Ranking Minuts Jugats - Selecció espanyola

# País Àlies Nom Pos Data de naixement Província Lloc de naixement Min
1
Pepillo José García Castro
10/06/1933 Melilla Melilla 810
2
Collar Enrique Collar Monterrubio
02/11/1934 Sevilla San Juan de Aznalfarache 630
3
Mestre Manuel Mestre Torres
07/01/1935 Valencia Oliva 630
4
Olivella Ferran Olivella Pons
22/06/1936 Barcelona Poble Sec 540
5
Tejada Justo Tejada Martínez
06/01/1933 Barcelona Barcelona 540
6
Jiménez Manuel Enrique Jiménez Abalo
27/10/1956 Pontevedra Vilagarcía de Arousa 540
7
Peiró Joaquín Peiró Lucas
29/01/1936 Madrid Madrid 450
8
Urruti Francisco Javier González Urruticoechea
17/02/1952 Guipúzcoa Donostia/San Sebastián 450
9
Campanal II Marcelino Vaquero González del Río
13/02/1932 Asturias Gijón 450
10
Vicente José Vicente Train
19/12/1931 Barcelona Barcelona 450
11
Argilés Antonio Argilés Antón
31/12/1931 Barcelona Terrassa 450
12
García Hernández Francisco García Hernández
08/07/1954 Madrid Madrid 414
13
Rubio Juan José Rubio Jiménez
28/08/1956 Madrid Madrid 362
14
Gensana Enric Gensana Merola
03/06/1936 Lleida Lleida 360
15
Quique Ramos Enrique Ramos González
07/03/1956 Madrid Madrid 360
16
Vergés Martí Vergés Massa
08/03/1934 Girona Vidreres 360
17
Montero Enrique Montero Rodríguez
28/12/1954 Cádiz El Puerto de Santa María 327
18
Ruiz Sosa Manuel Ruiz Sosa
10/04/1937 Sevilla Coria del Río 270
19
Pesudo José Manuel Pesudo Soler
11/06/1936 Castellón Almassora 270
20
Juan Alonso Juan Adelarpe Alonso
13/12/1927 Guipúzcoa Hondarribia 270
21
Cundi Secundino Suárez Vázquez
13/04/1955 Asturias Sotrondio 270
22
Uribe Ignacio Uribe Echevarría
27/12/1933 Vizcaya Bilbao 270
23
Sampedro Francisco Sampedro Lluesma
28/01/1934 Valencia Canet d'en Berenguer 270
24
Bartolí Juan Bartolí Figueras
30/10/1935 Barcelona Molins de Rei 270
25
Araquistain José Araquistain Arrieta
04/03/1937 Guipúzcoa Azkoitia 270
26
Canito Nicanor Sagarduy Gonzalo
18/03/1931 Vizcaya Barakaldo 270
27
Mañó Daniel Mañó Villagrasa
27/02/1932 Valencia Sueca 270
28
Segarra Joan Segarra Iracheta
15/11/1927 Barcelona Barcelona 270
29
Valero Antonio Valero Yubero
31/03/1932 Madrid Madrid 270
30
Del Sol Luis del Sol Cascajares
06/04/1935 Soria Arcos de Jalón 270
31
Mateos Enrique Mateos Mancebo
15/07/1934 Madrid Madrid 255
32
De Andrés Miguel de Andrés Barace
08/10/1957 Navarra Ochagavía 252
33
Gerardo Gerardo Miranda Concepción
16/11/1956 Nouadhibou 250
34
Víctor Muñoz Víctor Muñoz Manrique
15/03/1957 Zaragoza Zaragoza 226
35
Etura Manuel González Etura
21/03/1933 Vizcaya Sestao 224
36
Marcos Alonso Marcos Alonso Peña
01/10/1959 Cantabria Santander 223
37
Sastre José Sastre Sanz
23/03/1937 Madrid Madrid 220
38
Diego José Diego Álvarez Álvarez
21/12/1954 Lugo Pino 197
39
Maceda Antonio Maceda Francés
16/05/1957 Valencia Sagunt 185
40
Falín Rafael García Martínez
20/01/1928 Asturias Trubia 180
41
Dauder Amaro Dauder Guardiola
02/05/1932 Barcelona Badalona 180
42
Marquitos Marcos Alonso Imaz
16/04/1933 Cantabria Santander 180
43
Piquer Vicente Piquer Mora
24/02/1935 Valencia Algar de Palancia 180
44
Bueno Manuel Bueno Cabral
05/02/1940 Sevilla Sevilla 180
45
Bosch Andrés Bosch Pujol
22/02/1931 Barcelona Barcelona 180
46
Antoniet Antonio Ivorra Ivorra
29/08/1933 Alicante Alicante 180
47
Agustín Agustín Sánchez Quesada
30/08/1931 Santa Cruz de Tenerife Santa Cruz de Tenerife 180
48
Carmelo Cedrún Carmelo Cedrún Ochandategui
06/12/1930 Vizcaya Amorebieta-Etxano 180
49
Fuertes Antonio Fuertes Pascual
03/12/1929 Valencia Benimàmet 180
50
Glaría II Francisco Glaría Jordán
05/03/1932 Navarra Villafranca 180
51
Tente Sánchez José Vicente Sánchez Felip
08/10/1956 Barcelona Barcelona 180
52
Carlos Torres Carlos Torres Barallobre
17/01/1934 A Coruña A Coruña 180
53
Zárraga José María Zárraga Martín
15/08/1930 Vizcaya Getxo 180
54
Ribelles Enric Ribelles Seró
01/02/1934 Lleida Puigverd de Lleida 180
55
Dani Daniel Ruiz-Bazán Justa
28/06/1951 Vizcaya Sopuerta 180
56
Adelardo Adelardo Rodríguez Sánchez
26/09/1939 Badajoz Badajoz 180
57
Perico Alonso Miguel Ángel Alonso Oyarbide
01/02/1953 Guipúzcoa Tolosa 180
58
Badenes Manuel Badenes Calduch
30/11/1928 Castellón Castelló de la Plana 180
59
Mújica Rafael Mújica González
29/11/1927 Las Palmas Las Palmas de Gran Canaria 180
60
Saura Enrique Saura Gil
02/08/1954 Castellón Onda 163
61
Marcelino Marcelino Pérez Ayllón
13/08/1955 Barcelona Sabadell 156
62
Gallego Ricardo Gallego Redondo
08/02/1959 Madrid Madrid 154
63
Esteban Vigo Esteban Vigo Benítez
17/01/1955 Málaga Vélez-Málaga 149
64
Marcelino Marcelino Martínez Cao
29/04/1940 A Coruña Ares 148
65
Morán Enrique Morán Blanco
15/10/1953 Asturias Pola de Lena 148
66
Urquiaga Santiago Urquiaga Pérez
18/04/1958 Vizcaya Barakaldo 137
67
Marañón Adolfo Pérez Marañón
31/03/1935 Navarra Olite 136
68
Miguel Miguel González Pérez
27/04/1927 Santa Cruz de Tenerife Santa Cruz de La Palma 134
69
Pineda Francisco Pineda García
31/01/1959 Málaga Málaga 123
70
Arias Ricardo Penella Arias
25/02/1957 Valencia Catarroja 99
71
Álvarez Antonio Álvarez Giráldez
04/04/1955 Sevilla Marchena 94
72
Manchón Eduardo Manchón Molina
24/07/1930 Barcelona Barcelona 90
73
Moreno Tomás Hernández Burillo
19/02/1930 Zaragoza Zaragoza 90
74
Igoa Silvestre Igoa Garciandía
05/09/1920 Guipúzcoa Añorga 90
75
Gámiz Emilio Gámiz Cuixart
24/10/1933 Barcelona Badalona 90
76
Ricardo Ricardo Alós Bailach
11/10/1931 Valencia Moncada 90
77
Olmedo Pablo Olmedo Garmendia
13/04/1929 Madrid Madrid 90
78
Alonso Gabriel Alonso Aristiaguirre
09/11/1923 Guipúzcoa Hondarribia 90
79
Ontoria Sebastián Ontoria Escolaza
20/01/1920 Guipúzcoa Donostia/San Sebastián 90
80
Abel Abel Hernández Sánchez
04/11/1934 Barcelona Vic 90
81
Velasco Juan Zambudio Velasco
25/11/1922 Murcia Alquerías 90
82
Arcas Julián Arcas Sánchez
07/01/1926 Almería Vélez-Blanco 90
83
Gago Quiliano Gago Benayas
03/02/1928 Zamora San Martín de Valderaduey 90
84
Busto José María Busto Llano
12/11/1923 Vizcaya Portugalete 90
85
Casamitjana David Casamitjana Cabestany
17/05/1932 Lleida Castellnou de Seana 90
86
Prendes José Prendes Vega
12/02/1930 Asturias Gijón 90
87
Ramoní Ramón Martínez Pérez
06/02/1929 Melilla Melilla 90
88
Pahiño Manuel Fernández Fernández
21/01/1923 Pontevedra San Paio de Navia 90
89
Coque Gerardo Coque Benavente
09/03/1928 Valladolid Valladolid 90
90
Domingo Jesús Domingo Gavín
08/11/1930 Zaragoza Zaragoza 90
91
Flotats Isidro Flotats Vilanova
02/07/1926 Barcelona El Pont de Vilomara 90
92
Seguí Vicente Seguí García
13/12/1927 Valencia Valencia 90
93
Elizondo Andoni Elizondo Mendiola
05/08/1932 Guipúzcoa Donostia/San Sebastián 90
94
Liz Manuel Díaz Gil
29/03/1929 Sevilla Sevilla 90
95
Navarro Gilberto Navarro Peidró
27/11/1935 Alicante Alcoi 90
96
Guillamón Fernando Guillamón Rodríguez
05/06/1927 Sevilla Sevilla 90
97
Sión Manuel Álvarez Sión
01/01/1928 Asturias La Felguera 90
98
Gordejuela Fermín Gordejuela Roncal
26/08/1933 Navarra Pamplona 90
99
Coll Luis Coll Hortal
03/08/1937 Girona Anglès 90
100
Cruellas Antonio Cruellas Vilá
03/06/1929 Barcelona Terrassa 90
101
Marcet Francisco Javier Marcet Mundo
26/11/1928 Barcelona Terrassa 90
102
Parra José Parra Martínez
20/08/1925 Girona Blanes 90
103
Mauro Mauro Rodríguez Cuesta
15/01/1932 Pontevedra Vigo 90
104
Biosca Gustavo Biosca Pagés
29/02/1928 Barcelona L'Hospitalet de Llobregat 90
105
Rodri Francisco Rodríguez García
08/03/1934 Barcelona Barcelona 90
106
Martín José María Martín Rodríguez
25/04/1924 A Coruña A Coruña 90
107
Basora Estanislao Basora Brunet
18/11/1926 Barcelona Valls de Torroella 90
108
Bazán Pedro Bazán Romero
26/03/1922 Sevilla La Algaba 90
109
Casas José Casas Sansoli
06/11/1921 Barcelona Sabadell 90
110
Iborra Vicente Iborra Richart
16/02/1932 Valencia Xàtiva 90
111
Maguregui José María Maguregui Ibargutxi
16/03/1934 Vizcaya Ugao-Miraballes 90
112
Zaballa Pedro Tomás Zaballa Barquín
29/07/1938 Cantabria Castro Urdiales 90
113
Pereda Jesús María Pereda Ruiz de Temiño
15/06/1938 Burgos Medina de Pomar 90
114
Miera Vicente Miera Campos
10/05/1940 Cantabria Peñacastillo 90
115
Gento Francisco Gento López
21/10/1933 Cantabria Guarnizo 90
116
Calpe Antonio Calpe Hernández
04/02/1940 Valencia Valencia 90
117
Biempica Rafael Biempica Álvarez
02/05/1937 Asturias Gijón 90
118
Santillana Carlos Alonso González
23/08/1952 Cantabria Santillana del Mar 90
119
Estella Juan José Estella Salas
13/01/1956 Barcelona Sant Feliu de Llobregat 90
120
Chuzo Antonio González Álvarez
28/01/1940 Málaga Antequera 90
121
Paquito Francisco García Gómez
14/02/1938 Asturias Oviedo 90
122
Tejada Ramón Tejada Acuña
03/10/1943 Córdoba Córdoba 90
123
Canito José Cano López
22/04/1956 Lleida Llavorsí 90
124
Arnal Alberto Arnal Andrés
23/09/1939 Valencia Manises 90
125
Echeberria Luis María Echeberria Igartua
24/03/1940 Vizcaya Asua 90
126
Calleja Isacio Calleja García
06/12/1936 Palencia Valle de Cerrato 90
127
Zoco Ignacio Zoco Esparza
31/07/1939 Navarra Garde 90
128
Ansola Fernando Ansola San Martín
27/01/1940 Guipúzcoa Elgoibar 90
129
Ufarte José Armando Ufarte Ventoso
17/05/1941 Pontevedra Pontevedra 90
130
Grosso Ramón Moreno Grosso
08/12/1943 Madrid Madrid 90
131
José María José María García Lavilla
23/05/1942 Asturias Pola de Siero 90
132
Arieta II Antón Arieta-Araunabeña Piedra
06/01/1946 Vizcaya Durango 90
133
Gallego Francisco Fernández Rodríguez
04/03/1944 Cádiz Puerto Real 90
134
Koldo Aguirre Koldo Aguirre Bidaurrazaga
27/04/1939 Vizcaya Sondika 90
135
García Traid José Luis García Traid
06/04/1936 Zaragoza Zaragoza 90
136
David Jorge David López Fernández
23/04/1956 Asturias Turón 90
137
Arza Juan Arza Íñigo
18/06/1923 Navarra Estella 90
138
Sempere José Manuel Sempere Macià
15/02/1958 Alicante Torrellano 90
139
Juan José Juan José Jiménez Collar
29/07/1957 Cádiz Cádiz 90
140
Iturriaga Pedro María Iturriaga Zalbidea
07/04/1939 Vizcaya Getxo 90
141
Eulogio Martínez Eulogio Martínez Ramiro
11/03/1935 Asunción 90
142
Gracia Sigfrido Gracia Royo
27/03/1932 Barcelona Gavà 90
143
Sabino Sabino Andonegui Belaustegui
16/12/1931 Guipúzcoa Mutriku 90
144
Mauri Mauricio Ugartemendia Lauzirika
26/04/1934 Vizcaya Gernika 90
145
Garay Jesús Garay Vecino
10/09/1930 Vizcaya Bilbao 90
146
Curta José Puig Puig
22/02/1922 Girona Sant Martí de Llémena 90
147
Pepín José Cuéllar González
11/08/1939 Badajoz Mérida 90
148
Arieta Eneko Arieta-Araunabeña Piedra
21/08/1933 Vizcaya Durango 90
149
Camps Antonio Camps Bau
24/05/1938 Barcelona Sant Joan de Vilatorrada 90
150
Pazos Manuel Pazos González
17/03/1930 Pontevedra Cambados 90
151
Reija Severino Reija Vázquez
25/11/1938 Lugo Lugo 90
152
Señor Juan Antonio Señor Gómez
26/08/1958 Madrid Madrid 90
153
Félix Ruiz Félix Ruiz Gabari
14/07/1940 Navarra Olite 90
154
Orúe José María Orúe Aranguren
17/03/1931 Vizcaya Bilbao 90
155
Pichi Alonso Àngel Alonso Herrera
17/12/1954 Castellón Benicarló 90
156
Fernández José Antonio Fernández Blanco
26/12/1940 Vizcaya Bilbao 90
157
Argote Estanislao Argote Salaberría
21/10/1956 Guipúzcoa Zarautz 82
158
Paredes José Paredes Gimeno
01/02/1933 Valencia Albal 80
159
Enrique Martín Enrique Martín Monreal Lizarraga
09/03/1956 Navarra Tiebas-Muruarte de Reta 77
160
Fusté Josep Maria Fusté Blanch
15/04/1941 Lleida Linyola 75
161
Amador Amador Lorenzo Lemos
29/09/1954 Pontevedra Bueu 64
162
Buqué Enrique Buqué Rojals
24/11/1927 Barcelona Barcelona 63
163
Herrera Jesús Herrera Alonso
05/02/1938 Asturias Gijón 60
164
Ito Andrés Alonso García
26/04/1961 Salamanca Salamanca 52
165
Alvarito Álvaro Rodríguez Ros
16/07/1936 Asturias Ujo 50
166
Julio Alberto Julio Alberto Moreno Casas
07/10/1958 Asturias Candás 47
167
Artetxe José Luis Artetxe Muguire
28/06/1930 Vizcaya Getxo 46
168
Rafa Rafael Delgado González
24/10/1932 Granada Granada 46
169
Escudero Adrián Escudero García
24/11/1927 Madrid Madrid 46
170
Marsal Ramón Marsal Ribó
12/12/1934 Madrid Madrid 46
171
Wilson Wilson Alfredo Jones Rodríguez
19/05/1934 Ourense O Barco de Valdeorras 44
172
Miguel Muñoz Miguel Muñoz Mozún
19/01/1922 Madrid Madrid 44
173
Villaverde Ramón Alberto Villaverde Vázquez
16/03/1930 Montevideo 44
174
Juani Juan Castillo Barreto
03/10/1955 Las Palmas Las Palmas de Gran Canaria 38
175
Zaldúa José Antonio Zaldúa Urdanavia
15/12/1941 Navarra Elizondo 32
176
Vázquez Juan Vázquez Toledo
05/03/1930 Cádiz La Línea de la Concepción 30
177
Sócrates Sócrates Belenguer Pérez
15/07/1928 Valencia Losa del Obispo 27
178
Buyo Francisco Buyo Sánchez
13/01/1958 A Coruña Betanzos 26
179
Guillot Vicente Guillot Fabián
15/07/1941 Valencia Aldaia 15
180
Domínguez Ernesto Domínguez Hernández
09/03/1941 Tarragona Móra d'Ebre 15
181
Lalo Eduardo Gómez García-Barbón
14/03/1936 Asturias Oviedo 10
182
Redondo José Antonio Redondo García
08/03/1953 Asturias Turón 5
183
Agustín Agustín Rodríguez Santiago
10/09/1959 Pontevedra Marín 1
En actiu la temporada 2019-20
// roll up