Temporada 1957-58 2ª Divisió Nord

Lliga 2a divisió Norte
Pichichi
Resultats
15/09/1957
Alavés
Racing de Santander
Caudal
Basconia
Condal
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Terrassa
Girona
Eibar
Cultural Leonesa
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Avilés
Sabadell
Indautxu
Sestao
La Felguera
22/09/1957
Avilés
Condal
Basconia
Girona
Eibar
Alavés
Racing de Ferrol
Sabadell
Indautxu
Deportivo de La Coruña
La Felguera
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Caudal
Racing de Santander
Cultural Leonesa
Terrassa
Sestao
28/09/1957
Condal
La Felguera
Sestao
Indautxu
29/09/1957
Alavés
Basconia
Caudal
Avilés
Racing de Ferrol
Racing de Santander
Cultural Leonesa
Eibar
Rayo Vallecano
Terrassa
Sabadell
Deportivo de La Coruña
30/10/1957
Girona
Real Oviedo
06/10/1957
Avilés
Girona
Basconia
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Sestao
La Felguera
Caudal
Indautxu
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Alavés
Racing de Santander
Sabadell
Terrassa
Condal
11/12/1957
Eibar
Racing de Ferrol
12/10/1957
Condal
Indautxu
13/10/1957
Alavés
Avilés
Caudal
Terrassa
Racing de Ferrol
Basconia
Girona
La Felguera
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Racing de Santander
Eibar
24/11/1957
Rayo Vallecano
Deportivo de La Coruña
01/01/1958
Sabadell
Sestao
20/10/1957
Avilés
Cultural Leonesa
Basconia
Racing de Santander
Eibar
Sabadell
Indautxu
Caudal
Real Oviedo
Racing de Ferrol
Terrassa
Girona
24/11/1957
La Felguera
Alavés
25/12/1957
Sestao
Rayo Vallecano
01/01/1958
Deportivo de La Coruña
Condal
26/10/1957
Condal
Sestao
27/10/1957
Alavés
Terrassa
Eibar
Basconia
Girona
Indautxu
Cultural Leonesa
La Felguera
Sabadell
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Real Oviedo
24/11/1957
Racing de Ferrol
Avilés
04/12/1957
Caudal
Deportivo de La Coruña
03/11/1957
Avilés
Racing de Santander
Basconia
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Girona
Indautxu
Alavés
La Felguera
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Eibar
Rayo Vallecano
Condal
Sestao
Caudal
Terrassa
Cultural Leonesa
10/11/1957
Alavés
Deportivo de La Coruña
Caudal
Rayo Vallecano
Eibar
Avilés
Girona
Sestao
Racing de Ferrol
Terrassa
Cultural Leonesa
Indautxu
Sabadell
Condal
Racing de Santander
La Felguera
24/11/1957
Basconia
Real Oviedo
16/11/1957
Condal
Caudal
17/11/1957
Avilés
Basconia
Deportivo de La Coruña
Cultural Leonesa
Indautxu
Racing de Ferrol
La Felguera
Eibar
Real Oviedo
Sabadell
Rayo Vallecano
Girona
Sestao
Alavés
Terrassa
Racing de Santander
01/12/1957
Alavés
Rayo Vallecano
Basconia
La Felguera
Eibar
Terrassa
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Girona
Condal
Cultural Leonesa
Sestao
Real Oviedo
Avilés
Sabadell
Caudal
Racing de Santander
Indautxu
07/12/1957
Condal
Alavés
08/12/1957
Avilés
Sabadell
Caudal
Girona
Deportivo de La Coruña
Racing de Santander
Indautxu
Eibar
La Felguera
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Sestao
Racing de Ferrol
Terrassa
Basconia
15/12/1957
Alavés
Caudal
Avilés
La Felguera
Basconia
Indautxu
Eibar
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Condal
Real Oviedo
Terrassa
Sabadell
Girona
Racing de Santander
Sestao
24/11/1957
Sestao
Eibar
21/12/1957
Condal
Racing de Ferrol
Indautxu
Real Oviedo
22/12/1957
Caudal
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Basconia
Girona
Alavés
La Felguera
Sabadell
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Terrassa
Avilés
29/12/1957
Avilés
Indautxu
Basconia
Sestao
Eibar
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Caudal
La Felguera
Terrassa
Cultural Leonesa
Girona
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Alavés
Racing de Santander
Condal
05/01/1958
Alavés
Cultural Leonesa
Caudal
Racing de Santander
Condal
Eibar
Deportivo de La Coruña
Avilés
Girona
Racing de Ferrol
Indautxu
La Felguera
Sabadell
Terrassa
Sestao
Real Oviedo
06/01/1958
Rayo Vallecano
Basconia
12/01/1958
Avilés
Sestao
Basconia
Condal
Eibar
Caudal
La Felguera
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
Alavés
Cultural Leonesa
Sabadell
Real Oviedo
Rayo Vallecano
Racing de Santander
Girona
Terrassa
Indautxu
19/01/1958
Avilés
Rayo Vallecano
Basconia
Caudal
Eibar
Girona
La Felguera
Sestao
Racing de Ferrol
Cultural Leonesa
Indautxu
Sabadell
Real Oviedo
Condal
Racing de Santander
Alavés
Terrassa
Deportivo de La Coruña
25/01/1958
Condal
Avilés
26/01/1958
Alavés
Eibar
Caudal
Real Oviedo
Deportivo de La Coruña
Indautxu
Girona
Basconia
Cultural Leonesa
Racing de Santander
Rayo Vallecano
La Felguera
Sabadell
Racing de Ferrol
Sestao
Terrassa
02/02/1958
Avilés
Caudal
Basconia
Alavés
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Eibar
Cultural Leonesa
Indautxu
Sestao
La Felguera
Condal
Real Oviedo
Girona
Racing de Santander
Racing de Ferrol
Terrassa
Rayo Vallecano
08/02/1958
Condal
Terrassa
09/02/1958
Alavés
Real Oviedo
Caudal
La Felguera
Racing de Ferrol
Eibar
Girona
Avilés
Cultural Leonesa
Basconia
Rayo Vallecano
Indautxu
Sabadell
Racing de Santander
23/02/1958
Sestao
Deportivo de La Coruña
16/02/1958
Avilés
Alavés
Basconia
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano
Eibar
Racing de Santander
Indautxu
Condal
La Felguera
Girona
Real Oviedo
Cultural Leonesa
Sestao
Sabadell
Terrassa
Caudal
01/03/1958
Condal
Deportivo de La Coruña
02/03/1958
Alavés
La Felguera
Caudal
Indautxu
Racing de Ferrol
Real Oviedo
Girona
Terrassa
Cultural Leonesa
Avilés
Rayo Vallecano
Sestao
Sabadell
Eibar
Racing de Santander
Basconia
09/03/1958
Avilés
Racing de Ferrol
Basconia
Eibar
Deportivo de La Coruña
Caudal
Indautxu
Girona
La Felguera
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Sabadell
Terrassa
Alavés
16/03/1958
Sestao
Condal
22/03/1958
Condal
Rayo Vallecano
23/03/1958
Alavés
Indautxu
Caudal
Sestao
Eibar
Real Oviedo
Racing de Ferrol
La Felguera
Girona
Deportivo de La Coruña
Cultural Leonesa
Terrassa
Sabadell
Basconia
Racing de Santander
Avilés
29/03/1958
Condal
Sabadell
30/03/1958
Avilés
Eibar
Deportivo de La Coruña
Alavés
La Felguera
Racing de Santander
Indautxu
Cultural Leonesa
Real Oviedo
Basconia
Rayo Vallecano
Caudal
Sestao
Girona
Terrassa
Racing de Ferrol
06/04/1958
Alavés
Sestao
Caudal
Condal
Eibar
La Felguera
Racing de Ferrol
Indautxu
Girona
Rayo Vallecano
Cultural Leonesa
Deportivo de La Coruña
Sabadell
Real Oviedo
Racing de Santander
Terrassa
13/04/1958
Basconia
Avilés
19/04/1958
Condal
Girona
20/04/1958
Avilés
Real Oviedo
Caudal
Sabadell
Deportivo de La Coruña
Racing de Ferrol
La Felguera
Basconia
Indautxu
Racing de Santander
Rayo Vallecano
Alavés
Sestao
Cultural Leonesa
Terrassa
Eibar
27/04/1958
Alavés
Condal
Basconia
Terrassa
Eibar
Indautxu
Racing de Ferrol
Sestao
Girona
Caudal
Cultural Leonesa
Rayo Vallecano
Real Oviedo
La Felguera
Sabadell
Avilés
Racing de Santander
Deportivo de La Coruña
13/04/1958
Sestao
Racing de Santander
03/05/1958
Condal
Cultural Leonesa
Indautxu
Basconia
04/05/1958
Caudal
Alavés
Deportivo de La Coruña
Eibar
La Felguera
Avilés
Girona
Sabadell
Rayo Vallecano
Racing de Ferrol
Terrassa
Real Oviedo
11/05/1958
Alavés
Girona
Avilés
Terrassa
Basconia
Deportivo de La Coruña
Eibar
Sestao
Racing de Ferrol
Condal
Cultural Leonesa
Caudal
Real Oviedo
Indautxu
Sabadell
La Felguera
Racing de Santander
Rayo Vallecano
15/05/1958
Indautxu
Avilés
17/05/1958
Condal
Racing de Santander
Sestao
Basconia
18/05/1958
Alavés
Sabadell
Caudal
Racing de Ferrol
Deportivo de La Coruña
Real Oviedo
Girona
Cultural Leonesa
Rayo Vallecano
Eibar
Terrassa
La Felguera
25/05/1958
Avilés
Deportivo de La Coruña
Basconia
Rayo Vallecano
Eibar
Condal
Racing de Ferrol
Girona
La Felguera
Indautxu
Cultural Leonesa
Alavés
Real Oviedo
Sestao
Racing de Santander
Caudal
Terrassa
Sabadell
31/05/1958
Condal
Basconia
01/06/1958
Alavés
Racing de Ferrol
Caudal
Eibar
Deportivo de La Coruña
La Felguera
Girona
Racing de Santander
Indautxu
Terrassa
Rayo Vallecano
Real Oviedo
Sabadell
Cultural Leonesa
Sestao
Avilés
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Real Oviedo50342185732201
2Sabadell50342347612802
3Racing de Santander403418412584603
4Indautxu393416711644102
5Condal373416513564000
6Rayo Vallecano3434121012444300
7Alavés333413714474400
8Basconia333412913395600
9Girona333414515425702
10Sestao323412814404803
11Avilés323412814527000
12Racing de Ferrol323413615455800
13Deportivo de La Coruña323414416525200
14Terrassa303412616576100
15Caudal293411716344002
16Cultural Leonesa283411617384801
17Eibar25348917395500
18La Felguera23348719387002
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Lalo
19
Chelo
19
Xanín
16
Paulino
16
Lolo Gómez
13
Vicedo
13
Amoedo
13
Rojas
13
Artabe
12
Alsúa II
12
 Asensio
12
Arbaizar
12
 Poli
12
 Celayeta
11
Ribera
11
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Caldentey
0,593219
Zamora
0,682920
Celdrán
12121
Cobo
1,132326
 Guinea
1,173440
Edu
1,172934
Bilbao
1,22429
Cosme
1,222733
Lobera
1,363345
Otero
1,43042
Franklin
1,613150
Surribas
1,612642
Costa
1,662440
Manolín
1,922548
Adauto
22856
Gols:
879
Gols Per Partit:
2,87
Expulsions:
18
Expulsions Per Partit:
0,06
Estrangers:
102
Percentatge Estrangers:
25,44
Victòries locals:
185
Victòries visitants:
61
Empats:
60
Màxima victòria local:
10-1 Terrassa-La Felguera
Màxima victòria visitant:
1-6 Basconia-Indautxu
Millor ratxa guanyadora:
Sabadell: 6 Partits (Jornades 29-34)
Pitjor ratxa perdedora:
Alavés: 5 Partits (Jornades 14-18)
Millor ratxa no perdent:
Real Oviedo: 12 Partits (Jornades 15-26)
Pitjor ratxa no guanyant:
Caudal: 8 Partits (Jornades 15-22)
Progrés
Matriu
Última actualització: 26/09/2017
Notificar error