Ranking Jugats Consecutius Encaixant - 1ª + 2ª + 2ªB

# País Nom Pos Data de naixement Lloc de naixement Partits Temporada
1
EmeryAntonio Emery Arocena
26/07/1905 Hondarribia 54 1928-32
2
DauderVicente Dauder Guardiola
25/11/1924 Valencia 40 1948-53
3
LiloManuel Rodríguez Pazó
08/04/1902 Vigo 38 1928-34
4
CompanyAndrés Company Ramis
30/08/1921 Inca 36 1946-51
5
RaudonaLuis Raudona Camúñez
12/09/1965 Santiponce 35 1997-99
6
MorenoJosé García Díaz
14/02/1919 Vigo 33 1942-46
7
Diego AlvesDiego Alves Carreira
24/06/1985 Rio de Janeiro 32 2010-12
8
LevaRafael Leva Molano
27/09/1981 Barcelona 32 2001-11
9
LafuenteIñaki Lafuente Sancha
24/01/1976 Barakaldo 29 2001-04
10
PérezJosé Pérez García
24/10/1908 Las Palmas de Gran Canaria 28 1940-44
11
LinoJosé Lino Fervenza Faria
10/09/1969 Moaña 27 1998-01
12
SiónManuel Álvarez Sión
01/01/1928 La Felguera 27 1953-55
13
PedrínPedro Casabona Casabona
1908 Los Corrales de Buelna 27 1934-40
14
RoggeroMiguel Ángel Roggero González
1954 26 1984-85
15
ÓscarÓscar Álvarez González
01/05/1902 Oviedo 26 1929-32
16
JuanmiJuan Miguel García Inglés
09/03/1971 Cartagena 25 2000-01
17
EgurenNorberto Eguren Vitorica
06/06/1921 Arrigorriaga 25 1949-51
18
LlorenteFernando Llorente Sanz
10/07/1921 Sestao 24 1949-51
19
David GilDavid Gil Mohedano
11/01/1994 Madrid 24 2015-21
20
Mario RuyalesMario Fernández Ruyales
25/09/1984 Madrid 24 2007-10
21
VíctorVíctor Marco Sánchez
04/06/1973 Barcelona 24 1993-95
22
AizkorretaJorge Aizkorreta Jurado
06/02/1974 Barakaldo 24 1998-01
23
PalmaJosé Palma Ferreira
10/07/1921 Cantillana 23 1939-48
24
Sánchez RojasJosé Fernández Sánchez de Rojas
30/01/1935 Torrejón de Ardoz 23 1957-60
25
José RamónJosé Ramón Machi
11/12/1931 Alginet 23 1952-59
26
NauzetCecilio Nauzet Pérez González
01/03/1985 Las Palmas de Gran Canaria 23 2004-07
27
SolansMiguel Solans Vila
10/04/1921 Artesa de Segre 23 1948-51
28
YarzaEnrique Yarza Soraluce
21/10/1930 Donostia/San Sebastián 23 1959-61
29
AouateDavid Aouate
17/10/1977 Nazareth Illit 23 2012-13
30
PitaJosé González Suárez
07/01/1927 Ourense 23 1951-53
31
BeristainTiburcio Beristáin Berriozabal
06/12/1904 Elgoibar 23 1931-33
32
AvelinoJosé Avelino Fernández Sahelices
09/08/1969 La Vid de Gordón 23 1994-95
33
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias
02/09/1963 Mieres 23 1997-99
34
PedrosaJuan Rafael Pedrosa Cano
14/08/1906 Sevilla 23 1928-35
35
ArbizuJon Arbizu Sotes
27/07/1971 Donostia/San Sebastián 22 1993-94
36
Sergio SánchezSergio Sánchez Izquierdo
27/09/1986 Madrid 22 2011-13
37
ÑitoCipriano Antonio González Rivero
16/09/1939 Santa Cruz de Tenerife 22 1964-67
38
Pérez ZabalaAlberto Pérez Zabala
06/04/1925 Bilbao 22 1943-52
39
ZarraonandiaTomás Antonio Zarraonandia Montoya
28/12/1910 Mungia 22 1928-31
40
ArocenaJosé Javier González Arocena
12/04/1935 Lasarte-Oria 22 1959-60
41
AizkorretaJorge Aizkorreta Jurado
06/02/1974 Barakaldo 22 1996-98
42
PaquilloFrancisco Carmona Reina
10/07/1922 Sevilla 22 1941-44
43
ZamoritaLuis de Miguel Planas Lázaro
14/01/1924 Zaragoza 22 1941-51
44
BouchardYoann Christian Bouchard
01/12/1976 La Charité 22 2005-08
45
BizarroJosé Manuel Fernandes da Silva Sykes Bizarro
11/01/1970 Matosinhos 21 1998-99
46
RamónRamón Sánchez Algaba
18/09/1979 El Viso del Alcor 21 2007-09
47
Sergio AragonesesSergio Aragoneses Almeida
01/02/1977 Porriño 21 2010-11
48
ManolínManuel Rodríguez Iglesias
01/01/1951 Oviedo 21 1977-79
49
NebotJosé Ramón Nebot Canós
27/06/1910 Vila-real 21 1928-32
50
SánchezAntonio Sánchez Rodríguez
20/10/1920 La Orotava 21 1943-45
51
EgusquizaRafael Egusquiza Aurrecoechea
05/02/1912 Erandio 21 1933-36
52
RemiroAlejandro Remiro Gargallo
24/03/1995 Cascante 21 2015-16
53
LestónManuel Cordeiro Lestón
28/02/1926 Vigo 21 1949-55
54
JesúsJesús Martínez Cordón
23/11/1930 Santurtzi 21 1956-57
55
AbeijónJuan Ramón Abeijón Castro
27/01/1921 Noia 21 1943-45
56
OrencioOrencio González Romero
29/10/1918 Alagón 21 1939-44
57
EmilioEmilio José Romero Belluga
18/10/1984 Albacete 21 2011-20
58
MadrilesRogelio Rodríguez Milo
22/11/1934 Monforte de Lemos 21 1960-63
59
OrtegaJuan Ambrosio Delgado Ortega
19/10/1924 Santa Cruz de Tenerife 21 1949-52
60
PepínJosé Casas Gris
16/11/1931 Valencia 20 1964-66
61
EduEduardo García Ayala
23/08/1932 Bilbao 20 1955-57
62
Igor PrietoIgor Prieto Sodupe
01/02/1977 Donostia/San Sebastián 20 1998-00
63
Sergio ÁlvarezSergio Álvarez Conde
03/08/1986 Catoira 20 2006-08
64
FlorenzaFrancisco Florenza Gobern
30/05/1912 Barcelona 20 1940-41
65
RomeroRafael Romero Vázquez
15/03/1954 Huelva 20 1977-79
66
PiñolJoan Piñol Voltés
14/10/1937 Tortosa 20 1957-61
67
AizpurúaJosé Ignacio Aizpurúa Alzaga
05/05/1970 Irun 20 1995-96
68
Juan PedroJuan Pedro García Fernández
06/07/1971 Santa Cruz de Tenerife 20 1989-93
69
YarzaEnrique Yarza Soraluce
21/10/1930 Donostia/San Sebastián 20 1958-60
70
Juan AlonsoJuan Adelarpe Alonso
13/12/1927 Hondarribia 20 1949-51
71
MeléndezCarlos Meléndez Latorre
26/01/1957 Bilbao 20 1977-79
72
YosuJosu Anuzita Alegría
13/01/1964 Getxo 20 1991-94
73
AbeijónJuan Ramón Abeijón Castro
27/01/1921 Noia 20 1952-54
74
BermellJosé Ramón Bermell Sabater
26/03/1962 Palma 20 1981-83
75
PitaJosé González Suárez
07/01/1927 Ourense 20 1956-59
76
WhalleyÓscar Alexander Whalley Guardado
29/03/1994 Zaragoza 20 2014-16
77
MiróLluís Miró Doñate
03/03/1913 Barcelona 20 1941-43
78
IraizozGorka Iraizoz Moreno
06/03/1981 Antsoain 20 2008-09
79
OrmazabalKepa Ormazabal Artetxe
25/04/1966 Bilbao 20 1986-88
80
LoberaMartín Lobera Bascuñana
14/02/1929 Santander 20 1957-59
81
ZubiaurreAndoni Zubiaurre Dorronsoro
04/12/1996 Ordizia 20 2018-19
82
BarrieJosé Antonio Barrie Sánchez del Cueto
28/07/1915 Getxo 20 1939-43
83
BorjaFrancisco de Borja Benegas Alarcón
03/07/1962 Córdoba 20 1984-86
84
TarrasaAntonio Tarrasa
20 1948-50
85
OlivaresJosé María Olivares Rivas
16/07/1959 Arganda del Rey 20 1984-86
86
BustoJosé María Busto Llano
12/11/1923 Portugalete 20 1953-55
87
PacoFrancisco Ruiz Brenes
02/03/1948 San Fernando 20 1977-80
88
AcuñaJuan Acuña Naya
13/02/1923 A Coruña 19 1944-46
89
LealAlejandro Leal Rodríguez
19/06/1950 Donostia/San Sebastián 19 1977-79
90
Julio IglesiasJulio José Iglesias Rouget
26/09/1972 Avilés 19 1994-96
91
TriasJosé Trias Solé
16/10/1921 Barcelona 19 1948-51
92
ZamorucaGregorio de la Fuente Perales
18/08/1931 Santander 19 1953-55
93
SantamaríaJuan José Santamaría Rodríguez
22/05/1947 Bilbao 19 1975-77
94
BelmanJosé Francisco Belman González
16/06/1971 Málaga 19 1994-99
95
Javi VarasJavier Varas Herrera
10/09/1982 Sevilla 19 2012-13
96
DennisDennis Díaz Fernández
08/08/1992 Mieres 19 2012-13
97
FrancàsJosé Francàs Casas
09/10/1915 Barcelona 19 1940-43
98
KellerKasey Christopher Keller
29/11/1969 Lacey 19 2000-01
99
LópezJosé Luis López González
1928 Erandio 19 1949-50
100
César QuesadaCésar Miguel Quesada de la Gala
06/07/1969 Madrid 19 1988-89
101
Sánchez BrotoFrancisco Javier Sánchez Broto
25/08/1971 Barcelona 19 1997-05
102
HigesJosé Luis Higes Casalengua
09/08/1959 El Sotillo 19 1982-89
103
CabañasJosé Cabañas Torres
21/10/1923 Madrid 19 1949-51
104
EmeryAntonio Emery Arocena
26/07/1905 Hondarribia 19 1932-35
105
OlmedoJavier Olmedo López
17/04/1994 Toledo 19 2018-22
106
SotresDaniel Eduardo Sotres Castañeda
21/05/1993 Santiago de Cudeyo 19 2014-15
107
HiginioHiginio Martí Monferrer
24/03/1925 Castelló de la Plana 19 1951-55
108
Brais PereiroBrais Pereiro Troncoso
15/05/1991 Porriño 19 2018-20
109
KameniIdriss Carlos Kameni
18/02/1984 Douala 19 2008-09
110
ManzanoAntonio Manzano García
03/11/1919 Puebla de Soto 19 1942-51
111
MatéJavier Maté Berzal
17/10/1957 Aldealengua de Santa María 19 1978-81
112
Toni GarcíaJosé Antonio García Aparicio
24/01/1976 Córdoba 19 2008-10
113
CasillasIker Casillas Fernández
20/05/1981 Móstoles 19 2003-04
114
Javi FernándezJavier Fernández Sanz
21/08/1978 Madrid 18 2004-06
115
RaúlRaúl Domínguez Carral
01/11/1986 Sarón 18 2014-15
116
FérezÁngel Férez Crespo
20/01/1966 Sevilla 18 1989-92
117
NicolauRafael Nicolau Rayo
11/11/1947 Inca 18 1967-71
118
Biel RibasGabriel Ribas Ródenas
02/12/1985 Palma 18 2011-13
119
PanchoAntonio Olivares Sánchez
07/11/1941 Linares 18 1967-69
120
TriasJosé Trias Solé
16/10/1921 Barcelona 18 1946-48
121
CollRamón Coll Cabarrocas
18/09/1941 Calella 18 1967-69
122
AlmansaAntonio Almansa Ortega
21/06/1928 Montcada i Reixac 18 1951-53
123
CanoEnrique Cano Sayas
07/09/1907 Valencia 18 1931-34
124
FontBernat Font Ferrer
19/03/1972 Ariany 18 1995-98
125
BenitoÓscar Cándido Benito Fernández
01/06/1974 Madrid 18 2000-03
126
GonzálezSilvestre González Diago
08/12/1958 La Vall d'Uixó 18 1982-84
127
BecerraIsaac Becerra Alguacil
18/06/1988 Badalona 18 2006-13
128
CastillaJuan Carlos Castilla Gómez
10/06/1978 Huelva 18 2007-09
129
Leo FrancoLeonardo Neorén Franco Ansío
20/05/1977 Buenos Aires 18 2002-03
130
AlexAlex Martins Pereira
26/06/1947 Paraná 18 1978-80
131
Moisés TrujilloMoisés Javier Trujillo Suárez
18/01/1970 Las Palmas de Gran Canaria 18 1987-93
132
PérezJuan Antonio Pérez Sáez
21/09/1952 Las Palmas de Gran Canaria 18 1986-88
133
JesúsJesús Bernáldez Moreno
19/08/1903 Villanueva del Ariscal 18 1928-31
134
ZubikaraiEñaut Zubikarai Goñi
26/02/1984 Ondarroa 18 2012-15
135
SolerMiguel Soler Valencia
13/09/1930 Badalona 18 1954-56
136
RobertoRoberto Jiménez Gago
10/02/1986 Fuenlabrada 18 2012-18
137
GarcíaJuan García Pérez-Chuecos
07/09/1930 Santa Coloma de Gramenet 18 1954-57
138
SuárezJosé Aurelio Suárez García
18/12/1995 Gijón 18 2014-17
139
Orlando QuintanaOrlando Quintana García
25/03/1978 Las Palmas de Gran Canaria 18 2003-04
140
López VallejoJavier López Vallejo
25/09/1975 Pamplona 18 2001-07
141
IraizozGorka Iraizoz Moreno
06/03/1981 Antsoain 18 2010-12
142
VélezJulio Vélez Calzada
13/06/1924 Durango 18 1945-55
143
MínguezJosé Félix Mínguez Muñoz
13/01/1967 Madrid 18 1997-01
144
BernabéÁngel Bernabé Acosta
11/08/1987 Velada 18 2007-12
145
GorrochateguiMatías Gorrochategui Aramburu
01/02/1943 Idiazabal 18 1966-70
146
Sergio PérezSergio Pérez Leyva
15/05/1993 Vitoria-Gasteiz 18 2016-17
147
GoicoecheaJosé María Goicoechea Ibarguren
23/05/1940 Irun 18 1963-66
148
GuillermoGuillermo Suárez Rodríguez
13/06/1978 Oviedo 18 2001-03
149
Diego AlvesDiego Alves Carreira
24/06/1985 Rio de Janeiro 18 2015-17
150
BustoJosé María Busto Llano
12/11/1923 Portugalete 18 1945-46
151
MoraPere Valentí Mora Mariné
18/12/1947 Vilaplana 18 1978-80
152
SerafínSerafín Guillén Folch
12/10/1969 Barcelona 18 1996-97
153
GalarragaRomán Galarraga Salegui
09/08/1921 Deba 18 1944-45
154
Seva SantosJuan Seva Santos
17/05/1928 Alicante 18 1953-56
155
RascheJavier Rasche Castilla
18/12/1971 Getxo 18 1996-98
156
FlorenzaFrancisco Florenza Gobern
30/05/1912 Barcelona 18 1934-40
157
RoggeroMiguel Ángel Roggero González
1954 17 1982-84
158
GianniIan Cassaro Usart
04/10/1992 Lloret de Mar 17 2020-21
159
AlonsoJosé Alonso Míguez
09/12/1933 A Coruña 17 1954-57
160
PinillosFrancisco Javier Pinillos Fernández
26/10/1969 Santander 17 1991-96
161
GilJuan Antonio Gil Samper
12/07/1940 Elda 17 1962-64
162
RafaRafael Martínez Francés
01/11/1986 Ciudad Real 17 2011-14
163
LasherasPedro de las Heras Martínez
04/03/1931 Madrid 17 1958-62
164
LafuentePergentino Lafuente García
04/03/1913 Avilés 17 1935-40
165
FerrerRafael Ferrer Guillem
22/12/1930 Valencia 17 1952-54
166
Pablo CastroPablo Castro Fuentes
01/10/1973 Porto do Son 17 2009-10
167
FontVicente Font Mestres
25/12/1922 Barcelona 17 1949-53
168
N'KonoThomas N'Kono
20/07/1956 Dizangue 17 1988-89
169
UrrutiFrancisco Javier González Urruticoechea
17/02/1952 Donostia/San Sebastián 17 1977-78
170
MisJuan Mis Quintana
22/01/1934 Girona 17 1958-61
171
IsidroIsidro Rodríguez Gómez
07/12/1898 Ourense 17 1930-32
172
CastelJordi Castel Casola
15/03/1954 Barcelona 17 1985-86
173
HurtadoFrancisco Hurtado Sáez
20/05/1925 Tetuán 17 1949-52
174
MasipJordi Masip López
03/01/1989 Sabadell 17 2011-13
175
ToñoAntonio Rodríguez Martínez
17/12/1979 Alicante 17 2011-13
176
CastelJordi Castel Casola
15/03/1954 Barcelona 17 1979-80
177
GrandaJosé Emilio Granda García
17/09/1959 Avilés 17 1981-82
178
ErnestoErnesto García Ruiz
18/07/1973 Barcelona 17 1994-97
179
PachecoSalvador Fernández-Pacheco Fernández-Pacheco
11/11/1909 Manzanares 17 1934-36
180
EduardoEduardo Pérez Morán
02/12/1976 Madrid 17 1996-97
181
Imanol EtxeberriaImanol Etxeberria Egaña
27/03/1973 Bergara 17 1999-02
182
SererSalvador Serer Pascual
30/04/1922 Valencia 17 1944-47
183
ArroyoDiego Arroyo Berrocal
03/01/1983 Madrid 17 2007-09
184
Juan PabloJuan Pablo Colinas Ferreras
02/09/1978 León 17 2011-12
185
TriasJosé Trias Solé
16/10/1921 Barcelona 17 1951-53
186
FlorenzaLázaro Florenza Rifà
25/12/1904 Sant Feliu de Guíxols 17 1928-30
187
Jaime JiménezJaime Jiménez Merlo
10/12/1980 Valdepeñas 17 2007-11
188
Joaquín RamónJoaquín Ramón Ñíguez Rodríguez
06/07/1965 Rafal 17 1992-93
189
FlorenzaLázaro Florenza Rifà
25/12/1904 Sant Feliu de Guíxols 17 1929-31
190
SimónFrancisco Simón Calvet
11/10/1917 Barcelona 17 1949-51
191
PujolRicardo Pujol Panadés
05/10/1921 Lleida 17 1944-46
192
TocónFrancisco José Tocón Petriz
18/03/1953 San Fernando 17 1977-78
193
UnanuaJesús Unanua Becerril
23/06/1969 Pamplona 17 1997-98
194
CapóAndreu Capó Monjó
23/05/1944 Ciutadella de Menorca 17 1981-83
195
Sergio ÁlvarezSergio Álvarez Conde
03/08/1986 Catoira 17 2009-10
196
Aitor FernándezAitor Fernández Abarisketa
03/05/1991 Arrasate 17 2019-20
197
MarzáGonzalo Marzá Trilles
10/04/1916 Vilafamés 17 1949-52
198
Claudio BravoClaudio Andrés Bravo Muñoz
13/04/1983 Buin 17 2010-12
199
EmilioEmilio José Isierte Aguilar
13/11/1963 Amposta 17 1992-94
200
BernardoBernardo Domínguez Fernández
06/07/1979 Zafra 17 1999-02
201
RamónRamón Sánchez Algaba
18/09/1979 El Viso del Alcor 17 2010-12
202
VelascoJuan Zambudio Velasco
25/11/1922 Alquerías 17 1953-56
203
SteleaBogdan Gheorghe Stelea
05/12/1967 București 17 1998-99
204
BermúdezJosé Bermúdez Melero
05/05/1938 Jaén 17 1964-65
205
ArturoArturo González García
15/08/1981 Sevilla 17 2008-10
206
MateosAitor Mateos
17 1992-93
207
DiegoDiego García Bravo
13/01/1990 Oviedo 17 2015-16
208
BelzaEduardo Belza Franco
05/09/1956 Montevideo 17 1986-89
209
Alexis GodoyAlexis Godoy García
22/11/1970 Las Palmas de Gran Canaria 17 1990-95
210
ZabalIgnacio Zabal Almazán
14/02/1987 Logroño 17 2006-10
211
TeteAlfonso Martínez Zambrano
27/02/1974 Almendralejo 17 2003-04
212
FranFrancisco Miguel Martínez Pascual
26/03/1987 Yecla 17 2010-13
213
JáureguiPaulino Jáuregui Ugarte
04/05/1910 Leioa 17 1932-35
214
AyesaGaizka Ayesa Burgui
02/04/2001 Antsoain 17 2021-22
215
YoelYoel Rodríguez Oterino
28/08/1988 Vigo 17 2013-17
216
Félix CampoFélix Campo Alonso
18/11/1979 Salamanca 17 2006-07
217
FérezÁngel Férez Crespo
20/01/1966 Sevilla 17 1987-89
218
NicolauRafael Nicolau Rayo
11/11/1947 Inca 17 1965-68
219
Toño RamírezAntonio Ramírez Martínez
23/11/1986 Logroño 16 2008-10
220
Ángel DíezÁngel Díez Ibáñez
09/01/1991 Santander 16 2011-14
221
CosmeJosé Sirvent Bas
31/08/1927 Sant Vicent del Raspeig 16 1955-57
222
Justo VillarJusto Wilmar Villar Viveros
30/06/1977 Cerrito 16 2009-10
223
IbarrecheIgnacio Ibarreche Gurtubay
13/05/1933 Galdakao 16 1960-63
224
CalpeAntonio Calpe Agulló
Burjassot 16 1953-57
225
Raúl MorenoRaúl Moreno Artalejo
21/11/1979 Madrid 16 2009-13
226
HiginioHiginio Martí Monferrer
24/03/1925 Castelló de la Plana 16 1955-57
227
Santi CalvoSegundo Santiago Calvo Pizarro
09/02/1969 L'Hospitalet de Llobregat 16 2005-06
228
AndrésAndrés Rodríguez Segura
24/06/1970 Real 16 1996-97
229
GascónJoaquín Gascón Romeu
26/02/1925 Barcelona 16 1951-53
230
GarcíaJuan García Pérez-Chuecos
07/09/1930 Santa Coloma de Gramenet 16 1959-61
231
MartínMariano Martín Guerrero
08/12/1938 Bilbao 16 1962-64
232
Juan CarlosJuan Carlos Sánchez Martínez
27/07/1987 Calvià 16 2015-16
233
LáinezCésar Láinez Sanjuán
10/04/1977 Zaragoza 16 1997-02
234
TarrasaAntonio Tarrasa
16 1949-50
235
Sergio PérezSergio Pérez Miralles
30/04/1991 Huelva 16 2012-14
236
UsubiagaAlberto Usubiaga Santín
17/01/1952 Santurtzi 16 1978-79
237
Iñigo CalvoIñigo Calvo Beitia
01/08/1984 Pamplona 16 2005-07
238
GoicoleaFrancisco Javier Goicolea Areitio
10/02/1926 Durango 16 1949-51
239
PonzoRafael Antonio Ponzo García
18/10/1978 Madrid 16 2012-13
240
ValeroJosé Valero Martín
03/10/1917 Valencia 16 1942-44
241
Raúl RodríguezRaúl Rodríguez Serrano
29/11/1973 Madrid 16 1993-94
242
TarrasaAntonio Tarrasa
16 1950-52
243
RiveroJosé Francisco Rivero González
17/08/1924 Aranguren 16 1950-52
244
Navarro MontoyaCarlos Fernando Navarro Montoya
26/02/1966 Medellín 16 1998-00
245
MunúaGustavo Adolfo Munúa Vera
27/01/1978 Montevideo 16 2009-10
246
Manolo ReinaManuel Reina Rodríguez
01/04/1985 Villanueva del Trabuco 16 2005-07
247
RamónRamón Ruiz Fernández
15/05/1973 Gijón 16 1997-99
248
Manolo ReinaManuel Reina Rodríguez
01/04/1985 Villanueva del Trabuco 16 2006-08
249
Raúl IglesiasRaúl Iglesias Rodríguez
27/11/1974 Pasaia 16 2008-09
250
Andrés FernándezAndrés Eduardo Fernández Moreno
17/12/1986 Murcia 16 2013-16
En actiu la temporada 2021-22