Ranking Gols a més equips - 2ª

Es comptabilitzen dades des de la temporada 1930-31
# País Àlies Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement Equips
1
Nino Juan Francisco Martínez Modesto
10/06/1980 Vera 61
2
Rubén Castro Rubén Castro Martín
27/06/1981 Las Palmas de Gran Canaria 53
3
Moisés Moisés García León
10/07/1971 Sevilla 47
4
Xirau Miguel Xirau Borrell
06/10/1930 Mataró 47
5
David Rodríguez David Rodríguez Sánchez
14/02/1986 Talavera de la Reina 44
6
Bolea Adolfo Bolea Sanz
24/03/1933 Poble Sec 43
7
Illán Antonio Illán Serrano
16/06/1948 Callosa de Segura 43
8
Jandro Alejandro Castro Fernández
27/02/1979 Mieres 42
9
Abel Abel Fernández Valencia
02/10/1937 Madrid 41
10
Toché José Verdú Nicolás
01/01/1983 Santomera 41
11
Julito Julio Alonso Arribas
01/05/1930 Madrid 41
12
Galán Enrique Galán Bayarri
06/04/1946 Almàssera 40
13
Lizarralde José María Lizarralde Madina
05/02/1941 Legazpi 40
14
Jorge Molina Jorge Molina Vidal
22/04/1982 Alcoi 40
15
Uche Ikechukwu Tongololiki Mawakavamba Jawarapawara Uche
05/01/1984 Aba 40
16
Gento III Antonio Gento López
25/10/1940 Guarnizo 40
17
Pocholo José Antonio Fernández Álvarez
18/03/1943 Gijón 39
18
Marcos Márquez Marcos Márquez Lebrero
23/07/1977 Sevilla 39
19
Aquino Daniel Toribio Aquino Antúnez
09/06/1965 Chajarí 39
20
Domínguez Ernesto Domínguez Hernández
09/03/1941 Móra d'Ebre 39
21
Miguel Ángel Miguel Ángel Muñoz Benítez
22/02/1970 Madrid 38
22
Yuri Yuri de Souza Fonseca
08/08/1982 Maceió 38
23
Santamaría Julio Santamaría Mirones
06/01/1939 Santander 38
24
Quique Martín Enrique Martín Sánchez
29/12/1972 Avilés 38
25
Bermejo Mario Bermejo Castanedo
07/10/1978 Santander 38
26
Bolo Jon Andoni Pérez Alonso
05/03/1974 Bilbao 38
27
Calle Antonio Sánchez de la Calle
14/10/1978 Madrid 37
28
Ángel Ángel Luis Rodríguez Díaz
26/04/1987 San Cristóbal de La Laguna 37
29
Toedtli Mariano Ramón Toedtli Leones
23/03/1976 Córdoba 37
30
Javi Guerrero Francisco Javier García Guerrero
22/10/1976 Madrid 37
31
Salillas Francisco Javier García Ruiz
07/01/1966 Alagón 37
32
Julio Álvarez Julio Álvarez Mosquera
01/05/1981 Caracas 37
33
Fustero Sebastián Fustero Ochoa
19/09/1924 Alagón 36
34
Lax Luis Lax Lavilla
08/12/1935 Tamarite de Litera 36
35
Javi Guerra Javier Guerra Rodríguez
15/03/1982 Vélez-Málaga 36
36
Feliu Carles Enric Feliu Mestres
15/07/1945 Barcelona 36
37
Chelo José Ramón Hernández Artola
11/08/1928 Donostia/San Sebastián 36
38
Víctor Víctor Manuel Fernández Gutiérrez
17/04/1974 Mérida 36
39
Arregui Ángel María Arregui Ergüín
01/10/1926 Arrasate 36
40
Linares Miguel Linares Cólera
30/09/1982 Zaragoza 36
41
Pichi Lucas Argimiro Pérez García
14/03/1959 Camponaraya 36
42
Xisco Francisco Jiménez Tejada
26/06/1986 Santa Ponça 36
43
Lorente Jesús Lorente Ducún
28/09/1930 Barasoain 35
44
Manel Manel Martínez Fernández
03/11/1973 Ripollet 35
45
Roberto Martínez Roberto Martínez Celigueta
21/02/1966 Pamplona 35
46
Barbarà Joan Barbarà Mata
23/07/1966 Barcelona 35
47
Rafa Rafael Delgado González
24/10/1932 Granada 35
48
Joselu José Luis Moreno Barroso
03/03/1991 Huelva 35
49
Luque José Juan Luque Jiménez
16/10/1977 Cantillana 35
50
Fábregas Francisco Fábregas Bellón
12/02/1936 Ferrol 35
51
Paquito Francisco Moreno Gómez
15/09/1942 Madrid 35
52
Glaría I José Glaría Jordán
21/07/1929 Villafranca 35
53
Salamanca Eliseo Salamanca Franco
03/04/1953 Madrid 35
54
Peragón Roberto Peragón Lacalle
07/02/1978 Madrid 35
55
Míchel Miguel Carrilero González
03/08/1977 Madrid 34
56
Vallejo José Vallejo Rodríguez
30/07/1934 León 34
57
Paredes José Paredes Gimeno
01/02/1933 Albal 34
58
Gijón Manuel Gijón Vadillo
03/02/1937 Mérida 34
59
Olalde Pedro María Olalde Azkoitia
07/04/1942 Azkoitia 34
60
Milojević Goran Milojević Radivojević
06/12/1964 Aranđelovac 34
61
Natalio Natalio Lorenzo Poquet
18/09/1984 Canals 34
62
Ulloa José Leonardo Ulloa Fernández
26/07/1986 General Roca 34
63
Araujo Juan Araujo Pino
24/11/1920 La Carolina 33
64
Bilić Mate Bilić
23/10/1980 Split 33
65
Veloso José Luis Fidalgo Veloso
23/03/1937 Santiago de Compostela 33
66
Jonathan Pereira Jonathan Pereira Rodríguez
12/05/1987 Vigo 33
67
Amaro Norberto Amaro Domínguez
27/12/1927 A Coruña 33
68
Burguete Antonio Burguete Navarro
11/05/1948 Burjassot 33
69
Potele José González de la Vieja
01/01/1947 Madrid 32
70
Pina José María Pérez Pina
31/05/1920 Novelda 32
71
Ortiz José Luis Ortiz Peláez
19/03/1931 Gijón 32
72
Álvarez Manuel Álvarez Benítez
04/01/1947 Arcos de la Frontera 32
73
Paco Francisco Machín Fernández de la Puente
17/11/1958 Palma 32
74
Elizondo Antonio Elizondo Cocolina
26/09/1936 Madrid 32
75
Mendi Rafael Flores Pérez
30/11/1936 Málaga 32
76
Baena Francisco Baena Jiménez
24/09/1949 Cádiz 32
77
Antonio Antonio Pedrero Rodríguez
24/02/1929 Santa Cruz de Tenerife 32
78
Alarcón Alfonso Alarcón Abellán
23/09/1947 La Alberca 32
79
Bodipo Rodolfo Bodipo Díaz
25/10/1977 Dos Hermanas 32
80
Posada Ramón Posada Calleja
19/02/1942 Vigo 32
81
Aganzo David Aganzo Méndez
10/01/1981 Leganés 32
82
Pedro Pedro Antonio Sánchez Moñino
12/12/1986 Aspe 31
83
Rubén Navarro Rubén Navarro Méndez
06/06/1978 Sallent 31
84
Maiques Leonardo Maiques Ferrer
24/07/1932 Mislata 31
85
Irurzun Ismael Marchal Razquín
21/03/1975 Pamplona 31
86
Antonio Hidalgo Antonio Hidalgo Morilla
06/02/1979 Granollers 31
87
Nauzet Alemán Nauzet Alemán Viera
25/02/1985 Las Palmas de Gran Canaria 31
88
Moreno Juan Carlos Moreno Rodríguez
14/04/1975 Barcelona 31
89
Germán Germán Muiños Lamas
09/10/1943 Redondela 31
90
Martín Antonio Martín López
24/07/1944 Barcelona 31
91
Miguel Miguel Sánchez Ruz
10/03/1937 Cádiz 31
92
Quino Joaquín Sierra Vallejo
06/09/1945 Sevilla 31
93
Traba José Manuel Traba López
29/09/1957 Fisterra 31
94
Del Pino Javier del Pino González
10/07/1980 Madrid 31
95
Salvador Enrique Salvador Sebastiá
1928 Benicalap 31
96
Caeiro José Valentín Caeiro Igós
14/02/1925 Hondarribia 31
97
Lalo Eduardo Gómez García-Barbón
14/03/1936 Oviedo 31
98
Geijo Alexandre Geijo Pazos
11/03/1982 Genève 31
99
Juan Juan López Fernández
30/10/1929 A Pobra do Caramiñal 31
100
Montes Miguel Ángel Montes Busto
28/02/1939 Oviedo 31
101
Cruz Carrascosa Manuel Cruz Ortega
11/09/1948 Jaén 30
102
Nené Antonio Rodríguez Medina
24/01/1934 Lora del Río 30
103
Yordi Jorge González Díaz
14/09/1974 San Fernando 30
104
Crespo Jesús Crespo Bello
19/02/1955 Moyuela 30
105
Serafín Serafín García Muñoz
17/10/1936 Villafranca 30
106
Morán Fernando Morán Escudero
27/04/1976 Madrid 30
107
Maikel Maikel Hermann Naujoks García
18/03/1976 Iserlohn 30
108
Carlos Torres Carlos Luis Torres Martínez
20/03/1968 Asunción 30
109
García Pitarch Jesús Vicente García Pitarch Marco
14/11/1963 La Pobla de Vallbona 30
110
Alvarito Álvaro Ferreira Rumbo
30/12/1929 Mugardos 30
111
Álvarez Julián Álvarez Ricondo
06/01/1920 Erandio 30
112
Camacho Juan José Camacho Barnola
02/08/1980 Valencia 30
113
Morera Vicente Morera Amigó
24/01/1919 Silla 30
114
De Lucas Enrique de Lucas Martínez
17/08/1978 L'Hospitalet de Llobregat 30
115
Charles Charles Dias de Oliveira
04/04/1984 Belém 30
116
Villar Juan Villar Vázquez
19/05/1988 Cortegana 30
117
Rubén Suárez Rubén Suárez Estrada
19/02/1979 Gijón 30
118
Neme Nemesio Martín Montejo
31/12/1939 Sanchón de la Sagrada 30
119
José Juan José Juan Gutiérrez Déniz
12/05/1941 Santa Cruz de Tenerife 30
120
Chapela Miguel María Aldalur Lasa
19/05/1941 Tolosa 30
121
Aloy Luis Aloy Vidal
08/02/1930 Santa Coloma de Gramenet 30
122
José Luis José Luis Hernández Ortega
28/08/1950 Las Palmas de Gran Canaria 30
123
Paquito José Francisco Sánchez González
04/01/1964 Madrid 30
124
Juanjo Juan José Expósito Ruiz
28/10/1985 Santander 29
125
Achuri Francisco Javier Martínez Espinosa
18/11/1939 Logroño 29
126
Justo Gilberto Justo Gilberto González Expósito
04/10/1942 Santa Cruz de Tenerife 29
127
Barkero José Javier Barkero Saludes
27/04/1979 Aretxabaleta 29
128
Astrain Luis María Astrain Egozkue
29/10/1943 Pamplona 29
129
Martínez Català Vicente Martínez Català
31/01/1916 Manises 29
130
Vila José Vila Escuer
19/05/1929 Alpicat 29
131
Tevenet Luis García Tevenet
08/05/1974 Sevilla 29
132
Quini Enrique Castro González
23/09/1949 Oviedo 29
133
Moix Antonio Moix Caba
15/07/1933 Sabadell 29
134
Vall José María Vall Cancer
14/08/1939 Barcelona 29
135
Chechu José Antonio Expósito Trápaga
28/05/1940 Bilbao 29
136
Mel José Mel Pérez
28/02/1963 Madrid 29
137
Rusky Antonio García Ramos
01/02/1953 Badalona 29
138
Ricardo Ricardo Alós Bailach
11/10/1931 Moncada 29
139
Ilundain José María Ilundain Muguiro
31/05/1942 Pamplona 29
140
Ángel González Ángel González Castaños
03/12/1958 Ciudad Rodrigo 29
141
Fabiano Fabiano Soares Pessoa
10/06/1966 Rio de Janeiro 29
142
Roldán Ramón Blanco Jiménez
23/12/1921 Cádiz 29
143
Ortuño Alfredo Ortuño Martínez
21/01/1991 Yecla 29
144
Fausti Faustino Sánchez Sánchez
1927 Salamanca 29
145
Duró José Duró Beal
25/04/1933 Barcelona 29
146
Vicente Vicente Celeiro Leal
30/05/1962 Vilalba 29
147
Méndez Domingo Méndez Díaz
01/03/1926 Santa Cruz de Tenerife 29
148
Merayo Julio Merayo Díaz
01/03/1959 San Miguel de las Dueñas 29
149
Llona José María Llona Peña
01/01/1934 Asua 29
150
Wanderley Wanderley Machado da Silva
03/06/1938 Niterói 29
151
Manuel Manuel Alfredo Mosquera Bastida
10/08/1968 A Coruña 29
152
Docal Francisco Antonio Docal Nates
07/12/1945 Laredo 28
153
Cuéllar Ángel Manuel Cuéllar Llanos
13/09/1972 Villafranca de los Barros 28
154
Cabello Manuel Cabello Carbonell
12/12/1942 Silla 28
155
Óscar Díaz Óscar Díaz González
24/04/1984 Madrid 28
156
Solabarrieta Francisco María Solabarrieta Arcocha
09/11/1940 Ondarroa 28
157
Roger Roger Martí Salvador
03/01/1991 Torrent 28
158
Gorka Brit Gorka Brit Gallego
19/04/1978 Donostia/San Sebastián 28
159
Madariaga Francisco Madariaga Arizmendi
21/08/1930 Basauri 28
160
Mariano Mariano Uceda Valdelvira
30/01/1922 Beas de Segura 28
161
Carmona Carlos Carmona Bonet
05/07/1987 Palma 28
162
Mijares José Gutiérrez Mijares
16/03/1920 Luanco 28
163
Nicieza Francisco Eduardo Nicieza Álvarez
1931 Gijón 28
164
Ayala II Eduardo Ayala Callejón
05/04/1934 La Línea de la Concepción 28
165
Blanco Rafael Blanco Maireles
10/10/1937 Lucena 28
166
Vergara Julián Vergara Medrano
13/09/1913 Olite 28
167
Alfaro Alejandro Alfaro Ligero
23/11/1986 La Palma del Condado 28
168
Goyarán Juan Goyarán Leiceaga
09/08/1940 Oria 28
169
Perera José Jesús Perera López
12/04/1980 Olivenza 28
170
García Saiz José Luis García Saiz
23/09/1940 Getxo 28
171
Alsúa II Rafael Alsúa Alonso
09/05/1923 Irun 28
172
Castro Alfonso Federico Castro Rivera
27/02/1955 Ferrol 28
173
Bazán Pedro Bazán Romero
26/03/1922 La Algaba 28
174
Prendes José Prendes Vega
18/02/1930 Aboño 28
175
Jonathan Sesma Jonathan Sesma González
14/11/1978 Las Palmas de Gran Canaria 28
176
Sampedro Francisco Sampedro Lluesma
28/01/1934 Canet d'en Berenguer 28
177
López Francisco Pérez López
Córdoba 28
178
Serrano Manuel Serrano Pulido
10/09/1972 El Masnou 28
179
Pachón Valentín Sergio Pachón Mosquero
05/02/1977 Madrid 27
180
Morollón Emilio Morollón Estébanez
23/07/1937 Madrid 27
181
Lloret Juan Antonio Lloret Bernat
23/12/1948 Burjassot 27
182
Orejuela Jesús Orejuela Rodríguez
09/02/1958 La Luisiana 27
183
Gual Miguel Gual Agustina
11/05/1911 Barcelona 27
184
Gastón Casas Gastón Ángel Casas Jorge
10/01/1978 Buenos Aires 27
185
Sabino Sabino Andonegui Belaustegui
16/12/1931 Mutriku 27
186
Joseíto José Iglesias Fernández
23/12/1926 Zamora 27
187
Guimerans Manuel Guimerans Correa
18/12/1918 Vigo 27
188
Llorente Joseba Llorente Etxarri
24/11/1979 Hondarribia 27
189
Ríos Pablo Ríos Iñarra
15/10/1926 Pamplona 27
190
Stuani Cristhian Ricardo Stuani Curbelo
12/10/1986 Tala 27
191
José Luis José Luis Vara Olveira
05/10/1958 Muros 27
192
Iriarte Clemente Iriarte Madariaga
25/07/1946 Pamplona 27
193
Salva Salvador Ballesta Vialcho
22/05/1975 Zaragoza 27
194
Ariznabarreta Armando Ariznabarreta Montes
09/04/1922 Barakaldo 27
195
Miguel Miguel Ángel López-Cedrón Freije
03/06/1978 Oviedo 27
196
Manolo Manuel Muñoz Navas
05/09/1962 Barcelona 27
197
Magdaleno Enrique Magdaleno Díaz
04/11/1955 Madrid 27
198
Álvaro Antón Álvaro Antón Camarero
28/12/1983 Pinilla de los Barruecos 27
199
Mentxaka José Luis Mentxaka Fernández
21/04/1942 Bilbao 27
200
Conesa Antonio Conesa Barcelona
26/08/1940 Badalona 27
201
Díaz de Cerio Iñigo Díaz de Cerio Conejero
15/05/1984 Donostia/San Sebastián 27
202
Gento II Julio Gento López
24/04/1939 Guarnizo 27
203
Morales Juan Morales Rubio
02/02/1922 Cieza 27
204
Pozo Rafael Pozo Reinoso
25/04/1967 Barcelona 27
205
Comas Juan Ramón Comas Romero
02/10/1962 Paraná 27
206
Joselín José Domínguez Garrochena
21/02/1938 Huelva 27
207
Ayala I Juan Ayala Callejón
01/05/1924 La Línea de la Concepción 27
208
Roberto Roberto Elvira Estrany
09/05/1963 Barcelona 27
209
Iriguibel Francisco Iriguibel Aristu
18/04/1951 Pamplona 26
210
Palacios César Palacios Chocarro
19/10/1974 Pamplona 26
211
Cea Emilio Cea Medina
03/03/1927 Granada 26
212
Tonín Antonio Navarro Manzanares
29/10/1948 Almassora 26
213
Iván Alonso Iván Daniel Alonso Vallejo
10/04/1979 Montevideo 26
214
Julià Francesc Xavier Julià Fontané
11/07/1961 Sant Gregori 26
215
Torres Enrique García Torres
12/04/1949 Morón de la Frontera 26
216
Fontanet José Fontanet Peris
06/11/1929 Barcelona 26
217
Manolín Manuel Moreno Rodríguez
01/01/1926 Córdoba 26
218
Duran Mario Duran Rubíes
14/10/1933 Balaguer 26
219
Pablo Sánchez Pablo Sánchez Alberto
24/01/1983 Cádiz 26
220
Pedro Vega Pedro Antonio Vega Rodríguez
19/07/1979 Vega de San Mateo 26
221
Ontoria Sebastián Ontoria Escolaza
20/01/1920 Donostia/San Sebastián 26
222
Roa Antonio Roa Sánchez
22/09/1970 Málaga 26
223
Loreto José Luis Rodríguez Loreto
10/02/1971 Sevilla 26
224
Giner José Giner Bleda
07/11/1931 L'Olleria 26
225
Altimira Aureli Altimira Herce
21/02/1968 Cardedeu 26
226
Viña José Ignacio González Viña
04/08/1957 El Puerto de Santa María 26
227
Gallardo José Gallardo López
10/02/1928 La Línea de la Concepción 26
228
Galacho Juan Galacho Murillo
21/03/1932 Málaga 26
229
Nebot José Nebot Navarro
05/09/1947 Nules 26
230
Lolo Gómez Manuel Gómez Martínez
01/04/1934 Madrid 26
231
Costa Juan Costa Font
08/02/1910 Palafrugell 26
232
Vicedo Enrique Vicedo Pascual
06/11/1938 Elda 26
233
Echeverria José Manuel Echeverria Salaverria
17/03/1952 Goizueta 26
234
Rogelio Rogelio Sosa Ramírez
15/04/1943 Coria del Río 26
235
Barrio Melchor Germán Barrio Mora
06/01/1934 Barakaldo 26
236
Urko Vera Urko Vera Mateos
14/05/1987 Barakaldo 26
237
Bordons Ignacio Bordons Vives
25/10/1941 Barcelona 26
238
Calandria Pablo Ignacio Calandria
15/03/1982 Ituzaingó 26
239
Quique González Enrique González Casín
16/05/1990 Valladolid 26
240
Manolo Peña Manuel Jesús González Peña
06/05/1962 Olivares 26
241
De Diego Juan Carlos de Diego Rica
07/08/1966 Burgos 26
242
Vila Jordi Vila Soler
19/05/1929 Santpedor 26
243
Sanchón Felipe Sanchón Huerta
08/04/1982 Barcelona 26
244
Lanzarote Manuel Lanzarote Bruno
20/01/1984 Barcelona 26
245
Fidel Fidel Chaves de la Torre
27/10/1989 La Dehesa de Riotinto 26
246
Fayos Vicente Fayos Soriano
20/04/1922 Valencia 26
247
Gudelj Vladimir Gudelj
27/12/1966 Mostar 26
248
Alzugaray Jesús Noel Alzugaray Balin
11/05/1963 Quebracho 26
249
Martínez José Martínez García
18/08/1940 Regumiel de la Sierra 26
250
Borja García Borja García Freire
02/11/1990 Madrid 26
En actiu la temporada 2019-20
Notificar error