Temporada 1931 Primera

Resultats
31/05/1931
Atlanta
River Plate
0
1
San Lorenzo
Tigre
4
2
Estudiantes (La Plata)
Talleres (Remedios de Escalada)
3
0
Boca Juniors
Chacarita Juniors
0
0
Platense
Vélez Sarsfield
1
0
Quilmes
Huracán
0
4
Ferro Carril Oeste
Argentinos Juniors
2
0
Lanús
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
2
09/01/1932
Independiente
Racing Club
1
4
04/06/1931
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Boca Juniors
3
2
Argentinos Juniors
Independiente
1
1
Talleres (Remedios de Escalada)
San Lorenzo
3
1
Huracán
Ferro Carril Oeste
0
1
Racing Club
Platense
5
1
Quilmes
Lanús
4
1
River Plate
Estudiantes (La Plata)
2
1
Vélez Sarsfield
Tigre
3
2
Chacarita Juniors
Atlanta
1
3
07/06/1931
Independiente
Huracán
3
1
Atlanta
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
0
0
Platense
Argentinos Juniors
0
2
San Lorenzo
Vélez Sarsfield
3
0
Boca Juniors
Quilmes
5
1
Estudiantes (La Plata)
Chacarita Juniors
7
0
Talleres (Remedios de Escalada)
River Plate
1
3
Ferro Carril Oeste
Lanús
3
0
Tigre
Racing Club
1
0
14/06/1931
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Estudiantes (La Plata)
1
1
Argentinos Juniors
Tigre
1
0
Ferro Carril Oeste
Boca Juniors
1
2
Lanús
Independiente
0
2
Quilmes
Atlanta
1
0
Chacarita Juniors
Talleres (Remedios de Escalada)
1
3
Huracán
Platense
1
0
River Plate
San Lorenzo
2
0
Racing Club
Vélez Sarsfield
6
0
28/06/1931
San Lorenzo
Racing Club
5
1
Independiente
Boca Juniors
2
3
Tigre
Huracán
2
0
Atlanta
Ferro Carril Oeste
1
4
Talleres (Remedios de Escalada)
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
2
Vélez Sarsfield
Argentinos Juniors
1
0
River Plate
Chacarita Juniors
2
3
Estudiantes (La Plata)
Quilmes
2
0
Platense
Lanús
1
2
05/07/1931
Argentinos Juniors
Racing Club
4
3
Chacarita Juniors
San Lorenzo
0
1
Ferro Carril Oeste
Estudiantes (La Plata)
2
5
Boca Juniors
Platense
4
1
Lanús
Tigre
0
0
Independiente
Atlanta
6
1
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
River Plate
0
1
Huracán
Vélez Sarsfield
1
0
Quilmes
Talleres (Remedios de Escalada)
1
0
09/07/1931
Talleres (Remedios de Escalada)
Ferro Carril Oeste
3
2
San Lorenzo
Argentinos Juniors
4
0
Chacarita Juniors
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
0
Estudiantes (La Plata)
Independiente
5
2
Tigre
Boca Juniors
2
2
Platense
Atlanta
3
0
Racing Club
Huracán
1
0
River Plate
Quilmes
1
2
Vélez Sarsfield
Lanús
3
3
12/07/1931
Boca Juniors
Vélez Sarsfield
4
2
Huracán
Argentinos Juniors
0
1
Platense
Estudiantes (La Plata)
0
4
Lanús
Racing Club
3
0
Atlanta
Tigre
2
2
Quilmes
Chacarita Juniors
6
1
Independiente
Talleres (Remedios de Escalada)
1
0
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
San Lorenzo
2
2
Ferro Carril Oeste
River Plate
0
0
19/07/1931
San Lorenzo
Huracán
3
0
Racing Club
Boca Juniors
1
2
Vélez Sarsfield
Atlanta
6
1
River Plate
Independiente
1
0
Chacarita Juniors
Ferro Carril Oeste
4
3
Argentinos Juniors
Lanús
1
0
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Quilmes
1
4
Talleres (Remedios de Escalada)
Platense
1
0
Tigre
Estudiantes (La Plata)
1
0
26/07/1931
Atlanta
Racing Club
1
0
Independiente
Chacarita Juniors
1
1
Tigre
Talleres (Remedios de Escalada)
2
0
San Lorenzo
Quilmes
5
2
Ferro Carril Oeste
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
0
0
Lanús
Huracán
3
2
Platense
River Plate
2
1
Boca Juniors
Argentinos Juniors
2
1
Estudiantes (La Plata)
Vélez Sarsfield
2
1
02/08/1931
River Plate
Tigre
3
0
Chacarita Juniors
Platense
0
0
Lanús
San Lorenzo
1
4
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Independiente
2
1
Racing Club
Estudiantes (La Plata)
1
1
Vélez Sarsfield
Talleres (Remedios de Escalada)
2
1
Huracán
Boca Juniors
1
2
Argentinos Juniors
Atlanta
1
1
Quilmes
Ferro Carril Oeste
2
1
09/08/1931
Tigre
Chacarita Juniors
3
3
Platense
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
4
1
San Lorenzo
Ferro Carril Oeste
5
2
Independiente
Quilmes
1
1
Talleres (Remedios de Escalada)
Racing Club
0
2
Estudiantes (La Plata)
Argentinos Juniors
5
1
Atlanta
Huracán
0
0
Vélez Sarsfield
River Plate
2
3
Boca Juniors
Lanús
6
0
15/08/1931
Huracán
Estudiantes (La Plata)
2
1
Ferro Carril Oeste
Independiente
1
1
16/08/1931
Boca Juniors
San Lorenzo
0
2
Quilmes
Platense
1
1
Racing Club
River Plate
1
1
Argentinos Juniors
Talleres (Remedios de Escalada)
3
0
Lanús
Atlanta
2
1
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Tigre
3
0
Chacarita Juniors
Vélez Sarsfield
1
3
30/08/1931
San Lorenzo
Independiente
1
1
Racing Club
Chacarita Juniors
3
2
River Plate
Argentinos Juniors
4
3
Atlanta
Boca Juniors
1
3
Estudiantes (La Plata)
Lanús
8
0
Talleres (Remedios de Escalada)
Huracán
2
4
Platense
Ferro Carril Oeste
4
1
Tigre
Quilmes
4
1
Vélez Sarsfield
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
1
05/09/1931
Atlanta
San Lorenzo
1
2
Lanús
Talleres (Remedios de Escalada)
1
0
Huracán
River Plate
1
1
Argentinos Juniors
Chacarita Juniors
0
2
Boca Juniors
Estudiantes (La Plata)
2
2
Ferro Carril Oeste
Tigre
4
3
Quilmes
Vélez Sarsfield
2
3
Independiente
Platense
2
0
06/09/1931
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Racing Club
1
1
12/09/1931
Talleres (Remedios de Escalada)
Boca Juniors
0
2
13/09/1931
Estudiantes (La Plata)
Atlanta
6
1
San Lorenzo
Platense
4
3
River Plate
Lanús
4
0
Vélez Sarsfield
Ferro Carril Oeste
1
1
Racing Club
Quilmes
1
1
Argentinos Juniors
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
1
Chacarita Juniors
Huracán
3
1
Tigre
Independiente
1
4
19/09/1931
Ferro Carril Oeste
Racing Club
2
1
20/09/1931
Estudiantes (La Plata)
San Lorenzo
1
0
Independiente
Vélez Sarsfield
1
0
Huracán
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
1
Quilmes
Argentinos Juniors
0
1
Platense
Tigre
3
1
Atlanta
Talleres (Remedios de Escalada)
2
4
Lanús
Chacarita Juniors
1
2
Boca Juniors
River Plate
1
1
26/09/1931
Talleres (Remedios de Escalada)
Estudiantes (La Plata)
4
4
27/09/1931
Racing Club
Independiente
7
4
River Plate
Atlanta
1
0
Argentinos Juniors
Ferro Carril Oeste
3
1
Chacarita Juniors
Boca Juniors
3
1
Vélez Sarsfield
Platense
2
1
Huracán
Quilmes
3
1
Tigre
San Lorenzo
3
2
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Lanús
3
5
04/10/1931
San Lorenzo
Talleres (Remedios de Escalada)
0
4
Platense
Racing Club
0
1
Ferro Carril Oeste
Huracán
2
6
Lanús
Quilmes
2
1
Tigre
Vélez Sarsfield
1
2
Independiente
Argentinos Juniors
3
2
Boca Juniors
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
5
0
Atlanta
Chacarita Juniors
1
5
Estudiantes (La Plata)
River Plate
2
3
10/10/1931
Vélez Sarsfield
San Lorenzo
4
3
11/10/1931
Huracán
Independiente
5
1
Quilmes
Boca Juniors
1
2
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Atlanta
0
0
Argentinos Juniors
Platense
0
1
Lanús
Ferro Carril Oeste
2
3
River Plate
Talleres (Remedios de Escalada)
1
1
12/10/1931
Chacarita Juniors
Estudiantes (La Plata)
5
1
Racing Club
Tigre
2
2
17/10/1931
Vélez Sarsfield
Racing Club
2
3
18/10/1931
Estudiantes (La Plata)
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
2
3
Independiente
Lanús
4
1
Atlanta
Quilmes
0
1
San Lorenzo
River Plate
0
0
Boca Juniors
Ferro Carril Oeste
3
3
Talleres (Remedios de Escalada)
Chacarita Juniors
1
5
Platense
Huracán
3
1
Tigre
Argentinos Juniors
0
0
24/10/1931
Huracán
Tigre
3
1
25/10/1931
Boca Juniors
Independiente
1
1
Ferro Carril Oeste
Atlanta
3
2
Argentinos Juniors
Vélez Sarsfield
4
2
Lanús
Platense
1
1
Racing Club
San Lorenzo
5
0
Quilmes
Estudiantes (La Plata)
2
4
Chacarita Juniors
River Plate
1
0
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Talleres (Remedios de Escalada)
2
0
31/10/1931
Atlanta
Independiente
0
1
01/11/1931
San Lorenzo
Chacarita Juniors
0
0
Estudiantes (La Plata)
Ferro Carril Oeste
8
0
Racing Club
Argentinos Juniors
3
1
Talleres (Remedios de Escalada)
Quilmes
2
0
Tigre
Lanús
2
0
Platense
Boca Juniors
3
5
Vélez Sarsfield
Huracán
0
0
River Plate
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
4
1
11/11/1931
Ferro Carril Oeste
Talleres (Remedios de Escalada)
3
1
Quilmes
River Plate
1
0
Argentinos Juniors
San Lorenzo
2
4
Boca Juniors
Tigre
3
2
Lanús
Vélez Sarsfield
0
2
Independiente
Estudiantes (La Plata)
3
2
Huracán
Racing Club
2
4
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Chacarita Juniors
1
2
Atlanta
Platense
0
3
15/11/1931
Estudiantes (La Plata)
Platense
2
0
Tigre
Atlanta
1
1
San Lorenzo
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
3
0
Chacarita Juniors
Quilmes
4
1
Racing Club
Lanús
4
2
Argentinos Juniors
Huracán
1
1
River Plate
Ferro Carril Oeste
2
0
Talleres (Remedios de Escalada)
Independiente
3
0
Vélez Sarsfield
Boca Juniors
1
2
22/11/1931
Boca Juniors
Racing Club
0
1
Estudiantes (La Plata)
Tigre
3
0
Independiente
River Plate
2
1
Quilmes
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
6
0
Platense
Talleres (Remedios de Escalada)
2
1
Huracán
San Lorenzo
1
1
Ferro Carril Oeste
Chacarita Juniors
0
0
Lanús
Argentinos Juniors
1
3
Atlanta
Vélez Sarsfield
1
1
28/11/1931
Vélez Sarsfield
Estudiantes (La Plata)
3
3
Huracán
Lanús
2
0
29/11/1931
Argentinos Juniors
Boca Juniors
0
5
Racing Club
Atlanta
4
1
Talleres (Remedios de Escalada)
Tigre
2
1
Quilmes
San Lorenzo
1
1
River Plate
Platense
2
5
Chacarita Juniors
Independiente
1
3
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Ferro Carril Oeste
1
3
06/12/1931
San Lorenzo
Lanús
4
1
Estudiantes (La Plata)
Racing Club
6
3
Atlanta
Argentinos Juniors
1
2
Talleres (Remedios de Escalada)
Vélez Sarsfield
1
3
Platense
Chacarita Juniors
0
1
Independiente
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
1
Boca Juniors
Huracán
2
1
Tigre
River Plate
2
5
Ferro Carril Oeste
Quilmes
1
0
08/12/1931
Lanús
Boca Juniors
5
2
River Plate
Vélez Sarsfield
5
1
Quilmes
Independiente
1
2
Ferro Carril Oeste
San Lorenzo
1
4
Chacarita Juniors
Tigre
4
2
Argentinos Juniors
Estudiantes (La Plata)
1
0
Huracán
Atlanta
5
0
Racing Club
Talleres (Remedios de Escalada)
2
0
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Platense
2
1
13/12/1931
San Lorenzo
Boca Juniors
0
0
Talleres (Remedios de Escalada)
Argentinos Juniors
2
1
Atlanta
Lanús
1
2
Independiente
Ferro Carril Oeste
2
1
Platense
Quilmes
3
0
River Plate
Racing Club
1
1
Vélez Sarsfield
Chacarita Juniors
2
3
Tigre
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
1
2
Estudiantes (La Plata)
Huracán
4
1
20/12/1931
Independiente
San Lorenzo
5
3
Huracán
Talleres (Remedios de Escalada)
4
1
Argentinos Juniors
River Plate
2
4
Lanús
Estudiantes (La Plata)
2
3
Quilmes
Tigre
2
0
Chacarita Juniors
Racing Club
0
4
Boca Juniors
Atlanta
5
2
Ferro Carril Oeste
Platense
2
2
10/01/1932
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Vélez Sarsfield
3
4
25/12/1931
Racing Club
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
4
1
27/12/1931
Estudiantes (La Plata)
Boca Juniors
4
1
Chacarita Juniors
Argentinos Juniors
3
2
San Lorenzo
Atlanta
5
3
River Plate
Huracán
3
1
Talleres (Remedios de Escalada)
Lanús
3
2
Platense
Independiente
4
1
Vélez Sarsfield
Quilmes
2
0
28/12/1931
Tigre
Ferro Carril Oeste
1
3
01/01/1932
Quilmes
Racing Club
2
0
Boca Juniors
Talleres (Remedios de Escalada)
4
2
03/01/1932
Huracán
Chacarita Juniors
2
0
Lanús
River Plate
0
1
Independiente
Tigre
3
2
Atlanta
Estudiantes (La Plata)
2
1
Platense
San Lorenzo
0
2
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Argentinos Juniors
0
0
Ferro Carril Oeste
Vélez Sarsfield
2
2
06/01/1932
River Plate
Boca Juniors
0
3
Chacarita Juniors
Lanús
1
0
Racing Club
Ferro Carril Oeste
3
2
Argentinos Juniors
Quilmes
4
4
Gimnasia y Esgrima (La Plata)
Huracán
1
1
San Lorenzo
Estudiantes (La Plata)
3
1
Vélez Sarsfield
Independiente
2
3
Talleres (Remedios de Escalada)
Atlanta
1
2
Tigre
Platense
0
0
Classificació
config
Data final:
Data inicial:
        Punts PJ PG PE PP GF GC TG TV
1Boca Juniors49342176865000
2San Lorenzo45341978815203
3River Plate45341978644005
4Racing Club44341969825202
5Independiente43341879696001
6Estudiantes (La Plata)4334195101045202
7Chacarita Juniors423418610635803
8Vélez Sarsfield333413714636801
9Huracán333413714584901
10Ferro Carril Oeste323412814607401
11Platense313413516535305
12Argentinos Juniors313412715496101
13Gimnasia y Esgrima (La Plata)303491213426401
14Quilmes293412517536203
15Talleres (Remedios de Escalada)243411221486802
16Tigre22347819477000
17Lanús21349322448302
18Atlanta15344723338300
Destacats
  Nom Dem Gols Club
Alberto Máximo Zozaya
33 Estudiantes (La Plata)
Alejandro Scopelli
31 Estudiantes (La Plata)
Francisco Antonio Varallo
27 Boca Juniors
Herminio Masantonio
22 Huracán
Alberto Fassora
20 Racing Club
Luis Antonio Sánchez
20 Platense
Bernabé Ferreyra
20 Tigre
Roberto Eugenio Cherro
19 Boca Juniors
Luis Alfonso Ravaschino
19 Independiente
Vicente Del Giúdice
17 Racing Club
Enrique Guaita
17 Estudiantes (La Plata)
Emilio Castro
16 River Plate
Santiago Martín
15 San Lorenzo
Alfredo Ciriaco Devicenzi
15 Racing Club
José Olegario Gatti
15 Argentinos Juniors
  Nom Dem Minuts Club
Ramón Alfredo Muttis
3060 Boca Juniors
Antonio Américo Alberino
3060 Boca Juniors
José Hipólito Fossa
3060 San Lorenzo
Alejandro Scopelli
3060 Estudiantes (La Plata)
Enrique Guaita
3060 Estudiantes (La Plata)
Ernesto Cichino
3060 Chacarita Juniors
Luis Pastor Pardiés
3060 Argentinos Juniors
Emilio Méndez
3060 Argentinos Juniors
José María Martínez
3060 Quilmes
José Ravizza
3060 Talleres (Remedios de Escalada)
Diego García
3039 San Lorenzo
Juan Bottaso
2970 Racing Club
Luis Alfonso Ravaschino
2970 Independiente
Manuel Herminio De Sáa
2970 Vélez Sarsfield
Américo Molteni
2970 Huracán
  Nom Dem Grogues Club
  Nom Dem Vermelles Club
Francisco Corsetti
2 San Lorenzo
Pedro Lago
2 River Plate
Tomás Francisco Beristain
2 Platense
Diego García
1 San Lorenzo
José Belvidares
1 River Plate
Carlos Desiderio Peucelle
1 River Plate
Camilo Antonio Bonelli
1 River Plate
Pedro Pablo Pompey
1 Racing Club
Alberto Fassora
1 Racing Club
Luis María Fazio
1 Independiente
Ulises Uslenghi
1 Estudiantes (La Plata)
Alberto Máximo Zozaya
1 Estudiantes (La Plata)
Pedro Stochetti
1 Chacarita Juniors
Luis Díaz
1 Chacarita Juniors
Paulino De Vicente
1 Chacarita Juniors
Nom P TG TV
Macías, José Bartolomé.33010
Forte, Eduardo.3205
Liñeyro, Enrique.2104
Destaillats, Celestino.2005
D' Espósito, Alfredo.1900
Riestra, Ricardo.1900
Escola, Enrique.1905
Espínola, Ricardo.1700
Legnazzi, Arturo.1500
Nai Foino, Consolatto.1400
Valdatta, Natalio.1400
Martínez, Lorenzo.1301
Pérez, Servando.1100
Neme, Alberto.800
Roldán, Enrique.801
Barbera, Miguel.700
Rotondo, Pablo.600
Celleri, Luis.600
De Dominicis, Angel.500
Mac Kay, Alfredo.300
Galeratto, Humberto.300
Rojo Miró, Alberto.202
Diez, Enrique.200
Fernández, Roberto.200
Repossi, Gerónimo.200
Díaz, Plácido.100
López, Hermenegildo.100
Di Tomaso, Antonio.100
Lomuto, Oscar.100
Gols:
1099
Gols Per Partit:
3,59
Targetes Grogues:
0
Targetes Grogues Per Partit:
0,00
Expulsions:
33
Expulsions Per Partit:
0,11
Victòries locals:
160
Victòries visitants:
88
Empats:
58
Màxima victòria local:
8 - 0 Estudiantes (La Plata)-Lanús
Màxima victòria visitant:
0 - 5 Argentinos Juniors-Boca Juniors
Progrés
Matriu
AtlRivSanTigEstTalBocChaPlaVélQuiHurFerArgLanGimIndRac
Atlanta-0-11-22-22-12-41-31-50-31-10-10-01-41-21-20-00-11-0
River Plate1-0-2-03-02-11-10-32-32-55-11-23-12-04-34-04-11-01-1
San Lorenzo5-30-0-4-23-10-40-00-04-33-05-23-05-24-04-13-01-15-1
Tigre1-12-53-2-1-02-02-23-30-01-24-12-01-30-02-01-21-41-0
Estudiantes (La Plata)6-12-31-03-0-3-04-17-02-02-12-04-18-05-18-02-35-26-3
Talleres (Remedios de Escalada)1-21-33-12-14-4-0-21-51-01-32-02-43-22-13-21-23-00-2
Boca Juniors5-21-10-23-22-24-2-0-04-14-25-12-13-32-16-05-01-10-1
Chacarita Juniors1-31-00-14-25-11-33-1-0-01-34-13-14-33-21-01-01-30-4
Platense3-02-10-23-10-42-13-50-1-1-03-03-14-10-21-24-14-10-1
Vélez Sarsfield6-12-34-33-23-32-11-22-32-1-2-00-01-11-03-31-12-32-3
Quilmes1-01-01-12-02-41-01-26-11-12-3-0-42-10-14-16-01-22-0
Huracán5-01-11-13-12-14-11-22-01-01-03-1-0-10-12-01-15-12-4
Ferro Carril Oeste3-20-01-44-32-53-11-20-02-22-21-02-6-2-03-00-01-12-1
Argentinos Juniors1-12-42-41-01-03-00-50-20-14-24-41-13-1-1-01-11-14-3
Lanús2-10-11-40-02-31-05-21-21-10-22-13-22-31-3-1-20-23-0
Gimnasia y Esgrima (La Plata)0-00-12-23-01-12-03-21-22-13-41-41-11-30-03-5-2-11-1
Independiente6-12-15-33-23-21-02-31-12-01-01-13-12-13-24-11-1-1-4
Racing Club4-11-15-02-21-12-01-23-25-16-01-11-03-23-14-24-17-4-
Última actualització: 15/01/2019