Temporada 1990-91 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
01/09/1990
Xerez
Eibar
02/09/1990
Albacete
Palamós
Figueres
Levante
Sabadell
Lleida
Bilbao Athletic
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Elche
Orihuela
Salamanca
CD Málaga
Celta de Vigo
Avilés
Murcia
Sestao
Las Palmas
08/09/1990
Las Palmas
Bilbao Athletic
09/09/1990
Lleida
Albacete
Murcia
Figueres
Palamós
Orihuela
Levante
Sabadell
Elche
Avilés
Celta de Vigo
Xerez
Eibar
Sestao
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
Salamanca
CD Málaga
15/09/1990
Sestao
Bilbao Athletic
Albacete
Levante
16/09/1990
Figueres
Elche
Sabadell
Murcia
Orihuela
Lleida
CD Málaga
Palamós
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Xerez
Salamanca
Avilés
Rayo Vallecano
Eibar
Celta de Vigo
23/09/1990
Lleida
CD Málaga
Palamós
Xerez
Elche
Sabadell
Bilbao Athletic
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Avilés
Levante
Orihuela
Rayo Vallecano
Figueres
Murcia
Albacete
Celta de Vigo
Sestao
Salamanca
Eibar
30/09/1990
Figueres
Las Palmas
CD Málaga
Levante
Albacete
Elche
Orihuela
Murcia
Celta de Vigo
Salamanca
Avilés
Bilbao Athletic
Sestao
Deportivo de La Coruña
Eibar
Palamós
Xerez
Lleida
Sabadell
Rayo Vallecano
06/10/1990
Palamós
Celta de Vigo
Las Palmas
Sabadell
07/10/1990
Lleida
Eibar
Deportivo de La Coruña
Avilés
Murcia
CD Málaga
Rayo Vallecano
Albacete
Salamanca
Sestao
Levante
Xerez
Elche
Orihuela
Bilbao Athletic
Figueres
13/10/1990
Sestao
Avilés
14/10/1990
Orihuela
Rayo Vallecano
Figueres
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Bilbao Athletic
Salamanca
Palamós
Albacete
Las Palmas
Xerez
Murcia
Celta de Vigo
Lleida
CD Málaga
Elche
Eibar
Levante
20/10/1990
Las Palmas
Orihuela
Avilés
Figueres
21/10/1990
Bilbao Athletic
Albacete
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Elche
Xerez
Levante
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
CD Málaga
Murcia
Eibar
Palamós
Sestao
Lleida
Salamanca
27/10/1990
Sestao
Figueres
28/10/1990
Eibar
Elche
CD Málaga
Las Palmas
Celta de Vigo
Murcia
Xerez
Rayo Vallecano
Albacete
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Levante
Sabadell
Avilés
Palamós
Lleida
Orihuela
Bilbao Athletic
04/11/1990
Bilbao Athletic
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Orihuela
Elche
Celta de Vigo
Levante
Palamós
Las Palmas
Xerez
Rayo Vallecano
Eibar
Murcia
Salamanca
Lleida
Sestao
Figueres
Sabadell
Avilés
Albacete
17/11/1990
Sestao
Sabadell
18/11/1990
Palamós
Murcia
Eibar
Las Palmas
CD Málaga
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Rayo Vallecano
Xerez
Bilbao Athletic
Albacete
Figueres
Salamanca
Elche
Lleida
Levante
Orihuela
Avilés
24/11/1990
Las Palmas
Celta de Vigo
Sabadell
Albacete
25/11/1990
Murcia
Lleida
Bilbao Athletic
Eibar
Figueres
Orihuela
Deportivo de La Coruña
Xerez
Elche
Palamós
Rayo Vallecano
Salamanca
Levante
Sestao
Avilés
CD Málaga
02/12/1990
Palamós
Rayo Vallecano
Lleida
Elche
Orihuela
Sabadell
CD Málaga
Figueres
Xerez
Avilés
Celta de Vigo
Bilbao Athletic
Levante
Murcia
Salamanca
Las Palmas
Eibar
Deportivo de La Coruña
Sestao
Albacete
09/12/1990
Figueres
Xerez
Rayo Vallecano
Lleida
Avilés
Eibar
Bilbao Athletic
Salamanca
Albacete
Orihuela
Murcia
Sestao
Elche
Levante
Las Palmas
Palamós
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Sabadell
CD Málaga
16/12/1990
Xerez
Sabadell
Lleida
Las Palmas
Sestao
Orihuela
Palamós
Bilbao Athletic
Salamanca
Deportivo de La Coruña
Eibar
Figueres
Celta de Vigo
Avilés
Murcia
Elche
CD Málaga
Albacete
Levante
Rayo Vallecano
29/12/1990
Las Palmas
Levante
30/12/1990
Bilbao Athletic
Lleida
Elche
Sestao
Orihuela
CD Málaga
Albacete
Xerez
Deportivo de La Coruña
Palamós
Figueres
Celta de Vigo
Sabadell
Eibar
Rayo Vallecano
Murcia
Avilés
Salamanca
06/01/1991
Palamós
Avilés
Lleida
Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo
Sabadell
Salamanca
Figueres
Elche
Rayo Vallecano
Eibar
Albacete
Levante
Bilbao Athletic
Murcia
Las Palmas
Sestao
CD Málaga
Xerez
Orihuela
13/01/1991
Figueres
Palamós
Sabadell
Salamanca
Avilés
Lleida
Bilbao Athletic
Murcia
Deportivo de La Coruña
Levante
Las Palmas
Elche
Albacete
Celta de Vigo
Sestao
Rayo Vallecano
Orihuela
Eibar
17/01/1991
CD Málaga
Xerez
20/01/1991
Lleida
Figueres
Rayo Vallecano
Las Palmas
Palamós
Sabadell
Elche
Bilbao Athletic
Murcia
Deportivo de La Coruña
Levante
Avilés
Xerez
Sestao
Salamanca
Albacete
Eibar
CD Málaga
Celta de Vigo
Orihuela
26/01/1991
Lleida
Sabadell
27/01/1991
Levante
Figueres
Palamós
Albacete
Elche
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Orihuela
Las Palmas
Sestao
Rayo Vallecano
Bilbao Athletic
Celta de Vigo
CD Málaga
Eibar
Xerez
13/02/1991
Murcia
Avilés
03/02/1991
Figueres
Murcia
Albacete
Lleida
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Sabadell
Levante
Orihuela
Palamós
Bilbao Athletic
Las Palmas
Xerez
Celta de Vigo
Sestao
Eibar
CD Málaga
Salamanca
Avilés
Elche
09/02/1991
Lleida
Orihuela
10/02/1991
Palamós
CD Málaga
Murcia
Sabadell
Elche
Figueres
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Levante
Albacete
Rayo Vallecano
Avilés
Salamanca
Xerez
Bilbao Athletic
Sestao
Celta de Vigo
Eibar
24/02/1991
Sabadell
Elche
Orihuela
Levante
CD Málaga
Lleida
Figueres
Rayo Vallecano
Avilés
Las Palmas
Xerez
Palamós
Albacete
Murcia
Sestao
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Bilbao Athletic
Eibar
Salamanca
02/03/1991
Palamós
Eibar
03/03/1991
Rayo Vallecano
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Sestao
Lleida
Xerez
Las Palmas
Figueres
Elche
Albacete
Salamanca
Celta de Vigo
Bilbao Athletic
Avilés
Murcia
Orihuela
Levante
CD Málaga
09/03/1991
Sabadell
Las Palmas
Sestao
Salamanca
10/03/1991
Celta de Vigo
Palamós
Xerez
Levante
Figueres
Bilbao Athletic
Eibar
Lleida
CD Málaga
Murcia
Orihuela
Elche
Avilés
Deportivo de La Coruña
Albacete
Rayo Vallecano
16/03/1991
Lleida
Celta de Vigo
17/03/1991
Bilbao Athletic
Sabadell
Murcia
Xerez
Elche
CD Málaga
Levante
Eibar
Palamós
Salamanca
Las Palmas
Albacete
Rayo Vallecano
Orihuela
Avilés
Sestao
Deportivo de La Coruña
Figueres
23/03/1991
Xerez
Elche
CD Málaga
Rayo Vallecano
Sabadell
Deportivo de La Coruña
24/03/1991
Salamanca
Lleida
Eibar
Murcia
Albacete
Bilbao Athletic
Celta de Vigo
Levante
Figueres
Avilés
Orihuela
Las Palmas
24/04/1991
Sestao
Palamós
31/03/1991
Figueres
Sestao
Lleida
Palamós
Levante
Salamanca
Murcia
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Albacete
Elche
Eibar
Avilés
Sabadell
Las Palmas
CD Málaga
Bilbao Athletic
Orihuela
Rayo Vallecano
Xerez
06/04/1991
Sabadell
Figueres
Sestao
Lleida
07/04/1991
Palamós
Levante
Xerez
Las Palmas
Eibar
Rayo Vallecano
Salamanca
Murcia
Albacete
Avilés
Celta de Vigo
Elche
Orihuela
Deportivo de La Coruña
CD Málaga
Bilbao Athletic
14/04/1991
Levante
Lleida
Las Palmas
Eibar
Bilbao Athletic
Xerez
Murcia
Palamós
Deportivo de La Coruña
CD Málaga
Figueres
Albacete
Avilés
Orihuela
Elche
Salamanca
Sabadell
Sestao
Rayo Vallecano
Celta de Vigo
20/04/1991
Sestao
Levante
21/04/1991
Salamanca
Rayo Vallecano
Eibar
Bilbao Athletic
Celta de Vigo
Las Palmas
Lleida
Murcia
Orihuela
Figueres
Albacete
Sabadell
Xerez
Deportivo de La Coruña
CD Málaga
Avilés
Palamós
Elche
28/04/1991
Sabadell
Orihuela
Las Palmas
Salamanca
Murcia
Levante
Albacete
Sestao
Avilés
Xerez
Bilbao Athletic
Celta de Vigo
Figueres
CD Málaga
Elche
Lleida
Deportivo de La Coruña
Eibar
Rayo Vallecano
Palamós
04/05/1991
Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña
Sestao
Murcia
Levante
Elche
Lleida
Rayo Vallecano
05/05/1991
Xerez
Figueres
Salamanca
Bilbao Athletic
Eibar
Avilés
Palamós
Las Palmas
CD Málaga
Sabadell
Orihuela
Albacete
12/05/1991
Sabadell
Xerez
Rayo Vallecano
Levante
Avilés
Celta de Vigo
Orihuela
Sestao
Deportivo de La Coruña
Salamanca
Las Palmas
Lleida
Elche
Murcia
Bilbao Athletic
Palamós
Figueres
Eibar
Albacete
CD Málaga
18/05/1991
Celta de Vigo
Figueres
Sestao
Elche
19/05/1991
Palamós
Deportivo de La Coruña
Eibar
Sabadell
Salamanca
Avilés
Xerez
Albacete
Lleida
Bilbao Athletic
Murcia
Rayo Vallecano
CD Málaga
Orihuela
Levante
Las Palmas
25/05/1991
Deportivo de La Coruña
Lleida
Las Palmas
Murcia
26/05/1991
Avilés
Palamós
Sabadell
Celta de Vigo
CD Málaga
Sestao
Bilbao Athletic
Levante
Figueres
Salamanca
Orihuela
Xerez
Albacete
Eibar
Rayo Vallecano
Elche
02/06/1991
Palamós
Figueres
Lleida
Avilés
Rayo Vallecano
Sestao
Salamanca
Sabadell
Levante
Deportivo de La Coruña
Elche
Las Palmas
Eibar
Orihuela
Murcia
Bilbao Athletic
Celta de Vigo
Albacete
Xerez
CD Málaga
08/06/1991
Avilés
Levante
Sestao
Xerez
09/06/1991
Sabadell
Palamós
Deportivo de La Coruña
Murcia
Albacete
Salamanca
Orihuela
Celta de Vigo
Bilbao Athletic
Elche
Las Palmas
Rayo Vallecano
Figueres
Lleida
CD Málaga
Eibar
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Albacete4938181375631545
2Deportivo de La Coruña4838208106032625
3Murcia4838181285636748
4CD Málaga4638161485235897
5Orihuela433812197463910517
6Lleida43381611114136747
7Figueres39381411134442789
8Sestao383892092927442
9Avilés38381018103537677
10Eibar3738919103534371
11Rayo Vallecano3638820104450687
12Sabadell36381114133245888
13Bilbao Athletic36381114133543689
14Celta de Vigo36388201031389811
15Las Palmas36381016123843759
16Palamós3538917123346808
17Elche3438121016394510011
18Salamanca3138913164140663
19Levante27386151727518211
20Xerez24386122037618410
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Comas
23
García Pitarch
22
Cantero
17
Andrés
17
Corbalán
16
Zalazar
15
Uralde
15
Altimira
13
Aquino
12
Vidal
12
Roberto Martínez
12
Márquez
11
Roberto
10
Fabiano
10
Alexis
10
 NomDem GroguesClub
Julio Durán
14
Guina
14
Munjaković
14
José Luis
13
Saura
13
Fabiano
13
Mosquera
13
Comas
12
Benhalima
12
Latorre
12
Quique
12
García Pitarch
11
Manolo
11
Alejo
11
Monchu
11
Gols:
811
Gols Per Partit:
2,13
Targetes Grogues:
1493
Targetes Grogues Per Partit:
3,93
Expulsions:
155
Expulsions Per Partit:
0,41
Estrangers:
68
Percentatge Estrangers:
14,11
Victòries locals:
175
Victòries visitants:
57
Empats:
148
Màxima victòria local:
6-0 Elche-Bilbao Athletic
Màxima victòria visitant:
0-4 Sabadell-Albacete
Millor ratxa guanyadora:
Murcia: 5 Partits (Jornades 8-12)
Pitjor ratxa perdedora:
Xerez: 7 Partits (Jornades 32-38)
Millor ratxa no perdent:
Murcia: 15 Partits (Jornades 1-15)
Pitjor ratxa no guanyant:
Levante: 15 Partits (Jornades 13-27)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error