonio Hidalgo Antonio Hidalgo Morilla
06/02/1979 Granollers 11
78
Bernardi Bernardo Narváez González
06/12/1934 Málaga 11
79
Pozo Rafael Pozo Reinoso
25/04/1967 Barcelona 11
80
Ramón José Ramón Rodríguez Daza
31/08/1955 Sanlúcar de Barrameda 11
81
Joselín José Domínguez Garrochena
21/02/1938 Huelva 11
82
Garitano Gaizka Garitano Aguirre
09/07/1975 Derio 11
83
Patri Patricio Rubio Bernal
04/09/1973 La Palma del Condado 11
84
Parada Pedro Parada García
04/02/1965 Albacete 10
85
Amato Gabriel Omar Amato
22/10/1970 Mar del Plata 10
86
Llorens Carles Llorens Mestre
01/09/1969 Valencia 10
87
Nayim Mohamed Ali Amar
05/11/1966 Ceuta 10
88
Josemi José Miguel Pérez Ruiz
28/01/1976 Palma 10
89
Fidel Fidel Chaves de la Torre
27/10/1989 La Dehesa de Riotinto 10
90
Alcañiz Pedro Alcañiz Martínez
01/08/1965 Castelló de la Plana 10
91
Carrillo Juan Antonio Carrillo Nebot
03/02/1962 Betxí 10
92
Fuentes José Fuentes Gómez
21/09/1940 Valencia 10
93
Roberto Martínez Roberto Martínez Celigueta
21/02/1966 Pamplona 10
94
Manolo Pérez Manuel Pérez Rodrigo
31/08/1976 Barcelona 10
95
Villa David Villa Sánchez
03/12/1981 Tuilla 10
96
Sampedro Francisco Sampedro Lluesma
28/01/1934 Canet d'en Berenguer 10
97
Espelt Ramón Espelt Auladell
19/10/1928 Calella 10
98
Carrillo Félix Carrillo Raigada
18/06/1932 Madrid 10
99
Paco Martínez Francisco Martínez Díaz
06/01/1954 Granada 10
100
De Tomás Raúl de Tomás Gómez
17/10/1994 Madrid 10
En actiu la temporada 2019-20