Temporada 2008-09 2ª Divisió B Grup I

Resultats
30/08/2008
Lemona
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Racing de Santander B
31/08/2008
Real Sociedad B
Celta de Vigo B
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón B
Guijuelo
Ponferradina
Ciudad de Santiago
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Barakaldo
Real Unión
Valladolid B
Lugo
Bilbao Athletic
Sestao River
Pontevedra
06/09/2008
Deportivo de La Coruña B
Sestao River
Bilbao Athletic
Ciudad de Santiago
Valladolid B
Cultural Leonesa
07/09/2008
Sporting de Gijón B
Zamora
Celta de Vigo B
Guijuelo
Racing de Santander B
Lemona
Pontevedra
Real Sociedad B
Marino de Luanco
Racing de Ferrol
Barakaldo
Lugo
Ponferradina
Real Unión
14/09/2008
Real Sociedad B
Deportivo de La Coruña B
Lemona
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Bilbao Athletic
Lugo
Valladolid B
Guijuelo
Pontevedra
Sestao River
Racing de Santander B
Zamora
Marino de Luanco
Ciudad de Santiago
Barakaldo
Real Unión
Cultural Leonesa
Ponferradina
Celta de Vigo B
20/09/2008
Celta de Vigo B
Real Unión
Sporting de Gijón B
Sestao River
Valladolid B
Ciudad de Santiago
Deportivo de La Coruña B
Guijuelo
Racing de Santander B
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Zamora
Barakaldo
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Lugo
Pontevedra
Ponferradina
21/09/2008
Marino de Luanco
Lemona
24/09/2008
Real Sociedad B
Sporting de Gijón B
Lemona
Bilbao Athletic
Sestao River
Marino de Luanco
Real Unión
Lugo
Celta de Vigo B
Pontevedra
Ponferradina
Deportivo de La Coruña B
Guijuelo
Racing de Santander B
Racing de Ferrol
Valladolid B
Ciudad de Santiago
Cultural Leonesa
Zamora
Barakaldo
28/09/2008
Sporting de Gijón B
Guijuelo
Deportivo de La Coruña B
Celta de Vigo B
Racing de Santander B
Ponferradina
Valladolid B
Zamora
Pontevedra
Real Unión
Marino de Luanco
Real Sociedad B
Lugo
Ciudad de Santiago
Barakaldo
Lemona
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
29/09/2008
Bilbao Athletic
Sestao River
04/10/2008
Lemona
Valladolid B
Racing de Ferrol
Lugo
Real Unión
Ciudad de Santiago
Ponferradina
Sporting de Gijón B
05/10/2008
Celta de Vigo B
Racing de Santander B
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Guijuelo
Marino de Luanco
Sestao River
Barakaldo
Zamora
Cultural Leonesa
11/10/2008
Lugo
Zamora
12/10/2008
Sporting de Gijón B
Celta de Vigo B
Valladolid B
Sestao River
Racing de Santander B
Pontevedra
Deportivo de La Coruña B
Real Unión
Bilbao Athletic
Guijuelo
Barakaldo
Real Sociedad B
Cultural Leonesa
Lemona
Ciudad de Santiago
Racing de Ferrol
13/10/2008
Marino de Luanco
Ponferradina
18/10/2008
Deportivo de La Coruña B
Racing de Santander B
Lemona
Lugo
19/10/2008
Celta de Vigo B
Marino de Luanco
Real Sociedad B
Valladolid B
Pontevedra
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Bilbao Athletic
Guijuelo
Barakaldo
Sestao River
Cultural Leonesa
Zamora
Ciudad de Santiago
Real Unión
Racing de Ferrol
25/10/2008
Racing de Santander B
Real Unión
Bilbao Athletic
Celta de Vigo B
Barakaldo
Ponferradina
26/10/2008
Sporting de Gijón B
Deportivo de La Coruña B
Valladolid B
Guijuelo
Marino de Luanco
Pontevedra
Cultural Leonesa
Real Sociedad B
Lugo
Sestao River
Ciudad de Santiago
Lemona
Racing de Ferrol
Zamora
01/11/2008
Racing de Santander B
Sporting de Gijón B
Real Sociedad B
Lugo
Celta de Vigo B
Barakaldo
Deportivo de La Coruña B
Marino de Luanco
Lemona
Racing de Ferrol
02/11/2008
Pontevedra
Bilbao Athletic
Ponferradina
Valladolid B
Guijuelo
Cultural Leonesa
Sestao River
Ciudad de Santiago
Real Unión
Zamora
08/11/2008
Sporting de Gijón B
Real Unión
Bilbao Athletic
Deportivo de La Coruña B
09/11/2008
Valladolid B
Celta de Vigo B
Marino de Luanco
Racing de Santander B
Barakaldo
Pontevedra
Cultural Leonesa
Ponferradina
Lugo
Guijuelo
Ciudad de Santiago
Real Sociedad B
Racing de Ferrol
Sestao River
Zamora
Lemona
15/11/2008
Deportivo de La Coruña B
Barakaldo
16/11/2008
Sporting de Gijón B
Marino de Luanco
Racing de Santander B
Bilbao Athletic
Celta de Vigo B
Cultural Leonesa
Real Sociedad B
Racing de Ferrol
Pontevedra
Valladolid B
Ponferradina
Lugo
Guijuelo
Ciudad de Santiago
Sestao River
Zamora
Real Unión
Lemona
22/11/2008
Bilbao Athletic
Sporting de Gijón B
Lemona
Sestao River
Barakaldo
Racing de Santander B
23/11/2008
Valladolid B
Deportivo de La Coruña B
Racing de Ferrol
Guijuelo
Marino de Luanco
Real Unión
Cultural Leonesa
Pontevedra
Lugo
Celta de Vigo B
Ciudad de Santiago
Ponferradina
Zamora
Real Sociedad B
29/11/2008
Racing de Santander B
Valladolid B
Sporting de Gijón B
Barakaldo
Deportivo de La Coruña B
Cultural Leonesa
30/11/2008
Celta de Vigo B
Ciudad de Santiago
Real Sociedad B
Lemona
Marino de Luanco
Bilbao Athletic
Pontevedra
Lugo
Ponferradina
Racing de Ferrol
Guijuelo
Zamora
Real Unión
Sestao River
05/12/2008
Sestao River
Real Sociedad B
06/12/2008
Bilbao Athletic
Real Unión
Lemona
Guijuelo
07/12/2008
Valladolid B
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Barakaldo
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Racing de Santander B
Lugo
Deportivo de La Coruña B
Ciudad de Santiago
Pontevedra
Zamora
Ponferradina
13/12/2008
Racing de Santander B
Lugo
Sporting de Gijón B
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña B
Ciudad de Santiago
14/12/2008
Celta de Vigo B
Zamora
Pontevedra
Racing de Ferrol
Ponferradina
Lemona
Guijuelo
Sestao River
Real Unión
Real Sociedad B
15/12/2008
Bilbao Athletic
Barakaldo
21/01/2009
Marino de Luanco
Valladolid B
20/12/2008
Valladolid B
Bilbao Athletic
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Sporting de Gijón B
Lemona
Celta de Vigo B
Cultural Leonesa
Marino de Luanco
Real Unión
Barakaldo
21/12/2008
Real Sociedad B
Guijuelo
Ciudad de Santiago
Racing de Santander B
Zamora
Pontevedra
Sestao River
Ponferradina
03/01/2009
Sporting de Gijón B
Ciudad de Santiago
Guijuelo
Real Unión
04/01/2009
Bilbao Athletic
Cultural Leonesa
Racing de Santander B
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Celta de Vigo B
Sestao River
Barakaldo
Valladolid B
Marino de Luanco
Lugo
Pontevedra
Lemona
Ponferradina
Real Sociedad B
10/01/2009
Racing de Santander B
Zamora
Valladolid B
Real Unión
Bilbao Athletic
Lugo
11/01/2009
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Real Sociedad B
Deportivo de La Coruña B
Lemona
Ponferradina
Guijuelo
Pontevedra
Sestao River
Marino de Luanco
Ciudad de Santiago
Barakaldo
Cultural Leonesa
17/01/2009
Sestao River
Deportivo de La Coruña B
Lemona
Racing de Santander B
Racing de Ferrol
Marino de Luanco
18/01/2009
Real Sociedad B
Pontevedra
Real Unión
Ponferradina
Guijuelo
Celta de Vigo B
Zamora
Sporting de Gijón B
Ciudad de Santiago
Bilbao Athletic
Lugo
Barakaldo
Cultural Leonesa
Valladolid B
24/01/2009
Racing de Santander B
Sestao River
Deportivo de La Coruña B
Real Sociedad B
Bilbao Athletic
Racing de Ferrol
25/01/2009
Sporting de Gijón B
Lemona
Celta de Vigo B
Ponferradina
Valladolid B
Lugo
Pontevedra
Guijuelo
Marino de Luanco
Zamora
Barakaldo
Ciudad de Santiago
Cultural Leonesa
Real Unión
31/01/2009
Real Sociedad B
Racing de Santander B
Lemona
Marino de Luanco
01/02/2009
Racing de Ferrol
Barakaldo
Real Unión
Celta de Vigo B
Ponferradina
Pontevedra
Guijuelo
Deportivo de La Coruña B
Sestao River
Sporting de Gijón B
Zamora
Bilbao Athletic
Ciudad de Santiago
Valladolid B
Lugo
Cultural Leonesa
07/02/2009
Racing de Santander B
Guijuelo
Bilbao Athletic
Lemona
08/02/2009
Sporting de Gijón B
Real Sociedad B
Deportivo de La Coruña B
Ponferradina
Valladolid B
Racing de Ferrol
Pontevedra
Celta de Vigo B
Barakaldo
Zamora
Cultural Leonesa
Ciudad de Santiago
Lugo
Real Unión
04/03/2009
Marino de Luanco
Sestao River
14/02/2009
Lemona
Barakaldo
Sestao River
Bilbao Athletic
15/02/2009
Celta de Vigo B
Deportivo de La Coruña B
Real Sociedad B
Marino de Luanco
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Real Unión
Pontevedra
Ponferradina
Racing de Santander B
Guijuelo
Sporting de Gijón B
Zamora
Valladolid B
Ciudad de Santiago
Lugo
21/02/2009
Deportivo de La Coruña B
Pontevedra
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
22/02/2009
Racing de Santander B
Celta de Vigo B
Valladolid B
Lemona
Sporting de Gijón B
Ponferradina
Marino de Luanco
Guijuelo
Barakaldo
Sestao River
Cultural Leonesa
Zamora
Lugo
Racing de Ferrol
Ciudad de Santiago
Real Unión
28/02/2009
Sestao River
Valladolid B
Lemona
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Ciudad de Santiago
01/03/2009
Celta de Vigo B
Sporting de Gijón B
Real Sociedad B
Barakaldo
Real Unión
Deportivo de La Coruña B
Pontevedra
Racing de Santander B
Ponferradina
Marino de Luanco
Guijuelo
Bilbao Athletic
Zamora
Lugo
07/03/2009
Racing de Santander B
Deportivo de La Coruña B
Bilbao Athletic
Ponferradina
08/03/2009
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Valladolid B
Real Sociedad B
Marino de Luanco
Celta de Vigo B
Barakaldo
Guijuelo
Cultural Leonesa
Sestao River
Lugo
Lemona
Ciudad de Santiago
Zamora
Racing de Ferrol
Real Unión
14/03/2009
Deportivo de La Coruña B
Sporting de Gijón B
Lemona
Ciudad de Santiago
15/03/2009
Celta de Vigo B
Bilbao Athletic
Real Sociedad B
Cultural Leonesa
Real Unión
Racing de Santander B
Pontevedra
Marino de Luanco
Guijuelo
Valladolid B
Sestao River
Lugo
Zamora
Racing de Ferrol
Ponferradina
Barakaldo
21/03/2009
Sporting de Gijón B
Racing de Santander B
Marino de Luanco
Deportivo de La Coruña B
Bilbao Athletic
Pontevedra
Ciudad de Santiago
Sestao River
Racing de Ferrol
Lemona
Barakaldo
Celta de Vigo B
Cultural Leonesa
Guijuelo
Zamora
Real Unión
22/03/2009
Valladolid B
Ponferradina
Lugo
Real Sociedad B
25/03/2009
Deportivo de La Coruña B
Bilbao Athletic
Celta de Vigo B
Valladolid B
Real Sociedad B
Ciudad de Santiago
Lemona
Zamora
Racing de Santander B
Marino de Luanco
Sestao River
Racing de Ferrol
Real Unión
Sporting de Gijón B
Pontevedra
Barakaldo
Guijuelo
Lugo
Ponferradina
Cultural Leonesa
29/03/2009
Valladolid B
Pontevedra
Marino de Luanco
Sporting de Gijón B
Barakaldo
Deportivo de La Coruña B
Ciudad de Santiago
Guijuelo
Racing de Ferrol
Real Sociedad B
Lemona
Real Unión
Bilbao Athletic
Racing de Santander B
Cultural Leonesa
Celta de Vigo B
Lugo
Ponferradina
Zamora
Sestao River
04/04/2009
Racing de Santander B
Barakaldo
Deportivo de La Coruña B
Valladolid B
Sestao River
Lemona
Real Unión
Marino de Luanco
05/04/2009
Sporting de Gijón B
Bilbao Athletic
Celta de Vigo B
Lugo
Real Sociedad B
Zamora
Pontevedra
Cultural Leonesa
Guijuelo
Racing de Ferrol
Ponferradina
Ciudad de Santiago
09/04/2009
Valladolid B
Racing de Santander B
Bilbao Athletic
Marino de Luanco
Sestao River
Real Unión
11/04/2009
Lemona
Real Sociedad B
12/04/2009
Racing de Ferrol
Ponferradina
Lugo
Pontevedra
Ciudad de Santiago
Celta de Vigo B
Zamora
Guijuelo
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña B
13/04/2009
Barakaldo
Sporting de Gijón B
19/04/2009
Racing de Santander B
Cultural Leonesa
Celta de Vigo B
Racing de Ferrol
Real Sociedad B
Sestao River
Marino de Luanco
Barakaldo
Sporting de Gijón B
Valladolid B
Pontevedra
Ciudad de Santiago
Real Unión
Bilbao Athletic
Deportivo de La Coruña B
Lugo
Ponferradina
Zamora
Guijuelo
Lemona
25/04/2009
Lemona
Ponferradina
Real Sociedad B
Real Unión
Barakaldo
Bilbao Athletic
26/04/2009
Valladolid B
Marino de Luanco
Lugo
Racing de Santander B
Racing de Ferrol
Pontevedra
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón B
Ciudad de Santiago
Deportivo de La Coruña B
Zamora
Celta de Vigo B
Sestao River
Guijuelo
02/05/2009
Sporting de Gijón B
Lugo
03/05/2009
Bilbao Athletic
Valladolid B
Deportivo de La Coruña B
Racing de Ferrol
Celta de Vigo B
Lemona
Pontevedra
Zamora
Barakaldo
Real Unión
Marino de Luanco
Cultural Leonesa
Guijuelo
Real Sociedad B
Ponferradina
Sestao River
Racing de Santander B
Ciudad de Santiago
08/05/2009
Cultural Leonesa
Bilbao Athletic
09/05/2009
Real Unión
Guijuelo
10/05/2009
Lugo
Marino de Luanco
Valladolid B
Barakaldo
Ciudad de Santiago
Sporting de Gijón B
Racing de Ferrol
Racing de Santander B
Zamora
Deportivo de La Coruña B
Lemona
Pontevedra
Sestao River
Celta de Vigo B
Real Sociedad B
Ponferradina
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Unión75382112557251344
2Cultural Leonesa70382010845231104
3Ponferradina63381891154411075
4Zamora613817101147341037
5Celta de Vigo B583815131042261129
6Lemona583816101231311048
7Racing de Ferrol56381681443441428
8Lugo553815101357481175
9Guijuelo533814111345371135
10Barakaldo53381581535391215
11Bilbao Athletic52381410144843899
12Pontevedra51381491550491097
13Ciudad de Santiago503813111442421325
14Racing de Santander B47381211153847906
15Sestao River463810161237411004
16Sporting de Gijón B453813619465513812
17Deportivo de La Coruña B39389121740531008
18Real Sociedad B38*38912172943986
19Valladolid B363810622326111210
20Marino de Luanco33389623225810614
Promoció Ascens
Promoció Permanència
*La Real Sociedad B figura amb un punt menys, per alineació indeguda en el partit Real Sociedad B - Pontevedra, però es va conservar el resultat del partit
Destacats
 NomDem GolsClub
Javi Ballesteros
19
De Paula
16
Marco Paixão
13
Goikoetxea
12
Jonatan Valle
11
Vega
11
Alain Arroyo
11
Rubén Durán
11
Maikel
11
Berodia
10
Oriol Riera
10
Lamatina
10
Losada
10
Carlos Álvarez
10
Charles
9
 NomDem GroguesClub
Aicart
18
Jonathan
16
Zafra
16
Manolo Pérez
16
Iosu Iglesias
15
Antonio Moreno
15
Pablo Ruiz
15
Rubén Durán
15
Capi
15
Arrotegi
15
Javi Poves
15
Curro Vacas
14
Llamas
14
Rebollo
14
Vázquez
14
Gols:
840
Gols Per Partit:
2,21
Targetes Grogues:
2237
Targetes Grogues Per Partit:
5,89
Expulsions:
141
Expulsions Per Partit:
0,37
Estrangers:
42
Percentatge Estrangers:
8,24
Victòries locals:
191
Victòries visitants:
89
Empats:
100
Màxima victòria local:
6-1 Cultural Leonesa-Racing de Santander B
Màxima victòria visitant:
0-5 Marino de Luanco-Lugo
Millor ratxa guanyadora:
Real Unión: 7 Partits (Jornades 8-14)
Pitjor ratxa perdedora:
Valladolid B: 5 Partits (Jornades 19-23)
Millor ratxa no perdent:
Real Unión: 13 Partits (Jornades 24-36)
Pitjor ratxa no guanyant:
Deportivo de La Coruña B: 9 Partits (Jornades 1-9)
Progrés
Matriu
BarBilCelCiuCulDepGuiLemLugMarPonPontRaciRacReaRealSesSpoValZam
Barakaldo-1-50-42-11-01-10-00-02-00-31-21-11-02-12-01-02-02-04-11-1
Bilbao Athletic3-1-0-33-23-11-11-01-00-00-02-00-34-11-40-11-20-01-00-11-1
Celta de Vigo B0-11-1-1-00-12-02-12-10-00-10-11-00-04-02-01-21-11-22-11-0
Ciudad de Santiago0-11-00-1-1-01-11-11-02-22-01-22-21-02-11-31-11-04-43-10-2
Cultural Leonesa2-01-10-31-0-2-02-03-03-21-01-02-00-06-12-00-21-01-01-01-0
Deportivo de La Coruña B1-03-41-11-11-1-0-20-12-31-02-00-13-00-00-00-20-13-22-12-2
Guijuelo3-11-00-02-00-00-3-1-10-05-00-13-11-00-03-14-02-04-31-12-1
Lemona0-00-01-01-00-02-11-0-1-12-12-02-01-01-00-00-32-21-02-01-0
Lugo1-02-13-10-11-42-10-11-0-4-02-42-11-14-03-00-34-02-22-10-1
Marino de Luanco1-01-00-11-00-21-12-10-00-5-0-10-13-21-10-00-31-00-32-01-2
Ponferradina0-00-11-11-10-02-02-01-23-31-0-5-12-01-01-00-01-14-13-12-0
Pontevedra1-03-11-10-42-21-13-00-01-14-13-0-2-32-12-11-01-13-13-01-2
Racing de Ferrol2-00-22-21-22-12-12-13-02-01-02-01-0-0-12-41-12-11-01-00-0
Racing de Santander B1-00-20-01-00-03-11-30-11-02-01-10-03-0-4-20-13-22-11-22-1
Real Sociedad B0-22-11-11-10-01-11-02-10-11-01-31-00-10-0-2-20-02-01-10-1
Real Unión0-11-10-11-12-14-11-13-11-15-00-01-02-02-01-0-1-12-11-02-1
Sestao River0-00-30-01-20-02-01-11-03-02-14-22-11-11-11-01-1-1-21-10-0
Sporting de Gijón B1-31-01-00-11-01-20-01-02-10-02-10-32-51-11-00-12-0-3-01-1
Valladolid B1-02-11-00-00-10-22-02-11-22-11-43-10-01-01-10-31-41-4-0-1
Zamora2-12-21-12-00-13-02-11-22-12-04-23-01-21-11-00-00-11-02-1-
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error