Temporada 1958-59 Primera Divisió

Copa del Generalísimo
Pichichi
Zamora
Resultats
14/09/1958
Atlético de Madrid
Real Oviedo
Barcelona
Valencia
Betis
Granada
Celta de Vigo
Athletic Club
Sporting de Gijón
Espanyol
Las Palmas
Real Madrid
Osasuna
Sevilla
Real Zaragoza
Real Sociedad
21/09/1958
Athletic Club
Osasuna
Espanyol
Celta de Vigo
Granada
Real Zaragoza
Real Sociedad
Barcelona
Real Madrid
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Las Palmas
Sevilla
Betis
Valencia
Atlético de Madrid
28/09/1958
Atlético de Madrid
Real Sociedad
Barcelona
Granada
Betis
Athletic Club
Celta de Vigo
Real Madrid
Las Palmas
Sporting de Gijón
Osasuna
Espanyol
Real Oviedo
Valencia
Real Zaragoza
Sevilla
05/10/1958
Athletic Club
Real Zaragoza
Espanyol
Betis
Sporting de Gijón
Celta de Vigo
Granada
Atlético de Madrid
Las Palmas
Valencia
Real Sociedad
Real Oviedo
Real Madrid
Osasuna
Sevilla
Barcelona
12/10/1958
Atlético de Madrid
Sevilla
Barcelona
Athletic Club
Betis
Real Madrid
Celta de Vigo
Las Palmas
Osasuna
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Granada
Valencia
Real Sociedad
Real Zaragoza
Espanyol
19/10/1958
Athletic Club
Atlético de Madrid
Celta de Vigo
Osasuna
Espanyol
Barcelona
Sporting de Gijón
Betis
Granada
Valencia
Real Sociedad
Las Palmas
Real Madrid
Real Zaragoza
Sevilla
Real Oviedo
26/10/1958
Atlético de Madrid
Espanyol
Barcelona
Real Madrid
Betis
Celta de Vigo
Las Palmas
Osasuna
Real Sociedad
Granada
Real Oviedo
Athletic Club
Valencia
Sevilla
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
02/11/1958
Athletic Club
Valencia
Celta de Vigo
Real Zaragoza
Espanyol
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Barcelona
Las Palmas
Granada
Osasuna
Betis
Real Madrid
Atlético de Madrid
Sevilla
Real Sociedad
09/11/1958
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Barcelona
Celta de Vigo
Betis
Las Palmas
Granada
Sevilla
Real Sociedad
Athletic Club
Real Oviedo
Real Madrid
Valencia
Espanyol
Real Zaragoza
Osasuna
16/11/1958
Athletic Club
Granada
Betis
Real Zaragoza
Celta de Vigo
Atlético de Madrid
Espanyol
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Las Palmas
Sevilla
Osasuna
Barcelona
Real Madrid
Valencia
23/11/1958
Atlético de Madrid
Osasuna
Barcelona
Betis
Granada
Espanyol
Las Palmas
Real Zaragoza
Real Sociedad
Real Madrid
Real Oviedo
Celta de Vigo
Sevilla
Athletic Club
Valencia
Sporting de Gijón
30/11/1958
Athletic Club
Las Palmas
Betis
Atlético de Madrid
Celta de Vigo
Valencia
Espanyol
Sevilla
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Osasuna
Real Oviedo
Real Madrid
Granada
Real Zaragoza
Barcelona
07/12/1958
Athletic Club
Espanyol
Atlético de Madrid
Real Zaragoza
Barcelona
Las Palmas
Granada
Sporting de Gijón
Real Sociedad
Celta de Vigo
Real Oviedo
Betis
Sevilla
Real Madrid
08/12/1958
Valencia
Osasuna
14/12/1958
Barcelona
Atlético de Madrid
Betis
Valencia
Celta de Vigo
Granada
Sporting de Gijón
Sevilla
Las Palmas
Espanyol
Osasuna
Real Sociedad
Real Madrid
Athletic Club
Real Zaragoza
Real Oviedo
28/12/1958
Athletic Club
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Las Palmas
Espanyol
Real Madrid
Granada
Osasuna
Real Sociedad
Betis
Real Oviedo
Barcelona
Sevilla
Celta de Vigo
Valencia
Real Zaragoza
04/01/1959
Athletic Club
Celta de Vigo
Espanyol
Sporting de Gijón
Granada
Betis
Real Sociedad
Real Zaragoza
Real Madrid
Las Palmas
Real Oviedo
Atlético de Madrid
Sevilla
Osasuna
Valencia
Barcelona
11/01/1959
Atlético de Madrid
Valencia
Barcelona
Real Sociedad
Betis
Sevilla
Celta de Vigo
Espanyol
Sporting de Gijón
Real Madrid
Las Palmas
Real Oviedo
Osasuna
Athletic Club
Real Zaragoza
Granada
18/01/1959
Athletic Club
Betis
Espanyol
Osasuna
Sporting de Gijón
Las Palmas
Granada
Barcelona
Real Sociedad
Atlético de Madrid
Real Madrid
Celta de Vigo
Sevilla
Real Zaragoza
Valencia
Real Oviedo
25/01/1959
Atlético de Madrid
Granada
Barcelona
Sevilla
Betis
Espanyol
Celta de Vigo
Sporting de Gijón
Osasuna
Real Madrid
Real Oviedo
Real Sociedad
Valencia
Las Palmas
Real Zaragoza
Athletic Club
01/02/1959
Athletic Club
Barcelona
Espanyol
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Osasuna
Granada
Real Oviedo
Las Palmas
Celta de Vigo
Real Sociedad
Valencia
Real Madrid
Betis
Sevilla
Atlético de Madrid
08/02/1959
Atlético de Madrid
Athletic Club
Barcelona
Espanyol
Betis
Sporting de Gijón
Las Palmas
Real Sociedad
Osasuna
Celta de Vigo
Real Oviedo
Sevilla
Valencia
Granada
Real Zaragoza
Real Madrid
15/02/1959
Athletic Club
Real Oviedo
Celta de Vigo
Betis
Espanyol
Atlético de Madrid
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Granada
Real Sociedad
Osasuna
Las Palmas
Real Madrid
Barcelona
Sevilla
Valencia
22/02/1959
Atlético de Madrid
Real Madrid
Barcelona
Sporting de Gijón
Betis
Osasuna
Granada
Las Palmas
Real Sociedad
Sevilla
Real Oviedo
Espanyol
Valencia
Athletic Club
Real Zaragoza
Celta de Vigo
08/03/1959
Athletic Club
Real Sociedad
Celta de Vigo
Barcelona
Espanyol
Valencia
Sporting de Gijón
Atlético de Madrid
Las Palmas
Betis
Osasuna
Real Zaragoza
Real Madrid
Real Oviedo
Sevilla
Granada
14/03/1959
Atlético de Madrid
Celta de Vigo
15/03/1959
Barcelona
Osasuna
Granada
Athletic Club
Real Sociedad
Espanyol
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Sevilla
Las Palmas
Valencia
Real Madrid
Real Zaragoza
Betis
22/03/1959
Athletic Club
Sevilla
Betis
Barcelona
Celta de Vigo
Real Oviedo
Espanyol
Granada
Sporting de Gijón
Valencia
Osasuna
Atlético de Madrid
Real Madrid
Real Sociedad
Real Zaragoza
Las Palmas
29/03/1959
Atlético de Madrid
Betis
Barcelona
Real Zaragoza
Granada
Real Madrid
Las Palmas
Athletic Club
Real Sociedad
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Osasuna
Sevilla
Espanyol
Valencia
Celta de Vigo
05/04/1959
Betis
Real Oviedo
Celta de Vigo
Real Sociedad
Espanyol
Athletic Club
Sporting de Gijón
Granada
Las Palmas
Barcelona
Osasuna
Valencia
Real Madrid
Sevilla
Real Zaragoza
Atlético de Madrid
12/04/1959
Athletic Club
Real Madrid
Atlético de Madrid
Barcelona
Espanyol
Las Palmas
Granada
Celta de Vigo
Real Sociedad
Osasuna
Real Oviedo
Real Zaragoza
Sevilla
Sporting de Gijón
Valencia
Betis
19/04/1959
Barcelona
Real Oviedo
Betis
Real Sociedad
Celta de Vigo
Sevilla
Sporting de Gijón
Athletic Club
Las Palmas
Atlético de Madrid
Osasuna
Granada
Real Madrid
Espanyol
Real Zaragoza
Valencia
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Barcelona51302433962602
2Real Madrid47302154892903
3Athletic Club363017211723300
4Valencia333013710474101
5Atlético de Madrid323013611584802
6Betis323014412545302
7Espanyol293011712424501
8Osasuna283012414445900
9Real Zaragoza283012414476001
10Real Sociedad283091011323300
11Real Oviedo273011514314901
12Sevilla263012216445801
13Granada263011415304302
14Las Palmas243010416436901
15Sporting de Gijón20307617257000
16Celta de Vigo13304521215902
Copa d'Europa
Copa de Fires
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Di Stéfano
23
Puskás
21
Evaristo
20
Tejada
19
Vavá
17
Antoniet
15
Merodio
14
Uribe
14
Luis Suárez
14
Castaño
14
Mauri
13
Vila
13
Murillo
13
Coll
11
Peiró
10
 NomDem GroguesClub
Gols:
775
Gols Per Partit:
3,23
Expulsions:
19
Expulsions Per Partit:
0,08
Estrangers:
59
Percentatge Estrangers:
16,67
Victòries locals:
155
Victòries visitants:
46
Empats:
39
Màxima victòria local:
10-1 Real Madrid-Las Palmas
Màxima victòria visitant:
1-8 Osasuna-Athletic Club
Millor ratxa guanyadora:
Barcelona: 9 Partits (Jornades 13-21)
Pitjor ratxa perdedora:
Celta de Vigo: 5 Partits (Jornades 9-13)
Millor ratxa no perdent:
Barcelona: 9 Partits (Jornades 13-21)
Pitjor ratxa no guanyant:
Celta de Vigo: 11 Partits (Jornades 20-30)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error