España Eurocopa 1976

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
KubalaLászló Kubala Stecz499
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena33
66601540000
2
SolJuan Cruz Sol Oria29
76510482100
3
BenitoGregorio Benito Rubio30
88800720100
4
CapónJosé Luis Capón González28
77700630101
5
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro21
55501450400
6
VillarÁngel María Villar Llona26
65410428101
7
Del BosqueVicente del Bosque González26
55400406000
8
PirriJosé Martínez Sánchez31
55500450102
9
QuiniEnrique Castro González27
77401597002
10
SantillanaCarlos Alonso González24
55500450002
11
RexachCarles Rexach Cerdà29
44300336100
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez29
33303270000
13
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti25
54210356100
14
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga27
43312294000
15
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll27
43310314000
16
CastellanosÁngel Castellanos Céspedes24
33301270000
17
DeustoJuan Antonio Deusto Olagorta30
000040000
18
ClaramuntJosé Claramunt Torres30
33200242111
19
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia29
22104166000
20
Roberto MartínezRoberto Juan Martínez Martínez31
22100151001
21
CostasEnrique Álvarez Costas29
22100160000
22
MarcialMarcial Manuel Pina Morales30
22200180000
23
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea32
22100156000
24
IruretaJavier Iruretagoyena Amiano28
21112134000
25
RamosJosé Antonio Ramos Huete25
21111134000
26
SolsonaDaniel Solsona Puig24
1110290000
27
Planas IIJavier Planas Abad27
1110190100
28
García SorianoJuan Antonio García Soriano28
2002151000
29
BenítezAntonio Benítez Fernández25
1100168000
30
Jesús MartínezJesús Martínez Rivadeneira29
1110190000
31
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz22
2002011000
32
VelázquezManuel Velázquez Villaverde33
1100046001
33
AlabandaSebastián Alabanda Fernández26
100119000
34
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi26
1001173000
35
MegidoAlfredo Megido Sánchez24
1001024001
36
FortesFrancisco Fortes Calvo21
1001014000
37
JaénRafael Jaén Rodríguez27
000010000
38
IrlesJoaquín Irles Hernández29
000010000
39
PacoFrancisco Ruiz Brenes28
000010000
40
Manolín CuestaManuel de la Cuesta Martínez26
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
Miguel ÁngelMiguel Ángel González Suárez24/12/1947OurenseOurense
 
DeustoJuan Antonio Deusto Olagorta08/01/1946BilbaoVizcaya
 
PacoFrancisco Ruiz Brenes02/03/1948San FernandoCádiz
 
SolJuan Cruz Sol Oria13/09/1947ElgoibarGuipúzcoa
 
CapónJosé Luis Capón González06/02/1948MadridMadrid
 
MigueliMiguel Bernardo Bianquetti19/12/1951CeutaCeuta
 
CamachoJosé Antonio Camacho Alfaro08/06/1955CiezaMurcia
 
RamosJosé Antonio Ramos Huete03/04/1951Tetuán
 
KortabarríaIgnacio Kortabarría Abarrategi31/07/1950ArrasateGuipúzcoa
 
IrlesJoaquín Irles Hernández30/03/1947OrihuelaAlicante
 
BenitoGregorio Benito Rubio21/10/1946Puente del ArzobispoToledo
 
BenítezAntonio Benítez Fernández02/06/1951Jerez de la FronteraCádiz
 
VelázquezManuel Velázquez Villaverde24/01/1943MadridMadrid
 
JaénRafael Jaén Rodríguez03/01/1949CórdobaCórdoba
 
PirriJosé Martínez Sánchez11/03/1945CeutaCeuta
 
AsensiJuan Manuel Asensi Ripoll23/09/1949AlicanteAlicante
 
CastellanosÁngel Castellanos Céspedes15/11/1952MiguelturraCiudad Real
 
ClaramuntJosé Claramunt Torres16/07/1946PuçolValencia
 
Del BosqueVicente del Bosque González23/12/1950SalamancaSalamanca
 
CostasEnrique Álvarez Costas16/01/1947VigoPontevedra
 
Jesús MartínezJesús Martínez Rivadeneira07/12/1947Cangas de FozLugo
 
MarcialMarcial Manuel Pina Morales23/08/1946Bárzana de QuirósAsturias
 
VillarÁngel María Villar Llona21/01/1950BilbaoVizcaya
 
IruretaJavier Iruretagoyena Amiano01/04/1948IrúnGuipúzcoa
 
SolsonaDaniel Solsona Puig18/01/1952Cornellà de LlobregatBarcelona
 
Planas IIJavier Planas Abad03/07/1949AlmudévarHuesca
 
AlabandaSebastián Alabanda Fernández31/10/1950PosadasCórdoba
 
SantillanaCarlos Alonso González23/08/1952Santillana del MarCantabria
 
QuiniEnrique Castro González23/09/1949OviedoAsturias
 
Manolín CuestaManuel de la Cuesta Martínez26/02/1950CórdobaCórdoba
 
RexachCarles Rexach Cerdà13/01/1947BarcelonaBarcelona
 
ChurrucaJosé Ignacio Churruca Sistiaga28/01/1949Donostia/San SebastiánGuipúzcoa
 
Txetxu RojoJosé Francisco Rojo Arroitia28/01/1947BilbaoVizcaya
 
GárateJosé Eulogio Gárate Ormaechea20/10/1944Sarandí
 
García SorianoJuan Antonio García Soriano06/04/1948Santisteban del PuertoJaén
 
SatrústeguiJesús María Satrústegui Azpiroz12/01/1954PamplonaNavarra
 
MegidoAlfredo Megido Sánchez02/10/1952PeñaflorSevilla
 
FortesFrancisco Fortes Calvo04/01/1955BarcelonaBarcelona
 
Roberto MartínezRoberto Juan Martínez Martínez25/09/1945Mendoza
Partits
TipusDataLocal Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)25/09/1974Dinamarca1 - 2España
Copa Hispanitat12/10/1974Argentina1 - 1España
Qualificació: Fase de grups (partit 2)20/11/1974Escocia1 - 2España
Qualificació: Fase de grups (partit 3)05/02/1975España1 - 1Escocia
Qualificació: Fase de grups (partit 4)17/04/1975España1 - 1Rumanía
Qualificació: Fase de grups (partit 5)12/10/1975España2 - 0Dinamarca
Qualificació: Fase de grups (partit 6)16/11/1975Rumanía2 - 2España
Quarts de final (anada)24/04/1976España1 - 1Alemania Federal
Quarts de final (tornada)22/05/1976Alemania Federal2 - 0España
Última actualització: 22/08/2017
Notificar error