Temporada 1951-52 2ª Divisió Sud

Lliga 2a divisió Sur
Pichichi
Resultats
08/09/1951
Mestalla
Salamanca
Plus Ultra
Mallorca
09/09/1951
Alcoyano
Hércules
Cartagena
Granada
CD Málaga
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Murcia
Alicante
UD Melilla
Atlético Baleares
Levante
16/09/1951
Salamanca
Atlético Baleares
Hércules
Mestalla
Granada
Alcoyano
RCD Córdoba
Cartagena
Murcia
CD Málaga
UD Melilla
Balompédica Linense
Mallorca
Alicante
Levante
Plus Ultra
22/09/1951
Mestalla
Granada
23/09/1951
Salamanca
Hércules
Alcoyano
RCD Córdoba
Cartagena
Murcia
CD Málaga
UD Melilla
Balompédica Linense
Mallorca
Alicante
Levante
Atlético Baleares
Plus Ultra
29/09/1951
Plus Ultra
Alicante
30/09/1951
Hércules
Atlético Baleares
Granada
Salamanca
RCD Córdoba
Mestalla
Murcia
Alcoyano
UD Melilla
Cartagena
Mallorca
CD Málaga
Levante
Balompédica Linense
06/10/1951
Mestalla
Murcia
07/10/1951
Hércules
Granada
Salamanca
RCD Córdoba
Alcoyano
UD Melilla
Cartagena
Mallorca
CD Málaga
Levante
Balompédica Linense
Plus Ultra
Atlético Baleares
Alicante
12/10/1951
Plus Ultra
CD Málaga
14/10/1951
Granada
Atlético Baleares
RCD Córdoba
Hércules
Murcia
Salamanca
UD Melilla
Mestalla
Mallorca
Alcoyano
Levante
Cartagena
Alicante
Balompédica Linense
20/10/1951
Mestalla
Mallorca
21/10/1951
Granada
RCD Córdoba
Hércules
Murcia
Salamanca
UD Melilla
Alcoyano
Levante
Cartagena
Plus Ultra
Atlético Baleares
Balompédica Linense
CD Málaga
Alicante
27/10/1951
Plus Ultra
Alcoyano
28/10/1951
RCD Córdoba
Atlético Baleares
Murcia
Granada
UD Melilla
Hércules
Mallorca
Salamanca
Levante
Mestalla
Balompédica Linense
CD Málaga
Alicante
Cartagena
01/11/1951
Mestalla
Plus Ultra
04/11/1951
RCD Córdoba
Murcia
Granada
UD Melilla
Hércules
Mallorca
Salamanca
Levante
Alcoyano
Alicante
Cartagena
Balompédica Linense
Atlético Baleares
CD Málaga
10/11/1951
Plus Ultra
Salamanca
11/11/1951
Murcia
Atlético Baleares
UD Melilla
RCD Córdoba
Mallorca
Granada
Levante
Hércules
Alicante
Mestalla
Balompédica Linense
Alcoyano
CD Málaga
Cartagena
17/11/1951
Mestalla
Balompédica Linense
18/11/1951
Murcia
UD Melilla
RCD Córdoba
Mallorca
Granada
Levante
Hércules
Plus Ultra
Alcoyano
CD Málaga
Cartagena
Atlético Baleares
Salamanca
Alicante
24/11/1951
Plus Ultra
Granada
25/11/1951
UD Melilla
Atlético Baleares
Mallorca
Murcia
Levante
RCD Córdoba
Alicante
Hércules
Balompédica Linense
Salamanca
CD Málaga
Mestalla
Cartagena
Alcoyano
01/12/1951
Mestalla
Cartagena
02/12/1951
UD Melilla
Mallorca
Murcia
Levante
RCD Córdoba
Plus Ultra
Granada
Alicante
Hércules
Balompédica Linense
Salamanca
CD Málaga
Atlético Baleares
Alcoyano
08/12/1951
Plus Ultra
Murcia
09/12/1951
Atlético Baleares
Mallorca
Levante
UD Melilla
Alicante
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Granada
CD Málaga
Hércules
Cartagena
Salamanca
Alcoyano
Mestalla
15/12/1951
Mestalla
Atlético Baleares
16/12/1951
Mallorca
Levante
UD Melilla
Plus Ultra
Murcia
Alicante
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Granada
CD Málaga
Hércules
Cartagena
Salamanca
Alcoyano
30/12/1951
Salamanca
Mestalla
Hércules
Alcoyano
Granada
Cartagena
RCD Córdoba
CD Málaga
Murcia
Balompédica Linense
UD Melilla
Alicante
Mallorca
Plus Ultra
Levante
Atlético Baleares
05/01/1952
Mestalla
Hércules
Plus Ultra
Levante
06/01/1952
Atlético Baleares
Salamanca
Alcoyano
Granada
Cartagena
RCD Córdoba
CD Málaga
Murcia
Balompédica Linense
UD Melilla
Alicante
Mallorca
12/01/1952
Plus Ultra
Atlético Baleares
13/01/1952
Hércules
Salamanca
Granada
Mestalla
Murcia
Cartagena
UD Melilla
CD Málaga
Mallorca
Balompédica Linense
Levante
Alicante
RCD Córdoba
Alcoyano
20/01/1952
Atlético Baleares
Hércules
Salamanca
Granada
Alcoyano
Murcia
Cartagena
UD Melilla
CD Málaga
Mallorca
Balompédica Linense
Levante
Alicante
Plus Ultra
22/01/1952
Mestalla
RCD Córdoba
26/01/1952
Plus Ultra
Balompédica Linense
27/01/1952
Granada
Hércules
RCD Córdoba
Salamanca
Murcia
Mestalla
UD Melilla
Alcoyano
Mallorca
Cartagena
Levante
CD Málaga
Alicante
Atlético Baleares
02/02/1952
Mestalla
UD Melilla
03/02/1952
Atlético Baleares
Granada
Hércules
RCD Córdoba
Salamanca
Murcia
Alcoyano
Mallorca
Cartagena
Levante
CD Málaga
Plus Ultra
Balompédica Linense
Alicante
09/02/1952
Plus Ultra
Cartagena
10/02/1952
RCD Córdoba
Granada
Murcia
Hércules
UD Melilla
Salamanca
Mallorca
Mestalla
Levante
Alcoyano
Alicante
CD Málaga
Balompédica Linense
Atlético Baleares
17/02/1952
Atlético Baleares
RCD Córdoba
Granada
Murcia
Hércules
UD Melilla
Salamanca
Mallorca
Mestalla
Levante
Alcoyano
Plus Ultra
Cartagena
Alicante
CD Málaga
Balompédica Linense
23/02/1952
Plus Ultra
Mestalla
24/02/1952
Murcia
RCD Córdoba
UD Melilla
Granada
Mallorca
Hércules
Levante
Salamanca
Alicante
Alcoyano
Balompédica Linense
Cartagena
CD Málaga
Atlético Baleares
01/03/1952
Mestalla
Alicante
02/03/1952
Atlético Baleares
Murcia
RCD Córdoba
UD Melilla
Granada
Mallorca
Hércules
Levante
Salamanca
Plus Ultra
Alcoyano
Balompédica Linense
Cartagena
CD Málaga
08/03/1952
Plus Ultra
Hércules
09/03/1952
UD Melilla
Murcia
Mallorca
RCD Córdoba
Levante
Granada
Alicante
Salamanca
Balompédica Linense
Mestalla
CD Málaga
Alcoyano
19/03/1952
Atlético Baleares
Cartagena
15/03/1952
Mestalla
CD Málaga
16/03/1952
Atlético Baleares
UD Melilla
Murcia
Mallorca
Granada
Plus Ultra
RCD Córdoba
Levante
Hércules
Alicante
Salamanca
Balompédica Linense
Alcoyano
Cartagena
22/03/1952
Plus Ultra
RCD Córdoba
23/03/1952
Mallorca
UD Melilla
Levante
Murcia
Alicante
Granada
Balompédica Linense
Hércules
CD Málaga
Salamanca
Cartagena
Mestalla
Alcoyano
Atlético Baleares
30/03/1952
Mestalla
Alcoyano
06/04/1952
Mallorca
Atlético Baleares
UD Melilla
Levante
Murcia
Plus Ultra
RCD Córdoba
Alicante
Granada
Balompédica Linense
Hércules
CD Málaga
Salamanca
Cartagena
12/04/1952
Plus Ultra
UD Melilla
13/04/1952
Levante
Mallorca
Alicante
Murcia
Balompédica Linense
RCD Córdoba
CD Málaga
Granada
Cartagena
Hércules
Alcoyano
Salamanca
Atlético Baleares
Mestalla
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1CD Málaga42301866833701
2Mestalla40301848633200
3Alcoyano363016410553902
4Hércules36301569413703
5Murcia333013710443901
6Mallorca323015213603901
7Salamanca323014412454400
8UD Melilla303013413595101
9RCD Córdoba293013314526400
10Atlético Baleares283013215525601
11Balompédica Linense26309813466903
12Plus Ultra253010515385302
13Granada24309615325302
14Levante243010416335000
15Alicante243010416354901
16Cartagena19306717346003
Promoció Ascens
Promoció Permanència
*Per tal de reduir el nombre de grups a segona i tercera divisió, aquesta temporada en principi anaven a baixar els últims 6 classificats de cada grup i disputar una promoció de permanència els 3 anteriors. Dels 6 descendits directament, els dos últims fins i tot disputarien una promoció per mantenir-se en tercera. Finalment, la reestructuració no es va dur a terme, descendint a tercera directament els 3 últims classificats de cada grup. No obstant sí es van jugar les promocions, però sense cap efecte.
Destacats
 NomDem GolsClub
Bazán
25
Rodríguez
22
Martínez
21
Sócrates
18
Morro
18
Nasio
17
Fuertes
14
Pierita
14
Sans
14
Damián
14
Marianín
13
Alorda
13
Fausti
12
Dimas
12
Muñoz
12
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Martí
0,952322
Cosme
1,192125
Caldentey
1,242936
Soro
1,252430
Zamora
1,52233
González
1,72746
 Calpe
1,752951
Martín
1,763053
Lucas
1,792443
Gols:
772
Gols Per Partit:
3,22
Expulsions:
21
Expulsions Per Partit:
0,09
Estrangers:
72
Percentatge Estrangers:
20,17
Victòries locals:
166
Victòries visitants:
36
Empats:
38
Màxima victòria local:
8-0 Balompédica Linense-RCD Córdoba
Màxima victòria visitant:
0-6 Balompédica Linense-Mestalla
Millor ratxa guanyadora:
Mestalla: 5 Partits (Jornades 7-11)
Pitjor ratxa perdedora:
Levante: 7 Partits (Jornades 5-11)
Millor ratxa no perdent:
CD Málaga: 12 Partits (Jornades 1-12)
Pitjor ratxa no guanyant:
Balompédica Linense: 10 Partits (Jornades 2-11)
Progrés
Matriu
Última actualització: 15/11/2017
Notificar error