2021-222011-122001-021991-921981-821971-721961-62 121951-52 121941-42 1231931-32
2020-212010-112000-011990-911980-811970-711960-61 121950-51 121940-41 121930-31
2019-202009-101999-001989-901979-801969-701959-60 121949-50 121939-40 123451929-30
2018-192008-091998-991988-891978-791968-691958-59 121948-491928-29 12
2017-182007-081997-981987-881977-781967-68 121957-58 121947-48
2016-172006-071996-971986-871976-771966-67 121956-57 121946-47
2015-162005-061995-961985-861975-761965-66 121955-56 121945-461935-36 123
2014-152004-051994-951984-851974-751964-65 121954-55 121944-451934-35 123
2013-142003-041993-941983-841973-741963-64 121953-54 121943-441933-34
2012-132002-031992-931982-831972-731962-63 121952-53 121942-43 1231932-33

prev Tercera División - Grupo Fase de ascenso1959-60 next
Fase de ascenso
Fase de ascenso

Partits

Tipus Data Local Resultat Visitant
Semifinal (Ida) 22/05/1960 La Felguera Arsenal CF
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Gimnástica de Torrelavega Salamanca
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Real Unión Arenas SD
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Atlético Baleares CD Fabra y Coats
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Crevillente Industrial Castellón
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Algeciras CD Puerto
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Pontevedra Caudal
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Burgos Arenas Club
Semifinal (Ida) 22/05/1960 UD Amistad San Sebastián
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Manacor Hércules
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Manchego Olímpico de Játiva
Semifinal (Ida) 22/05/1960 Jerez CD CD Málaga
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Arsenal CF La Felguera
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Gimnástica de Torrelavega Salamanca
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Real Unión Arenas SD
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 CD Fabra y Coats Atlético Baleares
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Castellón Crevillente Industrial
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 CD Puerto Algeciras
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Caudal Pontevedra
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Arenas Club Burgos
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 San Sebastián UD Amistad
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Hércules Manacor
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 Olímpico de Játiva Manchego
Semifinal (Vuelta) 29/05/1960 CD Málaga Jerez CD
Semifinal (Desempate) 31/05/1960 Pontevedra Caudal
Semifinal (Desempate) 31/05/1960 Olímpico de Játiva Manchego
Final (Ida) 05/06/1960 La Felguera Salamanca
Final (Ida) 05/06/1960 Manresa Arenas SD
Final (Ida) 05/06/1960 Atlético Baleares Castellón
Final (Ida) 05/06/1960 Calvo Sotelo Algeciras
Final (Ida) 05/06/1960 Pontevedra Burgos
Final (Ida) 05/06/1960 San Sebastián Figueras
Final (Ida) 05/06/1960 CD Hospitalet Hércules
Final (Ida) 05/06/1960 Olímpico de Játiva CD Málaga
Final (Vuelta) 12/06/1960 Salamanca La Felguera
Final (Vuelta) 12/06/1960 Arenas SD Manresa
Final (Vuelta) 12/06/1960 Castellón Atlético Baleares
Final (Vuelta) 12/06/1960 Algeciras Calvo Sotelo
Final (Vuelta) 12/06/1960 Burgos Pontevedra
Final (Vuelta) 12/06/1960 Figueras San Sebastián
Final (Vuelta) 12/06/1960 Hércules CD Hospitalet
Final (Vuelta) 12/06/1960 CD Málaga Olímpico de Játiva
Final (Desempate) 14/06/1960 Castellón Atlético Baleares
Final (Desempate) 16/06/1960 Pontevedra Burgos

Top 10

    Nom Equip Pos Gols GolsPP
Olano San Sebastián
62.00
Ferreiro Pontevedra
30.60
Rius CD Málaga
30.75
Coco CD Málaga
21.00
Goñi Burgos
20.67
Ribera Figueras
21.00
Carballinés Pontevedra
10.17
Guillermo Pontevedra
10.17
Borredá CD Málaga
10.25
Pipi Suárez CD Málaga
10.25
    Nom Equip Pos Minuts
Tito Estévez Pontevedra
570
Kaki Pontevedra
570
Deza Pontevedra
570
Cholo Pontevedra
570
Marcelino Pontevedra
570
Carballinés Pontevedra
570
Guillermo Pontevedra
570
Fidel Pontevedra
570
Ferreiro Pontevedra
480
Pirelo Pontevedra
478
    Nom Equip Pos Grogues
    Nom Equip Pos Vermelles
Pirelo Pontevedra
1
Coco CD Málaga
1
Valle San Sebastián
1
Monasterio Burgos
1
Ribera Figueras
1
Gols:
121
Promig golejador:
2.75
Targetes Grogues:
0
Targetes Grogues Per Partit:
0.00
Expulsions:
5
Expulsions Per Partit:
0.11
Victòries locals:
28
Victòries visitants:
5
Empats:
11
Màxima victòria local:
8 - 0 Gimnástica de Torrelavega-Salamanca
Màxima victòria visitant:
1 - 3 CD Hospitalet-Hércules

Equips

Equip País P PG PE PP % GF GC TG TV
CD Málaga
4 4 0 0
100%
8 2 0 1
Pontevedra
6 3 2 1
50%
33%
17%
6 4 0 1
Hércules
4 3 1 0
75%
25%
8 2 0 0
Castellón
5 3 1 1
60%
20%
20%
9 5 0 0
Burgos
5 3 0 2
60%
40%
7 5 0 1
Algeciras
4 2 1 1
50%
25%
25%
5 2 0 0
San Sebastián
4 2 1 1
50%
25%
25%
8 5 0 1
Atlético Baleares
5 2 1 2
40%
20%
40%
7 8 0 0
Gimnástica de Torrelavega
2 2 0 0
100%
9 0 0 0
Olímpico de Játiva
5 1 2 2
20%
40%
40%
8 8 0 0
La Felguera
4 2 0 2
50%
50%
9 11 0 0
Manresa
2 1 1 0
50%
50%
4 1 0 0
Real Unión
2 1 1 0
50%
50%
3 1 0 0
Arsenal CF
2 1 0 1
50%
50%
5 6 0 0
Caudal
3 0 2 1
66%
34%
1 2 0 0
Calvo Sotelo
2 1 0 1
50%
50%
1 2 0 0
Figueras
2 1 0 1
50%
50%
4 6 0 1
Manchego
3 0 2 1
66%
34%
3 6 0 0
Arenas SD
4 0 2 2
50%
50%
2 7 0 0
Salamanca
4 1 0 3
25%
75%
6 12 0 0
CD Fabra y Coats
2 0 1 1
50%
50%
2 3 0 0
UD Amistad
2 0 1 1
50%
50%
1 2 0 0
Crevillente Industrial
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Manacor
2 0 1 1
50%
50%
0 2 0 0
CD Puerto
2 0 1 1
50%
50%
1 3 0 0
Arenas Club
2 0 0 2
100%
1 4 0 0
Jerez CD
2 0 0 2
100%
0 3 0 0
CD Hospitalet
2 0 0 2
100%
2 6 0 0