Ranking Gols - 1ª + 2ª

De 2ª es compten dades des de la temporada 1939-40
# País Àlies Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement Gols
1
Messi Lionel Andrés Messi Cuccittini
24/06/1987 Rosario 437
2
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
05/02/1985 Funchal 311
3
Quini Enrique Castro González
23/09/1949 Oviedo 281
4
Zarra Pedro Telmo Zarraonandia Montoya
20/01/1921 Asua 281
5
César César Rodríguez Álvarez
06/07/1920 León 236
6
Pahiño Manuel Fernández Fernández
21/01/1923 San Paio de Navia 235
7
Hugo Sánchez Hugo Sánchez Márquez
11/07/1958 Ciudad de México 234
8
Rubén Castro Rubén Castro Martín
27/06/1981 Las Palmas de Gran Canaria 229
9
Raúl Raúl González Blanco
27/06/1977 Madrid 228
10
Di Stéfano Alfredo Stéfano Di Stéfano Laulhé
04/07/1926 Buenos Aires 227
11
Araujo Juan Araujo Pino
24/11/1920 La Carolina 226
12
Villa David Villa Sánchez
03/12/1981 Tuilla 222
13
Nino Juan Francisco Martínez Modesto
10/06/1980 Vera 217
14
Santillana Carlos Alonso González
23/08/1952 Santillana del Mar 202
15
Mundo Edmundo Suárez de Trabanco
22/01/1916 Barakaldo 196
16
Gorostiza Guillermo Gorostiza Paredes
15/02/1909 Santurtzi 193
17
Arza Juan Arza Íñigo
18/06/1923 Estella 189
18
Campos Francisco Campos Salamanca
08/03/1916 Las Palmas de Gran Canaria 188
19
Badenes Manuel Badenes Calduch
30/11/1928 Castelló de la Plana 181
20
Aduriz Aritz Aduriz Zubeldia
11/02/1981 Donostia/San Sebastián 178
21
Julio Salinas Julio Salinas Fernández
11/09/1962 Bilbao 175
22
Amancio Amancio Amaro Varela
16/10/1939 A Coruña 173
23
Luis Aragonés Luis Aragonés Suárez
28/07/1938 Hortaleza 171
24
Víctor Víctor Manuel Fernández Gutiérrez
17/04/1974 Mérida 167
25
Eto'o Samuel Eto'o Fils
10/03/1981 Nkongsamba 165
26
Abel Abel Fernández Valencia
02/10/1937 Madrid 164
27
Bazán Pedro Bazán Romero
26/03/1922 La Algaba 164
28
Benzema Karim Mostafa Benzema
19/12/1987 Lyon 161
29
Murillo Joaquín Murillo Pascual
27/02/1932 Barcelona 161
30
Butragueño Emilio Butragueño Santos
22/07/1963 Madrid 160
31
Tamudo Raúl Tamudo Montero
19/10/1977 Santa Coloma de Gramenet 159
32
Puskás Ferenc Purczeld Bíró
02/04/1927 Budapest 156
33
Dani Daniel Ruiz-Bazán Justa
28/06/1951 Sopuerta 155
34
Arregui Ángel María Arregui Ergüín
01/10/1926 Arrasate 152
35
Marañón Rafael Carlos Marañón González
23/06/1948 Olite 152
36
Igoa Silvestre Igoa Garciandía
05/09/1920 Añorga 152
37
Moisés Moisés García León
10/07/1971 Sevilla 151
38
Escudero Adrián Escudero García
24/11/1927 Madrid 150
39
Pichi Alonso Àngel Alonso Herrera
17/12/1954 Benicarló 149
40
Carlos Carlos Antonio Muñoz Cobo
25/08/1961 Úbeda 148
41
Griezmann Antoine Griezmann
21/03/1991 Mâcon 147
42
Urzaiz Ismael Urzaiz Aranda
07/10/1971 Tudela 147
43
Galán Enrique Galán Bayarri
06/04/1946 Almàssera 145
44
Jorge Molina Jorge Molina Vidal
22/04/1982 Alcoi 143
45
Martín Mariano Martín Alonso
20/10/1919 Dueñas 141
46
Panizo José Luis López Panizo
12/01/1922 Sestao 140
47
Luis Suárez Luis Alberto Suárez Díaz
24/01/1987 Salto 140
48
Bakero José María Bakero Escudero
11/02/1963 Goizueta 139
49
Epi Epifanio Fernández Berridi
23/04/1919 Donostia/San Sebastián 139
50
Pruden Prudencio Sánchez Hernández
01/09/1916 Babilafuente 139
51
Salva Salvador Ballesta Vialcho
22/05/1975 Zaragoza 139
52
Kubala László Kubala Stecz
10/06/1927 Budapest 138
53
Sabino Sabino Andonegui Belaustegui
16/12/1931 Mutriku 138
54
Pirri José Martínez Sánchez
11/03/1945 Ceuta 135
55
Negredo Álvaro Negredo Sánchez
20/08/1985 Madrid 134
56
Satrústegui Jesús María Satrústegui Azpiroz
12/01/1954 Pamplona 133
57
Caeiro José Valentín Caeiro Igós
14/02/1925 Hondarribia 133
58
Iago Aspas Iago Aspas Juncal
01/08/1987 Moaña 132
59
Pepillo José García Castro
10/06/1933 Melilla 132
60
Rubén Cano Rubén Andrés Cano Martínez
05/02/1951 San Rafael 131
61
Soldado Roberto Soldado Rillo
27/05/1985 Valencia 131
62
Ziganda José Ángel Ziganda Lakunza
01/10/1966 Larrainzar 131
63
Bata Agustín Sauto Arana
11/05/1908 Barakaldo 131
64
Ansola Fernando Ansola San Martín
27/01/1940 Elgoibar 130
65
Penev Lyuboslav Mladenov Penev
31/08/1966 Dobrich 129
66
Arieta Eneko Arieta-Araunabeña Piedra
21/08/1933 Durango 128
67
Forlán Diego Martín Forlán Corazo
19/05/1979 Montevideo 128
68
Gento Francisco Gento López
21/10/1933 Guarnizo 128
69
Uralde Pedro Uralde Hernáez
02/03/1958 Vitoria-Gasteiz 127
70
Stuani Cristhian Ricardo Stuani Curbelo
12/10/1986 Tala 126
71
Kempes Mario Alberto Kempes Chiodi
15/07/1954 Bell Ville 126
72
Herrerita Eduardo Herrera Bueno
05/07/1914 Gijón 126
73
Javi Guerra Javier Guerra Rodríguez
15/03/1982 Vélez-Málaga 125
74
Rafa Rafael Delgado González
24/10/1932 Granada 125
75
Juanito Juan Gómez González
10/11/1954 Fuengirola 125
76
Morientes Fernando Morientes Sánchez
05/04/1976 Cilleros 124
77
David Rodríguez David Rodríguez Sánchez
14/02/1986 Talavera de la Reina 124
78
Gárate José Eulogio Gárate Ormaechea
20/10/1944 Sarandí 123
79
Míchel José Miguel González Martín del Campo
23/03/1963 Madrid 122
80
Veloso José Luis Fidalgo Veloso
23/03/1937 Santiago de Compostela 121
81
Julito Julio Alonso Arribas
01/05/1930 Madrid 121
82
Uche Ikechukwu Tongololiki Mawakavamba Jawarapawara Uche
05/01/1984 Aba 121
83
Cayetano Ré Cayetano Ré Ramírez
07/02/1938 Asunción 120
84
Javi Guerrero Francisco Javier García Guerrero
22/10/1976 Madrid 120
85
Gainza Agustín Gainza Vicandi
28/05/1922 Basauri 119
86
Ortiz José Luis Ortiz Peláez
19/03/1931 Gijón 118
87
Diego Tristán Diego Tristán Herrera
05/01/1976 La Algaba 118
88
Aquino Daniel Toribio Aquino Antúnez
09/06/1965 Chajarí 118
89
Manolo Manuel Sánchez Delgado
17/01/1965 Cáceres 118
90
Bolea Adolfo Bolea Sanz
24/03/1933 Poble Sec 118
91
Fernando Fernando Gómez Colomer
11/09/1965 Valencia 117
92
Ronaldo Ronaldo Luís Nazário de Lima
22/09/1976 Rio de Janeiro 117
93
Xirau Miguel Xirau Borrell
06/10/1930 Mataró 116
94
Waldo Waldo Machado da Silva
09/09/1934 Niterói 116
95
Quino Joaquín Sierra Vallejo
06/09/1945 Sevilla 115
96
Sarabia Manuel Sarabia López
09/01/1957 Gallarta 115
97
Juncosa José Juncosa Bellmunt
02/02/1922 Les Borges Blanques 114
98
Ángel Ángel Luis Rodríguez Díaz
26/04/1987 San Cristóbal de La Laguna 114
99
Mauro Mauro Rodríguez Cuesta
15/01/1932 Vigo 114
100
Gudelj Vladimir Gudelj
27/12/1966 Mostar 114
101
Šuker Davor Šuker
01/01/1968 Osijek 114
102
Hermida Manuel Hermida Losada
09/09/1924 Gondomar 113
103
López Ufarte Roberto López Ufarte
19/04/1958 Fez 112
104
Illán Antonio Illán Serrano
16/06/1948 Callosa de Segura 111
105
Oli Oliverio Jesús Álvarez González
02/04/1972 Oviedo 110
106
Peiró Joaquín Peiró Lucas
29/01/1936 Madrid 110
107
Fernando Torres Fernando José Torres Sanz
20/03/1984 Fuenlabrada 109
108
Salillas Francisco Javier García Ruiz
07/01/1966 Alagón 109
109
Robert Roberto Fernández Bonillo
05/07/1962 Betxí 109
110
Basilio Basilio Nieto Barranco
08/08/1916 Valencia 109
111
Charles Charles Dias de Oliveira
04/04/1984 Belém 108
112
Magdaleno Enrique Magdaleno Díaz
04/11/1955 Madrid 108
113
Higuaín Gonzalo Gerardo Higuaín
10/12/1987 Brest 107
114
Paredes José Paredes Gimeno
01/02/1933 Albal 107
115
Artetxe José Luis Artetxe Muguire
28/06/1930 Getxo 107
116
Julen Guerrero Julen Guerrero López
07/01/1974 Portugalete 107
117
Rivaldo Vítor Borba Ferreira Gomes
19/04/1972 Paulista 107
118
Valdano Jorge Alberto Francisco Valdano Castellano
04/10/1955 Las Parejas 106
119
Mendi Rafael Flores Pérez
30/11/1936 Málaga 106
120
Llorente Joseba Llorente Etxarri
24/11/1979 Hondarribia 105
121
Kodro Mehmed Kodro Šejtanić
12/01/1967 Mostar 105
122
Domínguez Ernesto Domínguez Hernández
09/03/1941 Móra d'Ebre 105
123
Mariano Mariano Uceda Valdelvira
30/01/1922 Beas de Segura 105
124
Hierro Fernando Ruiz Hierro
23/03/1968 Vélez-Málaga 105
125
Roldán Ramón Blanco Jiménez
23/12/1921 Cádiz 105
126
Venancio Venancio Pérez García
22/04/1921 Sestao 105
127
Ontoria Sebastián Ontoria Escolaza
20/01/1920 Donostia/San Sebastián 105
128
Lángara Isidro Lángara Galarraga
25/05/1912 Pasaia 104
129
Catanha Henrique Guedes da Silva
06/03/1972 Recife 103
130
Lizarralde José María Lizarralde Madina
05/02/1941 Legazpi 103
131
Luis Enrique Luis Enrique Martínez García
08/05/1970 Gijón 102
132
Barinaga Sabino Barinaga Alberdi
15/08/1922 Durango 102
133
Unamuno Victorio Unamuno Ibarzabal
21/05/1909 Bergara 101
134
Toché José Verdú Nicolás
01/01/1983 Santomera 100
135
Baltazar Baltazar Maria de Morais Júnior
17/07/1959 Goiânia 100
136
Pocholo José Antonio Fernández Álvarez
18/03/1943 Gijón 100
137
Makaay Rudolphus Antonius Makaay
09/03/1975 Wijchen 100
138
Germán Germán Dévora Ceballos
16/11/1943 Las Palmas de Gran Canaria 100
139
Campanal I Marcelino Guillermo González del Río García de la Llera
09/02/1912 Avilés 100
140
Martínez Català Vicente Martínez Català
31/01/1916 Manises 99
141
Marcaida Félix Marcaida Aurrecoechea
20/11/1931 Loiu 99
142
Prendes José Prendes Vega
18/02/1930 Aboño 98
143
Yordi Jorge González Díaz
14/09/1974 San Fernando 98
144
Zamorano Iván Luis Zamorano Zamora
18/01/1967 Santiago de Chile 98
145
Quique Martín Enrique Martín Sánchez
29/12/1972 Avilés 98
146
Pereda Jesús María Pereda Ruiz de Temiño
15/06/1938 Medina de Pomar 98
147
Claudio Claudio Barragán Escobar
10/04/1964 Manises 98
148
Tejada Justo Tejada Martínez
06/01/1933 Barcelona 98
149
Rincón Hipólito Rincón Povedano
28/04/1957 Madrid 98
150
Pichi Lucas Argimiro Pérez García
14/03/1959 Camponaraya 97
151
Asensi Juan Manuel Asensi Ripoll
23/09/1949 Alicante 97
152
Calvo Ángel Calvo Olascoaga
01/03/1919 Barakaldo 97
153
Manel Manel Martínez Fernández
03/11/1973 Ripollet 96
154
Joseíto José Iglesias Fernández
23/12/1926 Zamora 96
155
Basora Estanislao Basora Brunet
18/11/1926 Valls de Torroella 95
156
Morollón Emilio Morollón Estébanez
23/07/1937 Madrid 95
157
Bolo Jon Andoni Pérez Alonso
05/03/1974 Bilbao 95
158
Morera Vicente Morera Amigó
24/01/1919 Silla 95
159
Pardeza Miguel Pardeza Pichardo
08/02/1965 La Palma del Condado 95
160
José Juan José Juan Gutiérrez Déniz
12/05/1941 Santa Cruz de Tenerife 95
161
Quique Setién Enrique Setién Solar
27/09/1958 Santander 95
162
Pío Nicasio Jesús Pío Alonso García
16/03/1925 Gijón 95
163
Pauet Vicente Pascual Sebastiá
15/05/1926 Castelló de la Plana 94
164
Alsúa II Rafael Alsúa Alonso
09/05/1923 Irun 94
165
Paquito José Francisco Sánchez González
04/01/1964 Madrid 93
166
Rosendo Hernández Rosendo Hernández González
11/03/1922 Santa Cruz de La Palma 93
167
Echeverria José Manuel Echeverria Salaverria
17/03/1952 Goizueta 93
168
Arcas Julián Arcas Sánchez
07/01/1926 Vélez-Blanco 93
169
Roig Francisco Roig Zamora
15/09/1915 Santa Cruz de Tenerife 93
170
Pizzi Juan Antonio Pizzi Torroja
07/06/1968 Santa Fe 92
171
Ricardo Ricardo Alós Bailach
11/10/1931 Moncada 92
172
Lolo Gómez Manuel Gómez Martínez
01/04/1934 Madrid 92
173
Paco Francisco Machín Fernández de la Puente
17/11/1958 Palma 92
174
Kovačević Darko Kovačević
18/11/1973 Kovin 92
175
Iraragorri José Iraragorri Ealo
16/03/1912 Basauri 92
176
Manolín Cuesta Manuel de la Cuesta Martínez
26/02/1950 Córdoba 92
177
Mel José Mel Pérez
28/02/1963 Madrid 92
178
Cabrera Luis Mario Cabrera Molina
09/07/1956 La Rioja 92
179
Esnáider Juan Eduardo Esnáider Belén
05/03/1973 Mar del Plata 92
180
Uriarte Fidel Uriarte Macho
01/03/1945 Sestao 92
181
Milošević Savo Milošević
02/09/1973 Bijeljina 91
182
Sampedro Francisco Sampedro Lluesma
28/01/1934 Canet d'en Berenguer 91
183
Kluivert Patrick Stephan Kluivert
01/07/1976 Amsterdam 91
184
Regueiro Luis Regueiro Pagola
01/07/1908 Irun 91
185
Fuertes Antonio Fuertes Pascual
03/12/1929 Benimàmet 91
186
Carlos Carlos Ruiz Herrero
07/06/1948 Bilbao 91
187
Rivera Cesáreo Rivera Pérez
09/03/1940 O Carballiño 91
188
Del Pino Juan del Pino Díaz
24/06/1914 Santa Cruz de Tenerife 91
189
Higuera Francisco Higuera Fernández
30/01/1965 Escurial 90
190
Iriondo Rafael Iriondo Aurtenetxea
24/10/1918 Gernika 90
191
Molowny Luis Molowny Arbelo
12/05/1925 Santa Cruz de Tenerife 90
192
Zaldúa José Antonio Zaldúa Urdanavia
15/12/1941 Elizondo 90
193
Güiza Daniel González Güiza
17/08/1980 Jerez de la Frontera 90
194
Ayala I Juan Ayala Callejón
01/05/1924 La Línea de la Concepción 90
195
Bermejo Mario Bermejo Castanedo
07/10/1978 Santander 90
196
Begiristain Aitor Begiristain Mújika
12/08/1964 Olaberria 90
197
Vázquez Juan Vázquez Toledo
05/03/1930 La Línea de la Concepción 89
198
Miguel Miguel Sánchez Rus
10/03/1937 Cádiz 89
199
Kanouté Frédéric Kanouté
02/09/1977 Sainte-Foy-lès-Lyon 89
200
Juan Sánchez Juan Ginés Sánchez Romero
15/05/1972 Aldaia 89
201
Etxeberria Joseba Andoni Etxeberria Lizardi
05/09/1977 Elgoibar 89
202
Aitor Aguirre Aitor Martín Aguirre Uriarte
11/11/1949 Sondika 89
203
Landaburu Jesús Landaburu Sagüillo
24/01/1955 Guardo 89
204
Miguel Miguel González Pérez
27/04/1927 Santa Cruz de La Palma 89
205
Barrios José Antonio Barrios Olivero
21/03/1949 Santa Cruz de Tenerife 88
206
Mijatović Predrag Mijatović
19/01/1969 Podgorica 88
207
Rubén Navarro Rubén Navarro Méndez
06/06/1978 Sallent 88
208
Elicegui Julio Antonio Elicegui Cans
05/12/1910 Castejón 88
209
Milojević Goran Milojević Radivojević
06/12/1964 Arandelovac 88
210
Bilić Mate Bilić
23/10/1980 Split 88
211
Vallejo José Vallejo Rodríguez
30/07/1934 León 88
212
Antonio Antonio Pedrero Rodríguez
24/02/1929 Santa Cruz de Tenerife 88
213
Raúl García Raúl García Escudero
11/07/1986 Zizur Nagusia 88
214
Iriguibel Francisco Iriguibel Aristu
18/04/1951 Pamplona 88
215
Méndez Domingo Méndez Díaz
01/03/1926 Santa Cruz de Tenerife 88
216
Churruca José Ignacio Churruca Sistiaga
28/01/1949 Zarautz 87
217
Llorente Fernando Javier Llorente Torres
26/02/1985 Pamplona 87
218
Echevarría Esteban Echevarría Olabarrieta
16/01/1923 Deusto 87
219
Schuster Bernhard Schuster
22/12/1959 Augsburg 87
220
Mejías José Manuel Mejías López
21/01/1959 Cádiz 87
221
Guimerans Manuel Guimerans Correa
18/12/1918 Vigo 87
222
Víctor Casadesús Víctor Manuel Casadesús Castaño
28/02/1985 S'Arenal 87
223
Romero Juan Ángel Romero Isasi
27/12/1934 Campo Grande 87
224
Sergio García Sergio García de la Fuente
09/06/1983 Barcelona 87
225
Seguí Vicente Seguí García
13/12/1927 Valencia 87
226
Bebeto José Roberto Gama de Oliveira
16/02/1964 Salvador 86
227
Aloy Luis Aloy Vidal
08/02/1930 Santa Coloma de Gramenet 86
228
Morete Carlos Manuel Morete Markov
14/01/1952 Vicente López 86
229
Bodipo Rodolfo Bodipo Díaz
25/10/1977 Dos Hermanas 85
230
Escolà José Escolà Segalès
29/10/1914 Barcelona 85
231
Adelardo Adelardo Rodríguez Sánchez
26/09/1939 Badajoz 85
232
Alfonso Alfonso Pérez Muñoz
26/09/1972 Getafe 85
233
Doménech Manuel Doménech Pinto
04/12/1925 Castelló de la Plana 85
234
Diarte Carlos Martínez Diarte
26/01/1954 Asunción 85
235
Coque Gerardo Coque Benavente
09/03/1928 Valladolid 84
236
Pandiani Walter Gerardo Pandiani Urquiza
27/04/1976 Montevideo 84
237
Roque Olsen Roque Germán Olsen Fontana
09/09/1925 Viale 84
238
José Mari José María Romero Poyón
10/12/1978 Sevilla 84
239
Wilson Wilson Alfredo Jones Rodríguez
19/05/1934 O Barco de Valdeorras 84
240
Areta II Esteban Areta Vélez
14/04/1932 Pamplona 84
241
Álvarez Manuel Álvarez Benítez
04/01/1947 Arcos de la Frontera 84
242
Costa Juan Costa Font
08/02/1910 Palafrugell 84
243
Zalazar José Luis Zalazar Rodríguez
26/10/1963 Montevideo 84
244
Salamanca Eliseo Salamanca Franco
03/04/1953 Madrid 83
245
Juanín Juan García Díaz
22/05/1940 Nerva 83
246
Stoichkov Hristo Stoichkov
08/02/1966 Plovdiv 83
247
Gento III Antonio Gento López
25/10/1940 Guarnizo 83
248
Rexach Carles Rexach Cerdà
13/01/1947 Barcelona 83
249
Polster Anton Polster
10/03/1964 Wien 83
250
Saras José Saras Zubizarreta
20/03/1920 Deusto 83
En actiu la temporada 2019-20