Temporada 2013-14 2ª Divisió

Lliga 2a divisió
Pichichi
Zamora
Resultats
16/08/2013
Girona
Alavés
17/08/2013
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Mirandés
Barcelona B
Hércules
Real Zaragoza
Córdoba
Ponferradina
Lugo
Numancia
18/08/2013
Alcorcón
Tenerife
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Sabadell
Mallorca
Jaén
Eibar
Murcia
Recreativo de Huelva
24/08/2013
Real Zaragoza
Mirandés
Deportivo de La Coruña
Córdoba
Alavés
Las Palmas
Eibar
Girona
Barcelona B
Lugo
Real Madrid Castilla
Alcorcón
25/08/2013
Tenerife
Hércules
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Ponferradina
Sabadell
Numancia
Jaén
Mallorca
Murcia
31/08/2013
Las Palmas
Eibar
Hércules
Real Madrid Castilla
Girona
Numancia
Barcelona B
Real Zaragoza
01/09/2013
Sporting de Gijón
Mallorca
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Mirandés
Tenerife
Córdoba
Alavés
Lugo
Jaén
Murcia
Ponferradina
Alcorcón
Recreativo de Huelva
07/09/2013
Real Zaragoza
Lugo
Mallorca
Alcorcón
Alavés
Sabadell
Numancia
Las Palmas
08/09/2013
Deportivo de La Coruña
Murcia
Tenerife
Barcelona B
Ponferradina
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Mirandés
Eibar
Córdoba
Jaén
Girona
Recreativo de Huelva
Hércules
14/09/2013
Mirandés
Recreativo de Huelva
Córdoba
Numancia
Lugo
Girona
Real Zaragoza
Tenerife
Sabadell
Eibar
15/09/2013
Barcelona B
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Jaén
Hércules
Mallorca
Murcia
Alavés
Alcorcón
Ponferradina
20/09/2013
Recreativo de Huelva
Barcelona B
21/09/2013
Tenerife
Lugo
Eibar
Murcia
Numancia
Sabadell
Real Madrid Castilla
Real Zaragoza
22/09/2013
Alavés
Sporting de Gijón
Mallorca
Mirandés
Ponferradina
Hércules
Girona
Las Palmas
Deportivo de La Coruña
Alcorcón
Jaén
Córdoba
28/09/2013
Sporting de Gijón
Eibar
Sabadell
Jaén
Lugo
Las Palmas
Alcorcón
Alavés
29/09/2013
Hércules
Deportivo de La Coruña
Barcelona B
Mallorca
Mirandés
Ponferradina
Córdoba
Girona
Tenerife
Real Madrid Castilla
Real Zaragoza
Recreativo de Huelva
Murcia
Numancia
05/10/2013
Las Palmas
Córdoba
Numancia
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Mirandés
06/10/2013
Mallorca
Real Zaragoza
Recreativo de Huelva
Tenerife
Ponferradina
Barcelona B
Eibar
Alcorcón
Jaén
Murcia
Girona
Sabadell
Real Madrid Castilla
Lugo
Alavés
Hércules
12/10/2013
Mirandés
Alavés
Murcia
Girona
Lugo
Córdoba
Real Madrid Castilla
Recreativo de Huelva
Sabadell
Las Palmas
13/10/2013
Barcelona B
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Mallorca
Sporting de Gijón
Jaén
Hércules
Eibar
Real Zaragoza
Ponferradina
Alcorcón
Numancia
19/10/2013
Ponferradina
Tenerife
Alavés
Barcelona B
Córdoba
Sabadell
Recreativo de Huelva
Lugo
20/10/2013
Deportivo de La Coruña
Real Zaragoza
Eibar
Mirandés
Jaén
Alcorcón
Las Palmas
Murcia
Mallorca
Real Madrid Castilla
Girona
Sporting de Gijón
Numancia
Hércules
26/10/2013
Real Zaragoza
Alavés
Tenerife
Deportivo de La Coruña
27/10/2013
Recreativo de Huelva
Mallorca
Barcelona B
Eibar
Mirandés
Numancia
Hércules
Jaén
Sporting de Gijón
Las Palmas
Murcia
Córdoba
Lugo
Sabadell
Real Madrid Castilla
Ponferradina
Alcorcón
Girona
02/11/2013
Numancia
Barcelona B
Eibar
Real Zaragoza
Mallorca
Lugo
Las Palmas
Alcorcón
Girona
Hércules
03/11/2013
Córdoba
Sporting de Gijón
Jaén
Mirandés
Sabadell
Murcia
Alavés
Tenerife
Deportivo de La Coruña
Real Madrid Castilla
Ponferradina
Recreativo de Huelva
09/11/2013
Barcelona B
Jaén
Lugo
Murcia
Real Zaragoza
Numancia
Alcorcón
Córdoba
Hércules
Las Palmas
10/11/2013
Recreativo de Huelva
Deportivo de La Coruña
Mallorca
Ponferradina
Tenerife
Eibar
Mirandés
Girona
Sporting de Gijón
Sabadell
Real Madrid Castilla
Alavés
16/11/2013
Ponferradina
Lugo
Alavés
Recreativo de Huelva
Girona
Barcelona B
Murcia
Sporting de Gijón
Jaén
Real Zaragoza
Las Palmas
Mirandés
Sabadell
Alcorcón
17/11/2013
Deportivo de La Coruña
Mallorca
Numancia
Tenerife
Eibar
Real Madrid Castilla
Córdoba
Hércules
23/11/2013
Mallorca
Alavés
Real Madrid Castilla
Numancia
Barcelona B
Las Palmas
24/11/2013
Lugo
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Eibar
Tenerife
Jaén
Real Zaragoza
Girona
Mirandés
Córdoba
Hércules
Sabadell
Ponferradina
Deportivo de La Coruña
Alcorcón
Murcia
30/11/2013
Eibar
Mallorca
Córdoba
Barcelona B
Deportivo de La Coruña
Lugo
Las Palmas
Real Zaragoza
01/12/2013
Murcia
Hércules
Alavés
Ponferradina
Girona
Tenerife
Sabadell
Mirandés
Sporting de Gijón
Alcorcón
Jaén
Real Madrid Castilla
Numancia
Recreativo de Huelva
04/12/2013
Real Madrid Castilla
Girona
Lugo
Alcorcón
Recreativo de Huelva
Jaén
Tenerife
Las Palmas
07/12/2013
Barcelona B
Sabadell
Hércules
Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña
Alavés
08/12/2013
Mallorca
Numancia
Mirandés
Murcia
Real Zaragoza
Córdoba
Ponferradina
Eibar
14/12/2013
Alavés
Lugo
Sabadell
Real Zaragoza
Alcorcón
Hércules
Las Palmas
Real Madrid Castilla
Girona
Recreativo de Huelva
Numancia
Ponferradina
15/12/2013
Eibar
Deportivo de La Coruña
Murcia
Barcelona B
Sporting de Gijón
Mirandés
Córdoba
Tenerife
Jaén
Mallorca
21/12/2013
Lugo
Hércules
Alavés
Eibar
Deportivo de La Coruña
Numancia
Barcelona B
Sporting de Gijón
Real Madrid Castilla
Córdoba
Tenerife
Sabadell
22/12/2013
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Ponferradina
Jaén
Mallorca
Girona
Real Zaragoza
Murcia
Mirandés
Alcorcón
04/01/2014
Lugo
Eibar
Numancia
Alavés
Sabadell
Real Madrid Castilla
Murcia
Tenerife
Hércules
Mirandés
Córdoba
Recreativo de Huelva
Las Palmas
Mallorca
05/01/2014
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Girona
Ponferradina
Alcorcón
Barcelona B
Jaén
Deportivo de La Coruña
11/01/2014
Alavés
Jaén
Deportivo de La Coruña
Girona
Real Madrid Castilla
Murcia
Ponferradina
Las Palmas
12/01/2014
Mallorca
Córdoba
Eibar
Numancia
Recreativo de Huelva
Sabadell
Tenerife
Sporting de Gijón
Barcelona B
Hércules
Real Zaragoza
Alcorcón
Mirandés
Lugo
18/01/2014
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Alavés
Girona
Recreativo de Huelva
Murcia
Tenerife
Alcorcón
19/01/2014
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Barcelona B
Mirandés
Mallorca
Sabadell
Eibar
Jaén
Numancia
Lugo
Real Zaragoza
Hércules
Ponferradina
Córdoba
25/01/2014
Mirandés
Real Zaragoza
Girona
Eibar
Córdoba
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Alavés
Lugo
Barcelona B
26/01/2014
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Sabadell
Ponferradina
Jaén
Numancia
Hércules
Tenerife
Alcorcón
Real Madrid Castilla
Murcia
Mallorca
01/02/2014
Real Madrid Castilla
Hércules
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Eibar
Las Palmas
Ponferradina
Murcia
02/02/2014
Mallorca
Sporting de Gijón
Real Zaragoza
Barcelona B
Tenerife
Mirandés
Alavés
Córdoba
Numancia
Girona
Jaén
Lugo
Recreativo de Huelva
Alcorcón
08/02/2014
Sabadell
Alavés
Las Palmas
Numancia
Lugo
Real Zaragoza
Girona
Jaén
09/02/2014
Hércules
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Tenerife
Mirandés
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Ponferradina
Córdoba
Eibar
Murcia
Deportivo de La Coruña
Alcorcón
Mallorca
15/02/2014
Tenerife
Real Zaragoza
Real Madrid Castilla
Barcelona B
Eibar
Sabadell
Mallorca
Hércules
Jaén
Las Palmas
16/02/2014
Deportivo de La Coruña
Sporting de Gijón
Ponferradina
Alcorcón
Alavés
Murcia
Girona
Lugo
Recreativo de Huelva
Mirandés
Numancia
Córdoba
22/02/2014
Barcelona B
Recreativo de Huelva
Sporting de Gijón
Alavés
Mirandés
Mallorca
Las Palmas
Girona
23/02/2014
Alcorcón
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Numancia
Hércules
Ponferradina
Córdoba
Jaén
Lugo
Tenerife
Real Zaragoza
Real Madrid Castilla
Murcia
Eibar
01/03/2014
Alavés
Alcorcón
Recreativo de Huelva
Real Zaragoza
Real Madrid Castilla
Tenerife
Mallorca
Barcelona B
02/03/2014
Eibar
Sporting de Gijón
Las Palmas
Lugo
Jaén
Sabadell
Girona
Córdoba
Deportivo de La Coruña
Hércules
Ponferradina
Mirandés
Numancia
Murcia
08/03/2014
Alcorcón
Eibar
Mirandés
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Girona
Córdoba
Las Palmas
09/03/2014
Real Zaragoza
Mallorca
Tenerife
Recreativo de Huelva
Barcelona B
Ponferradina
Hércules
Alavés
Sporting de Gijón
Numancia
Lugo
Real Madrid Castilla
Murcia
Jaén
15/03/2014
Alavés
Mirandés
Jaén
Sporting de Gijón
Recreativo de Huelva
Real Madrid Castilla
Las Palmas
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Barcelona B
16/03/2014
Ponferradina
Real Zaragoza
Girona
Murcia
Córdoba
Lugo
Mallorca
Tenerife
Eibar
Hércules
Numancia
Alcorcón
22/03/2014
Barcelona B
Alavés
Mirandés
Eibar
Alcorcón
Jaén
Lugo
Recreativo de Huelva
Murcia
Las Palmas
Sabadell
Córdoba
23/03/2014
Real Zaragoza
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Ponferradina
Hércules
Numancia
Sporting de Gijón
Girona
Real Madrid Castilla
Mallorca
29/03/2014
Ponferradina
Real Madrid Castilla
Córdoba
Murcia
Mallorca
Recreativo de Huelva
Eibar
Barcelona B
Deportivo de La Coruña
Tenerife
Numancia
Mirandés
30/03/2014
Las Palmas
Sporting de Gijón
Jaén
Hércules
Girona
Alcorcón
Sabadell
Lugo
Alavés
Real Zaragoza
05/04/2014
Murcia
Sabadell
Real Madrid Castilla
Deportivo de La Coruña
Alcorcón
Las Palmas
06/04/2014
Real Zaragoza
Eibar
Lugo
Mallorca
Tenerife
Alavés
Barcelona B
Numancia
Hércules
Girona
Sporting de Gijón
Córdoba
Recreativo de Huelva
Ponferradina
Mirandés
Jaén
12/04/2014
Girona
Mirandés
Numancia
Real Zaragoza
Las Palmas
Hércules
Sabadell
Sporting de Gijón
13/04/2014
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Jaén
Barcelona B
Córdoba
Alcorcón
Murcia
Lugo
Eibar
Tenerife
Alavés
Real Madrid Castilla
Ponferradina
Mallorca
19/04/2014
Lugo
Ponferradina
Hércules
Córdoba
Real Madrid Castilla
Eibar
Barcelona B
Girona
Mirandés
Las Palmas
20/04/2014
Mallorca
Deportivo de La Coruña
Recreativo de Huelva
Alavés
Tenerife
Numancia
Sporting de Gijón
Murcia
Real Zaragoza
Jaén
Alcorcón
Sabadell
26/04/2014
Alavés
Mallorca
Sporting de Gijón
Lugo
Deportivo de La Coruña
Ponferradina
Córdoba
Mirandés
Las Palmas
Barcelona B
27/04/2014
Eibar
Recreativo de Huelva
Sabadell
Hércules
Jaén
Tenerife
Numancia
Real Madrid Castilla
Girona
Real Zaragoza
Murcia
Alcorcón
03/05/2014
Ponferradina
Alavés
Alcorcón
Sporting de Gijón
Lugo
Deportivo de La Coruña
Barcelona B
Córdoba
Hércules
Murcia
04/05/2014
Real Zaragoza
Las Palmas
Real Madrid Castilla
Jaén
Tenerife
Girona
Mallorca
Eibar
Recreativo de Huelva
Numancia
Mirandés
Sabadell
10/05/2014
Girona
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Hércules
Numancia
Mallorca
Sabadell
Barcelona B
Alcorcón
Lugo
Eibar
Ponferradina
Las Palmas
Tenerife
11/05/2014
Córdoba
Real Zaragoza
Murcia
Mirandés
Alavés
Deportivo de La Coruña
Jaén
Recreativo de Huelva
17/05/2014
Mallorca
Jaén
Tenerife
Córdoba
Real Zaragoza
Sabadell
Mirandés
Sporting de Gijón
Hércules
Alcorcón
Barcelona B
Murcia
18/05/2014
Deportivo de La Coruña
Eibar
Lugo
Alavés
Recreativo de Huelva
Girona
Real Madrid Castilla
Las Palmas
Ponferradina
Numancia
24/05/2014
Sporting de Gijón
Barcelona B
25/05/2014
Córdoba
Real Madrid Castilla
Hércules
Lugo
Girona
Mallorca
Murcia
Real Zaragoza
Jaén
Ponferradina
Sabadell
Tenerife
Numancia
Deportivo de La Coruña
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Eibar
Alavés
Alcorcón
Mirandés
31/05/2014
Tenerife
Murcia
Eibar
Lugo
Alavés
Numancia
Deportivo de La Coruña
Jaén
Ponferradina
Girona
Mallorca
Las Palmas
Recreativo de Huelva
Córdoba
Real Madrid Castilla
Sabadell
Real Zaragoza
Sporting de Gijón
Barcelona B
Alcorcón
Mirandés
Hércules
07/06/2014
Las Palmas
Ponferradina
Jaén
Alavés
Girona
Deportivo de La Coruña
Córdoba
Mallorca
Sabadell
Recreativo de Huelva
Murcia
Real Madrid Castilla
Sporting de Gijón
Tenerife
Hércules
Barcelona B
Lugo
Mirandés
08/06/2014
Numancia
Eibar
Alcorcón
Real Zaragoza
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Eibar71421914949281187
2Deportivo de La Coruña694219121148361085
3Barcelona B6642206166047823
4Murcia654216179554411710
5Sporting de Gijón6442161610635113710
6Las Palmas634218915515011811
7Córdoba614216131346431269
8Recreativo de Huelva6142161313535313811
9Alcorcón5942161115464014512
10Sabadell59421781752591068
11Tenerife54421591846491127
12Lugo54421412164148973
13Numancia544211211042411116
14Real Zaragoza534213141549531116
15Ponferradina514213121746491109
16Girona514212151552501004
17Mallorca514212151546571239
18Alavés514213121757571076
19Mirandés504213111839561125
20Real Madrid Castilla494213101949561287
21Jaén484212121843491094
22Hércules4542111219456211911
Promoció Ascens
Destacats
 NomDem GolsClub
Viguera
25
Kike
23
Šćepović
23
Aníbal
18
Ayoze Pérez
16
Jona
16
Rennella
13
Lekić
12
Roger
12
Yuri
12
Jota Peleteiro
11
Gerard Moreno
11
Borja Bastón
10
Linares
10
Xisco
10
 NomDem GroguesClub
Aitor Sanz
19
Timor
19
Bernardo
18
Zamora
17
Ciércoles
17
Mandi
16
Martínez
16
Montoro
15
Rubén Sanz
15
Dani García
14
López Silva
14
Héctor Verdés
14
Cristian
14
Álvaro
14
Manu García
14
Gols:
1078
Gols Per Partit:
2,33
Targetes Grogues:
2534
Targetes Grogues Per Partit:
5,48
Expulsions:
163
Expulsions Per Partit:
0,35
Estrangers:
99
Percentatge Estrangers:
15,07
Victòries locals:
200
Victòries visitants:
125
Empats:
137
Màxima victòria local:
6-0 Eibar-Real Madrid Castilla
Màxima victòria visitant:
0-4 Tenerife-Alcorcón
Millor ratxa guanyadora:
Recreativo de Huelva: 6 Partits (Jornades 4-9)
Pitjor ratxa perdedora:
Tenerife: 7 Partits (Jornades 36-42)
Millor ratxa no perdent:
Eibar: 11 Partits (Jornades 22-32)
Pitjor ratxa no guanyant:
Girona: 12 Partits (Jornades 14-25)
Progrés
Matriu
AlaAlcBarCórDepEibGirHérJaéLasLugMalMirMurNumPonRealReaRecSabSpoTen
Alavés-1-02-31-11-10-21-13-11-21-12-11-00-20-13-12-22-22-23-31-13-02-2
Alcorcón2-0-2-20-01-20-00-00-20-02-01-01-12-00-00-10-10-21-03-03-11-01-0
Barcelona B2-14-3-0-10-10-22-15-00-31-22-10-11-14-03-01-02-01-00-12-02-22-0
Córdoba1-13-11-2-0-10-22-04-20-00-11-10-01-11-13-11-02-01-22-01-02-21-0
Deportivo de La Coruña2-11-00-00-1-1-10-03-21-01-20-03-10-00-13-30-32-01-12-02-11-11-1
Eibar1-00-00-01-02-1-0-31-12-01-01-00-11-00-01-20-06-03-20-01-03-01-2
Girona1-03-11-20-13-11-1-2-21-10-26-01-14-00-12-21-11-12-01-11-12-12-2
Hércules2-01-21-20-10-20-00-0-0-12-11-12-21-02-30-01-02-11-11-23-00-12-3
Jaén2-31-00-30-00-01-23-11-1-3-00-02-11-23-20-00-10-13-03-10-13-21-0
Las Palmas0-21-00-22-00-11-12-12-11-0-0-02-23-10-00-03-20-20-12-35-02-11-0
Lugo0-11-21-01-02-20-01-21-34-23-0-2-11-01-10-03-01-11-02-01-01-31-3
Mallorca2-12-11-22-20-30-22-00-10-02-00-0-1-02-40-02-22-02-40-04-11-32-0
Mirandés2-31-12-13-11-01-41-20-12-12-12-00-0-1-10-01-02-10-10-32-21-12-0
Murcia2-11-13-12-21-00-01-01-22-01-33-12-25-0-2-12-21-01-12-32-01-11-2
Numancia0-20-11-03-02-11-10-01-14-21-10-11-10-11-0-2-00-02-22-33-10-00-0
Ponferradina2-10-21-00-10-12-11-25-11-00-00-22-01-12-00-1-0-04-23-12-02-20-1
Real Madrid Castilla1-00-13-13-10-20-13-24-01-13-22-01-20-12-20-01-1-1-21-22-11-22-2
Real Zaragoza2-23-10-22-10-11-01-00-01-01-20-11-10-00-01-22-10-2-1-22-21-13-0
Recreativo de Huelva0-22-13-01-10-11-21-02-01-11-33-33-11-00-00-01-02-32-2-1-21-12-1
Sabadell0-41-22-13-20-31-04-02-13-00-01-04-03-12-10-01-13-21-00-0-2-01-0
Sporting de Gijón2-02-21-01-22-03-23-12-11-12-32-03-03-20-02-21-11-02-30-03-1-3-0
Tenerife2-00-42-20-12-02-00-10-02-13-00-10-13-00-13-25-01-01-11-00-30-0-
Última actualització: 12/12/2017
Notificar error