Entrenadors de Uruguay, Primera Divisió

15

Nombre Total d'Entrenadors

Percentatge Respecte al total d'Estrangers

País Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província T PJ
Romero Clever Marcelo Romero Silva 04/07/1976 Montevideo 1 10
Poyet Gustavo Augusto Poyet Domínguez 15/11/1967 Montevideo 1 11
Lasarte Martín Bernardo Lasarte Arróspide 20/03/1961 Montevideo 1 38
Maneiro Ildo Enrique Maneiro Ghezzi 04/08/1947 Mercedes 1 24
Tabárez Óscar Washington Tabárez 03/03/1947 Montevideo 1 38
Espárrago Víctor Rodolfo Espárrago Videla 06/10/1944 Montevideo 11 330
Jurado Carlos Daniel Jurado Román 11/06/1947 Florida 1 19
Arispe Líber Arispe Recalde 30/09/1945 Cerro Largo 1 7
Héctor Núñez Héctor Núñez Bello 08/05/1936 Montevideo 4 68
Santamaría José Emilio Santamaría Iglesias 31/07/1929 Montevideo 7 218
Enrique Fernández Enrique Fernández Viola 10/06/1912 Montevideo 6 122
Moll Dagoberto Moll Sequeira 22/07/1927 Montevideo 1 11
Máspoli Roque Gastón Máspoli Arbelvide 12/10/1917 Montevideo 2 50
Rodríguez Sergio Rodríguez Viera 04/04/1928 Colonia del Sacramento 2 12
Scarone Héctor Pedro Scarone Beretta 26/11/1898 Montevideo 2 37