España Eurocopa 1964
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
VillalongaJosé Villalonga Llorente4512
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
VicenteJosé Vicente Train33
55401406000
2
RivillaFeliciano Muñoz Rivilla28
11111100990000
3
CallejaIsacio Calleja García28
88800720000
4
ZocoIgnacio Zoco Esparza25
76610595001
5
OlivellaFerran Olivella Pons28
66600540000
6
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez25
66502496001
7
GlaríaJesús Glaría Jordán22
65512494000
8
AmancioAmancio Amaro Varela25
77701630004
9
GentoFrancisco Gento López31
66600540001
10
CollarEnrique Collar Monterrubio30
55400406001
11
GuillotVicente Guillot Fabián23
55501450004
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena21
44401360000
13
PaquitoFrancisco García Gómez26
55502450000
14
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño26
55501450002
15
LapetraCarlos Lapetra Coarasa26
55500450000
16
ReijaSeverino Reija Vázquez26
44405360000
17
PepínJosé Casas Gris33
22202180000
18
VelosoJosé Luis Fidalgo Veloso27
44401360003
19
MarcelinoMarcelino Martínez Cao24
44401360003
20
FustéJosep Maria Fusté Blanch23
44401360001
21
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes29
33300270000
22
EcheberriaLuis María Echeberria Igartua24
33300270000
23
Félix RuizFélix Ruiz Gabari24
33300270000
24
VillaJuan Manuel Villa Gutiérrez26
22203180000
25
PachínEnrique Pérez Díaz26
22202180000
26
ZaldúaJosé Antonio Zaldúa Urdanavia23
22201180000
27
RodriFrancisco Rodríguez García30
22200180000
28
MorollónEmilio Morollón Estébanez27
22200180000
29
SadurníSalvador Sadurní Urpí23
1110590000
30
ZaballaPedro María Zaballa Barquín26
1110390002
31
Del SolLuis Del Sol Cascajares29
1110190000
32
MingoranceJosé Mingorance Chimeno26
1100135000
33
Koldo AguirreKoldo Aguirre Bidaurrazaga25
1110090000
34
DomínguezErnesto Domínguez Hernández23
1110090000
35
Carmelo CedrúnCarmelo Cedrún Ochandategui34
1001144000
36
SerenaFernando Rodríguez Serena23
1001044000
37
RodillaJosé María Sánchez Rodilla24
000040000
38
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez20
000040000
39
FonchoAlfonso María Rodríguez Salas25
000030000
40
ColoJulio Santaella Benítez26
000030000
41
JonesMiguel Jones Castillo26
000030000
42
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez26
000020000
43
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia23
000020000
44
SanchisManuel Sanchis Martínez26
000010000
45
RuizAntonio Ruiz Cervilla27
000010000
46
AraquistainJosé Araquistain Arrieta27
000010000
47
UriarteFidel Uriarte Macho19
000010000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
VicenteJosé Vicente Train19/12/1931BarcelonaBarcelona
 
Carmelo CedrúnCarmelo Cedrún Ochandategui06/12/1930AmorebietaVizcaya
 
AraquistainJosé Araquistain Arrieta04/03/1937AzkoitiaGuipúzcoa
 
PepínJosé Casas Gris16/11/1931ValenciaValencia
 
SadurníSalvador Sadurní Urpí03/04/1941L'ArboçTarragona
 
IribarJosé Ángel Iribar Kortajarena01/03/1943ZarautzGuipúzcoa
 
PachínEnrique Pérez Díaz28/12/1938TorrelavegaCantabria
 
RodriFrancisco Rodríguez García08/03/1934BarcelonaBarcelona
 
ReijaSeverino Reija Vázquez25/11/1938LugoLugo
 
MingoranceJosé Mingorance Chimeno10/04/1938Castro de SanabriaZamora
 
EcheberriaLuis María Echeberria Igartua24/03/1940AsuaVizcaya
 
OlivellaFerran Olivella Pons22/06/1936Poble SecBarcelona
 
GallegoFrancisco Fernández Rodríguez04/03/1944Puerto RealCádiz
 
FonchoAlfonso María Rodríguez Salas29/04/1939San Cristóbal de La LagunaSanta Cruz de Tenerife
 
ColoJulio Santaella Benítez22/12/1938Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
ZocoIgnacio Zoco Esparza31/07/1939GardeNavarra
 
CallejaIsacio Calleja García06/12/1936Valle de CerratoPalencia
 
VioletaJosé Luis Violeta Lajusticia25/02/1941ZaragozaZaragoza
 
SanchisManuel Sanchis Martínez26/03/1938AlbericValencia
 
RivillaFeliciano Muñoz Rivilla21/08/1936ÁvilaÁvila
 
AdelardoAdelardo Rodríguez Sánchez26/09/1939BadajozBadajoz
 
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes02/05/1935A CoruñaA Coruña
 
PaquitoFrancisco García Gómez14/02/1938OviedoAsturias
 
PeredaJesús María Pereda Ruiz de Temiño15/06/1938Medina de PomarBurgos
 
FustéJosep Maria Fusté Blanch15/04/1941LinyolaLleida
 
GlaríaJesús Glaría Jordán02/01/1942VillafrancaNavarra
 
VillaJuan Manuel Villa Gutiérrez26/09/1938SevillaSevilla
 
Félix RuizFélix Ruiz Gabari14/07/1940OliteNavarra
 
RuizAntonio Ruiz Cervilla31/01/1937GuadalupeMurcia
 
Luis AragonésJosé Luis Aragonés Suárez Martínez28/07/1938HortalezaMadrid
 
SerenaFernando Rodríguez Serena28/01/1941MadridMadrid
 
Del SolLuis Del Sol Cascajares06/04/1935Arcos del JalónSoria
 
Koldo AguirreKoldo Aguirre Bidaurrazaga27/04/1939SondikaVizcaya
 
GentoFrancisco Gento López21/10/1933GuarnizoCantabria
 
JonesMiguel Jones Castillo27/10/1938Santa IsabelFernando Poo
 
RodillaJosé María Sánchez Rodilla10/10/1940Fuentes de BéjarSalamanca
 
DomínguezErnesto Domínguez Hernández09/03/1941Móra d'EbreTarragona
 
AmancioAmancio Amaro Varela16/10/1939A CoruñaA Coruña
 
CollarEnrique Collar Monterrubio02/11/1934San Juan de AznalfaracheSevilla
 
MarcelinoMarcelino Martínez Cao29/04/1940AresA Coruña
 
GuillotVicente Guillot Fabián15/07/1941AldaiaValencia
 
ZaballaPedro María Zaballa Barquín29/07/1938Castro UrdialesCantabria
 
LapetraCarlos Lapetra Coarasa29/11/1938ZaragozaZaragoza
 
MorollónEmilio Morollón Estébanez23/07/1937MadridMadrid
 
ZaldúaJosé Antonio Zaldúa Urdanavia15/12/1941ElizondoNavarra
 
VelosoJosé Luis Fidalgo Veloso23/03/1937Santiago de CompostelaA Coruña
 
UriarteFidel Uriarte Macho01/03/1945SestaoVizcaya
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Qualificació: Fase de grups (partit 1)01/11/1962España60Rumanía
Qualificació: Fase de grups (partit 2)25/11/1962Rumanía31España
Amistós02/12/1962Bélgica11España
Amistós09/01/1963España00Francia
Vuitens de final (anada)30/05/1963España11Irlanda del Norte
Amistós13/06/1963España26Escocia
Vuitens de final (tornada)30/10/1963Irlanda del Norte01España
Amistós01/12/1963España12Bélgica
Quarts de final (anada)11/03/1964España51Irlanda
Quarts de final (tornada)08/04/1964Irlanda02España
Semifinal17/06/1964España21Hungría
Final21/06/1964España21URSS
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error