Athletic Club2000-01

Entrenador
    Àlies Nom Edat Jornades Partits
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia531-3838
Equip
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS Min
1
LafuenteIñaki Lafuente Sancha24
3636360324020-54
21
LarrainzarIñigo Larrainzar Santamaría29
25242012067911
10
LarrazabalAitor Larrazabal Bilbao29
25252202192504
11
LacruzJesús María Lacruz Gómez22
31302812683611
3
Oskar ValesOskar Vales Varela26
31302712639920
8
Julen GuerreroJulen Guerrero López26
27251322044504
24
OrbaizPablo Orbaiz Lesaka21
27231442148800
6
UrrutiaJosu Urrutia Tellería32
21201511635621
20
UrzaizIsmael Urzaiz Aranda29
3434250296811110
17
EtxeberriaJoseba Andoni Etxeberria Lizardi23
28261522160605
9
EzquerroSantiago Ezquerro Marín24
1914651219203
Suplents
    Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS Min
25
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado21
222018000-6
5
FelipeFelipe Guréndez Aldanondo25
312017111993511
16
YesteFrancisco Javier Yeste Navarro21
34131211498506
22
Javi GonzálezJavier González Gómez26
26154111331203
18
AlkizaBittor Alkiza Fernández30
22181441560111
13
Imanol EtxeberriaImanol Etxeberria Egaña27
00000000
4
AlkortaRafael Alkorta Martínez32
17171501417500
14
Roberto RíosRoberto Ríos Patus29
17151421383301
23
TikoRoberto Martínez Rípodas24
229513867402
27
Del HornoAsier del Horno Cosgaya19
141143939700
12
Carlos GarcíaCarlos García García30
7770630100
19
LasaMikel Lasa Goikoetxea29
5421355310
37
David CuéllarDavid Cuéllar Tainta21
8008138000
15
Carlos MerinoCarlos Merino González20
7007137000
7
ImazAndoni Imaz Garmendia29
200225000
35
AsensioDavid Asensio López20
200211000
Internacional
Internacional en categories inferiors
Amb el dorsal en verd es marquen els jugadors amb fitxa del filial
Dorsal     Àlies Dem PJ PT PC PS PX Min TG TV G Minuts/G GP GPP GE PG PE PP
1
Lafuente
1
36363600324020000054111015
25
Aranzubia
1
222001800000006002
13
Imanol Etxeberria
1
0000000000000000
21
Larrainzar
2
252420132067911206701010510
12
Carlos García
4
777006301000000214
11
Lacruz
4
31302811268361126830109913
14
Roberto Ríos
4
1715142113833011383000377
4
Alkorta
4
1717150214175000000449
3
Oskar Vales
4
31302711263992000009814
10
Larrazabal
3
2525220321925045484007711
19
Lasa
3
542113553100000221
27
Del Horno
3
14114379397000000455
8
Julen Guerrero
6
27251321220445045110008712
24
Orbaiz
6
27231449214880000007713
6
Urrutia
6
2120151316356211635000777
16
Yeste
6
341312112149850624900011815
5
Felipe
6
3120171121993511199300010813
7
Imaz
6
20020250000000011
22
Javi González
6
2615411111331203443000989
18
Alkiza
6
22181443156011115600006610
23
Tiko
6
22951348674024330007510
37
David Cuéllar
6
800801380000000314
15
Carlos Merino
6
700701370000000124
9
Ezquerro
10
191465812192034060004312
17
Etxeberria
10
28261521121606054320008614
35
Asensio
10
20020110000000011
20
Urzaiz
9
34342508296811110296000101014
1051043 4260 
Dorsal     Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
1
LafuenteIñaki Lafuente Sancha24/01/1976BarakaldoVizcaya
1
25
AranzubiaDaniel Aranzubia Aguado18/09/1979LogroñoLa Rioja
1
13
Imanol EtxeberriaImanol Etxeberria Egaña27/03/1973BergaraGuipúzcoa
1
21
LarrainzarIñigo Larrainzar Santamaría05/06/1971PamplonaNavarra
2
12
Carlos GarcíaCarlos García García13/08/1970DurangoVizcaya
4
11
LacruzJesús María Lacruz Gómez25/04/1978PamplonaNavarra
4
14
Roberto RíosRoberto Ríos Patus08/10/1971BilbaoVizcaya
4
4
AlkortaRafael Alkorta Martínez16/09/1968BilbaoVizcaya
4
3
Oskar ValesOskar Vales Varela13/09/1974BasauriVizcaya
4
10
LarrazabalAitor Larrazabal Bilbao21/06/1971LoiuVizcaya
3
19
LasaMikel Lasa Goikoetxea09/09/1971LegorretaGuipúzcoa
3
27
Del HornoAsier del Horno Cosgaya19/01/1981GallartaVizcaya
3
8
Julen GuerreroJulen Guerrero López07/01/1974PortugaleteVizcaya
6
24
OrbaizPablo Orbaiz Lesaka06/02/1979ElcanoNavarra
6
6
UrrutiaJosu Urrutia Tellería14/04/1968LekeitioVizcaya
6
16
YesteFrancisco Javier Yeste Navarro06/12/1979BasauriVizcaya
6
5
FelipeFelipe Guréndez Aldanondo18/11/1975Vitoria-GasteizÁlava
6
7
ImazAndoni Imaz Garmendia05/09/1971Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
6
22
Javi GonzálezJavier González Gómez22/03/1974BarakaldoVizcaya
6
18
AlkizaBittor Alkiza Fernández26/10/1970Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
6
23
TikoRoberto Martínez Rípodas15/09/1976PamplonaNavarra
6
37
David CuéllarDavid Cuéllar Tainta01/11/1979PamplonaNavarra
6
15
Carlos MerinoCarlos Merino González15/05/1980BilbaoVizcaya
6
9
EzquerroSantiago Ezquerro Marín14/12/1976CalahorraLa Rioja
10
17
EtxeberriaJoseba Andoni Etxeberria Lizardi05/09/1977ElgoibarGuipúzcoa
10
35
AsensioDavid Asensio López31/05/1980UsurbilGuipúzcoa
10
20
UrzaizIsmael Urzaiz Aranda07/10/1971TudelaNavarra
9
Partits Complets
Partits Titular
Partits Suplent
Convocat (sense jugar)
Grogues
Vermelles
Gol
Gols Penalty
Pròpia porta

*Es genera automàticament a partir de les posicions de l'onze titular, és aproximatiu i no reflecteix necessàriament el dibuix tàctic real.

Partits
DataCompeticióTipusLocalResultatVisitant
09/09/2000LligaJornada 1Deportivo de La Coruña2 - 0Athletic Club
16/09/2000LligaJornada 2Athletic Club3 - 1Barcelona
23/09/2000LligaJornada 3Real Madrid4 - 1Athletic Club
01/10/2000LligaJornada 4Athletic Club2 - 1Mallorca
15/10/2000LligaJornada 5Numancia0 - 0Athletic Club
22/10/2000LligaJornada 6Athletic Club0 - 3Las Palmas
28/10/2000LligaJornada 7Villarreal0 - 0Athletic Club
01/11/2000LligaJornada 8Athletic Club1 - 2Zaragoza
05/11/2000LligaJornada 9Osasuna1 - 1Athletic Club
12/11/2000LligaJornada 10Athletic Club2 - 1Celta de Vigo
19/11/2000LligaJornada 11Espanyol2 - 1Athletic Club
26/11/2000LligaJornada 12Athletic Club4 - 2Rayo Vallecano
03/12/2000LligaJornada 13Alavés2 - 1Athletic Club
10/12/2000LligaJornada 14Athletic Club4 - 0Oviedo
13/12/2000Copa del Rei1/32 de FinalAurrera0 - 2Athletic Club
17/12/2000LligaJornada 15Valladolid0 - 0Athletic Club
20/12/2000LligaJornada 16Athletic Club1 - 1Valencia
02/01/2001Copa del ReiSetzens de FinalSan Sebastián de los Reyes1 - 2Athletic Club
06/01/2001LligaJornada 17Málaga2 - 1Athletic Club
10/01/2001Copa del ReiVuitens de Final (Anada)Racing de Santander2 - 0Athletic Club
14/01/2001LligaJornada 18Real Sociedad0 - 2Athletic Club
17/01/2001Copa del ReiVuitens de Final (Tornada)Athletic Club0 - 0Racing de Santander
21/01/2001LligaJornada 19Athletic Club3 - 1Racing de Santander
27/01/2001LligaJornada 20Athletic Club2 - 2Deportivo de La Coruña
03/02/2001LligaJornada 21Barcelona7 - 0Athletic Club
10/02/2001LligaJornada 22Athletic Club1 - 0Real Madrid
18/02/2001LligaJornada 23Mallorca1 - 0Athletic Club
25/02/2001LligaJornada 24Athletic Club3 - 1Numancia
04/03/2001LligaJornada 25Las Palmas0 - 0Athletic Club
10/03/2001LligaJornada 26Athletic Club1 - 1Villarreal
18/03/2001LligaJornada 27Zaragoza2 - 2Athletic Club
01/04/2001LligaJornada 28Athletic Club0 - 1Osasuna
08/04/2001LligaJornada 29Celta de Vigo2 - 1Athletic Club
15/04/2001LligaJornada 30Athletic Club0 - 1Espanyol
22/04/2001LligaJornada 31Rayo Vallecano1 - 2Athletic Club
29/04/2001LligaJornada 32Athletic Club2 - 0Alavés
06/05/2001LligaJornada 33Oviedo5 - 0Athletic Club
13/05/2001LligaJornada 34Athletic Club1 - 1Valladolid
18/05/2001LligaJornada 35Valencia1 - 0Athletic Club
27/05/2001LligaJornada 36Athletic Club1 - 3Málaga
10/06/2001LligaJornada 37Athletic Club1 - 3Real Sociedad
16/06/2001LligaJornada 38Racing de Santander3 - 0Athletic Club
Progrés Lliga
Rècords

Màxima victòria casa:

4 - 0 contra Oviedo

Màxima derrota casa:

0 - 3 contra Las Palmas

Màxima victòria fora:

0 - 2 contra Real Sociedad

Màxima derrota fora:

7 - 0 contra Barcelona

Millor ratxa guanyadora:

2 victòries consecutives

Pitjor ratxa perdedora:

4 derrotes consecutives

Millor ratxa no perdent:

4 partits imbatut consecutius

Pitjor ratxa no guanyant:

6 partits sense guanyar consecutius

Màxima ratxa empatant:

3 empats consecutius

Màxima ratxa no empatant:

6 partits consecutius sense empatar

Comentaris

El missatge només el veurà l'equip de BDFutbol. Per comentaris públics inicia sessió
Última actualització: 24/06/2019
Notificar error