Temporada 1992-93 2ª Divisió B Grup II

Resultats
06/09/1992
Real Sociedad B
Basconia
Hernani
Alavés
Lemona
Elgoibar
FC Andorra
Logroñés B
Valladolid B
Real Zaragoza B
Beasain
Barakaldo
Santurtzi
Numancia
Osasuna B
Palencia
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Tudelano
Andorra
12/09/1992
Elgoibar
Izarra
13/09/1992
Alavés
Valladolid B
Barakaldo
FC Andorra
Palencia
Real Sociedad B
Basconia
Hernani
Real Zaragoza B
Santurtzi
Numancia
Beasain
Andorra
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Tudelano
Logroñés B
Lemona
20/09/1992
Izarra
Logroñés B
Alavés
Basconia
Lemona
Barakaldo
Hernani
Palencia
Tudelano
Elgoibar
FC Andorra
Numancia
Valladolid B
Santurtzi
Beasain
Real Zaragoza B
Osasuna B
Gimnástica de Torrelavega
Real Sociedad B
Andorra
27/09/1992
Barakaldo
Izarra
Palencia
Alavés
Numancia
Lemona
Real Zaragoza B
FC Andorra
Basconia
Valladolid B
Elgoibar
Osasuna B
Santurtzi
Beasain
Logroñés B
Tudelano
Andorra
Hernani
04/12/1992
Gimnástica de Torrelavega
Real Sociedad B
03/10/1992
Basconia
Palencia
Lemona
Real Zaragoza B
Real Sociedad B
Elgoibar
04/10/1992
Izarra
Numancia
Alavés
Andorra
Tudelano
Barakaldo
Osasuna B
Logroñés B
FC Andorra
Santurtzi
Hernani
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
Beasain
10/10/1992
Elgoibar
Hernani
11/10/1992
Real Zaragoza B
Izarra
Andorra
Basconia
Gimnástica de Torrelavega
Alavés
Beasain
FC Andorra
Palencia
Valladolid B
Logroñés B
Real Sociedad B
Santurtzi
Lemona
Barakaldo
Osasuna B
Numancia
Tudelano
17/10/1992
Basconia
Gimnástica de Torrelavega
Lemona
Beasain
18/10/1992
Izarra
Santurtzi
Alavés
Elgoibar
Real Sociedad B
Barakaldo
Tudelano
Real Zaragoza B
Palencia
Andorra
Valladolid B
FC Andorra
Hernani
Logroñés B
Osasuna B
Numancia
25/10/1992
Beasain
Izarra
Elgoibar
Basconia
Gimnástica de Torrelavega
Palencia
Barakaldo
Hernani
Logroñés B
Alavés
FC Andorra
Lemona
Santurtzi
Tudelano
Numancia
Real Sociedad B
Andorra
Valladolid B
Real Zaragoza B
Osasuna B
31/10/1992
Basconia
Logroñés B
01/11/1992
Alavés
Barakaldo
Izarra
FC Andorra
Palencia
Elgoibar
Real Sociedad B
Real Zaragoza B
Tudelano
Beasain
Osasuna B
Santurtzi
Valladolid B
Lemona
Hernani
Numancia
Andorra
Gimnástica de Torrelavega
07/11/1992
Elgoibar
Andorra
08/11/1992
Barakaldo
Basconia
Lemona
Izarra
Logroñés B
Palencia
Numancia
Alavés
Beasain
Osasuna B
FC Andorra
Tudelano
Real Zaragoza B
Hernani
Santurtzi
Real Sociedad B
Gimnástica de Torrelavega
Valladolid B
14/11/1992
Basconia
Numancia
15/11/1992
Gimnástica de Torrelavega
Elgoibar
Andorra
Logroñés B
Palencia
Barakaldo
Alavés
Real Zaragoza B
Hernani
Santurtzi
Real Sociedad B
Beasain
Osasuna B
FC Andorra
Tudelano
Lemona
Valladolid B
Izarra
21/11/1992
Elgoibar
Valladolid B
Logroñés B
Gimnástica de Torrelavega
22/11/1992
Barakaldo
Andorra
Lemona
Osasuna B
Numancia
Palencia
Santurtzi
Alavés
Real Zaragoza B
Basconia
Beasain
Hernani
Izarra
Tudelano
FC Andorra
Real Sociedad B
28/11/1992
Basconia
Santurtzi
Valladolid B
Tudelano
Elgoibar
Logroñés B
Hernani
FC Andorra
Real Sociedad B
Lemona
29/11/1992
Osasuna B
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
Barakaldo
Alavés
Beasain
Andorra
Numancia
Palencia
Real Zaragoza B
05/12/1992
Lemona
Hernani
06/12/1992
Tudelano
Osasuna B
Barakaldo
Elgoibar
FC Andorra
Alavés
Santurtzi
Palencia
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Real Sociedad B
Beasain
Basconia
Real Zaragoza B
Andorra
Logroñés B
Valladolid B
12/12/1992
Valladolid B
Osasuna B
Elgoibar
Numancia
Basconia
FC Andorra
13/12/1992
Logroñés B
Barakaldo
Palencia
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Andorra
Santurtzi
Real Sociedad B
Tudelano
Alavés
Lemona
Hernani
Izarra
19/12/1992
Lemona
Basconia
Osasuna B
Real Sociedad B
20/12/1992
Izarra
Alavés
FC Andorra
Palencia
Barakaldo
Valladolid B
Santurtzi
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Andorra
Numancia
Logroñés B
Real Zaragoza B
Elgoibar
Tudelano
Hernani
01/01/1993
Basconia
Izarra
Elgoibar
Santurtzi
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
03/01/1993
Palencia
Lemona
Barakaldo
Numancia
Alavés
Tudelano
Hernani
Osasuna B
Andorra
FC Andorra
Logroñés B
Real Zaragoza B
27/01/1993
Valladolid B
Real Sociedad B
06/01/1993
Osasuna B
Alavés
Izarra
Palencia
Tudelano
Basconia
Real Sociedad B
Hernani
Beasain
Elgoibar
Lemona
Andorra
Real Zaragoza B
Barakaldo
FC Andorra
Gimnástica de Torrelavega
Santurtzi
Logroñés B
Valladolid B
Numancia
09/01/1993
Elgoibar
FC Andorra
10/01/1993
Alavés
Real Sociedad B
Palencia
Tudelano
Barakaldo
Santurtzi
Andorra
Izarra
Logroñés B
Beasain
Numancia
Real Zaragoza B
Hernani
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Lemona
Basconia
Osasuna B
16/01/1993
Logroñés B
FC Andorra
Basconia
Real Sociedad B
Elgoibar
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
17/01/1993
Alavés
Hernani
Palencia
Osasuna B
Barakaldo
Beasain
Numancia
Santurtzi
Andorra
Tudelano
Real Zaragoza B
Valladolid B
23/01/1993
Osasuna B
Andorra
Real Sociedad B
Palencia
Valladolid B
Alavés
Hernani
Basconia
24/01/1993
FC Andorra
Barakaldo
Tudelano
Gimnástica de Torrelavega
Beasain
Numancia
Izarra
Elgoibar
Lemona
Logroñés B
Santurtzi
Real Zaragoza B
30/01/1993
Elgoibar
Tudelano
31/01/1993
Basconia
Alavés
Palencia
Hernani
Numancia
FC Andorra
Barakaldo
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Logroñés B
Izarra
Andorra
Real Sociedad B
Real Zaragoza B
Beasain
Santurtzi
Valladolid B
06/02/1993
Lemona
Numancia
07/02/1993
Alavés
Palencia
Real Sociedad B
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Barakaldo
Osasuna B
Elgoibar
Valladolid B
Basconia
FC Andorra
Real Zaragoza B
Hernani
Andorra
Beasain
Santurtzi
Tudelano
Logroñés B
13/02/1993
Elgoibar
Real Sociedad B
14/02/1993
Palencia
Basconia
Andorra
Alavés
Numancia
Izarra
Logroñés B
Osasuna B
Barakaldo
Tudelano
Beasain
Valladolid B
Santurtzi
FC Andorra
Real Zaragoza B
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
Hernani
20/02/1993
Basconia
Andorra
Hernani
Elgoibar
Lemona
Santurtzi
21/02/1993
FC Andorra
Beasain
Valladolid B
Palencia
Osasuna B
Barakaldo
Tudelano
Numancia
Real Sociedad B
Logroñés B
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Izarra
Real Zaragoza B
27/02/1993
Elgoibar
Alavés
28/02/1993
Numancia
Osasuna B
Barakaldo
Real Sociedad B
Santurtzi
Izarra
FC Andorra
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Basconia
Real Zaragoza B
Tudelano
Andorra
Palencia
08/04/1993
Beasain
Lemona
Logroñés B
Hernani
06/03/1993
Basconia
Elgoibar
07/03/1993
Palencia
Gimnástica de Torrelavega
Osasuna B
Real Zaragoza B
Hernani
Barakaldo
Alavés
Logroñés B
Izarra
Beasain
Lemona
FC Andorra
Real Sociedad B
Numancia
Valladolid B
Andorra
Tudelano
Santurtzi
13/03/1993
Elgoibar
Palencia
14/03/1993
Barakaldo
Alavés
Gimnástica de Torrelavega
Andorra
Numancia
Hernani
Santurtzi
Osasuna B
FC Andorra
Izarra
Logroñés B
Basconia
Real Zaragoza B
Real Sociedad B
Beasain
Tudelano
Lemona
Valladolid B
20/03/1993
Basconia
Barakaldo
21/03/1993
Alavés
Numancia
Valladolid B
Gimnástica de Torrelavega
Palencia
Logroñés B
Osasuna B
Beasain
Izarra
Lemona
Real Sociedad B
Santurtzi
Tudelano
FC Andorra
Andorra
Elgoibar
Hernani
Real Zaragoza B
27/03/1993
Elgoibar
Gimnástica de Torrelavega
28/03/1993
Real Zaragoza B
Alavés
Barakaldo
Palencia
FC Andorra
Osasuna B
Lemona
Tudelano
Numancia
Basconia
Beasain
Real Sociedad B
Izarra
Valladolid B
Logroñés B
Andorra
Santurtzi
Hernani
03/04/1993
Basconia
Real Zaragoza B
Hernani
Beasain
Osasuna B
Lemona
Real Sociedad B
FC Andorra
04/04/1993
Alavés
Santurtzi
Palencia
Numancia
Gimnástica de Torrelavega
Logroñés B
Tudelano
Izarra
Andorra
Barakaldo
Valladolid B
Elgoibar
10/04/1993
Numancia
Andorra
11/04/1993
Real Zaragoza B
Palencia
Logroñés B
Elgoibar
Barakaldo
Gimnástica de Torrelavega
FC Andorra
Hernani
Izarra
Osasuna B
Beasain
Alavés
Tudelano
Valladolid B
12/04/1993
Santurtzi
Basconia
Lemona
Real Sociedad B
17/04/1993
Basconia
Beasain
Real Sociedad B
Izarra
Osasuna B
Tudelano
Elgoibar
Barakaldo
Hernani
Lemona
18/04/1993
Alavés
FC Andorra
Palencia
Santurtzi
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Valladolid B
Logroñés B
Andorra
Real Zaragoza B
25/04/1993
Lemona
Alavés
Beasain
Palencia
Barakaldo
Logroñés B
Osasuna B
Valladolid B
Izarra
Hernani
Real Zaragoza B
Gimnástica de Torrelavega
Numancia
Elgoibar
Tudelano
Real Sociedad B
FC Andorra
Basconia
Santurtzi
Andorra
01/05/1993
Elgoibar
Real Zaragoza B
Logroñés B
Numancia
Basconia
Lemona
Valladolid B
Barakaldo
02/05/1993
Alavés
Izarra
Real Sociedad B
Osasuna B
Palencia
FC Andorra
Gimnástica de Torrelavega
Santurtzi
Andorra
Beasain
Hernani
Tudelano
08/05/1993
Osasuna B
Hernani
Real Sociedad B
Valladolid B
FC Andorra
Andorra
09/05/1993
Numancia
Barakaldo
Lemona
Palencia
Izarra
Basconia
Beasain
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Logroñés B
Santurtzi
Elgoibar
13/05/1993
Tudelano
Alavés
15/05/1993
Logroñés B
Santurtzi
Elgoibar
Beasain
Basconia
Tudelano
16/05/1993
Barakaldo
Real Zaragoza B
Alavés
Osasuna B
Palencia
Izarra
Gimnástica de Torrelavega
FC Andorra
Numancia
Valladolid B
Andorra
Lemona
Hernani
Real Sociedad B
22/05/1993
FC Andorra
Elgoibar
23/05/1993
Santurtzi
Barakaldo
Osasuna B
Basconia
Real Sociedad B
Alavés
Tudelano
Palencia
Lemona
Gimnástica de Torrelavega
Real Zaragoza B
Numancia
Valladolid B
Hernani
Izarra
Andorra
Beasain
Logroñés B
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Alavés523823696230726
2Barakaldo4538131965429755
3Gimnástica de Torrelavega4538161393530692
4Palencia45381711105144838
5Osasuna B44381612103731663
6Izarra4438141684036854
7Basconia433816111152358011
8Numancia42381610125141824
9Real Sociedad B38381214124939666
10FC Andorra373813111447418911
11Valladolid B36381114134253677
12Logroñés B36381212143440736
13Beasain34389161338487512
14Lemona343810141432345910
15Andorra33381013153953799
16Tudelano33388171331441006
17Hernani3238914153950671
18Real Zaragoza B3238101216355112514
19Elgoibar2838910193052598
20Santurtzi2738713182542778
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Castillejo
20
Argoitia
17
Chuchi Cos
16
Juanjo
15
Moreno
13
Lucendo
13
Matute
13
Miguel González
13
Lasheras
12
Molinero
12
Barbarín
12
Iñaki Hurtado
12
Korta
9
Jurío
9
Yeli
9
 NomDem GroguesClub
Zandio
17
Roberto Martínez
15
Espigulé
14
Lolo
13
Bernad
12
Bañuelos
12
Santi
12
Magdalena
12
Axier
11
Fran
11
 Apestegui
11
Zabala
11
Jonás
11
Pirri
11
Arza
11
NomPTGTV
Teja Cimiano15707
Gil Oteiza12496
Mangado Navarlaz12564
Martín Nieto11386
Eleicegui Uranga11511
Colina Sarobe11386
Salicio Montero11344
Navas Lasa11456
Alzola Magallón10404
Pérez Lasa10354
Osorio Martín10352
Martínez de la Puente9293
Hervías Rubio9321
Méndez Casas9342
Chacón Selas9444
Marcos Roncero9475
Gutiérrez Barco8321
Brezo Egusquiza8330
Gallego Madrid7221
Cardona Gomila7312
Sánchez García7314
Losantos Omar7272
Isturiz Martínez670
Sáinz de Lomas6271
Sanjorge Otero6221
Recio Pedrero5212
Martínez Brión5110
Silvosa Rodríguez5233
Torija Arroyo5251
Presas López5211
Gordillo Flórez5238
Mejuto González5220
Villacampa Duque5170
Suárez Suárez5160
Vilaseca Arroyo4221
Lobos Enríquez4152
Ruiz Campo4140
Hernández Velázquez4174
Menéndez Rodríguez4171
Parada Martínez4190
Bello Rebolo4150
Granel Martínez4206
Herreros Hodar4172
Mortera Fernández4171
Llorca Álvarez de Eulate4180
Gómez Sal4162
Iglesias Figueroa3151
González Díez320
Román González3131
Rey Fierro350
Marqués Nistal3101
Cerdá Albert2171
Granell Gil292
Hernández Calvet2111
Megía Dávila261
Montesinos Mariano2112
Noguer Planas2141
José Torrisco2111
Elías Fajula2140
Linacero del Castillo280
Zambrano Pajarón2102
Uzcudun Gómez282
Acevedo Martínez2113
Felip Manteca141
Jiménez Hidalgo141
Muñoz Juste150
López de la Fuente160
Rubio Iniesta181
Inglés Solé181
De Mora Expósito160
Precioso Rodríguez110
Tevar Muñoz131
Sánchez Marcos141
Alfaro Pérez130
Jiménez de la Coca130
Poblador Ramos182
Ramírez Cabrera190
Campos Andreu131
Pérez Álvarez130
Pérez Sánchez162
Gols:
823
Gols Per Partit:
2,17
Targetes Grogues:
1554
Targetes Grogues Per Partit:
4,09
Expulsions:
141
Expulsions Per Partit:
0,37
Estrangers:
80
Percentatge Estrangers:
17,35
Victòries locals:
169
Victòries visitants:
82
Empats:
129
Màxima victòria local:
8-1 Basconia-Valladolid B
Màxima victòria visitant:
0-4 Elgoibar-Alavés
Millor ratxa guanyadora:
Osasuna B: 7 Partits (Jornades 7-13)
Pitjor ratxa perdedora:
Elgoibar: 5 Partits (Jornades 23-27)
Millor ratxa no perdent:
Numancia: 12 Partits (Jornades 10-21)
Pitjor ratxa no guanyant:
Santurtzi: 17 Partits (Jornades 1-17)
Progrés
Matriu
Última actualització: 21/11/2017
Notificar error