Temporada 1964-65 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
13/09/1964
Europa
Hospitalet
Sabadell
Real Sociedad
Ourense
Badalona
Real Unión
Barakaldo
Sporting de Gijón
Pontevedra
Burgos
Indautxu
Langreo
Racing de Santander
Celta de Vigo
Osasuna
19/09/1964
Indautxu
Sporting de Gijón
20/09/1964
Badalona
Burgos
Hospitalet
Real Unión
Real Sociedad
Europa
Racing de Santander
Sabadell
Osasuna
Langreo
Pontevedra
Celta de Vigo
Barakaldo
Ourense
27/09/1964
Europa
Racing de Santander
Sabadell
Osasuna
Sporting de Gijón
Badalona
Real Sociedad
Hospitalet
Langreo
Pontevedra
Celta de Vigo
Indautxu
Ourense
Real Unión
Burgos
Barakaldo
04/10/1964
Badalona
Celta de Vigo
Ourense
Hospitalet
Osasuna
Europa
Pontevedra
Sabadell
Indautxu
Langreo
Real Unión
Burgos
Racing de Santander
Real Sociedad
Barakaldo
Sporting de Gijón
11/10/1964
Hospitalet
Racing de Santander
Europa
Pontevedra
Sabadell
Indautxu
Langreo
Badalona
Celta de Vigo
Barakaldo
Sporting de Gijón
Real Unión
Burgos
Ourense
Real Sociedad
Osasuna
18/10/1964
Badalona
Sabadell
Hospitalet
Burgos
Indautxu
Europa
Ourense
Sporting de Gijón
Osasuna
Racing de Santander
Real Unión
Celta de Vigo
Barakaldo
Langreo
Pontevedra
Real Sociedad
25/10/1964
Europa
Badalona
Sabadell
Barakaldo
Osasuna
Hospitalet
Racing de Santander
Pontevedra
Celta de Vigo
Ourense
Langreo
Real Unión
Real Sociedad
Indautxu
Sporting de Gijón
Burgos
01/11/1964
Badalona
Real Sociedad
Real Unión
Sabadell
Barakaldo
Europa
Sporting de Gijón
Hospitalet
Pontevedra
Osasuna
Burgos
Celta de Vigo
Indautxu
Racing de Santander
Ourense
Langreo
08/11/1964
Europa
Real Unión
Sabadell
Ourense
Hospitalet
Pontevedra
Racing de Santander
Badalona
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Barakaldo
Langreo
Burgos
Osasuna
Indautxu
22/11/1964
Badalona
Osasuna
Burgos
Sabadell
Celta de Vigo
Hospitalet
Ourense
Europa
Real Unión
Real Sociedad
Indautxu
Pontevedra
Barakaldo
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Langreo
29/11/1964
Europa
Burgos
Sabadell
Sporting de Gijón
Pontevedra
Badalona
Indautxu
Hospitalet
Langreo
Celta de Vigo
Racing de Santander
Real Unión
Real Sociedad
Ourense
Osasuna
Barakaldo
06/12/1964
Hospitalet
Langreo
Badalona
Indautxu
Celta de Vigo
Sabadell
Sporting de Gijón
Europa
Ourense
Racing de Santander
Barakaldo
Pontevedra
Burgos
Real Sociedad
Real Unión
Osasuna
13/12/1964
Europa
Celta de Vigo
Hospitalet
Badalona
Sabadell
Langreo
Osasuna
Ourense
Racing de Santander
Burgos
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Pontevedra
Real Unión
Indautxu
Barakaldo
20/12/1964
Sabadell
Hospitalet
Langreo
Europa
Barakaldo
Badalona
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Ourense
Pontevedra
Real Unión
Indautxu
Celta de Vigo
Real Sociedad
22/12/1964
Burgos
Osasuna
27/12/1964
Europa
Sabadell
Badalona
Real Unión
Hospitalet
Barakaldo
Pontevedra
Burgos
Osasuna
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Langreo
Racing de Santander
Celta de Vigo
Indautxu
Ourense
03/01/1965
Hospitalet
Europa
Badalona
Ourense
Real Sociedad
Sabadell
Pontevedra
Sporting de Gijón
Racing de Santander
Langreo
Indautxu
Burgos
Osasuna
Celta de Vigo
Barakaldo
Real Unión
10/01/1965
Europa
Real Sociedad
Sabadell
Racing de Santander
Burgos
Badalona
Real Unión
Hospitalet
Langreo
Osasuna
Celta de Vigo
Pontevedra
Ourense
Barakaldo
Sporting de Gijón
Indautxu
17/01/1965
Badalona
Sporting de Gijón
Hospitalet
Real Sociedad
Racing de Santander
Europa
Osasuna
Sabadell
Pontevedra
Langreo
Indautxu
Celta de Vigo
Real Unión
Ourense
Barakaldo
Burgos
24/01/1965
Europa
Osasuna
Hospitalet
Ourense
Sabadell
Pontevedra
Langreo
Indautxu
Sporting de Gijón
Barakaldo
Burgos
Real Unión
Real Sociedad
Racing de Santander
Celta de Vigo
Badalona
31/01/1965
Badalona
Langreo
Pontevedra
Europa
Racing de Santander
Hospitalet
Indautxu
Sabadell
Barakaldo
Celta de Vigo
Real Unión
Sporting de Gijón
Ourense
Burgos
Osasuna
Real Sociedad
07/02/1965
Europa
Indautxu
Sabadell
Badalona
Burgos
Hospitalet
Racing de Santander
Osasuna
Real Sociedad
Pontevedra
Celta de Vigo
Real Unión
Sporting de Gijón
Ourense
Langreo
Barakaldo
14/02/1965
Badalona
Europa
Hospitalet
Osasuna
Barakaldo
Sabadell
Pontevedra
Racing de Santander
Ourense
Celta de Vigo
Real Unión
Langreo
Burgos
Sporting de Gijón
Indautxu
Real Sociedad
21/02/1965
Europa
Barakaldo
Hospitalet
Sporting de Gijón
Sabadell
Real Unión
Real Sociedad
Badalona
Osasuna
Pontevedra
Celta de Vigo
Burgos
Racing de Santander
Indautxu
Langreo
Ourense
28/02/1965
Badalona
Racing de Santander
Ourense
Sabadell
Real Unión
Europa
Pontevedra
Hospitalet
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Barakaldo
Real Sociedad
Burgos
Langreo
Indautxu
Osasuna
07/03/1965
Europa
Ourense
Hospitalet
Celta de Vigo
Sabadell
Burgos
Osasuna
Badalona
Real Sociedad
Real Unión
Pontevedra
Indautxu
Racing de Santander
Barakaldo
Langreo
Sporting de Gijón
21/03/1965
Badalona
Pontevedra
Hospitalet
Indautxu
Burgos
Europa
Sporting de Gijón
Sabadell
Celta de Vigo
Langreo
Real Unión
Racing de Santander
Ourense
Real Sociedad
Barakaldo
Osasuna
28/03/1965
Europa
Sporting de Gijón
Sabadell
Celta de Vigo
Indautxu
Badalona
Langreo
Hospitalet
Osasuna
Real Unión
Pontevedra
Barakaldo
Real Sociedad
Burgos
Racing de Santander
Ourense
04/04/1965
Badalona
Hospitalet
Langreo
Sabadell
Celta de Vigo
Europa
Ourense
Osasuna
Burgos
Racing de Santander
Real Unión
Pontevedra
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Barakaldo
Indautxu
11/04/1965
Europa
Langreo
Badalona
Barakaldo
Hospitalet
Sabadell
Racing de Santander
Sporting de Gijón
Pontevedra
Ourense
Indautxu
Real Unión
Real Sociedad
Celta de Vigo
Osasuna
Burgos
18/04/1965
Sabadell
Europa
Real Unión
Badalona
Barakaldo
Hospitalet
Sporting de Gijón
Osasuna
Burgos
Pontevedra
Langreo
Real Sociedad
Celta de Vigo
Racing de Santander
Ourense
Indautxu
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Pontevedra45302055481702
2Sabadell39301677462801
3Sporting de Gijón383013125613200
4Real Sociedad323013611604401
5Celta de Vigo303011811353402
6Burgos293010911474600
7Racing de Santander293010911525101
8Indautxu293091110474400
9Barakaldo283011613414401
10Osasuna283011613303501
11Hospitalet273012315485600
12Langreo273011514405101
13Europa27309912304302
14Badalona253071112314300
15Ourense253071112335002
16Real Unión22307815245501
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Lizarralde
20
Pocholo
18
Solabarrieta
18
Alfonso
16
Abel
16
Balsells
16
Neme
15
Eceiza
14
Fábregas
12
Ramírez
11
Vázquez
10
Castaños
9
Gento III
9
Goyenechea
9
Peri
9
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Rodri
0,422812
Martínez
0,962827
Cobo
0,962827
Felipe
1,092123
Ibarreche
1,133034
Chomin
1,362534
Mendieta
1,442942
 Gelucho
1,512741
Vallejo
1,562336
Abelardo
1,633049
Parcet
1,952447
Gols:
673
Gols Per Partit:
2,8
Expulsions:
15
Expulsions Per Partit:
0,06
Estrangers:
42
Percentatge Estrangers:
12,46
Victòries locals:
144
Victòries visitants:
33
Empats:
63
Màxima victòria local:
8-0 Indautxu-Europa
Màxima victòria visitant:
0-3 Langreo-Racing de Santander
Millor ratxa guanyadora:
Sabadell: 5 Partits (Jornades 10-14)
Pitjor ratxa perdedora:
Hospitalet: 4 Partits (Jornades 8-11)
Millor ratxa no perdent:
Pontevedra: 13 Partits (Jornades 6-18)
Pitjor ratxa no guanyant:
Osasuna: 9 Partits (Jornades 7-15)
Progrés
Matriu
Última actualització: 19/09/2017
Notificar error