Temporada 1995-96 2ª Divisió B Grup III

Resultats
02/09/1995
Barcelona C
Sabadell
Huesca
Castellón
03/09/1995
Levante
Espanyol B
Gramenet
Terrassa
FC Andorra
Valencia B
Gavà
Manlleu
Alcoyano
Sant Andreu
Mallorca B
Andorra
Gimnàstic de Tarragona
L'Hospitalet
Figueres
Ontinyent
09/09/1995
Ontinyent
Gavà
10/09/1995
Valencia B
Barcelona C
Castellón
Gramenet
Andorra
FC Andorra
L'Hospitalet
Mallorca B
Manlleu
Alcoyano
Espanyol B
Huesca
11/09/1995
Sant Andreu
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Figueres
Sabadell
Levante
16/09/1995
Alcoyano
Ontinyent
Huesca
Sabadell
17/09/1995
Barcelona C
Levante
Figueres
Castellón
Mallorca B
Sant Andreu
Valencia B
Andorra
Gavà
Terrassa
Gramenet
Espanyol B
Gimnàstic de Tarragona
Manlleu
FC Andorra
L'Hospitalet
24/09/1995
L'Hospitalet
Valencia B
Terrassa
Alcoyano
Andorra
Barcelona C
Ontinyent
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Huesca
Manlleu
Mallorca B
Sant Andreu
FC Andorra
Castellón
Gavà
Espanyol B
Figueres
Sabadell
Gramenet
01/10/1995
Gramenet
Levante
Barcelona C
Huesca
Valencia B
Sant Andreu
Alcoyano
Castellón
Figueres
Sabadell
Gavà
Espanyol B
Mallorca B
Ontinyent
Andorra
L'Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
FC Andorra
Manlleu
07/10/1995
Ontinyent
FC Andorra
Huesca
Gramenet
08/10/1995
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Mallorca B
Levante
Figueres
Manlleu
Valencia B
L'Hospitalet
Barcelona C
Sant Andreu
Andorra
Sabadell
Gavà
Espanyol B
Alcoyano
12/10/1995
Valencia B
Ontinyent
L'Hospitalet
Sant Andreu
Mallorca B
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Espanyol B
Barcelona C
Gramenet
FC Andorra
Terrassa
Alcoyano
Sabadell
Gavà
Levante
Figueres
Huesca
Andorra
Manlleu
15/10/1995
Terrassa
Valencia B
Sabadell
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Alcoyano
Castellón
FC Andorra
Ontinyent
Andorra
Espanyol B
Mallorca B
Sant Andreu
Barcelona C
Gramenet
Figueres
Huesca
Gavà
Manlleu
L'Hospitalet
21/10/1995
Mallorca B
Sabadell
22/10/1995
Gimnàstic de Tarragona
Levante
Valencia B
Castellón
Andorra
Terrassa
Barcelona C
Figueres
FC Andorra
Espanyol B
L'Hospitalet
Ontinyent
Alcoyano
Huesca
Gavà
Gramenet
Sant Andreu
Manlleu
28/10/1995
Espanyol B
Valencia B
29/10/1995
Levante
Mallorca B
Huesca
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
L'Hospitalet
Castellón
Andorra
Ontinyent
Sant Andreu
Figueres
Gavà
Sabadell
FC Andorra
Manlleu
Barcelona C
Gramenet
Alcoyano
01/11/1995
FC Andorra
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Gramenet
Valencia B
Sabadell
Sant Andreu
Terrassa
Alcoyano
Figueres
L'Hospitalet
Castellón
Manlleu
Ontinyent
Andorra
Espanyol B
Mallorca B
Huesca
Barcelona C
Gavà
04/11/1995
Levante
Valencia B
05/11/1995
Figueres
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Manlleu
Gramenet
Mallorca B
Sabadell
Andorra
Castellón
Sant Andreu
Ontinyent
Barcelona C
Huesca
FC Andorra
Gavà
Alcoyano
Espanyol B
L'Hospitalet
11/11/1995
Barcelona C
Alcoyano
12/11/1995
Andorra
Levante
Ontinyent
Terrassa
Gimnàstic de Tarragona
Gavà
Valencia B
Huesca
Mallorca B
Figueres
Manlleu
Castellón
FC Andorra
Gramenet
L'Hospitalet
Sabadell
Sant Andreu
Espanyol B
19/11/1995
Levante
L'Hospitalet
Terrassa
Barcelona C
Alcoyano
Gimnàstic de Tarragona
Gramenet
Valencia B
Figueres
FC Andorra
Huesca
Andorra
Castellón
Ontinyent
Sabadell
Sant Andreu
Gavà
Mallorca B
Espanyol B
Manlleu
25/11/1995
Barcelona C
Gimnàstic de Tarragona
26/11/1995
Sant Andreu
Levante
Terrassa
Castellón
Valencia B
Figueres
FC Andorra
Gavà
Andorra
Gramenet
Mallorca B
Alcoyano
Manlleu
Sabadell
Ontinyent
Espanyol B
L'Hospitalet
Huesca
03/12/1995
Levante
Manlleu
Gimnàstic de Tarragona
Mallorca B
Espanyol B
Terrassa
Gavà
Valencia B
Alcoyano
FC Andorra
Figueres
Andorra
Castellón
Barcelona C
Gramenet
L'Hospitalet
Sabadell
Ontinyent
Huesca
Sant Andreu
09/12/1995
Barcelona C
Mallorca B
10/12/1995
Ontinyent
Levante
FC Andorra
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Sabadell
Sant Andreu
Gramenet
L'Hospitalet
Figueres
Castellón
Espanyol B
Andorra
Gavà
Manlleu
Huesca
21/12/1995
Valencia B
Alcoyano
17/12/1995
Levante
Terrassa
Gimnàstic de Tarragona
Valencia B
Barcelona C
Espanyol B
Gramenet
Manlleu
Sabadell
Castellón
Huesca
Ontinyent
Figueres
Sant Andreu
Alcoyano
Andorra
Gavà
L'Hospitalet
10/01/1996
Mallorca B
FC Andorra
06/01/1996
Espanyol B
Sabadell
07/01/1996
Castellón
Levante
Andorra
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Huesca
Valencia B
Mallorca B
Manlleu
Figueres
Ontinyent
Gramenet
FC Andorra
Barcelona C
Sant Andreu
Gavà
L'Hospitalet
Alcoyano
14/01/1996
Espanyol B
Levante
L'Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Gramenet
Valencia B
FC Andorra
Ontinyent
Figueres
Castellón
Huesca
Andorra
Mallorca B
Manlleu
Gavà
Sant Andreu
Alcoyano
Sabadell
Barcelona C
21/01/1996
Levante
Sabadell
Figueres
Terrassa
Barcelona C
Valencia B
Gavà
Ontinyent
Gramenet
Castellón
FC Andorra
Andorra
Huesca
Espanyol B
Mallorca B
L'Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Sant Andreu
Alcoyano
Manlleu
28/01/1996
Levante
Barcelona C
Terrassa
Gavà
Andorra
Valencia B
Manlleu
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Figueres
Ontinyent
Alcoyano
L'Hospitalet
FC Andorra
Espanyol B
Gramenet
Sabadell
Huesca
Sant Andreu
Mallorca B
04/02/1996
Huesca
Levante
Alcoyano
Terrassa
Valencia B
L'Hospitalet
Gimnàstic de Tarragona
Ontinyent
Figueres
Espanyol B
Gavà
Castellón
Gramenet
Sabadell
FC Andorra
Sant Andreu
Mallorca B
Manlleu
Barcelona C
Andorra
11/02/1996
Levante
Gramenet
Sant Andreu
Valencia B
Terrassa
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Figueres
Castellón
Alcoyano
Manlleu
FC Andorra
Espanyol B
Gavà
L'Hospitalet
Andorra
Ontinyent
Mallorca B
Huesca
Barcelona C
18/02/1996
Figueres
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Castellón
Valencia B
Manlleu
Mallorca B
Terrassa
FC Andorra
Ontinyent
Alcoyano
Espanyol B
Gramenet
Huesca
Gavà
Sabadell
Barcelona C
L'Hospitalet
Andorra
Sant Andreu
24/02/1996
Terrassa
FC Andorra
25/02/1996
Levante
Gavà
Ontinyent
Valencia B
Espanyol B
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Figueres
Castellón
Mallorca B
Gramenet
Barcelona C
Manlleu
Andorra
Sant Andreu
L'Hospitalet
Sabadell
Alcoyano
02/03/1996
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
03/03/1996
Alcoyano
Levante
Valencia B
Terrassa
Figueres
Gramenet
FC Andorra
Castellón
L'Hospitalet
Manlleu
Mallorca B
Espanyol B
Barcelona C
Sant Andreu
Gavà
Huesca
Andorra
Ontinyent
09/03/1996
Figueres
Barcelona C
Castellón
Valencia B
10/03/1996
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Andorra
Espanyol B
FC Andorra
Manlleu
Sant Andreu
Gramenet
Gavà
Sabadell
Mallorca B
Ontinyent
L'Hospitalet
Huesca
Alcoyano
16/03/1996
FC Andorra
Sabadell
Barcelona C
Manlleu
Valencia B
Espanyol B
17/03/1996
Mallorca B
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Huesca
Andorra
Castellón
L'Hospitalet
Terrassa
Gavà
Figueres
Sant Andreu
Ontinyent
Alcoyano
Gramenet
23/03/1996
Gavà
Barcelona C
Castellón
L'Hospitalet
24/03/1996
Figueres
Alcoyano
Levante
FC Andorra
Terrassa
Sant Andreu
Gramenet
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
Valencia B
Huesca
Mallorca B
Espanyol B
Andorra
Ontinyent
Manlleu
30/03/1996
Manlleu
Terrassa
Barcelona C
Ontinyent
Valencia B
Levante
31/03/1996
Gimnàstic de Tarragona
Figueres
Alcoyano
Gavà
Mallorca B
Gramenet
Sant Andreu
Castellón
FC Andorra
Huesca
L'Hospitalet
Espanyol B
Andorra
Sabadell
06/04/1996
Gavà
Gimnàstic de Tarragona
Sabadell
L'Hospitalet
Levante
Andorra
07/04/1996
Castellón
Manlleu
Figueres
Mallorca B
Huesca
Valencia B
Espanyol B
Sant Andreu
Terrassa
Ontinyent
08/04/1996
Alcoyano
Barcelona C
Gramenet
FC Andorra
13/04/1996
Barcelona C
Terrassa
Ontinyent
Castellón
14/04/1996
L'Hospitalet
Levante
Gimnàstic de Tarragona
Alcoyano
Valencia B
Gramenet
FC Andorra
Figueres
Mallorca B
Gavà
Sant Andreu
Sabadell
Manlleu
Espanyol B
Andorra
Huesca
20/04/1996
Alcoyano
Mallorca B
21/04/1996
Levante
Sant Andreu
Figueres
Valencia B
Castellón
Terrassa
Gimnàstic de Tarragona
Barcelona C
Gavà
FC Andorra
Gramenet
Andorra
Sabadell
Manlleu
Espanyol B
Ontinyent
Huesca
L'Hospitalet
27/04/1996
L'Hospitalet
Gramenet
Barcelona C
Castellón
28/04/1996
Terrassa
Espanyol B
Manlleu
Levante
Mallorca B
Gimnàstic de Tarragona
Andorra
Figueres
Valencia B
Gavà
Ontinyent
Sabadell
Sant Andreu
Huesca
FC Andorra
Alcoyano
04/05/1996
Gramenet
Sant Andreu
05/05/1996
Sabadell
Terrassa
Levante
Ontinyent
Gimnàstic de Tarragona
FC Andorra
Alcoyano
Valencia B
Figueres
L'Hospitalet
Espanyol B
Castellón
Mallorca B
Barcelona C
Gavà
Andorra
Huesca
Manlleu
11/05/1996
Sant Andreu
Figueres
12/05/1996
Valencia B
Gimnàstic de Tarragona
Terrassa
Levante
Castellón
Sabadell
Ontinyent
Huesca
Espanyol B
Barcelona C
L'Hospitalet
Gavà
FC Andorra
Mallorca B
Manlleu
Gramenet
Andorra
Alcoyano
18/05/1996
Barcelona C
FC Andorra
19/05/1996
Levante
Castellón
Gimnàstic de Tarragona
Andorra
Mallorca B
Valencia B
Huesca
Terrassa
Sabadell
Espanyol B
Alcoyano
L'Hospitalet
Figueres
Manlleu
Gavà
Sant Andreu
Gramenet
Ontinyent
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Levante82382410468259811
2Gimnàstic de Tarragona69382099724411910
3Figueres653817147634111313
4Valencia B6438181010704013214
5Terrassa633817129694512912
6Castellón593817813403411812
7Gavà5638168146352997
8Gramenet54381591462529110
9FC Andorra5138149153844886
10Manlleu50381481647551247
11Espanyol B493813101543459310
12Sant Andreu4938121313515810312
13L'Hospitalet473812111541581037
14Mallorca B443812818587014315
15Huesca4338111017405012013
16Sabadell4238101216385011113
17Alcoyano423811918396014125
18Ontinyent4138101117415311217
19Barcelona C373810721498410119
20Andorra323861418296112314
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Estefan
23
Diego Ribera
17
Rafa
16
Manolo
16
Fran
15
Campuzano
15
Iñigo
14
Escoda
14
Quino
14
Vizcaíno
14
Chuli
14
Moska
13
Embela
13
Olivas
12
Fede Marín
11
 NomDem GroguesClub
Siscu
17
Albelda
16
Conesa
16
Naranjo
15
Juqui
15
Castillo
15
Guerrero
14
Martín
14
Jordi
14
Garrido
14
Magdalena
14
Salas
13
Nico
13
Sergio Porras
13
Chuli
13
 NomDem CoefClubPJGols
Rodri
0,663020
Palop
0,973433
Rodri
1,083740
López
1,153237
Koldo
1,223644
Víctor Sanz
1,373751
José Antonio
1,383650
Roca
1,433753
Urigoitia
1,483755
Ferri
1,582946
Font
1,822953
NomPTGTV
Guardiola Rotger10664
García Carreras10719
Nadal Riera9575
Téllez Sánchez8596
Guerrero García8535
Granel Martínez85910
Villanueva Angulo8493
Medina Cabello7384
Armenta Fernández7365
Colina Sarobe7324
Rodado Rodríguez7454
Gil Oteiza7312
Aguilera Hernando7617
Turienzo Álvarez6368
De Diego Pagola6284
Undiano Mallenco6203
Salvador Martínez6315
Carte Moriones6356
Gil García6373
Rebollo Soto6283
Moreno Delgado6352
Crespo García6335
Hernando Serrano6501
Serna Postigo5293
Moya de Gea5295
Sáez García5344
Orueta Ibarrola5273
Gómez Fuentes5322
Beltrán Marco5343
Jávega Jiménez5234
López Pascual5231
García Paños5293
Tevar Muñoz5193
Caballero Herreros5293
Cuchillo Castillo5281
Gauna Rodríguez5213
Martínez Franco5256
Aguirre Huerga5313
Gálvez Obrero5296
Valiente Andaluz5396
Alzina Carreró5250
Tristante Oliva5305
Guerrero Arador5342
Noguer Planas5442
López Villate4273
Carlos Codoñer4245
Montesinos Mariano4122
Pardo del Burgo4291
De Haro Malvarez4253
Basterretxea Bitorika4230
Pérez Pérez4192
Sánchez García4264
Rubio Iniesta4285
Segura García4221
León Monzón4231
Arcas Piqueres4266
Elías Fajula4203
San Martín Vergara4141
Lozano Segado3191
Megía Dávila3171
Rico Íñiguez3282
Herreros Hodar3182
Lomas Pérez3163
Acevedo Martínez3151
Delgado Ferreiro3171
Millán Domínguez3132
López López3172
Pardo Clérigo2163
Martínez Barrio2140
Rubinos Pérez2141
Martínez Griñán2173
Reverté Bonet292
Fernández Fernández260
Velasco Carballo2110
Fernández Hinojosa2101
Morales Mansito1111
Pérez Lima160
García Rubio192
Villalba Reneses161
Tárraga Sánchez130
Lara Rodríguez170
Matoso Aguilar151
Ramírez Domínguez172
Baños Martínez171
Ramírez Martos120
Rodríguez Báez170
Gómez Sal161
García Jorge160
Gols:
1021
Gols Per Partit:
2,69
Targetes Grogues:
2261
Targetes Grogues Per Partit:
5,95
Expulsions:
247
Expulsions Per Partit:
0,65
Estrangers:
56
Percentatge Estrangers:
10,71
Victòries locals:
182
Victòries visitants:
97
Empats:
101
Màxima victòria local:
9-1 Gramenet-Andorra
Màxima victòria visitant:
0-5 Sant Andreu-Gramenet
Millor ratxa guanyadora:
Levante: 8 Partits (Jornades 4-11)
Pitjor ratxa perdedora:
Barcelona C: 6 Partits (Jornades 33-38)
Millor ratxa no perdent:
Levante: 19 Partits (Jornades 20-38)
Pitjor ratxa no guanyant:
Andorra: 19 Partits (Jornades 14-32)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error