España Sub-20 Mundial 1977

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño393
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
BuyoFrancisco Buyo Sánchez19
33300270000
2
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez19
33300270000
3
BenedéJesús Alberto Benedé Oróñez19
33300270000
4
García CortésRafael García Cortés19
33300270000
5
García NavajasAntonio García Navajas19
33300270000
6
GuembeAntonio Joaquín Autor Guembe19
33200255000
7
CasasJordi Casas Rodríguez19
33100199001
8
EscobarJosé Ricardo Escobar Palacios19
33300270002
9
GallegoRicardo Gallego Redondo18
33300270000
10
MayayoJosé Enrique Mayayo Garciaindia19
33300270000
11
PelegrínPatricio Pelegrín Nicolás19
32110180000
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
SempereJosé Manuel Sempere Macià19
000030000
13
EmilioEmilio Gómez Gallardo19
1100246000
14
AlcañizJosé Antonio Alcañiz Vera19
1001215000
15
Ángel GonzálezÁngel González Castaños19
1001244000
16
RibesSalvador Ribes Diago19
1001244000
17
LafuenteEduardo Lafuente Aguirre18
1001227000
18
CampelloSalvador Estañ Campello19
000030000
      Àlies Dem PJ PT PC PS PX Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
 
Buyo
1
333002700000003111
 
Sempere
1
0000000000000000
 
Urquiaga
2
333002700000000111
 
Guembe
5
332012550000000111
 
Benedé
5
333002700000000111
 
García Cortés
5
333002700000000111
 
García Navajas
5
333002700000000111
 
Campello
5
0000000000000000
 
Lafuente
6
10010270000000010
 
Escobar
6
33300270002135000111
 
Casas
6
33102199001199000111
 
Emilio
6
11001460000000001
 
Ribes
6
10010440000000001
 
Gallego
6
333002700000000111
 
Mayayo
10
333002700000000111
 
Pelegrín
10
321111800000000111
 
Alcañiz
10
10010150000000100
 
Ángel González
10
10010440000000010
003 003 
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
BuyoFrancisco Buyo Sánchez13/01/1958BetanzosA Coruña
 
SempereJosé Manuel Sempere Macià15/02/1958TorrellanoAlicante
 
UrquiagaSantiago Urquiaga Pérez18/04/1958BarakaldoVizcaya
 
GuembeAntonio Joaquín Autor Guembe22/01/1958FalcesNavarra
 
BenedéJesús Alberto Benedé Oróñez05/04/1958ZaragozaZaragoza
 
García CortésRafael García Cortés18/01/1958MadridMadrid
 
García NavajasAntonio García Navajas08/03/1958PosadasCórdoba
 
CampelloSalvador Estañ Campello06/06/1958Callosa de SeguraAlicante
 
LafuenteEduardo Lafuente Aguirre21/01/1959ZaragozaZaragoza
 
EscobarJosé Ricardo Escobar Palacios13/06/1958San FernandoCádiz
 
CasasJordi Casas Rodríguez06/02/1958L'Hospitalet de LlobregatBarcelona
 
EmilioEmilio Gómez Gallardo14/01/1958TarragonaTarragona
 
RibesSalvador Ribes Diago21/04/1958OndaCastellón
 
GallegoRicardo Gallego Redondo08/02/1959MadridMadrid
 
MayayoJosé Enrique Mayayo Garciaindia09/06/1958FalcesNavarra
 
PelegrínPatricio Pelegrín Nicolás14/10/1958BeniajánMurcia
 
AlcañizJosé Antonio Alcañiz Vera23/10/1958TorreviejaAlicante
 
Ángel GonzálezÁngel González Castaños03/12/1958Ciudad RodrigoSalamanca
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta
Partits
TipusDataLocal VisitantLocalitatEstadi
Fase final: Fase de grups (partit 1)28/06/1977Francia1 - 2EspañaTúnezStade Olympique d'El-Menzah
Fase final: Fase de grups (partit 2)30/06/1977México1 - 1EspañaTúnezStade Olympique d'El-Menzah
Fase final: Fase de grups (partit 3)03/07/1977Túnez1 - 0EspañaTúnezStade Olympique d'El-Menzah
Última actualització: 09/07/2019
Notificar error