Temporada 1952-53 2ª Divisió Sud

Lliga 2a divisió Sur
Pichichi
Resultats
13/09/1952
Plus Ultra
Granada
14/09/1952
Atlético Baleares
Murcia
Atlético Tetuán
Alcoyano
Hércules
Mestalla
Jaén
RCD Córdoba
Las Palmas
Cacereño
Balompédica Linense
Mallorca
Orihuela
UD Melilla
21/09/1952
Alcoyano
Jaén
Cacereño
Atlético Tetuán
RCD Córdoba
Hércules
Granada
Atlético Baleares
Mallorca
Plus Ultra
UD Melilla
Balompédica Linense
Murcia
Las Palmas
30/10/1952
Mestalla
Orihuela
27/09/1952
Plus Ultra
Las Palmas
28/09/1952
Atlético Tetuán
Atlético Baleares
Hércules
Murcia
Jaén
Granada
Balompédica Linense
Alcoyano
Mallorca
RCD Córdoba
UD Melilla
Mestalla
Orihuela
Cacereño
04/10/1952
Mestalla
Plus Ultra
05/10/1952
Alcoyano
Mallorca
Atlético Baleares
Jaén
Cacereño
Balompédica Linense
RCD Córdoba
UD Melilla
Granada
Hércules
Las Palmas
Atlético Tetuán
Murcia
Orihuela
12/10/1952
Atlético Tetuán
Murcia
Hércules
Alcoyano
Jaén
Cacereño
Las Palmas
Granada
Balompédica Linense
Mestalla
Mallorca
UD Melilla
Orihuela
RCD Córdoba
Plus Ultra
Atlético Baleares
18/10/1952
Mestalla
Mallorca
19/10/1952
Alcoyano
Orihuela
Atlético Baleares
Las Palmas
Cacereño
Hércules
RCD Córdoba
Balompédica Linense
Granada
Atlético Tetuán
UD Melilla
Plus Ultra
Murcia
Jaén
25/10/1952
Mestalla
RCD Córdoba
26/10/1952
Hércules
Atlético Baleares
Jaén
Las Palmas
Balompédica Linense
Murcia
Mallorca
Cacereño
UD Melilla
Alcoyano
Orihuela
Granada
Plus Ultra
Atlético Tetuán
02/11/1952
Alcoyano
Mestalla
Atlético Baleares
Orihuela
Atlético Tetuán
Jaén
Cacereño
UD Melilla
RCD Córdoba
Plus Ultra
Las Palmas
Hércules
Balompédica Linense
Granada
Murcia
Mallorca
08/11/1952
Mestalla
Atlético Baleares
Plus Ultra
Cacereño
09/11/1952
Granada
RCD Córdoba
Hércules
Orihuela
Jaén
Balompédica Linense
Las Palmas
UD Melilla
Mallorca
Atlético Tetuán
Murcia
Alcoyano
16/11/1952
Alcoyano
RCD Córdoba
Atlético Baleares
Balompédica Linense
Atlético Tetuán
Hércules
Cacereño
Mestalla
Granada
Mallorca
Jaén
Plus Ultra
Orihuela
Las Palmas
17/11/1952
UD Melilla
Murcia
22/11/1952
Mestalla
Las Palmas
Plus Ultra
Orihuela
23/11/1952
Alcoyano
Granada
RCD Córdoba
Atlético Baleares
Balompédica Linense
Hércules
Mallorca
Jaén
UD Melilla
Atlético Tetuán
Murcia
Cacereño
30/11/1952
Atlético Tetuán
Mestalla
Las Palmas
RCD Córdoba
13/12/1952
Plus Ultra
Murcia
14/12/1952
Atlético Baleares
Alcoyano
Granada
Cacereño
Hércules
Mallorca
Jaén
UD Melilla
Orihuela
Balompédica Linense
20/12/1952
Mestalla
Granada
21/12/1952
Atlético Baleares
UD Melilla
Cacereño
Alcoyano
RCD Córdoba
Murcia
Hércules
Plus Ultra
Las Palmas
Mallorca
Balompédica Linense
Atlético Tetuán
Orihuela
Jaén
04/01/1953
Alcoyano
Plus Ultra
Atlético Tetuán
Orihuela
Cacereño
RCD Córdoba
Jaén
Hércules
Balompédica Linense
Las Palmas
Mallorca
Atlético Baleares
UD Melilla
Granada
Murcia
Mestalla
11/01/1953
Mestalla
Jaén
Plus Ultra
Balompédica Linense
RCD Córdoba
Atlético Tetuán
Granada
Murcia
Hércules
UD Melilla
Las Palmas
Alcoyano
Orihuela
Mallorca
29/03/1953
Atlético Baleares
Cacereño
18/01/1953
Cacereño
Las Palmas
RCD Córdoba
Jaén
Granada
Plus Ultra
Mallorca
Balompédica Linense
UD Melilla
Orihuela
Murcia
Atlético Baleares
21/01/1953
Alcoyano
Atlético Tetuán
22/01/1953
Mestalla
Hércules
24/01/1953
Plus Ultra
Mallorca
25/01/1953
Atlético Baleares
Granada
Atlético Tetuán
Cacereño
Hércules
RCD Córdoba
Jaén
Alcoyano
Las Palmas
Murcia
Balompédica Linense
UD Melilla
Orihuela
Mestalla
31/01/1953
Mestalla
UD Melilla
01/02/1953
Alcoyano
Balompédica Linense
Atlético Baleares
Atlético Tetuán
Cacereño
Orihuela
RCD Córdoba
Mallorca
Granada
Jaén
Las Palmas
Plus Ultra
Murcia
Hércules
07/02/1953
Plus Ultra
Mestalla
08/02/1953
Atlético Tetuán
Las Palmas
Hércules
Granada
Jaén
Atlético Baleares
Balompédica Linense
Cacereño
Mallorca
Alcoyano
UD Melilla
RCD Córdoba
Orihuela
Murcia
14/02/1953
Mestalla
Balompédica Linense
15/02/1953
Alcoyano
Hércules
Atlético Baleares
Plus Ultra
Cacereño
Jaén
RCD Córdoba
Orihuela
Granada
Las Palmas
UD Melilla
Mallorca
Murcia
Atlético Tetuán
21/02/1953
Plus Ultra
UD Melilla
22/02/1953
Atlético Tetuán
Granada
Hércules
Cacereño
Jaén
Murcia
Las Palmas
Atlético Baleares
Balompédica Linense
RCD Córdoba
Mallorca
Mestalla
Orihuela
Alcoyano
01/03/1953
Alcoyano
UD Melilla
Atlético Baleares
Hércules
Atlético Tetuán
Plus Ultra
Cacereño
Mallorca
RCD Córdoba
Mestalla
Granada
Orihuela
Las Palmas
Jaén
Murcia
Balompédica Linense
07/03/1953
Mestalla
Alcoyano
Plus Ultra
RCD Córdoba
08/03/1953
Granada
Balompédica Linense
Hércules
Las Palmas
Jaén
Atlético Tetuán
Mallorca
Murcia
UD Melilla
Cacereño
Orihuela
Atlético Baleares
15/03/1953
Alcoyano
Murcia
Atlético Baleares
Mestalla
Atlético Tetuán
Mallorca
Cacereño
Plus Ultra
RCD Córdoba
Granada
Balompédica Linense
Jaén
UD Melilla
Las Palmas
Orihuela
Hércules
21/03/1953
Mestalla
Cacereño
Plus Ultra
Jaén
22/03/1953
RCD Córdoba
Alcoyano
Hércules
Atlético Tetuán
Las Palmas
Orihuela
Balompédica Linense
Atlético Baleares
Mallorca
Granada
Murcia
UD Melilla
05/04/1953
Atlético Baleares
RCD Córdoba
Atlético Tetuán
UD Melilla
Cacereño
Murcia
Granada
Alcoyano
Hércules
Balompédica Linense
Jaén
Mallorca
Las Palmas
Mestalla
Orihuela
Plus Ultra
12/04/1953
Alcoyano
Atlético Baleares
Cacereño
Granada
RCD Córdoba
Las Palmas
Balompédica Linense
Orihuela
Mallorca
Hércules
UD Melilla
Jaén
Murcia
Plus Ultra
13/04/1953
Mestalla
Atlético Tetuán
18/04/1953
Plus Ultra
Hércules
19/04/1953
Alcoyano
Cacereño
Atlético Tetuán
Balompédica Linense
Granada
Mestalla
Jaén
Orihuela
Mallorca
Las Palmas
UD Melilla
Atlético Baleares
Murcia
RCD Córdoba
25/04/1953
Mestalla
Murcia
Plus Ultra
Alcoyano
26/04/1953
Atlético Baleares
Mallorca
RCD Córdoba
Cacereño
Granada
UD Melilla
Hércules
Jaén
Las Palmas
Balompédica Linense
Orihuela
Atlético Tetuán
03/05/1953
Alcoyano
Las Palmas
Atlético Tetuán
RCD Córdoba
Cacereño
Atlético Baleares
Jaén
Mestalla
Balompédica Linense
Plus Ultra
Mallorca
Orihuela
UD Melilla
Hércules
Murcia
Granada
Classificació
    PuntsPJPGPEPPGFGCTGTV
1Jaén41301938854701
2Hércules38301668694902
3Atlético Tetuán36301569663900
4Las Palmas353016311553802
5UD Melilla333014511555302
6Mestalla333013710564500
7Alcoyano303014214706401
8Mallorca303011811475901
9Granada303013413525500
10Balompédica Linense293013314536100
11Murcia293011712534301
12Orihuela263012216517501
13RCD Córdoba26309813556200
14Atlético Baleares233010317507500
15Plus Ultra22307815577001
16Cacereño19307518407902
Promoció Ascens
Promoció Permanència
Destacats
 NomDem GolsClub
Arregui
30
Vila
17
Caeiro
16
Picazo
16
Vázquez
16
Torres
15
Cerdá
15
Nené
15
Rafa
14
Bosch
14
Cabrera
13
Saborido
13
Pla
13
Pepillo
13
Darnés
13
 NomDem GroguesClub
 NomDem CoefClubPJGols
Pepín
1,263038
Gómez
1,282532
Quiles
1,592235
Candi
1,662135
González
1,663050
Moll
1,963059
Martín
2,372764
Piris
2,442971
Gols:
914
Gols Per Partit:
3,81
Expulsions:
14
Expulsions Per Partit:
0,06
Estrangers:
76
Percentatge Estrangers:
21,84
Victòries locals:
165
Victòries visitants:
35
Empats:
40
Màxima victòria local:
9-0 Jaén-Granada
Màxima victòria visitant:
1-4 Cacereño-Las Palmas
Millor ratxa guanyadora:
Jaén: 5 Partits (Jornades 1-5)
Pitjor ratxa perdedora:
Atlético Baleares: 6 Partits (Jornades 2-7)
Millor ratxa no perdent:
Mallorca: 8 Partits (Jornades 16-23)
Pitjor ratxa no guanyant:
Cacereño: 9 Partits (Jornades 9-17)
Progrés
Matriu
Última actualització: 20/10/2017
Notificar error