Temporada 1962-63 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
16/09/1962
Espanyol
Indautxu
Sabadell
Basconia
Sporting de Gijón
Salamanca
Real Sociedad
Ourense
Burgos
Pontevedra
Racing de Santander
Constancia
Celta de Vigo
Atlético Baleares
Langreo
Alavés
23/09/1962
Basconia
Espanyol
Alavés
Sabadell
Ourense
Langreo
Salamanca
Real Sociedad
Pontevedra
Sporting de Gijón
Constancia
Burgos
Atlético Baleares
Racing de Santander
Indautxu
Celta de Vigo
30/09/1962
Espanyol
Alavés
Langreo
Sabadell
Ourense
Salamanca
Real Sociedad
Pontevedra
Burgos
Atlético Baleares
Racing de Santander
Indautxu
Celta de Vigo
Basconia
Sporting de Gijón
Constancia
07/10/1962
Sabadell
Espanyol
Salamanca
Langreo
Pontevedra
Ourense
Constancia
Real Sociedad
Atlético Baleares
Sporting de Gijón
Indautxu
Burgos
Basconia
Racing de Santander
Alavés
Celta de Vigo
14/10/1962
Langreo
Espanyol
Celta de Vigo
Sabadell
Salamanca
Pontevedra
Ourense
Constancia
Real Sociedad
Atlético Baleares
Sporting de Gijón
Indautxu
Burgos
Basconia
Racing de Santander
Alavés
21/10/1962
Espanyol
Celta de Vigo
Sabadell
Racing de Santander
Pontevedra
Langreo
Constancia
Salamanca
Atlético Baleares
Ourense
Indautxu
Real Sociedad
Basconia
Sporting de Gijón
Alavés
Burgos
28/10/1962
Pontevedra
Constancia
Racing de Santander
Espanyol
Burgos
Sabadell
Salamanca
Atlético Baleares
Ourense
Indautxu
Real Sociedad
Basconia
Sporting de Gijón
Alavés
Langreo
Celta de Vigo
04/11/1962
Constancia
Langreo
Atlético Baleares
Pontevedra
Indautxu
Salamanca
Basconia
Ourense
Alavés
Real Sociedad
Celta de Vigo
Racing de Santander
06/11/1962
Sabadell
Sporting de Gijón
Espanyol
Burgos
11/11/1962
Sporting de Gijón
Espanyol
Real Sociedad
Sabadell
Constancia
Atlético Baleares
Pontevedra
Indautxu
Ourense
Alavés
Burgos
Celta de Vigo
Langreo
Racing de Santander
Salamanca
Basconia
18/11/1962
Espanyol
Real Sociedad
Sabadell
Ourense
Atlético Baleares
Langreo
Indautxu
Constancia
Basconia
Pontevedra
Alavés
Salamanca
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Burgos
08/12/1962
Salamanca
Sabadell
09/12/1962
Ourense
Espanyol
Atlético Baleares
Indautxu
Constancia
Basconia
Real Sociedad
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
Burgos
Pontevedra
Alavés
16/12/1962
Espanyol
Salamanca
Sabadell
Pontevedra
Indautxu
Langreo
Basconia
Atlético Baleares
Alavés
Constancia
Celta de Vigo
Ourense
Racing de Santander
Real Sociedad
Burgos
Sporting de Gijón
23/12/1962
Pontevedra
Espanyol
Constancia
Sabadell
Indautxu
Basconia
Atlético Baleares
Alavés
Salamanca
Celta de Vigo
Ourense
Racing de Santander
Real Sociedad
Burgos
25/12/1962
Langreo
Sporting de Gijón
30/12/1962
Langreo
Basconia
Alavés
Indautxu
Celta de Vigo
Pontevedra
Racing de Santander
Salamanca
Burgos
Ourense
Sporting de Gijón
Real Sociedad
01/01/1963
Sabadell
Atlético Baleares
Espanyol
Constancia
06/01/1963
Atlético Baleares
Espanyol
Indautxu
Sabadell
Basconia
Alavés
Constancia
Celta de Vigo
Pontevedra
Racing de Santander
Salamanca
Burgos
Ourense
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Langreo
13/01/1963
Indautxu
Espanyol
Basconia
Sabadell
Ourense
Real Sociedad
Salamanca
Sporting de Gijón
Pontevedra
Burgos
Constancia
Racing de Santander
Atlético Baleares
Celta de Vigo
Alavés
Langreo
20/01/1963
Espanyol
Basconia
Sabadell
Alavés
Langreo
Ourense
Real Sociedad
Salamanca
Sporting de Gijón
Pontevedra
Burgos
Constancia
Racing de Santander
Atlético Baleares
Celta de Vigo
Indautxu
27/01/1963
Sabadell
Langreo
Alavés
Espanyol
Salamanca
Ourense
Pontevedra
Real Sociedad
Constancia
Sporting de Gijón
Atlético Baleares
Burgos
Indautxu
Racing de Santander
Basconia
Celta de Vigo
03/02/1963
Espanyol
Sabadell
Langreo
Salamanca
Ourense
Pontevedra
Real Sociedad
Constancia
Sporting de Gijón
Atlético Baleares
Burgos
Indautxu
Celta de Vigo
Alavés
05/02/1963
Racing de Santander
Basconia
10/02/1963
Espanyol
Langreo
Sabadell
Celta de Vigo
Pontevedra
Salamanca
Constancia
Ourense
Atlético Baleares
Real Sociedad
Indautxu
Sporting de Gijón
Basconia
Burgos
Alavés
Racing de Santander
17/02/1963
Langreo
Pontevedra
Salamanca
Constancia
Ourense
Atlético Baleares
Real Sociedad
Indautxu
Sporting de Gijón
Basconia
Burgos
Alavés
Racing de Santander
Sabadell
Celta de Vigo
Espanyol
24/02/1963
Espanyol
Racing de Santander
Sabadell
Burgos
Constancia
Pontevedra
Atlético Baleares
Salamanca
Indautxu
Ourense
Basconia
Real Sociedad
Alavés
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Langreo
03/03/1963
Burgos
Espanyol
Sporting de Gijón
Sabadell
Langreo
Constancia
Pontevedra
Atlético Baleares
Salamanca
Indautxu
Ourense
Basconia
Real Sociedad
Alavés
Racing de Santander
Celta de Vigo
10/03/1963
Espanyol
Sporting de Gijón
Sabadell
Real Sociedad
Atlético Baleares
Constancia
Indautxu
Pontevedra
Basconia
Salamanca
Alavés
Ourense
Celta de Vigo
Burgos
Racing de Santander
Langreo
17/03/1963
Langreo
Atlético Baleares
Ourense
Sabadell
Pontevedra
Basconia
Salamanca
Alavés
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Burgos
Racing de Santander
19/03/1963
Constancia
Indautxu
Real Sociedad
Espanyol
23/03/1963
Indautxu
Atlético Baleares
24/03/1963
Espanyol
Ourense
Sabadell
Salamanca
Basconia
Constancia
Alavés
Pontevedra
Celta de Vigo
Real Sociedad
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Burgos
Langreo
30/03/1963
Constancia
Alavés
31/03/1963
Salamanca
Espanyol
Pontevedra
Sabadell
Langreo
Indautxu
Atlético Baleares
Basconia
Ourense
Celta de Vigo
Real Sociedad
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Burgos
07/04/1963
Alavés
Atlético Baleares
Basconia
Indautxu
Burgos
Real Sociedad
Celta de Vigo
Salamanca
Espanyol
Pontevedra
Sporting de Gijón
Langreo
Sabadell
Constancia
Racing de Santander
Ourense
14/04/1963
Atlético Baleares
Sabadell
Basconia
Langreo
Indautxu
Alavés
Ourense
Burgos
Pontevedra
Celta de Vigo
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Salamanca
Racing de Santander
15/04/1963
Constancia
Espanyol
21/04/1963
Alavés
Basconia
Burgos
Salamanca
Celta de Vigo
Constancia
Espanyol
Atlético Baleares
Sporting de Gijón
Ourense
Langreo
Real Sociedad
Sabadell
Indautxu
Racing de Santander
Pontevedra
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Pontevedra41301695443101
2Espanyol39301758402401
3Racing de Santander37301578533902
4Real Sociedad35301479774400
5Sporting de Gijón343016212504601
6Celta de Vigo323013611473103
7Ourense313014313433701
8Alavés303012612434601
9Indautxu303011811464200
10Burgos293012513394701
11Salamanca273010713404600
12Constancia263011415425103
13Langreo25308913334201
14Atlético Baleares23309516375102
15Basconia21309318316501
16Sabadell20308418436600
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Olano
31
Olalde
18
Abel
17
Ceresuela
12
Moya
12
José Jorge
11
Vallejo
11
Biempica
11
Wilson
11
Gilabert
11
Castro
10
Fuertes II
10
Crispi
9
Rifé
9
Abásolo
9
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Joanet
0,862219
Cantero
12929
Gato
1,033031
Gastesi
1,22024
Ibarreche
1,222227
 Larzábal
1,222733
Emery
1,442739
Guti
1,52639
Mambrilla
1,682542
Ibarreche
1,72034
Menéndez
1,752035
 Murillo
2,282557
Gols:
708
Gols Per Partit:
2,95
Expulsions:
18
Expulsions Per Partit:
0,08
Estrangers:
72
Percentatge Estrangers:
19,46
Victòries locals:
153
Victòries visitants:
42
Empats:
45
Màxima victòria local:
11-1 Real Sociedad-Sabadell
Màxima victòria visitant:
1-4 Alavés-Real Sociedad
Millor ratxa guanyadora:
Espanyol: 4 Partits (Jornades 14-17)
Pitjor ratxa perdedora:
Sabadell: 5 Partits (Jornades 17-21)
Millor ratxa no perdent:
Pontevedra: 10 Partits (Jornades 20-29)
Pitjor ratxa no guanyant:
Atlético Baleares: 11 Partits (Jornades 2-12)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error