Temporada 1954-55 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
11/09/1954
España Industrial
Avilés
12/09/1954
Caudal
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Juvenil
La Felguera
Sestao
Cultural Leonesa
Barakaldo
Logroñés
Eibar
Osasuna
Lleida
19/09/1954
Avilés
Racing de Ferrol
Barakaldo
España Industrial
Eibar
Caudal
Juvenil
La Felguera
Lleida
Logroñés
Real Oviedo
Osasuna
Sestao
Cultural Leonesa
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
25/09/1954
España Industrial
Sestao
26/09/1954
Racing de Ferrol
Barakaldo
Sporting de Gijón
Eibar
La Felguera
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
Juvenil
Lleida
Real Oviedo
Logroñés
Caudal
Osasuna
Avilés
03/10/1954
Avilés
Lleida
Barakaldo
Osasuna
Caudal
Sporting de Gijón
Eibar
La Felguera
Juvenil
España Industrial
Real Oviedo
Logroñés
Sestao
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
10/10/1954
La Felguera
Caudal
Cultural Leonesa
Eibar
Lleida
Barakaldo
Logroñés
Sporting de Gijón
Osasuna
Sestao
12/10/1954
España Industrial
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
Juvenil
Real Oviedo
Avilés
17/10/1954
Avilés
Logroñés
Barakaldo
Real Oviedo
Caudal
Cultural Leonesa
Eibar
España Industrial
Sporting de Gijón
La Felguera
Juvenil
Osasuna
Sestao
Lleida
Real Zaragoza
Racing de Ferrol
23/10/1954
España Industrial
Caudal
24/10/1954
Avilés
Barakaldo
Racing de Ferrol
Eibar
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Lleida
Juvenil
Logroñés
La Felguera
Osasuna
Real Zaragoza
Real Oviedo
Sestao
31/10/1954
Barakaldo
Logroñés
Caudal
Racing de Ferrol
Eibar
Osasuna
Sporting de Gijón
España Industrial
Juvenil
Real Oviedo
La Felguera
Cultural Leonesa
Real Zaragoza
Lleida
01/11/1954
Sestao
Avilés
06/11/1954
España Industrial
La Felguera
07/11/1954
Avilés
Juvenil
Barakaldo
Sestao
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Lleida
Eibar
Logroñés
Cultural Leonesa
Osasuna
Caudal
Real Oviedo
Real Zaragoza
14/11/1954
Caudal
Lleida
Eibar
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Osasuna
Juvenil
Barakaldo
La Felguera
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
España Industrial
Sestao
Logroñés
Real Zaragoza
Avilés
21/11/1954
Avilés
Eibar
Barakaldo
Real Zaragoza
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Lleida
Sporting de Gijón
Logroñés
España Industrial
Osasuna
La Felguera
Real Oviedo
Caudal
Sestao
Juvenil
28/11/1954
Eibar
Barakaldo
Racing de Ferrol
España Industrial
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Juvenil
Logroñés
La Felguera
Lleida
Cultural Leonesa
Osasuna
Real Zaragoza
Sestao
08/12/1954
Caudal
Avilés
05/12/1954
Avilés
Sporting de Gijón
Barakaldo
Caudal
Juvenil
Real Zaragoza
Lleida
Cultural Leonesa
Logroñés
Racing de Ferrol
Osasuna
España Industrial
Real Oviedo
La Felguera
Sestao
Eibar
11/12/1954
España Industrial
Lleida
12/12/1954
Caudal
Sestao
Eibar
Juvenil
Racing de Ferrol
Osasuna
Sporting de Gijón
Barakaldo
La Felguera
Avilés
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Logroñés
Real Zaragoza
19/12/1954
Avilés
Cultural Leonesa
Barakaldo
La Felguera
Juvenil
Caudal
Lleida
Racing de Ferrol
Osasuna
Logroñés
Real Oviedo
España Industrial
Sestao
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Eibar
26/12/1954
Avilés
España Industrial
Barakaldo
Cultural Leonesa
Eibar
Logroñés
Juvenil
Sporting de Gijón
Lleida
Osasuna
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Sestao
La Felguera
Real Zaragoza
Caudal
01/01/1955
España Industrial
Barakaldo
02/01/1955
Caudal
Eibar
Racing de Ferrol
Avilés
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
La Felguera
Juvenil
Cultural Leonesa
Sestao
Logroñés
Lleida
Osasuna
Real Oviedo
06/01/1955
Sestao
España Industrial
09/01/1955
Avilés
Osasuna
Barakaldo
Racing de Ferrol
Caudal
Logroñés
Eibar
Sporting de Gijón
Juvenil
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Lleida
Real Zaragoza
La Felguera
15/01/1955
España Industrial
Juvenil
16/01/1955
Racing de Ferrol
Sestao
Sporting de Gijón
Caudal
La Felguera
Eibar
Cultural Leonesa
Real Zaragoza
Lleida
Avilés
Logroñés
Real Oviedo
Osasuna
Barakaldo
23/01/1955
Avilés
Real Oviedo
Barakaldo
Lleida
Caudal
La Felguera
Eibar
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Logroñés
Juvenil
Racing de Ferrol
Sestao
Osasuna
Real Zaragoza
España Industrial
29/01/1955
España Industrial
Eibar
30/01/1955
Racing de Ferrol
Real Zaragoza
La Felguera
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Caudal
Lleida
Sestao
Logroñés
Avilés
Osasuna
Juvenil
Real Oviedo
Barakaldo
06/02/1955
Barakaldo
Avilés
Caudal
España Industrial
Eibar
Racing de Ferrol
Sporting de Gijón
Cultural Leonesa
Juvenil
Lleida
La Felguera
Logroñés
Sestao
Real Oviedo
Real Zaragoza
Osasuna
12/02/1955
España Industrial
Sporting de Gijón
13/02/1955
Avilés
Sestao
Racing de Ferrol
Caudal
Cultural Leonesa
La Felguera
Lleida
Real Zaragoza
Logroñés
Barakaldo
Osasuna
Eibar
Real Oviedo
Juvenil
20/02/1955
Caudal
Osasuna
Eibar
Lleida
Sporting de Gijón
Racing de Ferrol
Juvenil
Avilés
La Felguera
España Industrial
Cultural Leonesa
Logroñés
Real Zaragoza
Real Oviedo
13/03/1955
Sestao
Barakaldo
26/02/1955
España Industrial
Cultural Leonesa
27/02/1955
Avilés
Real Zaragoza
Barakaldo
Juvenil
Racing de Ferrol
La Felguera
Lleida
Caudal
Logroñés
Sestao
Osasuna
Sporting de Gijón
Real Oviedo
Eibar
05/03/1955
España Industrial
Logroñés
06/03/1955
Caudal
Real Oviedo
Eibar
Avilés
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Sporting de Gijón
Lleida
Juvenil
Sestao
La Felguera
Osasuna
Real Zaragoza
Barakaldo
19/03/1955
Avilés
Caudal
Barakaldo
Eibar
España Industrial
Racing de Ferrol
20/03/1955
Lleida
La Felguera
Logroñés
Juvenil
Osasuna
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Sestao
Real Zaragoza
26/03/1955
España Industrial
Osasuna
27/03/1955
Caudal
Barakaldo
Eibar
Sestao
Racing de Ferrol
Logroñés
Sporting de Gijón
Avilés
La Felguera
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Lleida
Real Zaragoza
Juvenil
03/04/1955
Avilés
La Felguera
Barakaldo
Sporting de Gijón
Juvenil
Eibar
Lleida
España Industrial
Osasuna
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Sestao
Caudal
Real Zaragoza
Logroñés
09/04/1955
La Felguera
Barakaldo
10/04/1955
Caudal
Juvenil
Eibar
Real Zaragoza
España Industrial
Real Oviedo
Sporting de Gijón
Sestao
Racing de Ferrol
Lleida
Cultural Leonesa
Avilés
Logroñés
Osasuna
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Cultural Leonesa40301848683801
2Real Oviedo39301839613301
3Real Zaragoza39301839694102
4Sporting de Gijón38301587503400
5Logroñés36301569524302
6Barakaldo333015312474203
7La Felguera303011811414500
8Eibar293013314545101
9Osasuna293012513565701
10Lleida273010713415603
11España Industrial26309813464500
12Racing de Ferrol24309615355900
13Caudal24308814495901
14Sestao23308715455601
15Avilés233010317506002
16Juvenil203051015408502
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Chaves
21
Duró
18
Ucelay
18
Sabino
18
Aloy
16
López
16
Vallejo
14
Madariaga
14
Chas
13
Prendes
13
Satur
13
Gallo
12
Armandín
12
Fausti
12
García
12
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Sión
1,062931
Argila
1,112730
Amaro
1,172934
Urquiola
1,262329
Lasheras
1,32634
Caldentey
1,382636
Eusebio
1,472334
Sorarrain
1,682542
García
1,722543
Arbulu
1,863056
 Corrales
1,912446
Gols:
804
Gols Per Partit:
3,35
Expulsions:
20
Expulsions Per Partit:
0,08
Estrangers:
62
Percentatge Estrangers:
16,76
Victòries locals:
154
Victòries visitants:
40
Empats:
46
Màxima victòria local:
7-1 Osasuna-Juvenil
Màxima victòria visitant:
0-5 Caudal-Cultural Leonesa
Millor ratxa guanyadora:
Cultural Leonesa: 6 Partits (Jornades 2-7)
Pitjor ratxa perdedora:
España Industrial: 6 Partits (Jornades 8-13)
Millor ratxa no perdent:
Cultural Leonesa: 8 Partits (Jornades 1-8)
Pitjor ratxa no guanyant:
España Industrial: 17 Partits (Jornades 2-18)
Progrés
Matriu
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error