España Mundial 1990
Competició:

Entrenador
    Àlies Nom Edat Partits
Luis SuárezLuis Suárez Miramontes5519
Equip
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
1
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta29
191917001695000
2
ChendoMiguel Porlán Noguera29
131310021076200
3
JiménezManuel Jiménez Jiménez26
151312231212100
4
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría26
171713011368001
5
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo25
171713001447110
6
VillarroyaFrancisco Javier Pérez Villarroya24
1111900957100
7
MichelJosé Miguel González Martín Del Campo27
1919160016360012
8
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25
181816001565100
9
RobertRoberto Fernández Bonillo28
171713001417300
10
ButragueñoEmilio Butragueño Santos27
18188001454006
11
ManoloManuel Sánchez Delgado25
14133131003007
Suplents
      Àlies Nom Edat Dem PJ PT PC PS C Min
12
OchotorenaJosé Manuel Ochotorena Santacruz29
1001109000
13
GórrizAlberto Górriz Echarte32
128841801001
14
Julio SalinasJulio Salinas Fernández28
124283481102
15
QuiqueEnrique Sánchez Flores25
86325533000
16
BegiristainAitor Begiristain Mújika26
55101369001
17
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias27
100196000
18
EusebioEusebio Sacristán Mena26
60061162000
19
PardezaMiguel Pardeza Pichardo25
5005396000
20
BakeroJosé María Bakero Escudero27
32113177100
21
Rafa PazRafael Paz Marín25
50052106000
22
SernaRicardo Jesús Serna Orozco26
32211205000
23
MillaLuis Milla Aspas24
32110190000
24
FernandoFernando Gómez Colomer25
31124105001
25
HierroFernando Ruiz Hierro22
2002672000
26
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera25
21110118001
27
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández27
2101070000
28
AlkortaRafael Alkorta Martínez22
2002318100
29
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero23
2002248000
30
López RekarteLuis María López Rekarte28
1110090000
31
SolerMiquel Soler Sarasols25
1100060000
32
TomásPedro Tomás Reñones Crego30
1001242000
33
RamónRamón Vázquez García26
1001222000
34
EloyEloy José Olaya Prendes26
1001122000
35
FelipeFelipe Miñambres Fernández25
1001142001
36
MinguelaLuis Mariano Minguela Muñoz30
1001032000
37
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo26
100106000
38
MoyaGabriel Moya Sanz24
1001027000
39
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega23
1001027000
40
NandoFernando Martínez Perales23
1001030000
41
BiurrunJosé Vicente Fernández Biurrun31
000020000
      Àlies Nom Data de naixement Lloc de naixement Província Dem
 
BiurrunJosé Vicente Fernández Biurrun01/09/1959São Paulo
 
Ablanedo IIJuan Carlos Ablanedo Iglesias02/09/1963MieresAsturias
 
OchotorenaJosé Manuel Ochotorena Santacruz16/01/1961San SebastiánGuipúzcoa
 
ZubizarretaAndoni Zubizarreta Urreta23/10/1961Vitoria-GasteizAlava
 
QuiqueEnrique Sánchez Flores02/02/1965MadridMadrid
 
ChendoMiguel Porlán Noguera12/10/1961TotanaMurcia
 
TomásPedro Tomás Reñones Crego09/08/1960Santiago de CompostelaA Coruña
 
López RekarteLuis María López Rekarte23/03/1962ArrasateGuipúzcoa
 
GórrizAlberto Górriz Echarte16/02/1958IrúnGuipúzcoa
 
Luis ManuelLuis Manuel Arias Vega29/03/1967OviedoAsturias
 
SernaRicardo Jesús Serna Orozco21/01/1964SevillaSevilla
 
VillarroyaFrancisco Javier Pérez Villarroya06/08/1966ZaragozaZaragoza
 
SanchisManuel Sanchis Hontiyuelo23/05/1965MadridMadrid
 
JuanitoJuan Francisco Rodríguez Herrera10/05/1965Santa Cruz de TenerifeSanta Cruz de Tenerife
 
Patxi SalinasFrancisco Salinas Fernández17/11/1963BilbaoVizcaya
 
AlkortaRafael Alkorta Martínez16/09/1968BilbaoVizcaya
 
FerreiraFrancisco Ferreira Colmenero22/05/1967SaucelleSalamanca
 
AndrinúaGenar Andrinúa Kortabarría09/05/1964BilbaoVizcaya
 
SolerMiquel Soler Sarasols16/03/1965Hostalets d'en BasGirona
 
NandoFernando Martínez Perales31/05/1967ValenciaValencia
 
JiménezManuel Jiménez Jiménez26/01/1964ArahalSevilla
 
SolanaJesús Ángel Solana Bermejo25/12/1964ArnedoLa Rioja
 
MichelJosé Miguel González Martín Del Campo23/03/1963MadridMadrid
 
Martín VázquezRafael Martín Vázquez25/09/1965MadridMadrid
 
RobertRoberto Fernández Bonillo05/07/1962BetxíCastellón
 
Rafa PazRafael Paz Marín02/08/1965Puebla de Don FadriqueGranada
 
EusebioEusebio Sacristán Mena13/04/1964La SecaValladolid
 
MinguelaLuis Mariano Minguela Muñoz05/01/1960FrumalesSegovia
 
BakeroJosé María Bakero Escudero11/02/1963GoizuetaNavarra
 
MillaLuis Milla Aspas12/03/1966TeruelTeruel
 
FernandoFernando Gómez Colomer11/09/1965ValenciaValencia
 
HierroFernando Ruiz Hierro23/03/1968Vélez-MálagaMálaga
 
FelipeFelipe Miñambres Fernández29/04/1965AstorgaLeón
 
BegiristainAitor Begiristain Mújika12/08/1964OlaberriaGuipúzcoa
 
MoyaGabriel Moya Sanz20/03/1966Alcalá de HenaresMadrid
 
ManoloManuel Sánchez Delgado17/01/1965CáceresCáceres
 
ButragueñoEmilio Butragueño Santos22/07/1963MadridMadrid
 
RamónRamón Vázquez García14/02/1964Alcalá de GuadaíraSevilla
 
EloyEloy José Olaya Prendes10/07/1964GijónAsturias
 
PardezaMiguel Pardeza Pichardo08/02/1965La Palma del CondadoHuelva
 
Julio SalinasJulio Salinas Fernández11/09/1962BilbaoVizcaya
Partits
TipusDataLocal  Visitant
Amistós14/09/1988España12Yugoslavia
Copa RFEF12/10/1988España11Argentina
Qualificació: Fase de grups (partit 1)16/11/1988España20Irlanda
Qualificació: Fase de grups (partit 2)21/12/1988España40Irlanda del Norte
Qualificació: Fase de grups (partit 3)22/01/1989Malta02España
Qualificació: Fase de grups (partit 4)08/02/1989Irlanda del Norte02España
Qualificació: Fase de grups (partit 5)23/03/1989España40Malta
Qualificació: Fase de grups (partit 6)26/04/1989Irlanda10España
Amistós20/09/1989España10Polonia
Qualificació: Fase de grups (partit 7)11/10/1989Hungría22España
Qualificació: Fase de grups (partit 8)15/11/1989España40Hungría
Amistós13/12/1989España21Suiza
Amistós21/02/1990España10Checoslovaquia
Amistós28/03/1990España23Austria
Amistós26/05/1990Yugoslavia01España
Fase final: Fase de grups (partit 1)13/06/1990Uruguay00España
Fase final: Fase de grups (partit 2)17/06/1990Corea del Sur13España
Fase final: Fase de grups (partit 3)21/06/1990Bélgica12España
Vuitens de final26/06/1990España12Yugoslavia
Última actualització: 21/03/2017
Notificar error