Ranking Gols - 2ª

Es comptabilitzen dades des de la temporada 1939-40
# País Àlies Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement Gols
1
Nino Juan Francisco Martínez Modesto
10/06/1980 Vera 191
2
Abel Abel Fernández Valencia
02/10/1937 Madrid 155
3
Rubén Castro Rubén Castro Martín
27/06/1981 Las Palmas de Gran Canaria 134
4
David Rodríguez David Rodríguez Sánchez
14/02/1986 Talavera de la Reina 123
5
Julito Julio Alonso Arribas
01/05/1930 Madrid 121
6
Arregui Ángel María Arregui Ergüín
01/10/1926 Arrasate 121
7
Galán Enrique Galán Bayarri
06/04/1946 Almàssera 118
8
Bolea Adolfo Bolea Sanz
24/03/1933 Poble Sec 115
9
Moisés Moisés García León
10/07/1971 Sevilla 111
10
Roldán Ramón Blanco Jiménez
23/12/1921 Cádiz 105
11
Illán Antonio Illán Serrano
16/06/1948 Callosa de Segura 103
12
Caeiro José Valentín Caeiro Igós
14/02/1925 Hondarribia 103
13
Bazán Pedro Bazán Romero
26/03/1922 La Algaba 103
14
Salillas Francisco Javier García Ruiz
07/01/1966 Alagón 100
15
Mendi Rafael Flores Pérez
30/11/1936 Málaga 97
16
Toché José Verdú Nicolás
01/01/1983 Santomera 96
17
Aquino Daniel Toribio Aquino Antúnez
09/06/1965 Chajarí 94
18
Lizarralde José María Lizarralde Madina
05/02/1941 Legazpi 94
19
Pocholo José Antonio Fernández Álvarez
18/03/1943 Gijón 94
20
Quique Martín Enrique Martín Sánchez
29/12/1972 Avilés 90
21
Xirau Miguel Xirau Borrell
06/10/1930 Mataró 89
22
Rafa Rafael Delgado González
24/10/1932 Granada 89
23
Antonio Antonio Pedrero Rodríguez
24/02/1929 Santa Cruz de Tenerife 88
24
Jorge Molina Jorge Molina Vidal
22/04/1982 Alcoi 88
25
Veloso José Luis Fidalgo Veloso
23/03/1937 Santiago de Compostela 88
26
Manel Manel Martínez Fernández
03/11/1973 Ripollet 87
27
Araujo Juan Araujo Pino
24/11/1920 La Carolina 87
28
Javi Guerra Javier Guerra Rodríguez
15/03/1982 Vélez-Málaga 85
29
Paredes José Paredes Gimeno
01/02/1933 Albal 85
30
Álvarez Manuel Álvarez Benítez
04/01/1947 Arcos de la Frontera 84
31
Gento III Antonio Gento López
25/10/1940 Guarnizo 83
32
Mijares José Gutiérrez Mijares
16/03/1920 Luanco 82
33
Aloy Luis Aloy Vidal
08/02/1930 Santa Coloma de Gramenet 80
34
Ángel Ángel Luis Rodríguez Díaz
26/04/1987 San Cristóbal de La Laguna 79
35
Baena Francisco Baena Jiménez
24/09/1949 Cádiz 79
36
Uche Ikechukwu Tongololiki Mawakavamba Jawarapawara Uche
05/01/1984 Aba 79
37
Pichi Lucas Argimiro Pérez García
14/03/1959 Camponaraya 79
38
Lolo Gómez Manuel Gómez Martínez
01/04/1934 Madrid 79
39
Mel José Mel Pérez
28/02/1963 Madrid 78
40
Ortiz José Luis Ortiz Peláez
19/03/1931 Gijón 78
41
Marcos Márquez Marcos Márquez Lebrero
23/07/1977 Sevilla 78
42
Yuri Yuri de Souza Fonseca
08/08/1982 Maceió 77
43
Sabino Sabino Andonegui Belaustegui
16/12/1931 Mutriku 77
44
Salamanca Eliseo Salamanca Franco
03/04/1953 Madrid 77
45
Paquito José Francisco Sánchez González
04/01/1964 Madrid 77
46
Traba José Manuel Traba López
29/09/1957 Fisterra 76
47
Prendes José Prendes Vega
18/02/1930 Aboño 76
48
Mariano Mariano Uceda Valdelvira
30/01/1922 Beas de Segura 75
49
Saras José Saras Zubizarreta
20/03/1920 Deusto 75
50
Solabarrieta Francisco María Solabarrieta Arcocha
09/11/1940 Ondarroa 74
51
Joselu José Luis Moreno Barroso
03/03/1991 Huelva 74
52
Víctor Víctor Manuel Fernández Gutiérrez
17/04/1974 Mérida 74
53
Bermejo Mario Bermejo Castanedo
07/10/1978 Santander 73
54
Fábregas Francisco Fábregas Bellón
12/02/1936 Ferrol 73
55
Milojević Goran Milojević Radivojević
06/12/1964 Arandelovac 73
56
Jandro Alejandro Castro Fernández
27/02/1979 Mieres 73
57
Santamaría Julio Santamaría Mirones
06/01/1939 Santander 72
58
Javi Guerrero Francisco Javier García Guerrero
22/10/1976 Madrid 72
59
Gijón Manuel Gijón Vadillo
03/02/1937 Mérida 72
60
Manolín Manuel Moreno Rodríguez
01/01/1926 Córdoba 72
61
Luque José Juan Luque Jiménez
16/10/1977 Cantillana 72
62
Lax Luis Lax Lavilla
08/12/1935 Tamarite de Litera 71
63
Geijo Alexandre Geijo Pazos
11/03/1982 Genève 70
64
Natalio Natalio Lorenzo Poquet
18/09/1984 Canals 70
65
Domínguez Ernesto Domínguez Hernández
09/03/1941 Móra d'Ebre 70
66
Calle Antonio Sánchez de la Calle
14/10/1978 Madrid 70
67
Vallejo José Vallejo Rodríguez
30/07/1934 León 69
68
Morales Juan Morales Rubio
02/02/1922 Cieza 69
69
Salvador Enrique Salvador Sebastiá
1928 Benicalap 69
70
Lorente Jesús Lorente Ducún
28/09/1930 Barasoain 68
71
Vicente Vicente Celeiro Leal
30/05/1962 Vilalba 68
72
Lalo Eduardo Gómez García-Barbón
14/03/1936 Oviedo 68
73
Roberto Martínez Roberto Martínez Celigueta
21/02/1966 Pamplona 68
74
Burguete Antonio Burguete Navarro
11/05/1948 Burjassot 68
75
Feliu Carles Enric Feliu Mestres
15/07/1945 Barcelona 68
76
Ricardo Ricardo Alós Bailach
11/10/1931 Moncada 68
77
Ulloa José Leonardo Ulloa Fernández
26/07/1986 General Roca 67
78
Julio Álvarez Julio Álvarez Mosquera
01/05/1981 Caracas 67
79
Miguel Ángel Miguel Ángel Muñoz Benítez
22/02/1970 Madrid 67
80
Méndez Domingo Méndez Díaz
01/03/1926 Santa Cruz de Tenerife 67
81
Miguel Miguel Sánchez Rus
10/03/1937 Cádiz 67
82
Germán Germán Muiños Lamas
09/10/1943 Redondela 67
83
Chelo José Ramón Hernández Artola
11/08/1928 Donostia/San Sebastián 67
84
Barbarà Joan Barbarà Mata
23/07/1966 Barcelona 66
85
Bilić Mate Bilić
23/10/1980 Split 66
86
Paco Francisco Machín Fernández de la Puente
17/11/1958 Palma 66
87
José Luis José Luis Hernández Ortega
28/08/1950 Las Palmas de Gran Canaria 66
88
Bolo Jon Andoni Pérez Alonso
05/03/1974 Bilbao 66
89
Crespo Jesús Crespo Bello
19/02/1955 Moyuela 66
90
Alzugaray Jesús Noel Alzugaray Balin
11/05/1963 Quebracho 66
91
Montes Miguel Ángel Montes Busto
28/02/1939 Oviedo 65
92
Maikel Maikel Hermann Naujoks García
18/03/1976 Iserlohn 65
93
Sampedro Francisco Sampedro Lluesma
28/01/1934 Canet d'en Berenguer 64
94
Calsita José Lloret Pérez
02/02/1923 Villajoyosa 64
95
Xisco Francisco Jiménez Tejada
26/06/1986 Santa Ponça 64
96
Rusky Antonio García Ramos
01/02/1953 Badalona 64
97
Ayala I Juan Ayala Callejón
01/05/1924 La Línea de la Concepción 64
98
Ontoria Sebastián Ontoria Escolaza
20/01/1920 Donostia/San Sebastián 64
99
Morera Vicente Morera Amigó
24/01/1919 Silla 64
100
Martín Antonio Martín López
24/07/1944 Barcelona 64
101
Castro Alfonso Federico Castro Rivera
27/02/1955 Ferrol 63
102
Nené Antonio Rodríguez Medina
24/01/1934 Lora del Río 63
103
José Juan José Juan Gutiérrez Déniz
12/05/1941 Santa Cruz de Tenerife 63
104
Docal Francisco Antonio Docal Nates
07/12/1945 Laredo 63
105
Serafín Serafín García Muñoz
17/10/1936 Villafranca 63
106
Linares Miguel Linares Cólera
30/09/1982 Zaragoza 63
107
Chapela Miguel María Aldalur Lasa
19/05/1941 Tolosa 62
108
Martínez Català Vicente Martínez Català
31/01/1916 Manises 62
109
Peragón Roberto Peragón Lacalle
07/02/1978 Madrid 62
110
Quini Enrique Castro González
23/09/1949 Oviedo 62
111
Álvarez Julián Álvarez Ricondo
06/01/1920 Erandio 61
112
Yordi Jorge González Díaz
14/09/1974 San Fernando 61
113
Conesa Antonio Conesa Barcelona
26/08/1940 Badalona 61
114
Olalde Pedro María Olalde Azkoitia
07/04/1942 Azkoitia 61
115
Machicha Ángel Iglesias Domínguez
25/04/1943 Vigo 61
116
Campos Francisco Campos Salamanca
08/03/1916 Las Palmas de Gran Canaria 61
117
Irurzun Ismael Marchal Razquín
21/03/1975 Pamplona 61
118
Perera José Jesús Perera López
12/04/1980 Olivenza 60
119
Glaría I José Glaría Jordán
21/07/1929 Villafranca 60
120
Toedtli Mariano Ramón Toedtli Leones
23/03/1976 Córdoba 60
121
Gojenuri Santos Gojenuri Gómez
10/07/1931 Bilbao 60
122
Ayala II Eduardo Ayala Callejón
05/04/1934 La Línea de la Concepción 60
123
Quino Joaquín Sierra Vallejo
06/09/1945 Sevilla 60
124
Moix Antonio Moix Caba
15/07/1933 Sabadell 59
125
Gorka Brit Gorka Brit Gallego
19/04/1978 Donostia/San Sebastián 59
126
García Pitarch Jesús Vicente García Pitarch Marco
14/11/1963 La Pobla de Vallbona 59
127
Alvarito Álvaro Ferreira Rumbo
30/12/1929 Mugardos 59
128
Amaro Norberto Amaro Domínguez
27/12/1927 A Coruña 59
129
Hormaeche José Antonio Hormaeche Chopitea
09/09/1936 Gernika 59
130
Doval Francisco Doval Mera
27/09/1932 Ponteareas 58
131
Posada Ramón Posada Calleja
19/02/1942 Vigo 58
132
Potele José González de la Vieja
01/01/1947 Madrid 58
133
Ricardo García Ricardo García Sanchis
18/02/1934 Carlet 58
134
Míchel Miguel Carrilero González
03/08/1977 Madrid 58
135
Aganzo David Aganzo Méndez
10/01/1981 Leganés 58
136
Goyarán Juan Goyarán Leiceaga
09/08/1940 Oria 57
137
José Luis José Luis Vara Olveira
05/10/1958 Muros 57
138
Rubén Navarro Rubén Navarro Méndez
06/06/1978 Sallent 57
139
Pina José María Pérez Pina
31/05/1920 Novelda 57
140
Comas Juan Ramón Comas Romero
02/10/1962 Paraná 57
141
Echeverria José Manuel Echeverria Salaverria
17/03/1952 Goizueta 57
142
Antonio Hidalgo Antonio Hidalgo Morilla
06/02/1979 Granollers 57
143
Mata Jaime Mata Arnaiz
24/10/1988 Tres Cantos 57
144
Bernardi Bernardo Narváez González
06/12/1934 Málaga 57
145
Serrano Manuel Serrano Pulido
10/09/1972 El Masnou 57
146
Sequeiros Marcos Sequeiros Estévez
12/12/1973 Sevilla 56
147
Ríos Pablo Ríos Iñarra
15/10/1926 Pamplona 56
148
Loren Lorenzo Navarro Sánchez
14/11/1925 Toledo 56
149
Duró José Duró Beal
25/04/1933 Barcelona 56
150
Fontanet José Fontanet Peris
06/11/1929 Barcelona 55
151
Fustero Sebastián Fustero Ochoa
19/09/1924 Alagón 55
152
Magdaleno Enrique Magdaleno Díaz
04/11/1955 Madrid 55
153
Llorente Joseba Llorente Etxarri
24/11/1979 Hondarribia 55
154
Juan Juan López Fernández
30/10/1929 A Pobra do Caramiñal 55
155
Quique González Enrique González Casín
16/05/1990 Valladolid 55
156
Alsúa II Rafael Alsúa Alonso
09/05/1923 Irun 55
157
Charles Charles Dias de Oliveira
04/04/1984 Belém 55
158
Jonathan Pereira Jonathan Pereira Rodríguez
12/05/1987 Vigo 54
159
Pepillo José García Castro
10/06/1933 Melilla 54
160
Cruz Carrascosa Manuel Cruz Ortega
11/09/1948 Jaén 54
161
Alarcón Alfonso Alarcón Abellán
23/09/1947 La Alberca 54
162
Manolín Cuesta Manuel de la Cuesta Martínez
26/02/1950 Córdoba 54
163
Villar Juan Villar Vázquez
19/05/1988 Cortegana 54
164
Amancio Amancio Amaro Varela
16/10/1939 A Coruña 54
165
Ortuño Alfredo Ortuño Martínez
21/01/1991 Yecla 54
166
Chaves Avelino Chaves Couto
26/01/1931 Verín 54
167
Julià Francesc Xavier Julià Fontané
11/07/1961 Sant Gregori 54
168
Salva Salvador Ballesta Vialcho
22/05/1975 Zaragoza 53
169
Alcañiz Pedro Alcañiz Martínez
01/08/1965 Castelló de la Plana 53
170
Jiménez I Luis Jiménez López
1934 Almería 53
171
Torres Enrique García Torres
12/04/1949 Morón de la Frontera 53
172
Bodipo Rodolfo Bodipo Díaz
25/10/1977 Dos Hermanas 53
173
De Lucas Enrique de Lucas Martínez
17/08/1978 L'Hospitalet de Llobregat 53
174
Gallardo José Gallardo López
10/02/1928 La Línea de la Concepción 53
175
López Francisco Pérez López
Córdoba 52
176
Manuel Manuel Alfredo Mosquera Bastida
10/08/1968 A Coruña 52
177
Morollón Emilio Morollón Estébanez
23/07/1937 Madrid 52
178
Tevenet Luis García Tevenet
08/05/1974 Sevilla 52
179
Iriguibel Francisco Iriguibel Aristu
18/04/1951 Pamplona 52
180
Camacho Juan José Camacho Barnola
02/08/1980 Valencia 51
181
Rivera Cesáreo Rivera Pérez
09/03/1940 O Carballiño 51
182
Chas Santiago Núñez Rodríguez
26/09/1928 Vigo 51
183
Maiques Leonardo Maiques Ferrer
24/07/1932 Mislata 51
184
De Tomás Raúl de Tomás Gómez
17/10/1994 Madrid 51
185
Olano José Miguel Olano Alzúa
27/09/1937 Usurbil 51
186
Moreno Juan Carlos Moreno Rodríguez
14/04/1975 Barcelona 51
187
Del Pino Javier del Pino González
10/07/1980 Madrid 51
188
Manolo Peña Manuel Jesús González Peña
06/05/1962 Olivares 50
189
Soto José Agustín Soto García
19/03/1965 Madrid 50
190
Carlos Torres Carlos Luis Torres Martínez
20/03/1968 Asunción 50
191
Viña José Ignacio González Viña
04/08/1957 El Puerto de Santa María 50
192
Chechu José Antonio Expósito Trápaga
28/05/1940 Bilbao 50
193
Guimerans Manuel Guimerans Correa
18/12/1918 Vigo 50
194
Achuri Francisco Javier Martínez Espinosa
18/11/1939 Logroño 50
195
Orejuela Jesús Orejuela Rodríguez
09/02/1958 La Luisiana 50
196
Duque José Luis Duque González
27/10/1918 Bilbao 50
197
Fraga Leandro Fraga Villares
05/04/1925 Casarrubios del Monte 50
198
Sócrates Sócrates Belenguer Pérez
15/07/1928 Losa del Obispo 50
199
Cioffi José Juan Cioffi Morgillo
24/11/1950 Buenos Aires 50
200
Sobrado Eduardo Sobrado Vázquez
20/04/1926 Madrid 50
201
De Diego Juan Carlos de Diego Rica
07/08/1966 Burgos 49
202
Wanderley Wanderley Machado da Silva
03/06/1938 Niterói 49
203
Barata João Maria Menezes Becerra
05/06/1972 Carnaúbas 49
204
Nebot José Nebot Navarro
05/09/1947 Nules 49
205
Roberto Roberto Elvira Estrany
09/05/1963 Barcelona 49
206
Loreto José Luis Rodríguez Loreto
10/02/1971 Sevilla 49
207
Rius Antonio Rius Tárrega
16/09/1928 Alaquàs 49
208
Rubén Suárez Rubén Suárez Estrada
19/02/1979 Gijón 49
209
Manolo Manuel Belenguer Valverde
25/11/1921 Valencia 49
210
Pedrín Pedro Sanz Vivar
01/04/1920 Sestao 49
211
Domínguez Antonio Domínguez Martínez
04/09/1933 Sotopalacios 49
212
Vergara Julián Vergara Medrano
13/09/1913 Olite 49
213
Merayo Julio Merayo Díaz
01/03/1959 San Miguel de las Dueñas 49
214
Alfaro Alejandro Alfaro Ligero
23/11/1986 La Palma del Condado 49
215
Ángel González Ángel González Castaños
03/12/1958 Ciudad Rodrigo 48
216
Pierita Andrés Domínguez Candal
16/12/1918 Santiago de Compostela 48
217
Ferrer Miguel Ferrer Aymami
28/11/1932 Les Borges del Camp 48
218
Eloy Jiménez José Eloy Jiménez Moreno
14/06/1971 Hellín 48
219
Moreno Juan Moreno López
05/01/1929 Villa Nador 48
220
Pruden Prudencio Sánchez Hernández
01/09/1916 Babilafuente 48
221
Paquito Francisco Moreno Gómez
15/08/1942 Madrid 48
222
Castro Juan de Castro Fanjul
15/02/1932 Oviedo 48
223
Gastón Casas Gastón Ángel Casas Jorge
10/01/1978 Buenos Aires 48
224
Pozo Rafael Pozo Reinoso
25/04/1967 Barcelona 48
225
Haro Manuel Haro Ruiz
17/04/1931 Sevilla 48
226
José Juan José Juan Alonso Díaz
21/11/1939 Santa Cruz de Tenerife 48
227
Roger Roger Martí Salvador
03/01/1991 Torrent 48
228
Rodríguez Sergio Rodríguez Viera
04/04/1928 Colonia del Sacramento 48
229
Tavilo Marcelino del Río Viejo
01/06/1914 Oviedo 47
230
Jonathan Soriano Jonathan Soriano Casas
24/09/1985 Pont de Vilomara i Rocafort 47
231
Muñoz Francisco Muñoz Martín
17/09/1917 La Nava de Ricomalillo 47
232
Félix Félix García Rodrigo
06/11/1925 Villabáñez 47
233
Neme Nemesio Martín Montejo
31/12/1939 Sanchón de la Sagrada 47
234
Giner José Giner Bleda
07/11/1931 L'Olleria 47
235
Serratusell José Serratusell Abella
06/01/1924 Granollers 47
236
Mestre Bartolomé Mestre Vicens
26/01/1960 Felanitx 47
237
Picazo Antonio Picazo
1929 Cuenca 47
238
Pedro Vega Pedro Antonio Vega Rodríguez
19/07/1979 Vega de San Mateo 47
239
García Saiz José Luis García Saiz
23/09/1940 Getxo 46
240
Trompi José Sánchez Pérez
16/04/1920 Madrid 46
241
Vall José María Vall Cancer
14/08/1939 Barcelona 46
242
Castaños Ginés Castaños Alarcón
08/10/1940 Sabadell 46
243
Gudelj Vladimir Gudelj
27/12/1966 Mostar 46
244
Vila José Vila Escuer
19/05/1929 Alpicat 46
245
Elizondo Antonio Elizondo Cocolina
26/09/1936 Madrid 46
246
Serrano Antonio Serrano González
14/03/1954 Madrid 46
247
Lolo Manuel González Cardo
31/07/1924 Madrid 46
248
Omar Omar Adrián Sánchez Sánchez
10/11/1957 Buenos Aires 46
249
León Francisco León Fandos
05/03/1926 Samper de Calanda 46
250
Borja Bastón Borja González Tomás
25/08/1992 Madrid 45
En actiu la temporada 2019-20